NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1790 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تبدیل ولتاژ12 ولت فندکی خودرو به به 5 ولت با جریان a4 تا 5a

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض تبدیل ولتاژ12 ولت فندکی خودرو به به 5 ولت با جریان a4 تا 5a

با سلام

می خاستم جارو شارژی که باطری هاش زود خالی می کنه مستقیم به فندکی ماشین وصل کنم.

نیاز که ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

با مبدل شارژر فندکی usb حدود 2 آمپر جریان داره جارو شارژی با دور خیلی پایین روشن میشه ونیاز به جریان بالاتر داره.

دو تا سوال دارم :
    1---اگه جارو شارزی که روش زده 3.6 ولت به 12 ولت وصل کنم می سوزه؟( به usb با ولتاژ 5 ولت وصل کردم نسوخت)

2-- می خاستم با کمترین هزینه ولتاژ 12 ولت فندکی ماشین به ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

ممنون میشم راهنمایی کنید
    ویرایش توسط mst_1361 : 19-02-2018 در ساعت 15:51

2. # ADS
    Circuit advertisement

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mst_1361 نمایش پست ها
    با سلام

می خاستم جارو شارژی که باطری هاش زود خالی می کنه مستقیم به فندکی ماشین وصل کنم.

نیاز که ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

با مبدل شارژر فندکی usb حدود 2 آمپر جریان داره جارو شارژی با دور خیلی پایین روشن میشه ونیاز به جریان بالاتر داره.

دو تا سوال دارم :
    1---اگه جارو شارزی که روش زده 3.6 ولت به 12 ولت وصل کنم می سوزه؟( به usb با ولتاژ 5 ولت وصل کردم نسوخت)

2-- می خاستم با کمترین هزینه ولتاژ 12 ولت فندکی ماشین به ولتاژ بین 3.6 تا 5 ولت بیارم پایین . جریان حدود 4 تا 5 آمپر داشته باشیم .

ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    دوست عزیز میتونید با رگولاتور 7805 و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد یک منبع تغذیه درست کنید.
    فقط نکته ی مهمی که داره باید 7805 رو به یک هدسینگ مناسب وصل کنید
    اگر میخواید با رگولاتور درست کنید من درخدمتتونم

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

عزیز با این رگولاتور میتونی حداکثر یک امپر بدست بیاری. میتونی با یک دیود زینر ۵ولت و یک مقاومت حدود ۵۶ اهم ۲وات و یک ترانزیستور قدرت مثل 3055 که قابلمه ای هست ویا bd242 برای مثبت ویا اینکه bd243 برای منفی اون ولتاژ و جریانو بدست بیاری .

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezapoor نمایش پست ها
    عزیز با این رگولاتور میتونی حداکثر یک امپر بدست بیاری. میتونی با یک دیود زینر ۵ولت و یک مقاومت حدود ۵۶ اهم ۲وات و یک ترانزیستور قدرت مثل 3055 که قابلمه ای هست ویا bd242 برای مثبت ویا اینکه bd243 برای منفی اون ولتاژ و جریانو بدست بیاری .
    عزيز جان خسته نباشي من هم يک جارو شارژي دارم ميخواستم به فندکي تبديل کنم.آيا ميتونيد من را راهنمايي کنيد .يا زحمت رو خودتون بکشيد ممنون.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز میتونید با رگولاتور 7805 و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد یک منبع تغذیه درست کنید.
    فقط نکته ی مهمی که داره باید 7805 رو به یک هدسینگ مناسب وصل کنید
    اگر میخواید با رگولاتور درست کنید من درخدمتتونم
    سلام من هم جارو شارژي دارم و باتريش خرابه ميخواستم فندکي کنم ميتونيد به منم کمک کنيد يا خودتون برام درستش کنيد که با فندکي کار کنه؟