NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2242 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: انجام دو یا چند کار همزمان و جداگانه در lpc1768

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

Icon16 انجام دو یا چند کار همزمان و جداگانه در lpc1768

سلام. خسته نباشید.
    خواستم بپرسم میشه دو یا چند کار رو بصورت همزمان و جداگانه در lpc1768 انجام داد یا نه؟
    هدفم کنترل دما بوسیله pid و زاویه آتش هست. در این مورد یه ال سی دی کاراکتری برای نمایش دما هم استفاده کردم. خروجی مدار عبور از صفر رو به اینتراپت lpc1768 دادم. اما چون این اینتراپت در هر ثانیه صد بار انجام میشه (با توجه به فرکانس برق شهر) احساس میکنم میکرو برای نمایش عدد دما روی ال سی دی کم میاره... .
    راهی هست که مثلا ال سی دی و adc برای خودشون کار کنن و اینتراپت و مدار زاویه آتش برای خودشون؟؟؟ بصورت جداگانه؟؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    برای جایی که انتقال دیتا باشد از dma می توان استفاده کرد.
    از rtx هم برای جایی که بخواهید چند کار مالتی تسک انجام دهید می توان استفاده کرد.
    با دانستن مفاهیم اینها در جایی که لازم است از این ابزارها می توان بهره گرفت.
    در فیلم آموزش پیشرفته lpc1768 نیز به شرح این مفاهیم و اجرای عملی آن پرداخته شده است.

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 13 بار در 8 پست

سرعت میکرو فک میکنم خیلی بیشتر از کاری که شما میخوای بکنی باشه.صد بار در ثانیه برای میکرویی که کلاکش میتونه تا صد مگ تنظیم بشه هیچی نیست.من خودم adc برای lm35 که را انداختم فرکانس سمپلینگ رو رو دو کیلو هم بوده که یعنی دو هزار تا اینتراپت در ثانیه و در کنارش کارای دیگه هم میکردم و مشکلی نداشت.
    راستی زاویه اتش واسه اینورتر میخواید؟

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armani74 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

ببینیند برنامه رو به این صورت نوشتم که هر بار که ولتاژ برق شهر از صفر رد میشه مدار عبور از صفر یه ولتاژ روی پایه وقفه میکرو میندازه و روتین وقفه اجرا میشه. داخل روتین وقفه برای زاویه آتش مناسب از Delay استفاده میکنم که میزان تاخیر با زمان تغییر میکنه. اوایل شروع روشن شدن المنت اندازه این Delay کم هست. ولی هر قدر که دما بالا تر میره اندازه Delay متناسب با خروجی PID بیشتر میشه... طوری که در هر ده میلی ثانیه از دوره تناوب برق شهر یه مقدار زیادی صرف Delay میشه...
    به عبارت دیگه با هر بار وقفه (که هر ده میلی ثانیه یکبار رخ میده) من احتیاج دارم که بعد از یه Delay (که متغییر هست)، یک پالس به ترایاک بفرستم. چون این وقفه ها زیاد هست،بعد از یک مدت حدود ده ثانیه، بیشتر وقت میکرو صرف اون Delay میشه که تو روتین وقفه گذاشتم (چون Delay زیاد میشه). بعد از تقریبا ده ثانیه میبینم که کاراکتر های ال سی دی یکی یکی تغییر میکنند. که نشون میده سرعت ال سی دی خیلی اومده پایین.

زاویه آتش رو برای این میخوام که میزان دلخواه از ولتاژ برق شهر در هر نیم سیکل روی المنت بیفته.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 13 بار در 8 پست

خب به جای دیلی تایمر بنداز که مثلا قبل از گرم شدن هر مدت کم وقفه تایمر بده و تو وقفه پالس ترایاک بفرست.و وقتی دما رفت بالا رجیستر mr رو بیشتر کن تا دیر تر بهت وقفه بده.

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armani74 برای ارسال این پست سودمند: