NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1952 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: راه اندازي RTC برد stm32f030f4p6

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض راه اندازي RTC برد stm32f030f4p6

سلام

ميني برد stm32f030f4p6 را از فروشگاه كوير خريدم و مثال هايي را هم كه توسايت بود دانلود كردم ولي مثالي درباره راه اندازي RTC نبود اگه مثال يا راهنمايي در اين مورد هست لطفا منو راهنمايي كنيد.

ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

سلام با همون کیوب ام ایکس قشنگ راه اندازی میشه کاری نداره شما یک نگاهی بکن هر جاش سوال داشتی در خدمتیم منتها حواست باشه تو قسمت انتخاب فرکانس دو تا تقسیم کننده داره که باید طوری ضریبها را قرار بدی که فرکانس یک هزتز برای تولید یک ثانیه بدست بیاد البته این را هم بگم من خودم در عمل که تست کردم باید دستی تنظیم کنید چون تقسیم کننده دقیق عمل نمیکنه و همیشه یکم خطا داره حالا شاید ممثالش را وقت کردم گذاشتم که بفهمید
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

5. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI نمایش پست ها
    سلام با همون کیوب ام ایکس قشنگ راه اندازی میشه کاری نداره شما یک نگاهی بکن هر جاش سوال داشتی در خدمتیم منتها حواست باشه تو قسمت انتخاب فرکانس دو تا تقسیم کننده داره که باید طوری ضریبها را قرار بدی که فرکانس یک هزتز برای تولید یک ثانیه بدست بیاد البته این را هم بگم من خودم در عمل که تست کردم باید دستی تنظیم کنید چون تقسیم کننده دقیق عمل نمیکنه و همیشه یکم خطا داره حالا شاید ممثالش را وقت کردم گذاشتم که بفهمید
    ممنون از شما و آقاي زركوب
    اگه لطف كنيد مثالش را بذاريد خيلي ممنون ميشم

7. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

دنبال این نباشید که صرفا سمپل آماده کسی قرار دهد.
    سمپل های STM32F0xx_StdPeriph_Lib در نت هست و برای HAL هم همین طور با خود STM32CubeMX تنظیمات بکنید کد ایجاد بایستی بشود.
    rtc در F0 با سری F1 هم تفاوت دارد.

9. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام خسته نباشید...من rtc و راه اندازی کردم و میخوام زمان اولیه و با uart تنظیم کنم ولی از هر تابعی برای دریافت عدد استفاده میکنم درست در نمیاد نتیجه..مثل scanf ممنون میشم کمک کنید

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنونم از راهنماییتون...چون تعداد ارقام برای تنظیم حد اکثر دو رقمه... من یک تابع نوشته ولی همیشه وقتی چاپ میشه مقدارش 4 ...میشه ببینید اشکال از کجاست؟
    int Set_Time (void)
    {
    int i;
    int time = 0 ;
    int temp ;
    for ( i = 0 ; i <= 1 ; i++)
    {
    temp = USART1_GetChar ();
    time = time *10*(1-i)+ temp ;
    }
    }

عضو جدید
    تشکر شده 16 بار در 2 پست

سلام به همگی.
    من هم این برد را تهیه کردم و با اتصال به یه lcd راه انداختم ولی مشکلم در مورد rtc این هست که وقتی یک بار عدد رو میخونم و نمایش میدم دیگه عدد تغییر نمیکنه و ثابت هست تا دوباره برد را ریست کنم و بعد از ریست عدد جدید ساعت رو برای یک بار درست نشون میده و دوباره ثابت میشه البته این را هم بگم برای اینکه مطمئن بشم برنامه اصلی متوقف نمیشه و مشکل از توقف نیست در برنامه اصلی بعد از هر بار اجرا یک LED را خاموش و روشن میکنم که نشان میده برنامه در حال تکرار هست ولی ساعت جدید رو نمیخونه تا ریست کنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

نام
    مهدی زرکوب

اگر ساعت تغییر نمی کنه احتمالا کلاکی بهش اعمال نمیشه. اگر از اسیلاتور خارجی تنظیم شده ممکنه اسیلاتور خراب باسه یا پایش قطعه.

عضو جدید
    تشکر شده 16 بار در 2 پست

سلام.
    ساعت در اصل در حال کار هست فقط وقتی تابع هال برای خواندن ساعت رو اجرا میکنم دفعه اول در ابتدای برنامه ساعت جدید را میخونه و نمایش میده ولی در دفعات بعد تابع اجرا میشه ولی همون ساعت قبلی در متغییرها وجود داره و انگار ساعت جدید خونده نمیشه اگر برد را ریست کنم میبینم ساعت در حال کار بوده و مثلا اگر ۵ دقیقه صبر کرده باشم و بعد برد را ریست کنم ساعت هم ۵ دقیقه اضافه شده ولی اگر یک ساعت هم صبر کنم و ریست نکنم ساعت تغییر ننیکنه برنامه هم در حال اجرا هست چون در برنامه اصلی ال ای دی را خاموش و روشن میکنم تا مطمئن بشم برنامه گیر نکرده و همیشه ال ای دی در حال چشمک زدن هست نمیدونم چه خبره

نام
    مهدی زرکوب

این قسمت خواندن زمان را رجیستری انجام دهید ببینید درست می شود یا خیر. ممکن است تابع خواندن مشکل داشته باشد.

17. تشکرها از این نوشته :