NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1445 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 66

موضوع: فیلم آموزش پیشرفته lpc1788

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

اخه میخوام از توابعی از emwin استفاده کنم که عکس رو بدون اینکه تو رم ال پی سی لود کنه بیاد مستقیم نشون بده روی ال سی دی. (حجم عکسم بالاست) مثالهایی پیدا کردم که با استفاده از اپن کردن فایل توسط rl کیل یه نتغیری ایجاد شده که توی emwin استفاده شده ازش. خواستم با کنابخونه چان اینکار رو انجام بدم ( قبلا با چان با همین مود sd با فایل کار کردم) متاسفانه اون متغیری که با اپن کردن میده رو به عنوان ورودی اون تابع emwin قبول نمیکنه . (Gui_jpeg_drawex)

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ایا از توابع gui_jpeg_drawex و getdata که به emein مربوط هستند همزمان با sdcard در مود mci کار کرده اید؟ ظاهرا با rl کار میکنه که spi هست

- - - Updated - - -

این مثالی که گفتید در فیلم 1788 اورده شده و پریفرال mci هست با rl هست یا chan

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

با emwin انجام ندادم.
    بدون emwin هم می توان نمایش عکس از SD کارت را انجام داد.
    بله در سرفصل که زده شده:
    8- SD کارت (RL کیل و توابع ChaN)
    8-1- سخت افزار و شرح توابع write و read
    8-2- اجرای عملی مثال write و read
    8-3- شرح و اجرای عملی توابع ارسال و دریافت کاراکتر و رشته
    8-4- شرح و اجرای عملی توابع eof و fseek و ftell و frewind و ...
    8-5- شرح توابع ChaN (mount,open,wite,read,mkdir)
    8-6- شرح و اجرای عملی توابع ارسال و دریافت کاراکتر و رشته
    8-7- شرح توابع ChaN (rename,unlink,getfree) و اجرای عملی
    8-8- خواندن محتویات SD کارت و اجرای عملی
    8-9- شرح تابع fseek و اجرای عملی
    8-10-خواندن نوشتن به صورت سکتوری

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممکنه بگید بدون emwin از چه توابعی استفاده کردید؟ هدفم اینه که عکس با حجم بالا رو از sdcard نمایش بدم. و چون رم ال پی سی محدودیت داره نمیتونم اول کامل بخونم بعد نمایش بدم. واقعا به کمک احتیاج دارم.لطف بزرگی میکنید اگه بتونید یه سمپل کد بذارید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

مشکلم حل شد

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط v_gh نمایش پست ها
    ممکنه بگید بدون emwin از چه توابعی استفاده کردید؟ هدفم اینه که عکس با حجم بالا رو از sdcard نمایش بدم. و چون رم ال پی سی محدودیت داره نمیتونم اول کامل بخونم بعد نمایش بدم. واقعا به کمک احتیاج دارم.لطف بزرگی میکنید اگه بتونید یه سمپل کد بذارید
    @armeducation
    انجام یک کار بزرگ با تقسیم آن به قسمت های کوچک قابل انجام تر است.
    قبلا در پست های گذشته ذکر شد که ممکن است افرادی نتوانند پریفرال ها و قسمت های مختلف را با هم ترکیب کنند که منجر به انجام کاری شود.
    به عنوان مثال کوچک، قسمتی جزیی از یک کار نمایش عکس روی TFT است. عکس ها در SD یا USB Flash است و سرعت نمایش مهم است. مراحل کار:
    - خواندن یک فایل از SD کارت
    - نحوه دیکد کردن یک عکس( عکس با فرمت BMP ساده تر و فرمت های دیگری مثل JPG مشکل تر)
    - کار با TFT LCD و نحوه عملکرد آن
    حال از ترکیب این که چند مرحله یک نمایش عکس ایجاد می شود. در صورت نمایش صحیح با این مسئله مواجه می شوید که چگونه سرعت نمایش را بالا برد!؟ به سراغ بهینه کردین برنامه ها می روید. سعی در استفاده از حداکثر توان CPU خواهید کرد. راه حل های مختلفی را امتحان می کنید . مانند ریختن در یک فضایی و سپس قرار دادن در ال سی دی که نخواهید مستقیما از SD کارت نمایش انجام شود. در صورت مطلوب نبودن ممکن است دنبال یک میکروی قوی تر باشید. اکنون باید برنامه های قبلا نوشته شده را به میکرو جدید منتقل کنید و .....
    ← چقدر مدت زمان صرف شده تا یک قسمت کوچک به نحو مطلوب انجام شود؟
    سایر قسمت ها باقی مانده است! ممکن است همزمان لازم باشد از چند پریفرال استفاده شود. آیا کتابخانه های مورد استفاده این اجازه را می دهد؟ یا خود میکرو چنین امکانی دارد؟
    حجمی از دیتا مرتب بایستی منتقل شود و نباید زمان CPU میکرو صرف آن شود چون از انجام سایر کارها باز می مانند. چندین کار بایستی با تقسیم زمان بین آنها انجام شود ....
    در اینجا مشخص است که بین راه اندازی اولیه یک یا چند پریفرال تا پیاده سازی یک کار، تفاوت بسیار است.
    Telegram: Contact @armeducation
    ---------------------------
    برای نمایش یک عکس معمولی BMP چگونه بایستی دیکد را انجام داد؟
    عکس BMP دیکد خاصی ندارد و فقط کافیست اطلاعات اولیه عکس از ابتدای آن خوانده شده :
    BMP file format - Wikipedia
    و بر اساس آن نمایش از The offset, به بعد انجام شود. اطلاعات مهم قابل استخراج :
    The bitmap width in pixels
    The bitmap width in pixels
    The number of bits per pixel
    The number of bits per pixel
    Telegram: Contact @armeducation
    ------------------------------
    نرم افزار Image2Lcd برای تبدیل عکس و نمایش روی TFTLCD
    ---------------------------
    مشکلم حل شد
    به چه شکل؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سخت افزار ما از اینترفیس sdcard استفاده میکنه. (1788) از کتابخونه چان برای کار با sdcard استفاده کردم. با استفاده از توابع emwin هم عکس رو خوندم و نشون دادم. با استفاده از gui_jpeg_drawex().
    با تابع getdata مشکل داشتم که حل شد. البته برای فایل png ظاهرا متفاوته و من هنوز نیاز ندارم بهش . اما نیاز پیدا کنم باید برای اونم وقت بذارم

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام. من یه مشکلی با ال سی دی دارم و اونم اینکه عکسایی که نشون میده خیلی بی روح و بی کیفیته. در صورتی که عکسها تو پی سی خیلی تر تمیزند. ایا فقط به کیفیت ال سی دی ربط داره یا تنظیماتی توی ال پی سی میشه انجام داد که کیفیت بهتر شه. پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون

نام
    مهدی زرکوب

البته برای فایل png ظاهرا متفاوته و من هنوز نیاز ندارم بهش . اما نیاز پیدا کنم باید برای اونم وقت بذارم
    یعنی تابعی نداره که عکس فرمت png را نمایش بده ؟
    عکسی که نمایش دادید با jpg با چه سرعتی نمایش داده میشد از sd ؟ فلمی از اون بذارید.
    عکسایی که نشون میده خیلی بی روح و بی کیفیته.
    چیزی که من نمایش دادم کیفیتش بد نبود. فیلمهاش هم هست گذاشتم. با اینها مقایسه کردید؟ عکس نمایشتان بذارید بشه کیفیت را تشخیص داد.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام. بابت تاخیر معذرت میخوام. تابع برای png هم داره اما با jpg متفاوته کارهایی که باید براش انجام شه و چون نیاز ندارم سراغش نرفتم.

رنگ ها کمرنگ تر از چیزی هستند که در مانیتور کامپیوتر یا گوشی دیده میشه. احساس میکنم فضای رنگیش کوچیکه و چون هر رنگی رو نمیتونه نشون بده میره نزدیکترین رنگ رو پیدا میکنه جاش میذاره. به همین دلیل قشنگ نمیشه. نمیدونم دلیلش چی میتونه باشه

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه دارم. من یه ماژول وای فای دارم با پورت سریال به ال پی سی وصله و به شبکه وصل میشم و بایت بایت اطلاعات رو دریافت میکنم. میشه کاری کرد که مثل یه بروزر عمل کنه و عینا صفحه رو نشون بده؟ مثلا اگه عکسی هست اون عکس رو نمایش بده اگه فیلمی هست شروع به پخش کنه و .... ؟ مثل یه بروزر

نام
    مهدی زرکوب

عکس که آخر نذاشتید!
    این میکرو فیلم پخش کنه!؟ نمیشه که با این سایز ال سی دی 7 اینچ و ...
    ماژول وای فای کامند های خودشو داره و طبق اون عمل می کنه. باید ببنید دستوری هست که بدید و در پاسخ اطلاعات صفحه ای را به شما بده . ان وقت مابقی کار این میشه که این اطلاعاتو چطور با یک گرافیکی نشون بدید روی ال سی دی. به طور معمول کار سختیه.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    عکس که آخر نذاشتید!
    این میکرو فیلم پخش کنه!؟ نمیشه که با این سایز ال سی دی 7 اینچ و ...
    ماژول وای فای کامند های خودشو داره و طبق اون عمل می کنه. باید ببنید دستوری هست که بدید و در پاسخ اطلاعات صفحه ای را به شما بده . ان وقت مابقی کار این میشه که این اطلاعاتو چطور با یک گرافیکی نشون بدید روی ال سی دی. به طور معمول کار سختیه.

سلام. به زودی عکس میگیرم میذارم! ولی خب چیزی که توی گوشی میفته با چیزی که چشم میبینه خیلی فرق داره. توی گوشی هم خوب میفته نسبتا!
    پخش فیلم رو emwin قابلیتش رو داره اما اینکه بخواد مستقیم محتوای یه سایت رو پخش کنه یا نشدنیه یا سخته منم بیخیالش شدم.

اما الان یه سوال دیگه دارم. شایدم چند تا سوال! اول اینکه برای مشکل رنگ یه متغیر colorconversion توی فایل LCDConf.c پیدا کردم. طبق یوزر کنوال چندتا مقدار میتونه بگیره عوضش کردم ولی مشکلم حل نشد. یه مشکل دیگه هم دارم که سرعت نمایش عکس خییییلی پایین هست. به طوری که یه عکس jpeg که 90 کیلو هست رو توی 5 ثانیه به صورت خط به خط لود میکنه و نمایش میده. در حالی که باز توی یوزرمنوال سرعت بالاتری ذکر شده. (یه چیزی حدود 25 برابر سرعت من!) برای اینکه متوجه بشم مشکل از کجاست مجبور شدم بیام راجع به LCD مطالعه کنم. (LCD رو قبلا شخص دیگه ای راه انداخته و من اطلاعاتی راجع بهش ندارم.) با یکم مطالعه متوجه شدم درایورهای مختلف و کنترلرهای مختلفی هست. این که فرقشون چیه و دقیقا چی هستند رو نمیدونم. این که از کدوم استفاده بشه بهتره چطور راه اندازی بشه و ... هم نمیدونم. یوزر منوال خیلی تئوری به نظرم میرسه. توی فیلم اموزشی emwin راجع به اینا صحبت شده ایا؟ یا مثالی چیزی هست من مطالعه کنم؟ کلا مسیری هست بهم پیشنهاد بدید؟ این سرعت پایین نمایش خیلی ازار دهندست و رفعش خیلی حیاتیه برام

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام. به زودی عکس میگیرم میذارم! ولی خب چیزی که توی گوشی میفته با چیزی که چشم میبینه خیلی فرق داره. توی گوشی هم خوب میفته نسبتا!
    پخش فیلم رو emwin قابلیتش رو داره اما اینکه بخواد مستقیم محتوای یه سایت رو پخش کنه یا نشدنیه یا سخته منم بیخیالش شدم.

اما الان یه سوال دیگه دارم. شایدم چند تا سوال! اول اینکه برای مشکل رنگ یه متغیر colorconversion توی فایل LCDConf.c پیدا کردم. طبق یوزر کنوال چندتا مقدار میتونه بگیره عوضش کردم ولی مشکلم حل نشد. یه مشکل دیگه هم دارم که سرعت نمایش عکس خییییلی پایین هست. به طوری که یه عکس jpeg که 90 کیلو هست رو توی 5 ثانیه به صورت خط به خط لود میکنه و نمایش میده. در حالی که باز توی یوزرمنوال سرعت بالاتری ذکر شده. (یه چیزی حدود 25 برابر سرعت من!) برای اینکه متوجه بشم مشکل از کجاست مجبور شدم بیام راجع به LCD مطالعه کنم. (LCD رو قبلا شخص دیگه ای راه انداخته و من اطلاعاتی راجع بهش ندارم.) با یکم مطالعه متوجه شدم درایورهای مختلف و کنترلرهای مختلفی هست. این که فرقشون چیه و دقیقا چی هستند رو نمیدونم. این که از کدوم استفاده بشه بهتره چطور راه اندازی بشه و ... هم نمیدونم. یوزر منوال خیلی تئوری به نظرم میرسه. توی فیلم اموزشی emwin راجع به اینا صحبت شده ایا؟ یا مثالی چیزی هست من مطالعه کنم؟ کلا مسیری هست بهم پیشنهاد بدید؟ این سرعت پایین نمایش خیلی ازار دهندست و رفعش خیلی حیاتیه برام
    البته الان دیدم که توی این اموزش به این موضوع ها پرداخته شده اما چقدر عمیقه نمیدونم. از طرفی فعلا امکان تهیه فیلم برام وجود نداره

نام
    مهدی زرکوب

در مورد emwin نمی دونم در تاپیک خودش بپرسید
    5 ثانیه نمایش یک عکس با 1788 از روی sd کارت !!؟ مهندس عکس bmp من به صورت معمول نمایش دادم بدون emwin اونم دو بایت سه بایت سه بایت، یک ثانیه کمتر!

کاربر علاقه مند omid_2132 آواتار ها
    تشکر شده 55 بار در 18 پست

سلام جناب مهندس زرکوب و ممنون از آموزش مفیدتون.تو مثال اول sdcard که قرار دادین بعد کامپایل یه همچین اروری میده:
    کد:
    Build target 'MZarkoob'
    linking...
    .\Obj\FlashFS_MZarkoob.axf: Error: L9937E: RL-ARM is not allowed with this license
    .\Obj\FlashFS_MZarkoob.axf: Error: L9937E: RL-ARM is not allowed with this license
    Not enough information to list image symbols.
    Not enough information to list the image map.
    Finished: 2 information, 0 warning and 6 error messages.
    ".\Obj\FlashFS_MZarkoob.axf" - 6 Error(s), 0 Warning(s).
    Target not created
    ظاهرا که از ورژن فایل RL-ARM کیل من هست.کیل من هم 4.74 هست.تا حالا با این ورژن RL-ARM به مشکل نخورده بودم ولی تو این سمپل هاتون ارور میده.شما با کدوم ورژن کار میکنید.میتونید یه لینک بدین؟
    انشاا... فرصتی بشه تو آموزشهای بعدیتون از سری nxp یک مثال از نحوه خواندن و نوشتن یک عکس در sdcard نیز قرار داده بشه.
    ویرایش توسط omid_2132 : 10-05-2018 در ساعت 17:22

کاربر علاقه مند omid_2132 آواتار ها
    تشکر شده 55 بار در 18 پست

من با keil قبلیم سمپلهای sdcard تون رو باز کردم و هنگام کامپایل ارور میداد.دوباره پاک و کیل شما رو نصبش کردم (کرک هم کردمش) و درست شد و کامپایل میشه.
    فقط موقع باز کردن حتما باید با عنوان administraror بازش کنم که اگه چنین نکنم به صورت زیر خطا میده.آیا نکته خاصی داره؟
    کد:
    .\Obj\FlashFS_MZarkoob.axf: error: L6002U: Could not open file .\obj\mci_lpc177x_8x.o: No such file or directory
    ویرایش توسط omid_2132 : 14-05-2018 در ساعت 16:28

نام
    مهدی زرکوب

سلام
    از خطای داده شده کاملا مشخص است که از لایسنس می باشد:
    RL-ARM is not allowed with this license
    در مورد خطایCould not open file هم با این مورد مواجه نشدم. البته یک پروژه را در کامپیوترهای مختلف باز کرده ام در کیل 4.74 ولی این مورد پیش نیومده. فقط برای کرک کردن لازم بوده کیل را به عنوان ادمین باز کرد. همچنیم موقع نصب برای باز کردن فایل اجرایی

20. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلام من برد اموزشی و فیلم lpc1788 رو گرفتم چطوری توسط رجیستری میتونم کلاک میکرو رو تا 120M بالا ببرم ... ممنون میشم نمونه کد رو بذارید...

- - - Updated - - -

تو سر فصل های فیلم اموزشی ارتباط can هم بود ولی تو dvd اموزشی خبری نبود ... میتونید فیلم اموزشی رو بذارید یا یه نمونه کدی ... واقعا سخت نیاز دارم ضروری هست

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

چطوری کدهای برنامه رو مثل کدهای بالا وارد کنیم ... مانند کد omid__2132

نام
    مهدی زرکوب

نقل قول نوشته اصلی توسط hadifarahani نمایش پست ها
    با سلام من برد اموزشی و فیلم lpc1788 رو گرفتم چطوری توسط رجیستری میتونم کلاک میکرو رو تا 120M بالا ببرم ... ممنون میشم نمونه کد رو بذارید...

- - - Updated - - -

تو سر فصل های فیلم اموزشی ارتباط can هم بود ولی تو dvd اموزشی خبری نبود ... میتونید فیلم اموزشی رو بذارید یا یه نمونه کدی ... واقعا سخت نیاز دارم ضروری هست
    سلام
    کلاک میکرو بعد اینیشیالیز اولیه می شود 120مگ. ولی اگر بخواهید تغییر دهید در قسمت کلاک رجیسترهای مربوطه شرح داده شده است.
    در سرفصل که کن نیست! لابد با سرفصل فیلم پیشرفته 1768 یا stm32 استباه گرفتید.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین