NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2570 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تفاوت PWM و ‌Dead Time

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

پیش فرض تفاوت PWM و ‌Dead Time

سلام - اول از همه باید بگم نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه برای همینم از مدیران و مسولان پوزش دارم
    میخوام بدونم که تفاوت pwm و deadtime در چی هست
    یه چیزای کمی راجع بهش میدونم اما کافی نیست
    بعضی ها با تغییر pwm مقدار ولتاژ یه مدار سویچینگ رو تغییر میدن و بعضی ها به deadtime جریانش چیه
    مگه deadtime برای حفاظت از روشن شدن همزمان سوییچ ها نیست؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

سلام
    deadtime یعنی زمان مرده یعنی تو اون زمان هر دو سیگنال مثبت و معکوس pwm خاموش هستن برای اینکه یک مدت زمانی طول میکشه قطعات نمیه هادی خاموش بشن میخوان تداخل بوجود نیاد اگر با میکروهای stm32 و یا حتی lpc کار کنید بصورت سخت افزاری این امکانات را روی خودشون دارن و از این امکانات معمولا برای ساخت کنترل دور موتور سه فاز و ساخت کوره القایی استفاده میشه که معمولا 6 تا pwm دارن که سه تاش مثبت هست و سه تاش هم معکوس
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

بازهم توضیحات میخوام

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

تو این عکس همه چیز مشخصه در ضمن اگر به مثالهای خود st مراجعه کنید براش مثال گذاشته که اومده شش عدد pwm را راه اندازی کرده 3 تا مثبت و سه تا معکوس deadtime را هم قشنگ میشه مشخص کرد من خودم تو یک پروژه از همین دیت تایم استفاده کردم قشنگ جواب میده
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(