NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2598 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: آیا ساخت این برد با این اطلاعات مقدور هست؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

پیش فرض آیا ساخت این برد با این اطلاعات مقدور هست؟

سلام
    میخواستم از دوستانی که در زمینه ی طراحی و ساخت مدار چاپی حرفه ای هستند سوال کنم که، آیا این اطلاعات برای ساخت این بر کافی هست یا نیاز به داده های تخصصی بیشتری هستش؟

http://wiki.friendlyarm.com/wiki/ima...-Schematic.pdf

اگر کافی باشه، هزینه ی ساختش چقدر درمیاد (در تعداد مختلف و بصورت تخمینی بگید ممنون میشم)
    ویرایش توسط rezaeee : 30-01-2017 در ساعت 13:09

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

سلام
    معلوم هست که نیاز به تخصص داره هر قسمتی از این برد بیگل
    شامل رم ها ddr3 اترنت -خو دای سی که bga هستش تیون کردن ترک ها تظیم امپدانس ترکها تنظیم استک اپ
    و.......خیلی موارد هست شما اگر برد فرکانس بالا طراحی نکردی سراغش نرو
    چون ضرر میبینی در این بردها اگر دقت کافی نداشته باشی هزینه سنگینی باید پرداخت کنی
    شما فعلا سراغ بردهای avr-pic,arm برو از کوچیک شروع کن تا به بالا برسی
    شرکت Time Owner

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام دوست عزیز
    من لزوما خودم نمیخوام بسازمش(چون طراحی و ساخته که شده در حال حاضر). من میخوام ببینم توی ایران ساختش مقدور هست؟ و اگر بخوام بدم افراد متخصص مثل شما این شماتیک رو تبدیل به pcb نهایی و آماده ساخت کنن هزینه اش چقدر میشه؟ (فرض کنیم دستگاه ساخت پی سی بی چند لایه موجود هستش)

همچنین آیا قطعات به کار رفته یونیک و خاص و غیر قابل دسترسند؟ یا اینکه توی ایران (و یا سفارش از چین) راحت قابل دسترس هستند؟

کاربر فعال
    تشکر شده 246 بار در 163 پست

این برد ، پی سی بیش رو صورت رایگان در اینترنت موجود هست که راحت میتونید برای ساخت ازش استفاده کنید.
    قطعاتش به این راحتی گیرتون نمیاد.ای سی رمش که فکر کنم نباشه مثلا digikey نداره.
    قیمت خود برد 61 دلار هست .
    شما هر کاری کنید قیمت ساخت مونتاژ و قطعات کمتر از 61 دلار در نمیاد.( به نظرم حداقل 1 تا 2 میلیون میشه)
    پس برد اماده رو سفارش دادن خیلی منطقی تره

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

آیا برد متن باز چینی هم وجود داره که تولیدش به صرفه دربیاد؟
    و یا آیا کسی میتونه از روی برد چینی موجود در بازار (مثلا نانو پای) کپی بزنه و بشه توی کشور تولید کرد؟

من چون دنبال تیراژ بالا هستم میخوام توی کشور تولید کنم. (تیراژ بالای ۱۰۰ هزار تا)

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaeee نمایش پست ها
    آیا برد متن باز چینی هم وجود داره که تولیدش به صرفه دربیاد؟
    و یا آیا کسی میتونه از روی برد چینی موجود در بازار (مثلا نانو پای) کپی بزنه و بشه توی کشور تولید کرد؟

من چون دنبال تیراژ بالا هستم میخوام توی کشور تولید کنم. (تیراژ بالای ۱۰۰ هزار تا)
    ۱۰۰ هزار تا????????
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    ۱۰۰ هزار تا????????
    بله. برای فاز اول.
    کمه یا زیاد؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz13 نمایش پست ها
    سلام
    معلوم هست که نیاز به تخصص داره هر قسمتی از این برد بیگل
    شامل رم ها ddr3 اترنت -خو دای سی که bga هستش تیون کردن ترک ها تظیم امپدانس ترکها تنظیم استک اپ
    و.......خیلی موارد هست شما اگر برد فرکانس بالا طراحی نکردی سراغش نرو
    چون ضرر میبینی در این بردها اگر دقت کافی نداشته باشی هزینه سنگینی باید پرداخت کنی
    شما فعلا سراغ بردهای avr-pic,arm برو از کوچیک شروع کن تا به بالا برسی

راستی درباره تنظیم امپدانس و تیون کردن ترک و استک اپ و .... آیا کتاب خوبی میشناسید معرفی کنید؟ high speed degital design چطوره؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

[QUOTE=rezaeee;112321]بله. برای فاز اول.
    کمه یا زیاد؟

100 تا هم میگفتین به نظرم زیاد بود. نمیدونم میخواین با این همه چه کنید؟!!!
    خوب برای این تعداد بد نیست از خود شرکت مثلا فریندلی آرم قیمت بگیرید. مطمئنا برای اونها قیمت کمتر در میاد.
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام بر شما
    ببینید اصل قضیه این هست که ما یک محصولی ساختیم بر پایه ی همون برد نانوپای، که طبق کارشناسی ها و بازارسنجی و صحبت ها و ... و ... تیراژ بالایی برای تولیدش در نظر گرفتیم. منتهی بحث الان سر این هست که ما محصولات دیگه ای هم داریم که اونها دیگه کامپیوتری نیستن. و یا نیاز به یک سیستم کامل شبیه نانو پای ندارن. برای همین دارم تحقیق میکنم ببینم که آیا ساخت PCB توی خود کشور، به شرط اینکه اولویت اول ما تولید بردهای خودمون باشه(بعد اگر ظرفیت خالی داشتیم سفارش هم بگیریم) آیا صرفه و توجیه اقتصادی داره؟

و البته یک نکته ی دیگه هم این هست که، بردهایی شبیه نانو پای یا رزپبری و بیگل و ... جنرال هستن. ما چه به لحاظ پرفورمانس و چه به لحاظ هزینه ای، دوست داریم یکسری جاهایی از اینها حذف بشه. و یا جتی ممکنه جایگزین بشه (مثلا یک ماژول رو بیاریم روی خود برد اصلی).

از طرف دیگه، ما برای برد ها خودمون لینوکس رو پورت و کانفیگ میکنیم. و این یک کار زمانبری هست. و سخته بین محصولات مختلف سوییچ کردن. یعنی فرضا فرندلی آرم فردا تولید نانوپای رو متوقه کرد یا با ما همکاری نکرد، شاید 1-2 ماه زمان مارو میگیره برای پیدا کردن برد جایگزین و ....

بعد همین شرکت فرندلی آرم خودش یه شرکت دانش بنیان توی یکی از پارک های کشور چین هست. ما هم توی ایران چنین شرایطی داریم. خب چرا ما خودمون تولید نکنیم و محتاج اونا باشیم همیشه؟(الان من 2 بار به شرکت ایمیل زدم و یا جواب نمیده یا جواب سر بالا میده! الان به شدت پشیمونم که چقدر وقت گذاشتم و محصول رو بر پایه ی نانوپای ساختم!)

برای همه ی این دلایل میخوام ببینم آیا تولید این بردها در کشور خودمون جواب میده؟
    یک تاپیک اختصاصی تر توی اینجا زدم که خوشحال میشم هرکس از دوستان که تخصص دارن شرکت و راهنمایی کنند (رشته ی خود من کامپیوتر هست و بیشتر توی کارای نرم افزاری هستم، هرچند طراحی های ساده تر با میکروهای آرم هم انجام دادم)

آیا تولید pcb در ایران توجیه اقتصادی دارد؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام بر شما
    ببینید اصل قضیه این هست که ما یک محصولی ساختیم بر پایه ی همون برد نانوپای، که طبق کارشناسی ها و بازارسنجی و صحبت ها و ... و ... تیراژ بالایی برای تولیدش در نظر گرفتیم. منتهی بحث الان سر این هست که ما محصولات دیگه ای هم داریم که اونها دیگه کامپیوتری نیستن. و یا نیاز به یک سیستم کامل شبیه نانو پای ندارن. برای همین دارم تحقیق میکنم ببینم که آیا ساخت PCB توی خود کشور، به شرط اینکه اولویت اول ما تولید بردهای خودمون باشه(بعد اگر ظرفیت خالی داشتیم سفارش هم بگیریم) آیا صرفه و توجیه اقتصادی داره؟

و البته یک نکته ی دیگه هم این هست که، بردهایی شبیه نانو پای یا رزپبری و بیگل و ... جنرال هستن. ما چه به لحاظ پرفورمانس و چه به لحاظ هزینه ای، دوست داریم یکسری جاهایی از اینها حذف بشه. و یا جتی ممکنه جایگزین بشه (مثلا یک ماژول رو بیاریم روی خود برد اصلی).

از طرف دیگه، ما برای برد ها خودمون لینوکس رو پورت و کانفیگ میکنیم. و این یک کار زمانبری هست. و سخته بین محصولات مختلف سوییچ کردن. یعنی فرضا فرندلی آرم فردا تولید نانوپای رو متوقه کرد یا با ما همکاری نکرد، شاید 1-2 ماه زمان مارو میگیره برای پیدا کردن برد جایگزین و ....

بعد همین شرکت فرندلی آرم خودش یه شرکت دانش بنیان توی یکی از پارک های کشور چین هست. ما هم توی ایران چنین شرایطی داریم. خب چرا ما خودمون تولید نکنیم و محتاج اونا باشیم همیشه؟(الان من 2 بار به شرکت ایمیل زدم و یا جواب نمیده یا جواب سر بالا میده! الان به شدت پشیمونم که چقدر وقت گذاشتم و محصول رو بر پایه ی نانوپای ساختم!)

یک تاپیک اختصاصی تر توی اینجا زدم که خوشحال میشم هرکس از دوستان که تخصص دارن شرکت و راهنمایی کنند (رشته ی خود من کامپیوتر هست و بیشتر توی کارای نرم افزاری هستم، هرچند طراحی های ساده تر با میکروهای آرم هم انجام دادم)

سلام.
    کاری که الان شرکتهای حرفه ای انجام میدن و شما هم میتونین انجام بدین طراحی برد توسط خودتون و pcb ارسال به خارج هستش. تولید pcb تو ایران برای بردهای غیر سیستم عاملی امکان پذبره ولی برای بردهای سیستم عاملی خیر و اینکه کسی تا حالا تکنولوژیش رو نیورده دلیل داشته. فکر کنید شرکتهایی تو چین بردهای سیستم عاملی رو میدن 9 دلار یا 15 دلار یعنی هزینه pcb صفر هست. آیا شما میتونین رقابت کنید؟ اگر آره میتونید برین دنبالش. شما همین که بتونید طراحی خوب رو انجام بدید کار خیلی ارزشمندی اتحام داده اید. شما میتونید یک تراشه رو انتخاب کنید بنا به نیازی که دارید بعد دیگه لازم نیست همش سوییچ کنید. مثلا شما می بینید A20 خوبه. تمام بردهای با این تراشه مشابه هم هستند. در ضمن خوبی بردهای سیستم عاملی و هدف آنها مستقل کردن برنامه نویس از پرداختن به جزییات هستش. به عنوان مثال همه اینها لینوکس دارند و مثلا برنامه نویسی کبوت برای همه اینها یکی است.
    موفق باشید.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

15. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن yraeisi آواتار ها
    نام
    یوسف رئیسی
    تشکر شده 182 بار در 100 پست

سلام بر شما
    ببینید اصل قضیه این هست که ما یک محصولی ساختیم بر پایه ی همون برد نانوپای، که طبق کارشناسی ها و بازارسنجی و صحبت ها و ... و ... تیراژ بالایی برای تولیدش در نظر گرفتیم. منتهی بحث الان سر این هست که ما محصولات دیگه ای هم داریم که اونها دیگه کامپیوتری نیستن. و یا نیاز به یک سیستم کامل شبیه نانو پای ندارن. برای همین دارم تحقیق میکنم ببینم که آیا ساخت pcb توی خود کشور، به شرط اینکه اولویت اول ما تولید بردهای خودمون باشه(بعد اگر ظرفیت خالی داشتیم سفارش هم بگیریم) آیا صرفه و توجیه اقتصادی داره؟

سلام.همونطور که آقای عباسی نژاد فرمودن تو ایران امکان ساخت pcb نیست ولی امکان مونتاژ هست.اگه خواستین بنده میتونم براتون سفارش pcb به چین انجام بدم .با کیفیت بالا و درجه 1و تو ایران هم دوستانی دارم که میتونن براتون مونتاژ کنن.موفق باشید.
    Hardware & Software designer
    Telegram:@y_r_z

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

سلام شما دوست عزیز
    مهندس رحیمی این کار رو کرد و برد بیگل بن و زینک رو زده ادرس کانال میدم برید توی کانالش
    با خودش صحبت کنید قیمت بردهاشم خوبه
    بگین از طرف اقای قاسمی برای سفارش برد زینک اومدم همون تعدادم که بخواهید برای شرکتتون فکر کنم بتونه براتون بزنه
    Telegram: Contact @zetaboard
    شرکت Time Owner