NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2619 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: طراحی درایور موتور dc

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض طراحی درایور موتور dc

سلام به همه
    چند وقتیه که دارم روی یک درایور برای موتورهای DC کار می کنم. مشخصات این درایور به شرح زیره:
    -یک PWM که فرکانس اون برحسب مقاومت و اندوکتانس موتور تعیین میشود و قبل از راه اندازی موتور این مفادیر تعیین می شود.
    -پل ترانزیستوری متشکل از ماسفت های قدرت که توسط PWM و درایور ماسفت ir2110 موتور را راه اندازی می کند.
    -دارای سنسور اندازه گیری دما مدل ACS که توسط اثر هال جریان را اندازه می گیره. و سنسور دما برای اندازه گیری دمای ماسفت ها و فن خنک کننده.
    -مدار حذف back-emf که توسط دیودهای موازی با ماسفت ها و خازن نویزگیر که منبع تغذیه متصل است.
    و اما سوال های من:
    1-در نظر دارم که ماکزیمم ولتاژ این درایور 100 ولت باشه و ماکزیمم جریان هم 20 امپر. به عبارت دیگه ماکزیمم توان این درایور 2KW خواهد بود. حالا چطوری بفهمم که کدوم ماسفت ها مناسب هستند؟ کلا چطوری توان قابل تحمل برای ترانزیستورها رو پیدا کنم؟ ماسفت بهتره یا IGBT؟
    2-درایور ماسفت ir2110 مناسبه یا نمونه های بهتری هم وجود دارد؟
    3- چون فرکانس pwm متغیر هست نمی تونم از مدار اسنوبر استفاده کنم و مجبورم از همون دیودهای موازی با ماسفت استفاده کنم. ایا مدار بهتری وجود داره؟
    4- چون می خوام در هر لحظه ولتاژ و جریان مصرفی موتور را روی مانیتور نشون بدم، سنسور جریان باید سری با موتور باشه تا با منبع تغذیه؟ اصلا فرقی می کنه؟ همچنین برای اندازه گیری ولتاژ دو سر موتور باید حتما ولتاژ دو سر موتور رو اندازه بگیرم یا از ضرب duty-cycle در ولتاژ اصلی هم بدست می آید؟
    5- چطور می تونم توان این درایور رو افزایش بدم تا موتورهای قوی تر هم بتونه راه اندازی کنه؟
    6- هر نظر و ایده دیگری هم پذیرفته است.
    ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement