NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1992 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: مجموعه آماده کیوت برای بردهای رزبری پای

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

Gadid مجموعه آماده کیوت برای بردهای رزبری پای

با سلام خدمت دوستان.

ویکیپدیا: "کیوت (به انگلیسی: Qt) مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها و سرآیندهای نوشته‌شده به زبان سی++ است که به برنامه‌نویس امکان توسعه آسان نرم‌افزارهای کاربردی را می‌دهد. کیوت شامل چندین کلاس برای کار با واسط گرافیکی، چندرسانه، ابزارهای پایگاه‌داده، شبکه و ... است. "

با استفاده از کیوت شما می توانید یک رابط گرافیکی کاربر با کیفیت عالی را ایجاد کنید. برنامه های نوشته شده با کیوت می توانند هم روی Framebuffer اجرا شوند و هم روی سیستم پنچره بندی لینوکس یا X Windowing System. این مجموعه قابلیت اجرا در هر دو حالت را دارد.
    برای راحتی کار ایمج رزبری که روی آن کیوت نصب شده و نیز یک ماشین مجازی VMware ابونتو 16.04 که محیط آن برای برنامه نویسی کیوت رزبری آماده شده در یک مجموعه مهیا شده که در اختیار شما قرار می گیرد. این مجموعه حاوی موارد زیر است:

RaspberryPi Ubuntu 16.04 x64 LTS Virtual Machine
    RPi_Raspbian_2016-09-23_Qt5.7.1.img.tar.gz
    VMware.Workstation.Pro.12.5.2.4638234.rar

شما می توانید با استفاده از این مجموعه برنامه دلخواهتان را در Qt Creator نصب شده روی ابونتو 16.04 کامپیوترتون بنوبسید و مستقیم با زدن دکمه اجرا برنامه روی برد اجرا می شود.

نسخه کیوت: 5.7.1
    نسخه Qt Creator: نسخه 4.2

توجه : در این کیوت برخی موارد کار نمیکنند چون Qt3D , QtWebengine

با به روز رسانی کیوت و بعد از استیبل شدن آن این مجموعه هم به روز رسانی خواهد شد.

این هم یک فیلم نمونه:
    کیوت 5.7 برای بردهای رزبری 2 و 3

برای انتقال ایمج به حافظه مایکرو اس دی ابتدا فایل فشرده RPi_Raspbian_2016-09-23_Qt5.7.1.img.tar.gz را به داخل ابونتو کپی کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید سپس از دستور زیر استفاده کنید:
    کد:
    dd if=image_name.img of=/dev/sdx bs=4M
    برای اطلاع از نام حافظه مایکرو اس دی (x) هم می توانید از دستور زیر استفاده کنید:
    کد:
      ls /dev/sd*
    به عنوان نمونه:
    کد:
    dd if=RPi_Raspbian_2016-09-23_Qt5.7.1.img of=/dev/sdb bs=4M
    دقت کنید که نام حافظه مایکرو اس دی شما ممکن است sdb نباشد. حافظه دیگری را به اشتباه انتخاب نکنید.

برنامه های کیوت را می توانید هم در مد x11 و هم در مد Framebuffer روی رزبری اجرا کنید.

برنامه ها در فیلم در مد Framebuffer هستند و تصاویر زیر هم اجرای چند برنامه نمونه در مد x11:

دقت کنید که چون رزبری از EGL on X پشتیبانی نمی کند آن دسته از برنامه هایی که وابسته به OpenGL هستند تنها در مد Framebuffer اجرا می شوند.

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    • نوع فایل: jpg x11.jpg (97.1 کیلو بایت, 200 نمايش)
    • نوع فایل: jpg x11_2.jpg (91.9 کیلو بایت, 202 نمايش)
    • نوع فایل: jpg x11_3.jpg (99.3 کیلو بایت, 196 نمايش)
    • نوع فایل: jpg x11_4.jpg (68.6 کیلو بایت, 205 نمايش)
    ویرایش توسط dariush_ab : 26-01-2017 در ساعت 23:57
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    داریوش عباسی نژاد

با سلام.
    این مجموعه در سایت قرار گرفت.
    مجموعه آماده کیوت برای بردهای رزبری پای
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض مهندس لطفا سر فصل ها رو بدهید

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.

ویکیپدیا: "کیوت (به انگلیسی: Qt) مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها و سرآیندهای نوشته‌شده به زبان سی++ است که به برنامه‌نویس امکان توسعه آسان نرم‌افزارهای کاربردی را می‌دهد. کیوت شامل چندین کلاس برای کار با واسط گرافیکی، چندرسانه، ابزارهای پایگاه‌داده، شبکه و ... است. "

با استفاده از کیوت شما می توانید یک رابط گرافیکی کاربر با کیفیت عالی را ایجاد کنید. برنامه های نوشته شده با کیوت می توانند هم روی Framebuffer اجرا شوند و هم روی سیستم پنچره بندی لینوکس یا X Windowing System. این مجموعه قابلیت اجرا در هر دو حالت را دارد.
    برای راحتی کار ایمج رزبری که روی آن کیوت نصب شده و نیز یک ماشین مجازی VMware ابونتو 16.04 که محیط آن برای برنامه نویسی کیوت رزبری آماده شده در یک مجموعه مهیا شده که در اختیار شما قرار می گیرد. این مجموعه حاوی موارد زیر است:

RaspberryPi Ubuntu 16.04 x64 LTS Virtual Machine
    RPi_Raspbian_2016-09-23_Qt5.7.1.img.tar.gz
    VMware.Workstation.Pro.12.5.2.4638234.rar

شما می توانید با استفاده از این مجموعه برنامه دلخواهتان را در Qt Creator نصب شده روی ابونتو 16.04 کامپیوترتون بنوبسید و مستقیم با زدن دکمه اجرا برنامه روی برد اجرا می شود.

نسخه کیوت: 5.7.1
    نسخه Qt Creator: نسخه 4.2

توجه : در این کیوت برخی موارد کار نمیکنند چون Qt3D , QtWebengine

با به روز رسانی کیوت و بعد از استیبل شدن آن این مجموعه هم به روز رسانی خواهد شد.

این هم یک فیلم نمونه:
    کیوت 5.7 برای بردهای رزبری 2 و 3

برای انتقال ایمج به حافظه مایکرو اس دی ابتدا فایل فشرده RPi_Raspbian_2016-09-23_Qt5.7.1.img.tar.gz را به داخل ابونتو کپی کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید سپس از دستور زیر استفاده کنید:
    کد:
    dd if=image_name.img of=/dev/sdx bs=4M
    برای اطلاع از نام حافظه مایکرو اس دی (x) هم می توانید از دستور زیر استفاده کنید:
    کد:
      ls /dev/sd*
    به عنوان نمونه:
    کد:
    dd if=RPi_Raspbian_2016-09-23_Qt5.7.1.img of=/dev/sdb bs=4M
    دقت کنید که نام حافظه مایکرو اس دی شما ممکن است sdb نباشد. حافظه دیگری را به اشتباه انتخاب نکنید.

برنامه های کیوت را می توانید هم در مد x11 و هم در مد Framebuffer روی رزبری اجرا کنید.

برنامه ها در فیلم در مد Framebuffer هستند و تصاویر زیر هم اجرای چند برنامه نمونه در مد x11:

دقت کنید که چون رزبری از EGL on X پشتیبانی نمی کند آن دسته از برنامه هایی که وابسته به OpenGL هستند تنها در مد Framebuffer اجرا می شوند.

مهندس لطفا سر فصل ها رو بدهید؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام.
    این یک مجموعه آماده برای برنامه نوبسی کیوت است و آموزش نیست. دقت کنید که به اشتباه تهیه نکنید. این مجموعه شامل یک ایمج رزبین هست که روی آن کیوت نصب شده و یک ماشین مجازی ابونتو که از آن برای برنامه نویسی کیوت استفاده می شود. شما ایمج رزبین رو روی میکرو اس دی میریزید و برد رزبری با اون بوت می شود. سپس وی ام وی رو نصب می کنید و ماشین مجازی رو باز می کنید. داخل ماشین مجازی یک Qt Creator نصب شده که یک محیط توسعه هستش که شما می تونید با اون GUI خودتون رو طراحی کنید و با یک کلیک برنامه روی رزبری اجرا می شود. قدرت و زیبایی کیوت بر کسی پوشیده نیست.آموزش نحوه تهیه این مجموعه یعنی آموزش کراس کامپایل کیوت هم در سایت هست که می تونید جداگانه تهیه کنید. تصاویری هم که مشاهده می کنید همه مثالهای آماده خود کیوت هستند که به همراه سورس در دسترس هستند. کیوت تا دلتون بخواهد مثال داره به همراه سورس که می تونید از اونها ایده بگیرید.

اگر شما هدفتون یادگیری خود برنامه نویسی کیوت هست باید کمی صبر کنید که در ادامه ارائه خواهد شد.در گام اول ما مجموعه های کیوت رو برای اکثر قریب به اتفاق بردها آماده خواهیم کرد تا هر کسی هر بردی داره بتونه برنامه نویسی کند بعد خواهیم رفت سراغ برنامه نویسی.

بار دیگر تاکید میکنم که این مجموعه ها آموزش نیستند.مورد دیگر اینکه وقتی بریم سراغ برنامه نویسی من فرض رو بر این میگیرم که یا شما این مجموعه رو دارید یا خودتون این مجموعه رو آماده کرده اید.

در پایان هم بگم که برای آماده سازی این مجموعه ها زحمت زیادی کشیده شده و اگر شما خودتون این کار رو انجام بدهید به حرف من خواهید رسید. کراس کامپایل کیوت اولین گام در برنامه نویسی کیوت برای رزبری است و همانطور که اشاره کردم راحت هم نیست. هزینه ای که در فروشگاه هم گرفته می شود چون تعداد در نظر گرفته شده ناچیز است به نسبت هزینه ای که تاکنون برای سفارش اون میگرفتم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 16-02-2017 در ساعت 11:17

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من از ابونتو برای کراس کامپیل QT روی رزبری استفاده میکنم.
    میخوام از opencv به زبان C++ استفاده کنم.
    سوال : نحوه اضافه کردن کتابخانه opencv

ممنون میشم راهنمایی کنید.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    یه سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینکه ،وقتی ما از کراس کامپایل (مثلا از ابونتو رسپبری رو کامپایل میکینم) استفاده میکنیم، کافیه کتابخونه هایی که استفاده میکنیم رو توی اوبونتو که کد مینویسیم نصب کرده باشیم؟؟

روی رزبری نیازی نیست؟

وقتی توی qt میخوایم کتابخونه ها آدرس بدیم، باید آدرس کتابخونه های اوبونتو رو بدیم یا رزبری؟؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan_robo نمایش پست ها
    سلام
    یه سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینکه ،وقتی ما از کراس کامپایل (مثلا از ابونتو رسپبری رو کامپایل میکینم) استفاده میکنیم، کافیه کتابخونه هایی که استفاده میکنیم رو توی اوبونتو که کد مینویسیم نصب کرده باشیم؟؟

روی رزبری نیازی نیست؟

وقتی توی qt میخوایم کتابخونه ها آدرس بدیم، باید آدرس کتابخونه های اوبونتو رو بدیم یا رزبری؟؟
    سلام.
    کتایخانه ها در فرآیند نصب کیوت روی ابونتو کامپیوتر هم کپی می شوند و برای استفاده باید آدرس ابونتو میزبان را بدهید نه رزبین چون به رزبین که دسترسی نداره.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با عرض سلام
    بنده این مجموعه رو تهیه کردم. مشکلی که وجود داره اینه .img که روی اس دی کارت ریختم و با برد رزپری بالا آوردم نرم افزار QT را ندارد. در واقع یه سری مثال داره و ...
    از طریق ubuntu به برد رزپری وصل شدم و در قسمت device می خوام به جای کیت desctup از رزپری استفاده کنم، اد نمیشه. اتصال و تست می زنم اوکی هست ولی اد نمیشه برای build ??????

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa857515 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    بنده این مجموعه رو تهیه کردم. مشکلی که وجود داره اینه .img که روی اس دی کارت ریختم و با برد رزپری بالا آوردم نرم افزار QT را ندارد. در واقع یه سری مثال داره و ...
    از طریق ubuntu به برد رزپری وصل شدم و در قسمت device می خوام به جای کیت desctup از رزپری استفاده کنم، اد نمیشه. اتصال و تست می زنم اوکی هست ولی اد نمیشه برای build ??????
    با سلام خدمت شما دوست گرامی.
    نرم افزار کیوت روی خود برد نیست چرا که شما باید روی ابونتو برنامه نویسی کنید. آنچه روی برد هست کتابخانه ها و مثال است.
    در ابونتو به قسمت device کار نگیرید فقط زمانی که پروژه جدید ایجاد می کنید رزبری را انتخاب کنید. اگر خطا میخورید یک اسکرین شات بگیرید ببینم. فیلم زیر را هم ببینید حتما اگر ندیده اید:
    کیوت 5.7 (کیوت 5.9) برای بردهای رزبری 2 و 3
    در ضمن اگر میخواهید حرفه ای بلد بشید آموزش کراس کامپایلش رو هم تهیه کنید.
    موفق باشید.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 555mehdi555 نمایش پست ها
    سلام
    من این بسته رو تهیه کردم ولی متاسفانه کیوت نصب شده روی ماشین مجازی به برد رزبری وصل نمی شه.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.PNG
مشاهده: 140
حجم: 31.9 کیلو بایت  

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط 555mehdi555 نمایش پست ها
    سلام.
    باید آی پی وارد شده با آی پی برد رزبری شما مطابقت داشته باشه.
    آی پی که الان در تنظیمات وجود دارد احتمال زیاد با آی پی برد رزبری شما فرق دارد.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

مشکل من با توجه دو نکته حل شد.
    آی پی وارد شده با آی پی رزبری یکسان بود.
    جل مشکل:
    اول تنظیمات شبکه vmware رو باید روی مد bridge تنظیم می شد.
    مورد دوم هم این بود که اول رزبری پای رو روشن کردم بعد ویندوز رو.
    در غیر این دو صورت برای من جواب نمی داد

15. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام مهندس عباسی نژاد
    من توی کامپایل پروژه کیوت با مشکل زیر روبرو شدم. فایل math-vector.h رو پیدا نمی کنه. من توی ایمیج اوبونتو هم گشتم توی raspi/sysroot و زیر شاخه هاش همچین هدر فایلی رو پیدا نکردم. ضمنا من اصلا توی سورس های پروژه م جایی هدر فایل math رو اینکلود نکردم. تماما هدرهای کیوت و یه دونه غیر کیوت wiringPi رو دارم.
    کد:
    In file included from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/cmath:44:0,
                     from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/random:38,
                     from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/bits/stl_algo.h:65,
                     from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/algorithm:62,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtCore/qglobal.h:94,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtGui/qwindowdefs.h:43,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtWidgets/qwidget.h:43,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtWidgets/qmainwindow.h:43,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtWidgets/QMainWindow:1,
                     from ../rpi_test_20/mainwindow.h:4,
                     from ../rpi_test_20/main.cpp:1:
    /usr/include/math.h:31:30: fatal error: bits/math-vector.h: No such file or directory
     #include <bits/math-vector.h>
                                  ^
    ضمنا اینم بگم که پروژه helloworld بی اشکال کامپایل و اجراشد.

توی اینترنت هم گشتم ظاهرا میگن باید g++ multilib رو نصب کنم. ولی چجوری؟ کدوم ورژنش ؟ توی رزبری یا ایمیج اوبونتو؟

با تشکر

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ced نمایش پست ها
    سلام مهندس عباسی نژاد
    من توی کامپایل پروژه کیوت با مشکل زیر روبرو شدم. فایل math-vector.h رو پیدا نمی کنه. من توی ایمیج اوبونتو هم گشتم توی raspi/sysroot و زیر شاخه هاش همچین هدر فایلی رو پیدا نکردم. ضمنا من اصلا توی سورس های پروژه م جایی هدر فایل math رو اینکلود نکردم. تماما هدرهای کیوت و یه دونه غیر کیوت wiringPi رو دارم.
    کد:
    In file included from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/cmath:44:0,
                     from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/random:38,
                     from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/bits/stl_algo.h:65,
                     from /root/raspi/tools/arm-bcm2708/gcc-linaro-arm-linux-gnueabihf-raspbian-x64/arm-linux-gnueabihf/include/c++/4.8.3/algorithm:62,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtCore/qglobal.h:94,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtGui/qwindowdefs.h:43,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtWidgets/qwidget.h:43,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtWidgets/qmainwindow.h:43,
                     from ../raspi/qt5pi/include/QtWidgets/QMainWindow:1,
                     from ../rpi_test_20/mainwindow.h:4,
                     from ../rpi_test_20/main.cpp:1:
    /usr/include/math.h:31:30: fatal error: bits/math-vector.h: No such file or directory
     #include <bits/math-vector.h>
                                  ^
    ضمنا اینم بگم که پروژه helloworld بی اشکال کامپایل و اجراشد.

توی اینترنت هم گشتم ظاهرا میگن باید g++ multilib رو نصب کنم. ولی چجوری؟ کدوم ورژنش ؟ توی رزبری یا ایمیج اوبونتو؟

با تشکر
    سلام.
    متاسفانه نظری ندارم. این نبود فایل هدر کلی دلیل میتونه داشته باشه و پیدا کردن دلیل کار راحتی نیست. از طرفی من نمیدونم شما چه کاری کردید.
    bitsmath-vector.h: No such file or directory | Qt Forum
    در زمان نصب کتابخانه روی رزبری آیا sync انجام دادید؟

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

18. تشکرها از این نوشته :

ced

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام مهندس
    من کار خاصی انجام ندادم. فقط پروژه رو بردم تو ایمیج اوبونتویی که از کویر گرفتم. توی اون ایمیج این هدر فایل تو مسیر sysroot نبود.
    در مورد نصب g++ multilib هم چون نمی دونم کدوم ورژن رو نصب کنم هنوز کاری نکردم.

ممنون که جواب دادین

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ced نمایش پست ها
    سلام مهندس
    من کار خاصی انجام ندادم. فقط پروژه رو بردم تو ایمیج اوبونتویی که از کویر گرفتم. توی اون ایمیج این هدر فایل تو مسیر sysroot نبود.
    در مورد نصب g++ multilib هم چون نمی دونم کدوم ورژن رو نصب کنم هنوز کاری نکردم.

ممنون که جواب دادین
    سلام.
    اگر پروژه شما از کتابخانه WiringPi استفاده کرده باید اون رو روی رزبری نصب کنید بعد با ابونتو دسکتاپ sync کنید. اگر این کارها رو نکردید مسلما ایرادات زیادی میگیره. من خیلی بعید میدونم WiringPi از قبل نصب شده باشه روی اون ایمج که از ما گرفتید.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

21. تشکرها از این نوشته :

ced

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام مهندس و تشکر از پیگیریتون
    خودم هم شک دارم که Wiringpi بوده یا نه.
    مجدد ایمیج اصلی رو کپی می کنم و تست می کنم.پ

ممنون

23. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام و خسته نباشید
    من میخاستم برنامه ای به زبان Qt Quick Application بنویسم (QML) میخاستم ببینم مجموعه شما از آنها پشتیبانی میکند و تست کرده اید که میتوان برنامه Qt Quick Application به صورت کراس کامپایل بدون مشکل اجرا کرد ممنون میشم اگر سریعتر پاسخ دهید
    ویرایش توسط saeed46 : 13-10-2018 در ساعت 21:09

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed46 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من میخاستم برنامه ای به زبان Qt Quick Application بنویسم (QML) میخاستم ببینم مجموعه شما از آنها پشتیبانی میکند و تست کرده اید که میتوان برنامه Qt Quick Application به صورت کراس کامپایل بدون مشکل اجرا کرد ممنون میشم اگر سریعتر پاسخ دهید
    سلام.
    برای اجرای این برنامه ها نیاز به فعال بودن OpenGL در کیوت هست که در این مجموعه این مورد اوکی است. فقط دقت کنید که این مجموعه برای Framebuffer هست.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب