NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2629 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: راهنمایی در انتخاب قطعات مناسب و برد

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض راهنمایی در انتخاب قطعات مناسب و برد

درود دوستان وقتتون بخیر
    من برای ساخت یک پروژه ای نیاز به استفاده از بردهای امبد دارم.
    تو این پروژه باید ی وسیله ای شبیه به تبلت ساخته بشه که روی اون فقط یک نرم افزار به حالت کیوسک اجرا بشه.
    من بین بردهای رسپبری پای، کوبی(4)و اورنج پای(plus 2e) موندم و نمیدونم کدوم بهتره برای کار من؟ چون نیاز به صفحه نمایش تاچ خازنی تو انداره 7 تا 10 اینچ دارم که به برد وصل بشه.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید این رو در نظر بگیرید که هزینه نهایی مهمه و همچنین اگه برد حافظه ناند eMMC هم داشته باشه در اولویته.
    در حقیقت اینکه صفحه نمایش مستقیم وصل میشه و یا نیاز به برد توسعه داره و ... جزو مسائلی که انتخاب رو سخت کرده.
    پیشاپیش ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimda1482 نمایش پست ها
    درود دوستان وقتتون بخیر
    من برای ساخت یک پروژه ای نیاز به استفاده از بردهای امبد دارم.
    تو این پروژه باید ی وسیله ای شبیه به تبلت ساخته بشه که روی اون فقط یک نرم افزار به حالت کیوسک اجرا بشه.
    من بین بردهای رسپبری پای، کوبی(4)و اورنج پای(plus 2e) موندم و نمیدونم کدوم بهتره برای کار من؟ چون نیاز به صفحه نمایش تاچ خازنی تو انداره 7 تا 10 اینچ دارم که به برد وصل بشه.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید این رو در نظر بگیرید که هزینه نهایی مهمه و همچنین اگه برد حافظه ناند eMMC هم داشته باشه در اولویته.
    در حقیقت اینکه صفحه نمایش مستقیم وصل میشه و یا نیاز به برد توسعه داره و ... جزو مسائلی که انتخاب رو سخت کرده.
    پیشاپیش ممنون
    سلام.
    نرم افزارتون تحت اندروید هست یا لینوکس؟
    هیچکدام از این بردها السیدی مستقیم ساپورت نمیکنند. کیوبی 4 هم خوب نیست!
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    نرم افزارتون تحت اندروید هست یا لینوکس؟
    هیچکدام از این بردها السیدی مستقیم ساپورت نمیکنند. کیوبی 4 هم خوب نیست!
    نرم افزارم رو میتونم هم تحت لینوکس (پایتون و qt) و هم تحت اندروید بسازم . در حال حاضر نسخه پایتونشو نوشتم از این نظر تفاوتی نداره برام. فقط اینکه برام مهمه چون فقط همین نرم افزار قراره اجرا بشه بتونم روی بوت سیستم عامل و ... یک مقدار کنترل داشته باشم

پس چه بردهایی این امکان رو دارند؟
    بطور کلی شما چه بردی رو پیشنهاد میدید با توحه به اینکه نیاز به برد توسعه هست ( هزینه برد توسعه هم مهمه)؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

نرم افزارم رو میتونم هم تحت لینوکس (پایتون و qt) و هم تحت اندروید بسازم . در حال حاضر نسخه پایتونشو نوشتم از این نظر تفاوتی نداره برام. فقط اینکه برام مهمه چون فقط همین نرم افزار قراره اجرا بشه بتونم روی بوت سیستم عامل و ... یک مقدار کنترل داشته باشم

بطور کلی شما چه بردی رو پیشنهاد میدید با توحه به اینکه نیاز به برد توسعه هست ( هزینه برد توسعه هم مهمه)؟
    چون من دقیقا نمیدونم شما قراره چه کاری بکنید نمیتونم بگم دقیقا این برد ایده آل شما است.
    دو برد آرنج و رزیری هر دو خوب هستند ولی مشکشون عدم ساپورت السیدی مستقیم هستش. همچنین بردهای آرنج پای پی سی - آرنج پای وان - نانو پای m1
    بردهای نانو پای مثل m3 السیدی مستقیم ساپورت میکنن و قیمت برد و السیدی خیلی خوب هستش. اگر OPENGLES2 نمیخواین و برنامتون گرافیک خاصی نداره اینها مسلما بهترن.
    Friendly ARM LCD 7 with capasitive touch
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

نام
    داریوش عباسی نژاد

در ضمن برای کنترل روی بوت لینوکس بهتره.
    برای اندروید رزبری خوب نیست ولی نانو پای خوبه.
    برای راحتی در برنامه نویسی و سر راست بودن کار و درایور و مثال و ... رزبری از همه بهتره. کرنل بردهایی که السیدی مسقیم ساپورت میکنن کمی قدیمی است.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    چون من دقیقا نمیدونم شما قراره چه کاری بکنید نمیتونم بگم دقیقا این برد ایده آل شما است.
    دو برد آرنج و رزیری هر دو خوب هستند ولی مشکشون عدم ساپورت السیدی مستقیم هستش. همچنین بردهای آرنج پای پی سی - آرنج پای وان - نانو پای m1
    بردهای نانو پای مثل m3 السیدی مستقیم ساپورت میکنن و قیمت برد و السیدی خیلی خوب هستش. اگر OPENGLES2 نمیخواین و برنامتون گرافیک خاصی نداره اینها مسلما بهترن.
    Friendly ARM LCD 7 with capasitive touch
    ممنونم ازتون. برای پروژه همونطور که گفتم میخوام یک دستگاهی مثل تبلت بسازم که فقط یک نرم افزار خاص رو اجرا میکنه همین. این تبلت باید فقط صفحه نمایش لمسی داشته باشه و خروجی صدا و نقاز به هیچ سنسور خاصی نداره
    خب با این تفاسیر اگه بخوام از بردی که غیرمستقیم وصل میشه استفاده کنم از چه بردی استفاده کنم؟
    الان با شرح پروژه چی پیشنهاد میدید؟