NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 963 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: External loader

کاربر دائمی wantedboy آواتار ها
    نام
    علی‏ ‏محمد‏ ‏شکرالهی
    تشکر شده 629 بار در 204 پست

Icon17 External loader

با سلام و عرضه خسته نباشید به بچه های انجمن
    دوستان کسی تا حالا توانسته حافظه خارجی به صورت custom مثلا W25QXXX به میکرو متصل کنه و از ویژگی Eexternal Loader میکرو هایی stm32 استفاده کند؟
    من خودم انجام دادم اما با برد f7 خود شرکت st بوده و داخل نرم افزار Stlink فایل stldr. مربوط به بردتونو add میکنید و بعد میتونید از این ویژگی stm32 استفاده کنید که داخل exampel های cube با نام memory map
    هست.
    درست کردن فایل stldr. دلخواه برای برای برد های خودمون داخل پروژه هایی که مخصوصا با emwin درست میشه عالیه و از نظر حافظه به ما خیلی کمک میکنه و اگر هم مثلا از طریق qspi با حافظه فلش متصل شود سرعت load کردن هم بالا میرود خلاصه خیلی کاربرد دره.حالا کسی تا حالا این کارو انجام داده؟

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط wantedboy نمایش پست ها
    با سلام و عرضه خسته نباشید به بچه های انجمن
    دوستان کسی تا حالا توانسته حافظه خارجی به صورت custom مثلا w25qxxx به میکرو متصل کنه و از ویژگی eexternal loader میکرو هایی stm32 استفاده کند؟
    من خودم انجام دادم اما با برد f7 خود شرکت st بوده و داخل نرم افزار stlink فایل stldr. مربوط به بردتونو add میکنید و بعد میتونید از این ویژگی stm32 استفاده کنید که داخل exampel های cube با نام memory map
    هست.
    درست کردن فایل stldr. دلخواه برای برای برد های خودمون داخل پروژه هایی که مخصوصا با emwin درست میشه عالیه و از نظر حافظه به ما خیلی کمک میکنه و اگر هم مثلا از طریق qspi با حافظه فلش متصل شود سرعت load کردن هم بالا میرود خلاصه خیلی کاربرد دره.حالا کسی تا حالا این کارو انجام داده؟
    سلام خیلی ممنون از اطلاعاتت ولی ببین همون سری 7 فقط qspi داره ببین با spi معمولی نتونستی اینکار را بکنی؟بعد ببین این سری 25 با این نمونه های ارزان فرق داره باید ببینی اصلا کجا میفروشن
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی wantedboy آواتار ها
    نام
    علی‏ ‏محمد‏ ‏شکرالهی
    تشکر شده 629 بار در 204 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون از اطلاعاتت ولی ببین همون سری 7 فقط qspi داره ببین با spi معمولی نتونستی اینکار را بکنی؟بعد ببین این سری 25 با این نمونه های ارزان فرق داره باید ببینی اصلا کجا میفروشن
    سلام
    خوبی آقا مهدی؟
    آره میدونم فقط سری f7 qspi داره.این آی سی کلا در دو مد هم spi هم qspi میشه براش دیتا فرستاد.الان بلاخره تونستم راه بندازم عالیه.حالا باید برم برای f7 هم بنویسم.

7. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوست عزیز
    من هم مشکل شما رو دارم میکروی من STM32F767IG هستش و حافظه نور فلشی که دارم W25Q256 هست هرچه درتوان برای ساخت STLDR بود من گذاشتم ولی جواب نگرفتم .( برد من ساخت شرکت کویر هستش)
    جالب اینجاست که من همون الگریتم رو روی برد شرکت ST با میکرو STM32F769 و حافظه MX25Q512 میزارم کامل جواب می ده و مشکلی هم ندارد . اگر به نتیجه رسیدین ممنون میشم که اطلاع بدیدن.