NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2704 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 25

موضوع: FPGA in Altium designer

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی
    تشکر شده 32 بار در 11 پست

Exclamation FPGA in Altium designer

سلام
    میخوام در صورتی که تعداد افراد قابل قبولی تمایل به یادگیری کار با FPGA در نرم افزار Altium designer رو داشته باشن اینجا این آموزش رو بذارم و با کمک هم دیگه شروع کنیم به انجام یکسری پروژه در این زمینه!
    همونطور که میدونید الان Altium designer حرفه ای ترین نرم افزار طراحی پی سی بی های غیر مخابراتیه و همونطور که احتمالا دیدید یه بخشی داره به اسم FPGA Project و شروع ما از اینجاست.
    بزرگ ترین حسن آلتیوم در مقایسه با همه ی نرم افزار های دیگه مولتی پلتفرم بودنشه یعنی شما با یک بار طراحی توانایی استفاده از طراحیتون رو برای همه FPGA های موجود در جهان دارید و با داشتن یه پروگرمر ALtium میتونید همه FPGA ها از تمامی شرکت هارو پروگرم کنید.
    از طرفی کار با آلتیوم کم باگ خیلی بهتر از کار با نرم افزار های پر از ایراد این شرکت هاست.
    من زیاد گشتم تقریبا هیچ جا توی ایران با آلتیوم برای FPGA کار نمیشه و طبیعتا آموزشی هم براش نیست.
    لطفا اگه مایلید ادامه بدیم این بحث رو اعلام آمادگی کنید.

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

اره خیلی عالی حتما شروع کن برای خود من هم خیلی سوال بود که چرا کسی حاضر نیست با این نرمافزار برای fpga برنامه بنویسه حالا ببینم شما خودت تا الان تجربه اینکار را داشتی؟جدا از اون برای چه خانواده ای میخوای برنامه بنویسی؟
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

5. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

نقل قول نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI نمایش پست ها
    اره خیلی عالی حتما شروع کن برای خود من هم خیلی سوال بود که چرا کسی حاضر نیست با این نرمافزار برای fpga برنامه بنویسه حالا ببینم شما خودت تا الان تجربه اینکار را داشتی؟جدا از اون برای چه خانواده ای میخوای برنامه بنویسی؟
    مشکل اینه که آموزش لازمش جز تو سایت آلتیوم و جز به مقدار خیلی محدود تو حالت مجانی تقریبا هیچ جا تو هیچ سایتی چه ایرانی چه خارجی پیدا نمیشه!
    من خودم الان همه کار هایی که با FPGA دارم رو با آلتیوم انجام میدم چون واقعا خوبه!
    من حقیقتش فقط با FPGA های xilinx کار کردم هم چون ارزون و قابل تهیه از جمهوریه هم خب واقعا خوبه و هیچوقت کم نیاوردم.
    سعی میکنم این آموزش رو با spartan 6 بذارم ولی ممکنه بخاطر بعضی مسایل مثل اینکه کمتر در دسترس هست و چیزای این شکلی با Spartan 3 شروع کنم!

- - - Updated - - -

اگه اینجا استقبال بشه و حس کنم واقعا افراد دوس دارن چیزای این چنینی آموزش vivado HLS هم برا خانواده SPartan هم برای zynq رو هم در آینده میذارم.

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

آفرین حتما شروع کن خیلی عالی منهم بگردم ببینم تو یوتیوب ویدئویی پیدا میشه یا نه راستی ببینم رفیق با چه زبانی میخوای تو التیوم برنامه بنویسی؟اصلا داخل خودش کامپایلر مثلا vhdl را داره؟
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

9. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

نقل قول نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI نمایش پست ها
    آفرین حتما شروع کن خیلی عالی منهم بگردم ببینم تو یوتیوب ویدئویی پیدا میشه یا نه راستی ببینم رفیق با چه زبانی میخوای تو التیوم برنامه بنویسی؟اصلا داخل خودش کامپایلر مثلا vhdl را داره؟

در مورد زبان من verilog رو ترجیح میدم ولی خب اگه علاقه مندی بیشتر به VHDL باشه اون هم اکیه!
    آلتیوم کامپایلر داره اما سنتز کننده نداره پس مثلا اگه قراره کد برای xilinx زده شه باید ISE نصب باشه ولی نسخه مجانی یا webpack کافیه برای این کار!
    حالا مفصل توضیح میدم.
    فقط دوست دارم اول چند نفری اعلام آمادگی کنن بعد شروع کنم!

11. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

لطفا شروع کنین، منم مشتاقم. راستی چه دلیلی داره از وریلاگ استفاده می کنین؟ پیاد سازی توش راحت تره؟

13. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

نقل قول نوشته اصلی توسط lida-app.ir نمایش پست ها
    لطفا شروع کنین، منم مشتاقم. راستی چه دلیلی داره از وریلاگ استفاده می کنین؟ پیاد سازی توش راحت تره؟
    وریلاگ خیلی به زبان c شبیه هست و خیلی دردسرای vhdl رو هم نداره مثلا واسه جمع یه عدد هی نیاز نیست تایپ هارو تبدیل کنیم و کلا خوش دست تره!

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

آقا هیچ مشکلی نداره شما شروع کن با هر زبانی که خواستی مهم این است که شما داری برای رضای خدا کار میکنه بقیش را خدا خودش درست میکنه ما هم که دوست داریم یاد بگیریم

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    من هم با این آموزش کاملا موافقم.
    کلا آموزش کاملی از fpga جایی ندیدم.
    برای من هم این سوال وجود داره که ise با اون قدرتش رو میخواین بذارید کنار؟ یا همانطور که اشاره کردید altium و ISE قراره با هم استفاده شوند؟
    از نظر شبیه سازیها تا چه حد این altium قوی هستش؟
    مورد مهمتره آیا قراره آموزش رو روی یک سخت افزار واقعی انجام بدید یا خیر؟ و اگر اینطوری هست آیا برد و پروگرمر مد نظر شما در بازار موجود است؟
    در نهایت هم با توجه به اینکه تجربه زیادی از کارهای مشابه شما دارم که دوستان قبلی قصد داشتند انجام بدند، اگر قصد دارید این کار رو انجام بدید زیاد نباید به دیگران کار داشته باشید چون ممکنه اون چند نفری که اینجا هستند بروند و شما دلسرد بشید. پس باید این نکته رو مد نظر قرار بدهید.
    امیدوارم که این کار خوبی که قصد انجامشو دارید ادامه پیدا کند.
    با تشکر فراوان.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

18. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

سلام
    لطفا اگر امکان داره یک مقایسه بین نرم افزارها و زبان های برنامه نویسی FPGA همراه با مزایا و معایب هر کدوم اینجا قرار بدید تا یک دید بهتری در این مورد پیدا بکنیم و تصمیم بگیریم یه مورد رو شروع کنیم.
    به عنوان مثال مقایسه دو زبان Verilog و VHDL. مقایسه نرم افزارهای ISE و Vivado HLS و ...

من خودم مجبورم FPGA رو بصورت حرفه ای یاد بگیرم. (برای پردازش سیگنال) اما واقعیتش نمی دونم باید کدوم از موارد بالا رو یاد بگیرم؟ یعنی کدومش بیشتر به دردم میخوره؟

20. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

سلام من به علت کار خیلی زیاد یکم پراکنده میام من رو ببخشید از این بابت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    من هم با این آموزش کاملا موافقم.
    کلا آموزش کاملی از fpga جایی ندیدم.
    برای من هم این سوال وجود داره که ise با اون قدرتش رو میخواین بذارید کنار؟ یا همانطور که اشاره کردید altium و ISE قراره با هم استفاده شوند؟
    از نظر شبیه سازیها تا چه حد این altium قوی هستش؟
    مورد مهمتره آیا قراره آموزش رو روی یک سخت افزار واقعی انجام بدید یا خیر؟ و اگر اینطوری هست آیا برد و پروگرمر مد نظر شما در بازار موجود است؟
    در نهایت هم با توجه به اینکه تجربه زیادی از کارهای مشابه شما دارم که دوستان قبلی قصد داشتند انجام بدند، اگر قصد دارید این کار رو انجام بدید زیاد نباید به دیگران کار داشته باشید چون ممکنه اون چند نفری که اینجا هستند بروند و شما دلسرد بشید. پس باید این نکته رو مد نظر قرار بدهید.
    امیدوارم که این کار خوبی که قصد انجامشو دارید ادامه پیدا کند.
    با تشکر فراوان.
    همونطور که گفتم ALTIUM بیشتر یک ادیتور هست که حالا امکانات جالبی که میگم رو در اختیار میذاره و در نهایت کار سنتز و شبیه سازی با خود نرم افزار شرکت مربوطه است اما توی آلتیوم.
    شبیه ساز آلتیوم یک شبیه ساز شبیه به XST داره ولی میتونه به model sim و هر شبیه ساز دیگه ای وصل شه.
    ise بسیار قدرتمنده ولی رابط کاربریش سرشار از باگ و ایراد هاییه که آدم رو خیلی اذیت میکنه و این نکته در مورد آلتیوم کاملا برعکسه واقعا گاهی آدم از بزرگی آلتیوم شگفت زده میشه تو همه چی مثلا واقعا روزی نیست که من یه چیز جدید از آلتیوم یاد بگیرم و حیرت زده نشم از اینکه چقدر خفنه این نرم افزار.
    من از اون دست آدم هام که حتی سر پروژه درس FPGA با اینکه کلا شبیه سازی خواسته شده بود عملی پیاده سازیش کردم و کلا حال نمیکنم با کار شبیه سازی
    من پروژه کاستوم با FPGA های مختلف زیاد دارم و این ۲-۳ روز یکم گشتم چند تا برد خوب با spartan 6 بود که پروگرمر USB هم داشت خودش قیمت هاشون هم زیر ۳۰۰ ت بود که قیمت مناسبیه براش گرچه اگه xilinx platform cable usb هم داشته باشید میتونید یه برد ۱۷۰ ت هم بود که اونو بگیرید ولی حسن آلتیوم اینه که فرقی نداره کار توش واسه هر FPGA ای که میخاد باشه!
    ویرایش توسط dariush_ab : 25-10-2016 در ساعت 00:17

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا اگر امکان داره یک مقایسه بین نرم افزارها و زبان های برنامه نویسی FPGA همراه با مزایا و معایب هر کدوم اینجا قرار بدید تا یک دید بهتری در این مورد پیدا بکنیم و تصمیم بگیریم یه مورد رو شروع کنیم.
    به عنوان مثال مقایسه دو زبان Verilog و VHDL. مقایسه نرم افزارهای ISE و Vivado HLS و ...

من خودم مجبورم FPGA رو بصورت حرفه ای یاد بگیرم. (برای پردازش سیگنال) اما واقعیتش نمی دونم باید کدوم از موارد بالا رو یاد بگیرم؟ یعنی کدومش بیشتر به دردم میخوره؟
    جواب من صرفا نظر شخصیمه بر اساس تجربه ی ۶-۷ ساله ای که تو کار با FPGA انجام دادم.
    اول بذار با چند تا باور غلط شروع کنیم:
    ۱. کسی که میخواد FPGA کار کنه باید از CPLD , SPLD اینا استفاده کنه!!
    ۲. زبان برنامه نویسی هر چی سخت تر بهتر!!
    ۳. استفاده از کور ها و توابع آماده باید حداقل شه!!

من به شخصه این ۳ باور رو دلیل ترس اکثر افراد از کار با FPGA میدونم

من با آلتویم، آی اس ای، ویوادو (هم سخت افزاری هم اچ ال اس)، کور جنریتور متلب و کوارتوس کار کردم.
    جمع بندی من : برای پروژه هایی که کار های سیگنالی داره مثلا نیازه پردازش تصویر انجام شه یا یه سیگنالی FFT اش گرفته بشه و پردازش شه و و و بهترین گزینه ها با اختلاف HLS و matlab core gen هستند ولی مشکلشون اینه که چیزی که تولید میکنن از نظر حجم بهینه نیست پس اگه اف پی جی ای خوب مثل ویرتکس اینا داری چشم بسته برو دنبال اینا اما اگه میخای مثلا رو xc3s400 که رایج ترین FPGA تو ایران هست کار سیگنالی کنی قید اونارو باید بزنی.
    من کلا با altra حال نکردم.
    ISE , Altium واسه کارای عادی روزمره و کارای بلادرنگ مثلا کنترل ربات و امثالهم خوبن هر دو altium با یه اختلاف چند برابری کار باهاش راحت تر و لذت بخش تر از ISEه علی الخصوص اگه بخوای SOC نرم افزاری داشته باشی (میکرو کنترلر پیاده کنی توی FPGA)

یه توضیح در مورد HLS برای اونایی که احتمالا نمیدونن
    HLS مخفف high level synthesis هست و آخرین تکنولوژی ارایه شده توسط Xilinx ه که شما به زبون C++ توش کد میزنید و این سنتز میشه به سخت افزار روی FPGA!

24. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

من آموزش هارو این آخر هفته شروع میکنم دوست دارم زود تر این کار رو بکنم اما حجم و فشار کاریم به شدت زیاده.

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmmdshirazi نمایش پست ها
    من آموزش هارو این آخر هفته شروع میکنم دوست دارم زود تر این کار رو بکنم اما حجم و فشار کاریم به شدت زیاده.
    سلام.
    خیلی خوبه.
    من هم مثل شما شدیدا گرفتارم. به هیچ کاری نمیرسم و مشکلات زندگی هم روش هست.
    متاسفانه یا خوشبختانه برای یک سری پیاده سازی رمزنگاری نیاز به fpga دارم.
    لطفا بهترین برد موجود در بازار رو معرفی کنید که آموزشها رو قراره با اون ان شا الله ادامه بدیم.
    آیا بردی که مورد تایید شماست این برد است؟
    Xilinx FPGA Spartan6 XC6SLX9

نمیخوام یک بردی باشه که صرفا یک هزینه براش بشه بعد یکی دو سال از رده خارج بشه.
    این برد فکر کنم همه چیزشم چینی باشه و نمیدونم مثال چقدر داشته باشه.
    آیا پروگرمش مستقیم قابل استفاده در ise و altium هست؟
    ویرایش توسط dariush_ab : 25-10-2016 در ساعت 00:33
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

جواب من صرفا نظر شخصیمه بر اساس تجربه ی ۶-۷ ساله ای که تو کار با FPGA انجام دادم.
    اول بذار با چند تا باور غلط شروع کنیم:
    ۱. کسی که میخواد FPGA کار کنه باید از CPLD , SPLD اینا استفاده کنه!!
    ۲. زبان برنامه نویسی هر چی سخت تر بهتر!!
    ۳. استفاده از کور ها و توابع آماده باید حداقل شه!!

من به شخصه این ۳ باور رو دلیل ترس اکثر افراد از کار با FPGA میدونم

من با آلتویم، آی اس ای، ویوادو (هم سخت افزاری هم اچ ال اس)، کور جنریتور متلب و کوارتوس کار کردم.
    جمع بندی من : برای پروژه هایی که کار های سیگنالی داره مثلا نیازه پردازش تصویر انجام شه یا یه سیگنالی FFT اش گرفته بشه و پردازش شه و و و بهترین گزینه ها با اختلاف HLS و matlab core gen هستند ولی مشکلشون اینه که چیزی که تولید میکنن از نظر حجم بهینه نیست پس اگه اف پی جی ای خوب مثل ویرتکس اینا داری چشم بسته برو دنبال اینا اما اگه میخای مثلا رو xc3s400 که رایج ترین FPGA تو ایران هست کار سیگنالی کنی قید اونارو باید بزنی.
    من کلا با altra حال نکردم.
    ISE , Altium واسه کارای عادی روزمره و کارای بلادرنگ مثلا کنترل ربات و امثالهم خوبن هر دو altium با یه اختلاف چند برابری کار باهاش راحت تر و لذت بخش تر از ISEه علی الخصوص اگه بخوای SOC نرم افزاری داشته باشی (میکرو کنترلر پیاده کنی توی FPGA)

یه توضیح در مورد HLS برای اونایی که احتمالا نمیدونن
    HLS مخفف high level synthesis هست و آخرین تکنولوژی ارایه شده توسط Xilinx ه که شما به زبون C++ توش کد میزنید و این سنتز میشه به سخت افزار روی FPGA!
    واقعا ممنون و سپاسگذارم از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار میدید. خدا خیرتون بده

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

سلام ببخشید یکم طول کشید درگیری های من تمومی نداره!
    سلام.
    خیلی خوبه.
    من هم مثل شما شدیدا گرفتارم. به هیچ کاری نمیرسم و مشکلات زندگی هم روش هست.
    متاسفانه یا خوشبختانه برای یک سری پیاده سازی رمزنگاری نیاز به fpga دارم.
    لطفا بهترین برد موجود در بازار رو معرفی کنید که آموزشها رو قراره با اون ان شا الله ادامه بدیم.
    آیا بردی که مورد تایید شماست این برد است؟
    Xilinx FPGA Spartan6 XC6SLX9

نمیخوام یک بردی باشه که صرفا یک هزینه براش بشه بعد یکی دو سال از رده خارج بشه.
    این برد فکر کنم همه چیزشم چینی باشه و نمیدونم مثال چقدر داشته باشه.
    آیا پروگرمش مستقیم قابل استفاده در ise و altium هست؟
    این برد کاملا مناسبه شما فقط کافیه بدونید چه پایه ای به چه قطعه ای به چه شکلی وصل شده.

32. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

به نام دوست که هر چه زیباییست از اوست
    حالا شروع آموزش
    این آموزش با Altium designer 13 و برای FPGA XC6SLX9 که spartan6 هست انجام میگیره ولی برای بقیه اف پی جی ای ها تنها فرق در یک فایله که توضیح میدم در ادامه.
    اولین مرحله نصب آلتیومه که توضیح خواصی نداره ولی چون آلتیوم های کرک شده بعضی پکیج ها رو ندارن من توصیه میکنم ورژن ۱۳ رو نصب کنید بین همه ورژن ها (۱۶ رو تست نکردم هنوز) کامل ترین پکیج ها برای کار با اف پی جی ای داره.

بهترین ورژت ISE که با این آلتیوم سازگاره ورژن ۱۴.۱ ه و فک کنم ۱۴.۷ هم با آلتیوم ۱۴ به بعد ساپورت میشه
    لازم نیست ISE به صورت کامل نصب شه فقط نسخه وبپک (webpack) که مجانی هم هست نصب شه کافیه.

اینجا میتونید نرم افزار های مربوط به هر خانواده از اف پی جی ای ها و ورژن های مورد نیاز آلتیوم رو ببینید

http://wiki.altium.com/download/temp...pplication/pdf

بعد از نصب آلتیوم قبل از اولین اتصالتون به اینترنت باید برید به قست devices
    تیک لایو رو بردارید
    روی صفحه کلیک راست کنید
    add--> browse
    شرکت سازنده و خانواده ای که میخواید رو انتخاب کنید و نصب کنید (spartan 6 برای روش ما).

در ادامه این عکس ها مشخص کننده این مراحلند

device :

بقیه مراحل

ادامه دارد....
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screen Shot 2016-10-29 at 11.49.02 PM.png
مشاهده: 132
حجم: 11.6 کیلو بایت  
    ویرایش توسط mhmmdshirazi : 30-10-2016 در ساعت 00:57

34. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mhmmdshirazi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

به نام دوست که هر چه زیباییست از اوست
    حالا شروع آموزش
    این آموزش با Altium designer 13 و برای FPGA XC6SLX9 که spartan6 هست انجام میگیره ولی برای بقیه اف پی جی ای ها تنها فرق در یک فایله که توضیح میدم در ادامه.
    اولین مرحله نصب آلتیومه که توضیح خواصی نداره ولی چون آلتیوم های کرک شده بعضی پکیج ها رو ندارن من توصیه میکنم ورژن ۱۳ رو نصب کنید بین همه ورژن ها (۱۶ رو تست نکردم هنوز) کامل ترین پکیج ها برای کار با اف پی جی ای داره.

بهترین ورژت ISE که با این آلتیوم سازگاره ورژن ۱۴.۱ ه و فک کنم ۱۴.۷ هم با آلتیوم ۱۴ به بعد ساپورت میشه
    لازم نیست ISE به صورت کامل نصب شه فقط نسخه وبپک (webpack) که مجانی هم هست نصب شه کافیه.

اینجا میتونید نرم افزار های مربوط به هر خانواده از اف پی جی ای ها و ورژن های مورد نیاز آلتیوم رو ببینید

Apache Tomcat/6.0.32 - Error report

بعد از نصب آلتیوم قبل از اولین اتصالتون به اینترنت باید برید به قست devices
    تیک لایو رو بردارید
    روی صفحه کلیک راست کنید
    add--> browse
    شرکت سازنده و خانواده ای که میخواید رو انتخاب کنید و نصب کنید (spartan 6 برای روش ما).

در ادامه این عکس ها مشخص کننده این مراحلند

device :

بقیه مراحل

ادامه دارد....
    سلام.
    با تشکر فراوان.
    از عکسها فقط اولی دیده میشود.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

36. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی عبدالهی

سلام میگم بیزحمت اگر تونستید این ویدئو را ببینید اینو تو یوتیوب دیدم
    لینک دانلود ویدئو

38. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    نام
    محمد مهدی شیرازی

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    با تشکر فراوان.
    از عکسها فقط اولی دیده میشود.
    من باز هم چک کردم عکس اولی فقط پیوست شده ولی بقیه عکس ها هم روشون کلیک کنید بزرگ میشن!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین