NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2738 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: ۱۰ فرمان علم مهندسی

Banned
    تشکر شده 9 بار در 5 پست

پیش فرض ۱۰ فرمان علم مهندسی

با سلام
    شاید تا حالا به این قضیه پی بردید که استانداردهای علم مهندسی به خصوص رشته های برق و الکترونیک و نظایر آن ها در مراکز آکادمیک ما همچنان پایین هست

شاید همین پایین بودن استانداردها باعث شده خروجی دانشگاه ها یک سری جوان متوهم و سرخورده باشد، به قول قدیمی ها عالم بدون عمل یا همان زنبور بدون عسل

در این بحث می خواهیم به ۱۰ فرمان برای استاندارهای مهندسی برق و الکترونیک متناسب با مقتضیات زمان برسیم،

استاندارد هایی که من با صحبت با افراد با تجربه داخلی و خارجی برای نهادهای آکادمیک مهندسی پیدا کردم:

همراه بودن دروس تئوری با کار آزمایشگاهی و عملی
    پراکنده نبودن دروس تئوری ارائه شده و منجر شدن به یک هدف مشخص
    لزوم رعایت حق کپی رایت
    تاکید بر خلاقیت جای حفظیات و فرمول ها
    استفاده از پادکست ها برای انتشار و اشتراک گذاری علم
    استفاده از انجمن های اینترنتی برای اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات
    استفاده از اساتید جوان و با انرژی و آشنا به علم روز
    متصل بودن مراکز دانشگاهی به مراکز صنعتی و کلینیک ها
    دخالت نکردن افراد غیر متخصص و نهادهای سیاسی و امنیتی در دانشگاه
    متناسب بودن محیط دانشگاه با یک محیط علمی (نه مثلا پارک یا رستوران یا...)

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ben_hammam برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

سلام داداش از من میشنوی خودت را خسته نکن کو گوش شنوا فکر میکنی اومدی اروپا!!! اینها اینقدر گفته شده که دیگه این حرفها قدیمی شده فقط باید دعا کنیم اقا ظهور کنن
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

Banned
    تشکر شده 9 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI نمایش پست ها
    سلام داداش از من میشنوی خودت را خسته نکن کو گوش شنوا فکر میکنی اومدی اروپا!!! اینها اینقدر گفته شده که دیگه این حرفها قدیمی شده فقط باید دعا کنیم اقا ظهور کنن
    خوب این اروپایی هم که شما می فرمایید، از یک جایی شروع کردن بالاخره
    یعنی اول ۱۰ نفر آدم پیدا شدن سر یک سری اصول و استانداردها به توافق رسیدن که الان به این جا رسیدند

Banned
    تشکر شده 9 بار در 5 پست

البته باید اعتراف کنم موانع کار هم خیلی زیاد است
    به عنوان مثال کشورهای صاحبان تکنولوژی، برای اینکه ما مصرف کننده این محصولات صنعتی و مهندسی باقی بمانیم
    یک امپراطوری رسانه ای درست کردن که در همین اینترنت و ماهواره ها سعی دارند افکار ما را منحرف و کنترل کنند

و حتی در بسیاری موارد مهره هایشان را در دانشگاه ها و مراکز مختلف خیلی حساب شده چیدمان کردن

که باید بتوانیم خیلی محتاطانه با این موانع برخورد کنیم و آن ها را از بین ببریم
    ویرایش توسط ben_hammam : 17-08-2016 در ساعت 09:59

نام
    مهدی عبدالهی

نقل قول نوشته اصلی توسط ben_hammam نمایش پست ها
    خوب این اروپایی هم که شما می فرمایید، از یک جایی شروع کردن بالاخره
    یعنی اول ۱۰ نفر آدم پیدا شدن سر یک سری اصول و استانداردها به توافق رسیدن که الان به این جا رسیدند
    افرین دقیقا همینه حرف من هم دقیقا این هست که ما تو مملکتمون دقیقا کار برعکس خدا را شاهد میگیرم اگر امکانش بود کامل برات مینوشتم چرا وضعیت ما هر روز بدتر میشه ولی خودت هم میدونی چرا نمیشه بنویسم پس فعلا کلا ولش کن من خودم فقط دعا میکنم خداوند موانع ظهور حضرت ولی عصر عج را برطرف کنه
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

9. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

افرین دقیقا همینه حرف من هم دقیقا این هست که ما تو مملکتمون دقیقا کار برعکس خدا را شاهد میگیرم اگر امکانش بود کامل برات مینوشتم چرا وضعیت ما هر روز بدتر میشه ولی خودت هم میدونی چرا نمیشه بنویسم پس فعلا کلا ولش کن من خودم فقط دعا میکنم خداوند موانع ظهور حضرت ولی عصر عج را برطرف کنه

دوست عزیز سلام مجدد
    نمیدونم چرا شما همش ساز مخالف میزنی.اگه بخوایم بشینیم و فقط دعا کنیم باید کل زندگی رو ببوسیم بزاریم کنار
    شما احتمالا خیلی تعصبی هستی که دیگه داری ازون ور میوفتی و کلا امیدت به دنیا از بین رفته اما بهتره دیدگاهت رو عوض کنی و خودت دست بکار شی نه اینکه منتظر این باشی تا یکی بیاد برات زندگی رو درست کنه.برا همینه که ما ایرانیا شدیم جهان سوم همش بخاطر این افکار منفی و وهم آلود و پریشان بوده.میدونی ما ایرانی ها یاد گرفتیم یعنی یادمون دادن که همش تا نمیتونیم کاری رو کنیم میگیم قسمت نبوده یا اینکه خدا نخواسته یا میگیم یکی دیگه اینکارو کرده اگه ماهم کنیم الافیه و از این حرفای چرت که کم هم نیست .برا همینه یه سری آدم دزد نشستن و اموال ملت رو میدزدن و افکا رو له میکنن چون هم شدیم یه سری خرافه پرست .هدف خلق انسان این چیزا نیست...
    با احترام خدمت شما امیدوارم از حرفام منظور سوء برداشت نکرده باشین.موفق باشین.

- - - Updated - - -

با سلام
    شاید تا حالا به این قضیه پی بردید که استانداردهای علم مهندسی به خصوص رشته های برق و الکترونیک و نظایر آن ها در مراکز آکادمیک ما همچنان پایین هست

شاید همین پایین بودن استانداردها باعث شده خروجی دانشگاه ها یک سری جوان متوهم و سرخورده باشد، به قول قدیمی ها عالم بدون عمل یا همان زنبور بدون عسل

در این بحث می خواهیم به ۱۰ فرمان برای استاندارهای مهندسی برق و الکترونیک متناسب با مقتضیات زمان برسیم،

استاندارد هایی که من با صحبت با افراد با تجربه داخلی و خارجی برای نهادهای آکادمیک مهندسی پیدا کردم:

همراه بودن دروس تئوری با کار آزمایشگاهی و عملی
    پراکنده نبودن دروس تئوری ارائه شده و منجر شدن به یک هدف مشخص
    لزوم رعایت حق کپی رایت
    تاکید بر خلاقیت جای حفظیات و فرمول ها
    استفاده از پادکست ها برای انتشار و اشتراک گذاری علم
    استفاده از انجمن های اینترنتی برای اطلاع رسانی و تبادل اطلاعات
    استفاده از اساتید جوان و با انرژی و آشنا به علم روز
    متصل بودن مراکز دانشگاهی به مراکز صنعتی و کلینیک ها
    دخالت نکردن افراد غیر متخصص و نهادهای سیاسی و امنیتی در دانشگاه
    متناسب بودن محیط دانشگاه با یک محیط علمی (نه مثلا پارک یا رستوران یا...)

بحث خوبی رو شروع کردی امیدوارم دوستان توی این تاپیک شرکت کنند چون بنظرم چیزیه که ما خیلی بهش نیاز داریم
    ممنون

- - - Updated - - -

دوست عزیز سلام مجدد
    نمیدونم چرا شما همش ساز مخالف میزنی.اگه بخوایم بشینیم و فقط دعا کنیم باید کل زندگی رو ببوسیم بزاریم کنار
    شما احتمالا خیلی تعصبی هستی که دیگه داری ازون ور میوفتی و کلا امیدت به دنیا از بین رفته اما بهتره دیدگاهت رو عوض کنی و خودت دست بکار شی نه اینکه منتظر این باشی تا یکی بیاد برات زندگی رو درست کنه.برا همینه که ما ایرانیا شدیم جهان سوم همش بخاطر این افکار منفی و وهم آلود و پریشان بوده.میدونی ما ایرانی ها یاد گرفتیم یعنی یادمون دادن که همش تا نمیتونیم کاری رو کنیم میگیم قسمت نبوده یا اینکه خدا نخواسته یا میگیم یکی دیگه اینکارو کرده اگه ماهم کنیم الافیه و از این حرفای چرت که کم هم نیست .برا همینه یه سری آدم دزد نشستن و اموال ملت رو میدزدن و افکا رو له میکنن چون هم شدیم یه سری خرافه پرست .هدف خلق انسان این چیزا نیست...

- - - Updated - - -

دوست عزیز سلام مجدد

11. تشکرها از این نوشته :

Banned
    تشکر شده 9 بار در 5 پست

کشورهای مثل آمریکا که به پیشرفت های بزرگ در این زمینه رسیدن، محوریت مدیریت های خودشان را یک سری ایدئولوژی و آرمان ها قرار میدن...به عبارتی مدیریت فلسفه محور اعمال می کننددر حالی که ما اینجا بر اساس چیزهایی مثل پول و قدرت ،مدرک دانشگاه و نمره و... سعی داریم کارها را مدیریت کنیم...که از نظر من هیچ وقت به ایده آل ها و پیشرفت های بزرگ ختم نمیشود.سعی ما بر این است یک تیم جمع کنیم از آدم هایی که به جای پول و قدرت و نمره و... ایدئولوژی و فلسفه اهداف برایشان با ارزش هست اگر کسی اینجا هست که دوست داره بر این اساس کار کنه،‌ که برای من پیغام بگذاره تا بتوانیم یک سری قرارهای مشترک داشته باشیم برای شروع کار تیمی...

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط armangarayan نمایش پست ها
    تاپیک خوبی بود
    آفرین
    ارمانگرایان
    اقای نامحترم اسپم نفرستید. 9 تا پست فرستادید، 8 تاش اسپمه. خودتون پست هاتون رو پاک کنید وگرنه بن میشید.

نام
    عبدالملکی

کشورهای مثل آمریکا که به پیشرفت های بزرگ در این زمینه رسیدن، محوریت مدیریت های خودشان را یک سری ایدئولوژی و آرمان ها قرار میدن...به عبارتی مدیریت فلسفه محور اعمال می کننددر حالی که ما اینجا بر اساس چیزهایی مثل پول و قدرت ،مدرک دانشگاه و نمره و... سعی داریم کارها را مدیریت کنیم...که از نظر من هیچ وقت به ایده آل ها و پیشرفت های بزرگ ختم نمیشود.سعی ما بر این است یک تیم جمع کنیم از آدم هایی که به جای پول و قدرت و نمره و... ایدئولوژی و فلسفه اهداف برایشان با ارزش هست اگر کسی اینجا هست که دوست داره بر این اساس کار کنه،‌ که برای من پیغام بگذاره تا بتوانیم یک سری قرارهای مشترک داشته باشیم برای شروع کار تیمی...
    اعضایی که ساکن یک شهر هستید، چرا با هم یک شرکت نمی زنید؟؟

15. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی عبدالهی

سلام مجدد متاسفانه شما منظور من را درست متوجه نشدید یقینا من هم تارک دنیا نشدم که عقل خودم را تعطیل کنم حرف سر این است که تو مملکت ما پایه بد گذاشته شده یک اختاپوسی چمبره زده روی همه چی من حرفم سر اینه که اول باید اختاپوس بره دنبال کارش شما هم خواهش میکنم ننویس یک مشت دزد خودت میدونی که هممون خبر داریم چی بلایی بسرمون اومده ولیکن سعی کن یک مقدار بیشتر تقیه کنی

17. تشکرها از این نوشته :

Banned
    تشکر شده 9 بار در 5 پست

سلام مجدد متاسفانه شما منظور من را درست متوجه نشدید یقینا من هم تارک دنیا نشدم که عقل خودم را تعطیل کنم حرف سر این است که تو مملکت ما پایه بد گذاشته شده یک اختاپوسی چمبره زده روی همه چی من حرفم سر اینه که اول باید اختاپوس بره دنبال کارش شما هم خواهش میکنم ننویس یک مشت دزد خودت میدونی که هممون خبر داریم چی بلایی بسرمون اومده ولیکن سعی کن یک مقدار بیشتر تقیه کنی
    این اختاپوس تا حدود زیادی به خاطر تناقضات و ضعف ها و رعایت نشدن استاندارد ها به وجود آمده...
    تا وقتی این تناقضات و ضعف های فلسفی و ایدئولوژیک هست این جناب اختاپوس هم جاش امنه

به عنوان مثال اگه بررسی کنیم می بینیم طبق یک سری قوانین متناقض و بدوی که وضع شده ،‌تمام مردم ایران به صورت پیش فرض مجرم هستن.چه در دنیای مجازی چه در دنیای واقعیت.
    حالا به بهانه ی تضعیف امنیت ملی یا صحبت علیه مسئولین و نظام و چه و چه یا حتی مسئله ساده ای مثل استفاده از فیلتر شکن در اینترنت...محکوم هستیم که هر روز با مار ها و ماردوش ها در جنگ باشیم
    از آن طرف آب هم به خاطر رعایت نکردن کپی رایت و دعواهای سیاسی و مذهبی و عدم رعایت یک سری استانداردهای بین المللی، یک عده ما را مجرم می دانند

خلاصه اینکه تمام انرژی ما صرف در افتادن با مارها و اختاپوس ها میشه...
    شاید وجود این تضاد ها و پاردکس ها برای همین جامعه ی مهندسی خیلی زجرآورتر و غیر قابل تحمل تر باشه، چون به همه چیز با دیدگاه سیستماتیک و فلسفی نگاه می کنند

نام
    مهدی عبدالهی

آقا من خواهش میکنم این بحث را همینجا تمام کنید برای خود سایت هم دردسر میشه حالا من هم نظرم این هست که ایشون پیشنهادات خوبی داده ان شاء لله اجرا بشه و همگی موفق و موید باشید

Banned
    تشکر شده 9 بار در 5 پست

در مورد این تاپیک شما بحث های خیلی مفصلی میشه انجام داد،
    فقط تجربه شخصی من طی این ۱۰ سال اخیر که وارد زمینه برق شدم، این بوده...که تقریبا هرچی دوست خوب و نخبه برقی داشتم
    مثل لشکر شکست خورده هرکدام به گوشه از دنیا مهاجرت کردن و غالبا پشت سرشان را هم نگاه نکردن

و یه جورایی یادم به شعار انگلیس ها که صاحب اصلی این علم و صنعت هم هستند افتاد...یعنی : تفرقه بیانداز و حکومت کن!

21. تشکرها از این نوشته :

Banned
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

مطلب خوبی بود

Banned
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

مطلب خوبی بود

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

منم نظرم اینه که برای هر نوع سازندگی باید از خودمون شروع کنیم اینکه بشینیم و هی ایراد بگیریم آخرش میشه همینی که هست

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما paripa برای ارسال این پست سودمند:

نام
    عبدالملکی

این انجمن همش شده اسپم و تبلیغات. مدیران چرا رسیدگی نمی کنند؟ اقای زارعی چرا فکری نمی کنی؟