NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2787 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: استفاده از آپ- امپ lm358

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض استفاده از آپ- امپ lm358

سلام خدمت همه دوستان.
    من می خوام با استفاده از سنسور فرستنده و گیرنده مادون قرمز یه ال ای دی روشن بشه و ولتاژی که دو سر گیرنده مادون قرمز می افته رو روی یه lcd نمایش بده. یه بار بدون آپ- امپ و یه بار با آپ- امپ توی پروتئوس شبیه سازی کردم. عکس هر دو تا فرستادم. بدون استفاده از آپ-امپ ولتاژ ظاهرا درست نشون داده میشه. اما موقعی که با اپ-امپ شبیه سازی کردم ولتاژی که روی پایه ورودی می افته با ولتاژ نمایش داده شده یکسان نیست. اگه کسی می تونه کمک کنه. در کل یه کم در مورد اپ-امپ مشکل دارم.
    ممنون.
    بدون اپ-امپ

با اپ-امپ

توی مدار اولی یا بدون اپ-امپ ولتاژی که به پایه آنالوگ میکرو میره 1.15 ولت هست که تقریبا همین مقدار رو هم ال سی دی نشون میده. اما مدار دوم ولتاژی که به پایه آنالوگ میره 2.315 ولت هست اما ال سی دی 1.06 ولت رو نشون میده! چرا این اختلاف هست؟!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: بدون اپ-امپ.PNG
مشاهده: 72
حجم: 63.7 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: با اپ-امپ.PNG
مشاهده: 73
حجم: 63.0 کیلو بایت  

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

ببین اولا برای چی اصلا آپ امپ را اضافه کردی دوما اینجا انگار بهره اپ امپ یک شما بصورت تقویت کننده غیر معکوس کننده با بهره یک بستی چرا اپ امپ را بصورت بافر استفاده نکردی؟ جدا از این شما بیا تغذیه متقارن به آپ امپ خودت بده دوباره امتحان کن بعد از اون بگم این پروتئوس تو قضیه تحلیل انالوک و مبحث تطبیق امپدانس قطعات با هم یک مقدار ضعیف در عمل ببندی اصلا یک چیز دیگه جواب میگیری حالا این چیزی هست که بنظر من میرسه
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

کاربر فعال
    نام
    مصطفی
    تشکر شده 128 بار در 93 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m.omidi نمایش پست ها
    مدار دوم ولتاژی که به پایه آنالوگ میره 2.315 ولت هست اما ال سی دی 1.06 ولت رو نشون میده! چرا این اختلاف هست؟!
    سلام
    ببین وقتی یه ولتاژی روی پایه آنالوگ هست و روی lcd چیز دیگه ای نشون میده یعنی یه ایرادی توی برنامه وجود داره چون اگه برنامه درست باشه به هر حال باید ولتاژی که روی پایه میکرو وجود داره رو درست نشون بده.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنون از جوابتون. فکر می کنم ایراد از برنامه باشه.
    در واقع می خوام یه کرنش سنج مقاومتی رو روی یک قطعه پیزو الکتریک ببندم و دامنه نوساناتشو اندازه بگیرم. به خاطر همون دارم با بخش آنالوگ و تقویت کننده کار می کنم که توی مدار اصلی کاملا دستم بیاد. ولتاژی که دو سر کرنش سنج های مقاومتی ( همون استرین گیج) می افته در حد میکرو ولت هست که قابل شناسایی واسه میکرو نیست.

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط m.omidi نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. فکر می کنم ایراد از برنامه باشه.
    در واقع می خوام یه کرنش سنج مقاومتی رو روی یک قطعه پیزو الکتریک ببندم و دامنه نوساناتشو اندازه بگیرم. به خاطر همون دارم با بخش آنالوگ و تقویت کننده کار می کنم که توی مدار اصلی کاملا دستم بیاد. ولتاژی که دو سر کرنش سنج های مقاومتی ( همون استرین گیج) می افته در حد میکرو ولت هست که قابل شناسایی واسه میکرو نیست.
    اهان حالا فهمیدم ولی ببین در کل باز هم همین را بگم که این پرتئوس از نظر من تو تحلیل انالوگ یک مقداری ضعیفه ان شاء لله موفق باشی
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(