NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2760 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل با سریال

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 3 پست

پیش فرض مشکل با سریال

برای ارتباط سریال با یک دستگاه دیگر از میکرو PIC استفاده کردم
    کریستال داخلی 32MHz بود ریت 9600
    از وقفه دریافت سریال برای دریافت 12 بایت پشت سر هم استفاده کردم. میکرو گاهی اوقات درست کار نمی کند. یعنی به جای دریافت 12 بایت 11 بایت دریافت می کند و یک بایت را دریافت نمی کند و بایت قبلی نیز یک مقدار دیگر نشان می دهد. البته ممکنه 20 دقیقه این اتفاق نیفته و میکرو درست کار کنه و گاهی هم پس از چند ثانیه این اتفاق می فته.
    از وقفه تایمر ها برای کارهای دیگر هم استفاده کرده ام.
    کسی می دونه مشکل چیه؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

ببین احتمال داره خطای باود ریت شما در حد غیر مجاز قرار داشته باشه سعی کن از کریستال 11059200 استفاده کنی بعدش هم PIC را اصلا ولش کن بیا ارم کار کن از 1800 تومان داره به بالا PIC را من خیلی از ش برد تولید کردم واقعا میکرو اشغالیه البته خیلی ببخشید که با این صراحت گفتم نو که میاد به بازار کهنه میشه دل ازار
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

عضو جدید
    نام
    حامد
    تشکر شده 5 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tarasheh نمایش پست ها
    برای ارتباط سریال با یک دستگاه دیگر از میکرو PIC استفاده کردم
    کریستال داخلی 32MHz بود ریت 9600
    از وقفه دریافت سریال برای دریافت 12 بایت پشت سر هم استفاده کردم. میکرو گاهی اوقات درست کار نمی کند. یعنی به جای دریافت 12 بایت 11 بایت دریافت می کند و یک بایت را دریافت نمی کند و بایت قبلی نیز یک مقدار دیگر نشان می دهد. البته ممکنه 20 دقیقه این اتفاق نیفته و میکرو درست کار کنه و گاهی هم پس از چند ثانیه این اتفاق می فته.
    از وقفه تایمر ها برای کارهای دیگر هم استفاده کرده ام.
    کسی می دونه مشکل چیه؟
    توضیح کامل ندادی ارتباط به چه صورته اگه کسی بخواد راهنمایی کنه باید با علوم غیب بفهمه شما چی تو ذهنته برنامه چی بوده سخت افزار چی بوده. اما چیزی که به ذهن من میرسه اینه که

1- از پروتکل های تشخیص خطا حتما باید تو طراحی هر بردی که دیتا ارسال و دریافت می کنه استفاده کنی و گر نه مدار هیچ گرانتی برای کارکرد درست نداره. مثلا برای 7 بیت از کد همینگ استفاده می کنند.

2- اگه ارتباط با کابله طول کابل رو کم کن یا خودت افزایشش نده

3- از تقویت کننده سیگنال اگه ارتباط بیسیمه استفاده کن.

یه توضیحی بدم که هر کسی میتونه مدار طراحی کنه. اما مدار چقدر قابل اطمینانه چه مقدار خطا داره و چه مقدار صرفه اقتصادی؟؟
    ویرایش توسط electronicool : 11-08-2016 در ساعت 09:49

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 3 پست

مشکل اینه که گاهی اوقات ارور سریال رخ میده و چون پس از وقوع ارور دریافت ریست میشه یک بایت را دریافت نمی کنه.
    سوال من اینه چرا ارور سریال هنگام دریافت اطلاعات رخ میده؟
    آیا وقوع وقفه های تایمر ها میتونه باعث این وضعیت بشه؟

کاربر فعال
    نام
    مصطفی
    تشکر شده 128 بار در 93 پست

اگه روتین وقفه های دیگه زمان بر باشه ممکنه باعث از دست رفتن اطلاعات سریال بشه.
    اگه میکروت وفقه تو در تو داره سعی کن اولویت وقفه سریال رو بالاتر از سایر وقفه ها بذاری.

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

بنظر من از ارتباط Can استفاده کنی خیلی از سریال بهتره
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

عضو جدید
    نام
    حامد
    تشکر شده 5 بار در 5 پست

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط tarasheh نمایش پست ها
    مشکل اینه که گاهی اوقات ارور سریال رخ میده و چون پس از وقوع ارور دریافت ریست میشه یک بایت را دریافت نمی کنه.
    سوال من اینه چرا ارور سریال هنگام دریافت اطلاعات رخ میده؟
    آیا وقوع وقفه های تایمر ها میتونه باعث این وضعیت بشه؟
    بازم توضیحاتت کامل نیست . متن ارور یا شمارش. این ارور رو چه دستگاه با نرم افزاری میده؟ میکروکنترلر موقع پروگرام شدن؟
    بدون دونستن سخت افزار یا برنامه حداقل باید متن و شماره ارور رو بنویسید. و این که این ارور از چه دستگاهی میاد.
    از watchdog استفاده کردید؟
    ویرایش توسط electronicool : 28-08-2016 در ساعت 13:53

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط electronicool نمایش پست ها
    بازم توضیحاتت کامل نیست . متن ارور یا شمارش. این ارور رو چه دستگاه با نرم افزاری میده؟ میکروکنترلر موقع پروگرام شدن؟
    بدون دونستن سخت افزار یا برنامه حداقل باید متن و شماره ارور رو بنویسید. و این که این ارور از چه دستگاهی میاد.
    از watchdog استفاده کردید؟
    ارور سریال یعنی بیت oeer در رجیستر rcsta یک میشه!

- - - Updated - - -

وقفه تو در تو نداره .
    چطوری میشه اولویت وقفه سریال را بالاتر قرار داد؟