NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2892 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل با راه اندازی تریاکbt136

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض مشکل با راه اندازی تریاکbt136

چندتا تریاکbt136 گرفتم و میخوام به جای رله ازشون استفاده کنم.
    اول میخواست ببینم آیا میشه لامپهای کم مصرف رو هم با تریاک روشن و خاموش کرد البته منظورم فلش نیست. بصورت روشن و خاموش کردن عادی؟
    کلا ماجرا اینطوریه که میخوام با میکرو تریاک رو راه اندازی کنم.تغذیه میکرو از نوع خازنی هست.که بعد از تثبیت به میکرو میرسه و میکرو هم عین ساعت کار میکنه.حالا با استفاده از یک ترانزیستور میخواستم پایه گیت رو تحریک کنم .خروجی میکرو با یه مقاومت به بیس ترانزیستور میره و کالکتور یا امیتر ترانزیستور را که که به پایه گیت تریاک میزنم تحریک میشه و پایه دیگه ترانزیستور هم خالی بمونه برای تریاک فرقی نداره.اصلا اتصال فزیکی مهمه و اصلا میکرو دستوری بده یا نه مطلاقا براش فرقی نداره .به جای ترانزیستورهم از فتوکپلر استفاده کردم با ماجرا همانه.اپتوتریاک نداشتم امتهان کنم .کسی میتونه کمکم کنه؟
    حا

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

سلام
    من قبلا همچین مداری ساختم. مشکلی نداره و بخوبی کار میکنه.
    برای راه اندازی ترایاک، از اپتوترایاک moc3021 و مدار زیر استفاده کن
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

تشکر از لطف شما.اپتوتریاک الان در دسترسم نیست. تهیه کردم تست میکنم.
    اگر بخوام از طریق میکرو گاهی این لامپ رو روشن یا خاموش کنم شما چه پیشنهادی دارین.بعبارتی میکرو مشغول یه کار دیگه است و هر وقت لازم شد فقط میتونه پایه مربوط به گیت تریاک رو hi یا low کنه و نمیتونه کلید زنی کنه.دلایل استفاده از تریاک به جای رله با اینکه نیازی به کلید زنی نیست کمبود جا و تامین نشدن جریان لازم برای راه اندازی رله از طریق تغذیه خازنی هست.