NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2873 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: چند سوال در باره رزبری پای

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16 چند سوال در باره رزبری پای

سلام خدمت همگی عزیزان

من یه مدت کوتاهی هست با برد های رزبری آشنا شدم و قصد خرید به صورت عمده برای ساخت یک دستگاه قدرت مند پردازش مبادلات سنگین ریاضی دارم ...

حالا برای من چند سوال پیش اومده که ممنون میشم دوستانی که تجربه استفاده از این برد هارو دارن کمی با من اشتراک گذتری کنن ..

1 - طبق چیزی که توی سایت نوشته هر برد نیاز به 2.5 ولتاژ برق داره خوب در این صورت من برای مثلا 20 برد باید 20 آداپتور جدا گانه تهیه کنم یا اماکنش هست مثلا یک پاور 100 وات کامیپوتر خرید و با استفاده از تبدیل خاصی همرو به این پاور اتصال داد ؟!

2 - قدرت پردازشی cpu برد برای هر هسته 1.2 گیگا هرتز گفته شده که با توجه به 4 هسته ای بودن حدود 4.8 گیگا پردازش باید داشته باشه ، سوال من اینه که بنج مارکت cpu این برد رو از کجا میتونم به دست بیارم ؟! یا حتا مشخصات بنجمارکت نزدیک به اون رو ...

3 - اگه همه برد ها به صورت منظم در باکسی قرار بگیرن همراه با چند فن برای تهویه هوا امکان فعالیت 24 ساعته برد وجود دارد ؟!

4 - از کدوم فروشگاه میتونم این برد هارو به صورت اینترنتی سفارش بدم (اصل باشن و تغلبی نباشن)

ممنون یمشم پاسخ سوالاتمو بدین ...

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.pouria نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی عزیزان

من یه مدت کوتاهی هست با برد های رزبری آشنا شدم و قصد خرید به صورت عمده برای ساخت یک دستگاه قدرت مند پردازش مبادلات سنگین ریاضی دارم ...

حالا برای من چند سوال پیش اومده که ممنون میشم دوستانی که تجربه استفاده از این برد هارو دارن کمی با من اشتراک گذتری کنن ..

1 - طبق چیزی که توی سایت نوشته هر برد نیاز به 2.5 ولتاژ برق داره خوب در این صورت من برای مثلا 20 برد باید 20 آداپتور جدا گانه تهیه کنم یا اماکنش هست مثلا یک پاور 100 وات کامیپوتر خرید و با استفاده از تبدیل خاصی همرو به این پاور اتصال داد ؟!

2 - قدرت پردازشی cpu برد برای هر هسته 1.2 گیگا هرتز گفته شده که با توجه به 4 هسته ای بودن حدود 4.8 گیگا پردازش باید داشته باشه ، سوال من اینه که بنج مارکت cpu این برد رو از کجا میتونم به دست بیارم ؟! یا حتا مشخصات بنجمارکت نزدیک به اون رو ...

3 - اگه همه برد ها به صورت منظم در باکسی قرار بگیرن همراه با چند فن برای تهویه هوا امکان فعالیت 24 ساعته برد وجود دارد ؟!

4 - از کدوم فروشگاه میتونم این برد هارو به صورت اینترنتی سفارش بدم (اصل باشن و تغلبی نباشن)

سلام.
    لزوما برد رزبری بهترین برای شما نیست. چیزی که من فکر میکنم مد نظر شماست ایجاد یک کلاستر یا مثلا هدوپ هستش که باید بردهای مشابه رو بررسی کنید.
    1- 2.5 آمپر حداکثر جریان هستش و اون هم برای رزبری 3. بله میشه.
    2- باید تو اینترنت سرچ کنید یک سری موارد هست ولی من برای این تراشه دقیق ندیدم. تراشه های هم رده و antutu رو مثلا در نظر بگیرید.
    3- بله هست به شرطی که دما و شرایط محیطی رو بتونید در حد تعریف شده نگه دارید چون برد رزبری صنعتی نیست ولی خوب بد هم نیست.
    4- کویر و دیگر فروشگاهها به شرط اینکه بدونین چی میخواین. در ضمن کویر احتمالا بردهای مشابه هم به زودی میاره بد نیست تا اون موقع صبر کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.
    موفق باشید.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Pouria نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی عزیزان

به عنوان مثال بنچمارک زیر می تونه خیلی براتون مفید باشه:

ویرایش توسط dariush_ab : 15-05-2016 در ساعت 23:48
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

6. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنون از پاسخ های شما دوست عزیز ...

اگه بخوام دقیق بهتون بگم من دنبال برد های ارزون قیمتی هستم که باهاشون بتونم به قدرت پردازش حداقل 20GHz دست پیدا بکنم (حالا با ترکیب یک نوع برد یا چند نوع برد ) ....

من سر رشته ای از الکترونیک ندارم (رشتم کامپیوتر-نرم افزار ) برای همین درباره این برد ها زیاد نمیدونم ممنون میشم چیزی مناسب من معرفی بکنید که بتونم به این توان برسم ...

میتونم با جمع کردن سیستم های حرفه ای به این قدرت برسم اما خوب هزینه هاش جوری هست که ارزش نداره مخصوصا پول برقی که مصرف میکنن ....

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

به قدرت پردازش حداقل 20GHz دست پیدا بکنم
    مطمئنی درست گفتی
    و خواب زده ندنی یا رویا نمی ببندی
    خاطر جمع باشم؟؟؟
    شرکت Time Owner

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 246 بار در 163 پست

گیگاهرتز واحد پردازش نیست سرعت کلاک پردازنده هست
    معیار پردازش Flops هست که میشه تعداد عملیات Floating در واحد زمان.
    حالا شما به قدرت پردازش 20GFlops نیاز داری؟

11. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz13 نمایش پست ها
    مطمئنی درست گفتی
    و خواب زده ندنی یا رویا نمی ببندی
    خاطر جمع باشم؟؟؟
    محمد چرا من هرجا پا میزارم سرو کله تو هم هست :D

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm نمایش پست ها
    گیگاهرتز واحد پردازش نیست سرعت کلاک پردازنده هست
    معیار پردازش Flops هست که میشه تعداد عملیات Floating در واحد زمان.
    حالا شما به قدرت پردازش 20GFlops نیاز داری؟

سلام خدمت شما ...

والا من نمیدونم دقیقا چطوری باید فلاپ فعلی رو حساب کنم من در حال حاظر از 6 عدد CPU E5 1620 v2 دارم استفاده میکنم ( به صورت اجاره شده از دیتاسنتر) که هزینه نگه داری همین مقدار برام بسیار سنگین تموم داره میشه حالا با این برد آشنا شدم میخوام حداقل بتونم به نصف اون قدرت دست پیدا کنم

نام
    داریوش عباسی نژاد

ممنون از پاسخ های شما دوست عزیز ...

اگه بخوام دقیق بهتون بگم من دنبال برد های ارزون قیمتی هستم که باهاشون بتونم به قدرت پردازش حداقل 20GHz دست پیدا بکنم (حالا با ترکیب یک نوع برد یا چند نوع برد ) ....

من سر رشته ای از الکترونیک ندارم (رشتم کامپیوتر-نرم افزار ) برای همین درباره این برد ها زیاد نمیدونم ممنون میشم چیزی مناسب من معرفی بکنید که بتونم به این توان برسم ...

میتونم با جمع کردن سیستم های حرفه ای به این قدرت برسم اما خوب هزینه هاش جوری هست که ارزش نداره مخصوصا پول برقی که مصرف میکنن ....
    سلام.
    بفرمایید که با این 20 گیگ میخواین چه کار کنید؟
    دفت کنید که 20 گیگاهرتز کامپیوتر با 20 گیگاهرتز تراشه های آرم خیلی متفاوت است.
    من یکی از رشته هام کامپیوتره اگر توضیح بدید میخواین چه کار کنید می تونم برد مناسب رو بهتون معرفی کنم.
    در ضمن می دونید که این بردها روشون لینوکس فقط نصب میشه و با لینوکس معمولی هم فرق داره.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

14. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    بفرمایید که با این 20 گیگ میخواین چه کار کنید؟
    دفت کنید که 20 گیگاهرتز کامپیوتر با 20 گیگاهرتز تراشه های آرم خیلی متفاوت است.
    من یکی از رشته هام کامپیوتره اگر توضیح بدید میخواین چه کار کنید می تونم برد مناسب رو بهتون معرفی کنم.
    در ضمن می دونید که این بردها روشون لینوکس فقط نصب میشه و با لینوکس معمولی هم فرق داره.
    سلام مجدد خدمت شما ...

فعالیتی که میخوام ماینینگ eth هست

در زمان معرفی نسخه 2 این برد یکی از دستگاه های خوب برای ماینینگ btc بود ...

با توجه به این شرایط حتما میتونه دستگاه خوبی برای ماینینگ eth باشه .... البته شرطش اینه که که بشه به قدرت پردازش بالا دست پیدا کرد .......

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام مجدد خدمت شما ...

فعالیتی که میخوام ماینینگ eth هست

در زمان معرفی نسخه 2 این برد یکی از دستگاه های خوب برای ماینینگ btc بود ...

با توجه به این شرایط حتما میتونه دستگاه خوبی برای ماینینگ eth باشه .... البته شرطش اینه که که بشه به قدرت پردازش بالا دست پیدا کرد .......
    سلام.
    برد رزبری یک سری ساپورت ها داره که بقیه بردها ندارن. دقت کنید که مورد شما جزو این موارد نباشه که اگر اینطور باشه مجبورید برید سراغ همون رزبری مثل ساپورت متلب برای رزبری.
    اگر محدود به رزبری نشید بردی که من میتونم پیشنهاد کنم nano pi m1 هستش.
    اگر رم هم براتون مهم هست باید مدل رم 1 بگیرین.
    حتما هر بردی انتخاب کردید اول یک دو عدد بگیرید و کامل همه موارد رو تست کنید که به مشکل نخورید.
    برای 20 گیگاهرتز فکر کنم 30-40 تا برد حداقل نیاز باشه.
    ویرایش توسط dariush_ab : 17-05-2016 در ساعت 22:25

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

17. تشکرها از این نوشته :