NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2085 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مشکل با LSE و راه اندازی RTC در stm32

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 6 پست

پیش فرض مشکل با LSE و راه اندازی RTC در stm32

سلام
    من یه مشکلی با اسیلاتور کریستال ساعت lse دارم و اون اینکه وقتی فعالش میکنم میکرو دیگه بالا نمیاد ولی وقتی از lsi استفاده میکنم هم میکرو بالا میاد هم ساعت به درستی کار میکنه کریستالم هم سالمه البته اگه نباشه هم نباید مانع بالا اومدن برنامه بشه
    ممنون اگه راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط ali19844891 : 08-05-2016 در ساعت 21:09

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال ppittl آواتار ها
    نام
    اکبری
    تشکر شده 72 بار در 46 پست

تو روتین فعال کردن کریستال خارجی جایی که منتظر فعال شدن کریستال می مونه به احتمال زیاد گیر می کنه
    روتین رو اصلاح کن که اگه مثلا ۱ثانیه گذشت و کریستال خارجی فعال نشد یه ارور برگردونه و از روتین خارج بشه
    موفق باشی

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ppittl نمایش پست ها
    تو روتین فعال کردن کریستال خارجی جایی که منتظر فعال شدن کریستال می مونه به احتمال زیاد گیر می کنه
    روتین رو اصلاح کن که اگه مثلا ۱ثانیه گذشت و کریستال خارجی فعال نشد یه ارور برگردونه و از روتین خارج بشه
    موفق باشی
    مهندس این روتین ک عرض کردید توی سیمولاتور کیل موقع شبیه سازی گیر میکنه اما در عمل برنامه کار میکنه و مشکلی نداره من خودم چندین بار با این روتین برخورد کردم ک تنها موقع شبیه سازی بوده و توی عمل هیچ مشکلی نبوده

شما دوست عزیز اگه مشکلی نداره پروژتون رو قرار بدید تا بشه بهتر نظر داد ممکنه مشکل توی کانفیگ اسیلاتور خارجی باشه
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

کاربر فعال
    نام
    مصطفی
    تشکر شده 128 بار در 93 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها
    مهندس این روتین ک عرض کردید توی سیمولاتور کیل موقع شبیه سازی گیر میکنه اما در عمل برنامه کار میکنه و مشکلی نداره من خودم چندین بار با این روتین برخورد کردم ک تنها موقع شبیه سازی بوده و توی عمل هیچ مشکلی نبوده

شما دوست عزیز اگه مشکلی نداره پروژتون رو قرار بدید تا بشه بهتر نظر داد ممکنه مشکل توی کانفیگ اسیلاتور خارجی باشه
    توی این روتین دستورات while وجود داره که منتظر میمونه تا یا بیتی ست بشه که اگه توی سخت افزار مشکلی وجود داشته باشه (مثلا کریستال وجود نداشته باشه یا پین IC خوب لحیم نشده باشه یا ...) برنامه همون جا می مونه و ادامه پیدا نمیکنه.
    اینکه شما مشکل نداشتی به این دلیل بوده که سخت افزارت درست بوده اما این دوستمون احتمالا مشکل سخت افزاری داشته باشه.

کاربر فعال ppittl آواتار ها
    نام
    اکبری
    تشکر شده 72 بار در 46 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Doloop نمایش پست ها

والا من حین دیباگ دیدم نه شبیه سازی
    روتین برنامه چک بشه مشخص میشه

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 6 پست

سلام با تشکر از راهنمایی دوستان
    مشکل سخت افزاری نیست آخه چیز خاصی نداره یه کریستال زدم به pc14 و pc15 و یه باتری هم به VBAT اتصالات و ولتاژ هم درسته
    من تو برنامه EMwin دارم و SPI برای تاچ و چندتا چیز دیگه یکبار همه اینها رو حذف کردم و فقط emwin و RTC رو گذاشتم بمونه مشکل حل شد
    حالا باید یکی یکی قسمتها رو فعال کنم ببینم ایراد از کجاست چیزی دستگیرم شد مینویسم
    در ضمن من از cubmx و توابع HAL استفاده میکنم.
    بازم ممنون

کاربر فعال
    تشکر شده 78 بار در 59 پست

سلام
    شاید بی ربط باشه اما من هم یه بار همین مشکل رو داشتم با زمین کردن بدنه کریستال حل شد.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام. من در راه اندازی rtc در ماژول stm32f103c8t6 به مشکل برمی خورم وقتی می خواهم کریستال خارجی را فعال نمایم. برنامه گیر می کند این مشکل را با چندین ماژول ماشبه نیز امتحان کردم و همگی همین مشکل را داشتند. که احتمالا نمی تواند مشکل سخت‌افزاری باشد چون همگی همین مشکل را داشتند.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض مشکل در راه اندازی RTC داخلی f103c8t6

سلام. از برنامه مطمئن هستم چون با مدل F100c8t6 آن را تست کردم ولی با مدل f103c8t6 در هر حالتی جواب نمی‌دهد.

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

چیزی که در اعمل انجام شده این بوده که ساعت داخلی با LSE در برد stm32f103ve کویر کار می کند ولی در برد STM32F103RB کار نمی کرد!