NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2946 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: بازاریابی کالای الکترونیکی

مدیر انجمن cmuiran آواتار ها
    نام
    پیمان غلامی
    تشکر شده 966 بار در 553 پست

پیش فرض بازاریابی کالای الکترونیکی

سلام
    مهندسین عزیز شما وقتی یه مدار طراحی میکنین و میخوایین وارد بازار کنین چطور بازاریابی این کالای که دارین انجام مدین
    چه راهکارهای پیشنهاد میکنین و چه کانال های مد نظرتونه برای فروش محصول؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
    فکر کنین نیازها بررسی شده و طراحی و تست، کارای استاندارد هم انجام شده و الان محصول امادس وارد بازار بشه
    به نام آن کسی که به من بال پرواز داد تا اوج بگیرم

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

سلام روش طراحی و ساخت محصول بعد بازاریابی ریسک بالایی داره، من قبلا اینجور کار میکردم اما خیلی ضرر خوردم ، الان دیگه سفارش ساخت محصول و تعداد رو میگیرم قرار داد میبندم و پس از اون به تعداد تعیین شده محصول رو به مشتری میدم. اینجوری فروش تضمینیه و هیچ ضرری نمیکنی.

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    پیمان غلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadne نمایش پست ها
    سلام روش طراحی و ساخت محصول بعد بازاریابی ریسک بالایی داره، من قبلا اینجور کار میکردم اما خیلی ضرر خوردم ، الان دیگه سفارش ساخت محصول و تعداد رو میگیرم قرار داد میبندم و پس از اون به تعداد تعیین شده محصول رو به مشتری میدم. اینجوری فروش تضمینیه و هیچ ضرری نمیکنی.
    این سبکی که میگین فایده ای نداره یعنی روال عادیه کاره
    سوال من چیز دیگه ایه
    نمیتونی دست روی دست بزاری تا مشتری بیاد !!! که بخواد سفارش بده
    خلاصه باید بسم الله بگی محصولت وارد بازار کنی
    احتمال خیلی.زیاد تو مهندسی فروش مشکل داشتی یه جورای مثل شورحسینی وارد بازار شدی !!!

کاربر علاقه مند electera آواتار ها
    نام
    مصطفی
    تشکر شده 190 بار در 67 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط cmuiran نمایش پست ها
    این سبکی که میگین فایده ای نداره یعنی روال عادیه کاره
    سوال من چیز دیگه ایه
    نمیتونی دست روی دست بزاری تا مشتری بیاد !!! که بخواد سفارش بده
    خلاصه باید بسم الله بگی محصولت وارد بازار کنی
    احتمال خیلی.زیاد تو مهندسی فروش مشکل داشتی یه جورای مثل شورحسینی وارد بازار شدی !!!
    اتفاقاً در ایران تولید بدون قرارداد برای کارهای خاص ریسک بالایی داره اونم توی این وضعیت رکود و بی پولی که دیگه هیچی!
    برای کارهای خاص باید سراغ مشتری رفت و حداقل بدونه که شما هستی.
    برای کارهای عمومی باید سرمایه ای رو کنار بزارین و خواب سرمایه و هزینه تولید رو در نظر بگیرین.
    درکل برای بازاریابی در هر شرایط وجود تمام ابزار لازمه و شما باید ببینین کدوم برای شما بصرفه تر هستش.
    طراحی سایت و افزایش سئو سایت، انتخاب برند مناسب، چاپ کاتالوگ و بروشور و...، شرکت در نمایشگاههای تخصصی و بازاریابی مستقیم و رودر رو
    ارسال فکس، ایمیل، پست کردن کاتالوگ و معرفی محصول به مشتریان عمده و...
    و از همه اینها مهمتر صبر و تلاش و آپدیت مداوم محصول و زیر نظر گرفتن رقبا و...
    راه میانبر و شاید اصولی بنظرم پیدا کردن سرمایه گذار در مسیر کاری شما و ورود قوی به بازار.
    خلاصه استراتژی ها در هر محصول متفاوت و متنوع هستش و حتی در زمان و مکان، تصمیمات متفاوت خواهد بود.

7. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام
    مهندسین عزیز شما وقتی یه مدار طراحی میکنین و میخوایین وارد بازار کنین چطور بازاریابی این کالای که دارین انجام مدین
    چه راهکارهای پیشنهاد میکنین و چه کانال های مد نظرتونه برای فروش محصول؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
    فکر کنین نیازها بررسی شده و طراحی و تست، کارای استاندارد هم انجام شده و الان محصول امادس وارد بازار بشه
    سلام
    می تونید از اساتید و فروشگاههای قطعات الکترونیکی استفاده کنی و با اونا کار کنی .

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    پیمان غلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط electera نمایش پست ها
    اتفاقاً در ایران تولید بدون قرارداد برای کارهای خاص ریسک بالایی داره اونم توی این وضعیت رکود و بی پولی که دیگه هیچی!
    برای کارهای خاص باید سراغ مشتری رفت و حداقل بدونه که شما هستی.
    برای کارهای عمومی باید سرمایه ای رو کنار بزارین و خواب سرمایه و هزینه تولید رو در نظر بگیرین.
    درکل برای بازاریابی در هر شرایط وجود تمام ابزار لازمه و شما باید ببینین کدوم برای شما بصرفه تر هستش.
    طراحی سایت و افزایش سئو سایت، انتخاب برند مناسب، چاپ کاتالوگ و بروشور و...، شرکت در نمایشگاههای تخصصی و بازاریابی مستقیم و رودر رو
    ارسال فکس، ایمیل، پست کردن کاتالوگ و معرفی محصول به مشتریان عمده و...
    و از همه اینها مهمتر صبر و تلاش و آپدیت مداوم محصول و زیر نظر گرفتن رقبا و...
    راه میانبر و شاید اصولی بنظرم پیدا کردن سرمایه گذار در مسیر کاری شما و ورود قوی به بازار.
    خلاصه استراتژی ها در هر محصول متفاوت و متنوع هستش و حتی در زمان و مکان، تصمیمات متفاوت خواهد بود.
    سلام
    تشکر بابت راهنماییتون
    خلاصه برای شروع به کار باید ریسک کرد، مدنظرم اینه یه کار تولیدی استان خودمون شروع کنم
    اینجا بدی که داره اینه هرکی درس تموم میشه فکر میکنه طراحه و بازار طراحی و ساخت خراب کرده برای همین من بعد ۸ سال کار کردن توی این زمینه گفتم دیگه وقت اینه یه محصول طراحی کنم برای همین روی یه محصول کار کردم
    سرت درد نیارم به قول بچه ها وقته نتیجه گرفتن راه های معرفی شما درسته ولی میتونین ریزتر بگین
    یعنی خودتون چیکاری انجام دادین میگین وضعیت بازار اینه !!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط MAFIAM نمایش پست ها
    سلام
    می تونید از اساتید و فروشگاههای قطعات الکترونیکی استفاده کنی و با اونا کار کنی .
    سلام مهندس
    تشکر بابت جوابت
    محصول تو یه زمینه آسانسوره برای ورود به این زمینه باید بزرگای این صنعت پیدا کنم
    ولی به دلیل جدید بودن چطور اینو جا بندازم ؟؟؟

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    مصطفی

سلام
    تشکر بابت راهنماییتون
    خلاصه برای شروع به کار باید ریسک کرد، مدنظرم اینه یه کار تولیدی استان خودمون شروع کنم
    اینجا بدی که داره اینه هرکی درس تموم میشه فکر میکنه طراحه و بازار طراحی و ساخت خراب کرده برای همین من بعد ۸ سال کار کردن توی این زمینه گفتم دیگه وقت اینه یه محصول طراحی کنم برای همین روی یه محصول کار کردم
    سرت درد نیارم به قول بچه ها وقته نتیجه گرفتن راه های معرفی شما درسته ولی میتونین ریزتر بگین
    یعنی خودتون چیکاری انجام دادین میگین وضعیت بازار اینه !!

- - - Updated - - -

سلام مهندس
    تشکر بابت جوابت
    محصول تو یه زمینه آسانسوره برای ورود به این زمینه باید بزرگای این صنعت پیدا کنم
    ولی به دلیل جدید بودن چطور اینو جا بندازم ؟؟؟
    پذیرفتن ریسک باید آخرین مرحله کار باشه و نه اولیش!
    شما هم اگر اصولی پیش نرین ممکنه بازار رو برای خودتون و دیگران خراب کنین.
    قصد جسارت ندارم اما به صرف داشتن دانش فنی نمیتونین در بازار موفق بشین. این کار الزاماتی داره که در همه جای دنیا پذیرفته شده اما متاسفانه در اینجا با سعی و خطا بهش میرسیم.
    چه بخوایین تنهایی کار کنین یا گروهی باید مراحلی رو طی کنین.
    1- اول از همه باید تحقیقات بازار انجام بدین و از دیگران مشورت بگیرین (خیلی زیاد) و بعد خودتون تصمیم بگیرین.
    تحقیقا بازار یعنی اینکه اگر بخوایین محلی یا استانی یا منطقه ای فعالیت کنین باید بدونین حدوداً چقدر بازار به محصول شما نیاز داره.
    ساختمان سازی در چه وضعیه و چه تعداد ساختمان یا آپارتمان نیاز به محصول شما داره.
    رقبای شما کیا هستن و در چه سطحی هستن. آیا قراره فقط بخش خاصی رو تولید کنین و دانش فنی بفروشین یا خودتون تولید کنین؟
    آیا نیاز به تیم دارین یا نه؟ قیمت گذاری برچه اساسی میخواد باشه؟ و....
    2- تهیه مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی (FEASIBILITY STUDY) یا تهیه طرح کسب و کار (Business Plan)
    3- ایجاد تیم مناسب و با انگیزه و مشخص کردن وظایف و تعهدات هر دو طرف (خیلی مهمه) و احتمالاً سرمایه گذار
    4- نحوه سرمایه گذاری اعضاء اصلی یا خودتون و سرمایه گذار و نحوه بازگشت اون
    5- ساخت نمونه اولیه، تست و تولید نمونه آزمایشگاهی و بعد نیمه صنعتی و صنعتی (فرمودین که انجام شده)
    6- تولید محصول به شکل اصولی و دریافت گواهینامه ها یا استاندارهای مورد نیاز (بنظر در مورد آسانسور الزامی هستش)
    7- قیمت گذاری اصولی و منطقی و وجود نقشه راه مدون کوتاه و بلند مدت
    8- بازاریابی و فروش با همکاری مدیر فروش
    9- پذیرفتن ریسک کار
    و...
    نمیدونم تا چه مرحله ای پیش رفتین ولی احساس میکنم از نظر دانش فنی مشکلی نداشته باشین و شاید غیر مستقیم با بازار محصول مورد نظر در ارتباط بودین بنابراین خلاصه نوشتم.

شاید براتون جالب باشه که چند سال پیش قصد تولید یک بخش از مدار آسانسور رو داشتم و آشنایی مختصر با عملکرد اون و وقتی بیشتر بررسی کردم و در حین کلاسهای آموزشی فنی حرفه ای، در تحقیقات بازار متوجه شدم که ریسک اون در اون موقع و در اون شرایط برای من مناسب نیست و ادامه ندادم و الویت دیگه ای رو که روش تحقیق کرده بودم ادامه دادم که خداروشکر خوب داره پیش میره و البته هیچ موضوعیتی با آسانسور نداره!

اگر محصولتون جدیده پیشنهاد من به شما استفاده از پارک های علم و فناوری هستش و ایجاد یک استارتاپ برای ای منظور.

13. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

با شرایطی که شما گفتی بهترین راه اسپانسره
    لطف کنید شرایطتونو بگید

15. تشکرها از این نوشته :

نام
    مصطفی

روی اسپانسر هم میشه فکر کرد.
    قدرت چانه زنی و کمی تجربه در برخورد با اسپانسر یا سرمایه گذار تعیین کننده ست.
    بهتره با دست پر سراغ اسپانسر یا سرمایه گذار رفت در غیر اینصورت سهم شما از مالکیت پروژه و درنتیجه سود کاهش پیدا میکنه.
    وجود هرکدوم از آیتمهای بالا (مخصوصاً تهیه bp و تیم کاری) در تحقق یا موفقیت در این زمینه مؤثر هستش.

17. تشکرها از این نوشته :

نام
    پیمان غلامی

پذیرفتن ریسک باید آخرین مرحله کار باشه و نه اولیش!
    شما هم اگر اصولی پیش نرین ممکنه بازار رو برای خودتون و دیگران خراب کنین.
    قصد جسارت ندارم اما به صرف داشتن دانش فنی نمیتونین در بازار موفق بشین. این کار الزاماتی داره که در همه جای دنیا پذیرفته شده اما متاسفانه در اینجا با سعی و خطا بهش میرسیم.
    چه بخوایین تنهایی کار کنین یا گروهی باید مراحلی رو طی کنین.
    1- اول از همه باید تحقیقات بازار انجام بدین و از دیگران مشورت بگیرین (خیلی زیاد) و بعد خودتون تصمیم بگیرین.
    تحقیقا بازار یعنی اینکه اگر بخوایین محلی یا استانی یا منطقه ای فعالیت کنین باید بدونین حدوداً چقدر بازار به محصول شما نیاز داره.
    ساختمان سازی در چه وضعیه و چه تعداد ساختمان یا آپارتمان نیاز به محصول شما داره.
    رقبای شما کیا هستن و در چه سطحی هستن. آیا قراره فقط بخش خاصی رو تولید کنین و دانش فنی بفروشین یا خودتون تولید کنین؟
    آیا نیاز به تیم دارین یا نه؟ قیمت گذاری برچه اساسی میخواد باشه؟ و....
    2- تهیه مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی (FEASIBILITY STUDY) یا تهیه طرح کسب و کار (Business Plan)
    3- ایجاد تیم مناسب و با انگیزه و مشخص کردن وظایف و تعهدات هر دو طرف (خیلی مهمه) و احتمالاً سرمایه گذار
    4- نحوه سرمایه گذاری اعضاء اصلی یا خودتون و سرمایه گذار و نحوه بازگشت اون
    5- ساخت نمونه اولیه، تست و تولید نمونه آزمایشگاهی و بعد نیمه صنعتی و صنعتی (فرمودین که انجام شده)
    6- تولید محصول به شکل اصولی و دریافت گواهینامه ها یا استاندارهای مورد نیاز (بنظر در مورد آسانسور الزامی هستش)
    7- قیمت گذاری اصولی و منطقی و وجود نقشه راه مدون کوتاه و بلند مدت
    8- بازاریابی و فروش با همکاری مدیر فروش
    9- پذیرفتن ریسک کار
    و...
    نمیدونم تا چه مرحله ای پیش رفتین ولی احساس میکنم از نظر دانش فنی مشکلی نداشته باشین و شاید غیر مستقیم با بازار محصول مورد نظر در ارتباط بودین بنابراین خلاصه نوشتم.

شاید براتون جالب باشه که چند سال پیش قصد تولید یک بخش از مدار آسانسور رو داشتم و آشنایی مختصر با عملکرد اون و وقتی بیشتر بررسی کردم و در حین کلاسهای آموزشی فنی حرفه ای، در تحقیقات بازار متوجه شدم که ریسک اون در اون موقع و در اون شرایط برای من مناسب نیست و ادامه ندادم و الویت دیگه ای رو که روش تحقیق کرده بودم ادامه دادم که خداروشکر خوب داره پیش میره و البته هیچ موضوعیتی با آسانسور نداره!

اگر محصولتون جدیده پیشنهاد من به شما استفاده از پارک های علم و فناوری هستش و ایجاد یک استارتاپ برای ای منظور.

حتما همینه دانش فنی ربطی به بازار نداره برای همین این پست زدم از تجربیات استفاده کنم

1. این مرحله تا حدودی انجام شده و نیاز احساس شده
    نیاز به تیم طراح نیست ولی نیاز به افرادی برای تولید هست، قیمت گذاری هم میشه گفت مشخصه یعنی تو بازار همچنی قیمتی داره ولی یه محصول دیگه ایدس قیمت دست فروشندس
    2. این مرحله مشکل دارم یعنی چطور میتونم بزینس پلن بچینم
    3. سرماه چندتانی برای تولید و پخش نیاز نداره میتونم تامین کنم
    4. در حال طراحی نمونه اولیه هستم و خدا بخواد برای تست اماده میکنم
    5. اتفاقا تو فکرش بودم انشالله بعد تست گواهی های مربوط دریافت میشود
    6. بازاریابی !!!‌مشکلی که بچه ها فنی دارن اینو دیگه نمیدونم !!!!!
    7. آماده ام برای هر نوع ریسکی

درحال طراحی و ساخت نمونه ازمایشگاهی هستم تست های خودم انجام بد بعد یک نمونه عملی میزنم که بتونم اول تن اسانسور خونمون نصب کنم در حد ۴ ۵ ماهی باشه ببینیم چی جواب میگیریم ، خداروشکر من اطلاعات دقیق و کاملی از بخش الکترونیک آسانسور دارم
    پارک و مرکز رشد هم پیشنهاد خوبیه
    آقا مصطفی دمت گرم
    لطف کردی

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط MAFIAM نمایش پست ها
    با شرایطی که شما گفتی بهترین راه اسپانسره
    لطف کنید شرایطتونو بگید
    مشکل مالی وجود نداره
    یعنی نمیخوام شلوغش کنم ! از این لحاظ که اول در ابعاد کوچک بعد اگه خدا بخواد در ابعاد بزرگتر بحث مالی اصلا مطرح نیست
    بیشتر بحث من فروشه یعنی میخوام فراگیرش کنم و نمیدونم این مرحله مستلزم جه فرایندیه

- - - Updated - - -

روی اسپانسر هم میشه فکر کرد.
    قدرت چانه زنی و کمی تجربه در برخورد با اسپانسر یا سرمایه گذار تعیین کننده ست.
    بهتره با دست پر سراغ اسپانسر یا سرمایه گذار رفت در غیر اینصورت سهم شما از مالکیت پروژه و درنتیجه سود کاهش پیدا میکنه.
    وجود هرکدوم از آیتمهای بالا (مخصوصاً تهیه bp و تیم کاری) در تحقق یا موفقیت در این زمینه مؤثر هستش.
    به نظرم در صورت جذب اسپانس ، اسپانسر برنده این محصوله تا خود تولید کننده یا ایده دهند
    معمولا سهم بزرگی از سود حاصل شده از فروش دریافت میکنن
    در ضمن دست پایین ۴۰ ملیون اخرش خیلی بالا ۵۰ میلیون میشه جمعش کرد و ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا نمونه ازش ساخت سرمایش موجوده

19. تشکرها از این نوشته :