NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2924 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: اجرای یک پروژه با رزبری

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

New اجرای یک پروژه با رزبری

با عرض سلام خدمت شما
    من یک پروژه جت پرینتر را با میکروهای AVR اجرا کرده ام. اما چون از نمایشگر کاراکتری برای انجام تنظیمات و... استفاده کردم خیلی کاربر پسند نبود چون تعداد منوها زیاد بوده و از طرفی کمی حجم کد را بالا برده است. به همین دلیل تصمیم گرفتم از نمایشگرهای رنگی و تاچ استفاده کنم از این رو احساس کردم که باید از میکروهای ARM استفاده کنم اما چون اطلاعات کافی در این زمینه نداشتم به ناچار تصمیم گرفتم که طرز کار با این میکرو ها را آموزش ببینم از طرفی کار بانمایشگرهای گرافیکی و برنامه نویسی آنها کمی پیچیده است به همین دلیل زمانبر است. همین امر باعث شد تا با بردهای رزبری آشنا بشم. و چون قبلا کمی با محیط متلب کار کرده ام احساس کردم که می توانم این پروژه را در ورژن جدید با استفاده از این برد ارتقا دهم. در نهایت بنده آموزشهایی که راجب این برد در سایتتان گذاشته بودید را بررسی کردم و آموزش مربوط به ارتباط رزبری با متلب را تهیه کردم. خوشبختانه آموزش خیلی خوبی بود که با استفاده از آن توانستم حدود 90 درصد پروژه را در محیط gui متلب طراحی و تکمیل کنم. اما مشکل اینجاست که برای اجرا کردن باید از روی PC این کار انجام شود. سوال اینجاست که چطور میتوانم خروجی متلب را روی برد اجرا کنم بطوریکه فرم gui روی نمایشگرم نمایش داده شود. به عبارت دیگر نیازی به PC نباشد.

با تشکر فراوان
    کیانی

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط flishet نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت شما
    من یک پروژه جت پرینتر را با میکروهای avr اجرا کرده ام. اما چون از نمایشگر کاراکتری برای انجام تنظیمات و... استفاده کردم خیلی کاربر پسند نبود چون تعداد منوها زیاد بوده و از طرفی کمی حجم کد را بالا برده است. به همین دلیل تصمیم گرفتم از نمایشگرهای رنگی و تاچ استفاده کنم از این رو احساس کردم که باید از میکروهای arm استفاده کنم اما چون اطلاعات کافی در این زمینه نداشتم به ناچار تصمیم گرفتم که طرز کار با این میکرو ها را آموزش ببینم از طرفی کار بانمایشگرهای گرافیکی و برنامه نویسی آنها کمی پیچیده است به همین دلیل زمانبر است. همین امر باعث شد تا با بردهای رزبری آشنا بشم. و چون قبلا کمی با محیط متلب کار کرده ام احساس کردم که می توانم این پروژه را در ورژن جدید با استفاده از این برد ارتقا دهم. در نهایت بنده آموزشهایی که راجب این برد در سایتتان گذاشته بودید را بررسی کردم و آموزش مربوط به ارتباط رزبری با متلب را تهیه کردم. خوشبختانه آموزش خیلی خوبی بود که با استفاده از آن توانستم حدود 90 درصد پروژه را در محیط gui متلب طراحی و تکمیل کنم. اما مشکل اینجاست که برای اجرا کردن باید از روی pc این کار انجام شود. سوال اینجاست که چطور میتوانم خروجی متلب را روی برد اجرا کنم بطوریکه فرم gui روی نمایشگرم نمایش داده شود. به عبارت دیگر نیازی به pc نباشد.

با تشکر فراوان
    کیانی
    با سلام.
    این موضوع را بد نبود در آموزش متلب معرفی می کردید.
    برای خود متلب که کاری نمیشه کرد و حضور کامپیوتر الزامی است متاسفانه ولی اگر برنامتون با سیمولینک باشه اوضاع بهتره که خوب سیمولینک هم برای کار شما مناسب به نظر نمی رسد!
    من در جریان جزییات کار شما نیستم ولی متلب برای gui جالب نیست!
    برای gui اگر برنامه نویسی سی پلاس پلاس بلد باشید کیوت بسیار خوب و مناسب است.
    موفق باشید.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

New

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    با سلام.
    این موضوع را بد نبود در آموزش متلب معرفی می کردید.
    برای خود متلب که کاری نمیشه کرد و حضور کامپیوتر الزامی است متاسفانه ولی اگر برنامتون با سیمولینک باشه اوضاع بهتره که خوب سیمولینک هم برای کار شما مناسب به نظر نمی رسد!
    من در جریان جزییات کار شما نیستم ولی متلب برای gui جالب نیست!
    برای gui اگر برنامه نویسی سی پلاس پلاس بلد باشید کیوت بسیار خوب و مناسب است.
    موفق باشید.
    با سلام مجدد
    به نظر میرسد بنده بیراهه رفتم.درسته؟؟؟ ولی خب مزیت متلب اینه که کار کردن باهاش نسبت به زبان سی ساده تر هست بدلیل ماتریسی بودن متغیرهای آن. چون اصل کار بنده با عکسهای BMP است. که بصورت monochoromic ذخیره شده اند. البته بنده تا حدی به زبان سی آشنایی دارم ولی مربوط به میکروهاست. به عبارت دیگه به توابع موجود در visual studio خیلی آشنایی ندارم.

اما سوالی که پیش میاد اگر بخواهم با سی کارم را شروع کنم آیا با می توان خروجی visual studio را بطور جداگانه روی رزبری اجرا کرد؟ به عبارت دیگه میتوان فایل exe را اجرا کرد؟ اگر بشود بااین وجود میتوان فایل متلب را هم اجرا کرد.

در آخر اگر بتوانید راجب کیوت کمی توضیح دهید ممنون میشم.

با تشکر
    کیانی

نام
    داریوش عباسی نژاد

با سلام مجدد
    به نظر میرسد بنده بیراهه رفتم.درسته؟؟؟ ولی خب مزیت متلب اینه که کار کردن باهاش نسبت به زبان سی ساده تر هست بدلیل ماتریسی بودن متغیرهای آن. چون اصل کار بنده با عکسهای BMP است. که بصورت monochoromic ذخیره شده اند. البته بنده تا حدی به زبان سی آشنایی دارم ولی مربوط به میکروهاست. به عبارت دیگه به توابع موجود در visual studio خیلی آشنایی ندارم.

اما سوالی که پیش میاد اگر بخواهم با سی کارم را شروع کنم آیا با می توان خروجی visual studio را بطور جداگانه روی رزبری اجرا کرد؟ به عبارت دیگه میتوان فایل exe را اجرا کرد؟ اگر بشود بااین وجود میتوان فایل متلب را هم اجرا کرد.

در آخر اگر بتوانید راجب کیوت کمی توضیح دهید ممنون میشم.

با تشکر
    کیانی
    سلام.
    چند بار دیگه هم دوستان پرسیده اند.
    نه امکان اجرای خروی ویژوال استودیو نیست. اگر با c# میخواین کار کنید در لینوکس Mono وجود دارد و در ویندوز رزبری visual studio 2015 & XAML.
    کیوت یک فریم ورک است که کتابخانه های بسیاری از جمله کتابخانه های گرافیکی را در اختیار ما میگذارد و شما می توانید با زبان سی پلاس پلاس برنامه براش بنویسید.
    موفق باشید.
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

New

سلام.
    چند بار دیگه هم دوستان پرسیده اند.
    نه امکان اجرای خروی ویژوال استودیو نیست. اگر با c# میخواین کار کنید در لینوکس Mono وجود دارد و در ویندوز رزبری visual studio 2015 & XAML.
    کیوت یک فریم ورک است که کتابخانه های بسیاری از جمله کتابخانه های گرافیکی را در اختیار ما میگذارد و شما می توانید با زبان سی پلاس پلاس برنامه براش بنویسید.
    موفق باشید.
    با سلام مجدد
    با توجه به راهنماییهای شما آیا بنده میتوانم با استفاده از کیوت، چیزی که مد نظرم هست رو پیاده سازی کنم؟ چون تا اونجا که بنده مطلع هستم کیوت خروجی برای انواع سیستم عاملها را دارد. اگر سایت شما منبع آموزشی دارد لطف کنید معرفی کنید.

با تشکر
    کیانی

نام
    داریوش عباسی نژاد

با سلام مجدد
    با توجه به راهنماییهای شما آیا بنده میتوانم با استفاده از کیوت، چیزی که مد نظرم هست رو پیاده سازی کنم؟ چون تا اونجا که بنده مطلع هستم کیوت خروجی برای انواع سیستم عاملها را دارد. اگر سایت شما منبع آموزشی دارد لطف کنید معرفی کنید.

با تشکر
    کیانی
    سلام.
    اگر ساختار برنامتون رو میتونین با سی بنویسید بله میشود. با کیوت gui بسیار زیبا میشود طراحی کرد. البته کیوت راه اندازی و برنامه نویسیش کمی مشکل است.
    نه متاسفانه! آموزش کیوت نداریم.
    تهیه آموزش با کیفیت مثل آنچه در متلب دیدید برام کلی زمانبر است.
    موفق باشید.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

کاربر فعال
    تشکر شده 78 بار در 59 پست

سلام
    عیدتون مبارک!
    اگر قراره شروع به یادگیری کیوت و زبان سی کنید من بهتون پیشنهاد می کنم پایتون و پایکیوت رو هم چک کنید
    در واقع پای کیوت همون کیوت با زبان سی هست که برای زبان برنامه نویسی پایتون مناسب سازی شده و شما به کلیه قابلیت های کیوت در پایتون دسترسی دارین بعلاوه اینکه زبان برنامه نویسی پایتون راحت تره و یادگیری اون زمان کمتری می بره:
    اگر خواستین زبان برنامه نویسی پایتون رو یادبگیرین:
    1- کتاب : دانلود کتاب پایتون آبی

2-یه سایت خوب برای آشنایی با پایکیوت و پایتون: زبان برنامه نویسی پایتون |

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

New

سلام.
    اگر ساختار برنامتون رو میتونین با سی بنویسید بله میشود. با کیوت gui بسیار زیبا میشود طراحی کرد. البته کیوت راه اندازی و برنامه نویسیش کمی مشکل است.
    نه متاسفانه! آموزش کیوت نداریم.
    تهیه آموزش با کیفیت مثل آنچه در متلب دیدید برام کلی زمانبر است.
    موفق باشید.
    با سلام
    با فرض اینکه بنده بتوانم با سی کار کنم. اما اگر بخواهم با پورتهای GPIO رزبری مانند I2C,SPI,serial کارکنم آیا توابعی در کیوت هست که بتوانم به این پورتها به راحتی دسترسی داشته باشم؟
    با توجه به اشاره ای که دوستمون راجب پایتون داشتند می خواستم نظر شمارو راجب این زبان بدونم. که آیا برای کار من مناسب است؟

با تشکر
    کیانی
    ویرایش توسط flishet : 24-03-2016 در ساعت 13:29

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dostajn نمایش پست ها
    سلام
    عیدتون مبارک!
    اگر قراره شروع به یادگیری کیوت و زبان سی کنید من بهتون پیشنهاد می کنم پایتون و پایکیوت رو هم چک کنید
    در واقع پای کیوت همون کیوت با زبان سی هست که برای زبان برنامه نویسی پایتون مناسب سازی شده و شما به کلیه قابلیت های کیوت در پایتون دسترسی دارین بعلاوه اینکه زبان برنامه نویسی پایتون راحت تره و یادگیری اون زمان کمتری می بره:
    اگر خواستین زبان برنامه نویسی پایتون رو یادبگیرین:
    1- کتاب : دانلود کتاب پایتون آبی

2-یه سایت خوب برای آشنایی با پایکیوت و پایتون: زبان برنامه نویسی پایتون |
    با سلام خدمت
    قبل از هر چیز بابت راهنمایی شما تشکر میکنم. ولی متاسفانه لینک کتابی که قرار دادید مشکل دارد. حال که اشاره ای به پایتون کردید. سوالم از شما این است که آیا پایتون محیط gui دارد؟

با تشکر کیانی

نام
    داریوش عباسی نژاد

با سلام خدمت
    قبل از هر چیز بابت راهنمایی شما تشکر میکنم. ولی متاسفانه لینک کتابی که قرار دادید مشکل دارد. حال که اشاره ای به پایتون کردید. سوالم از شما این است که آیا پایتون محیط gui دارد؟

با تشکر کیانی
    سلام.
    بله دارد. تنوع زیادی هم دارد. pyqt wxpython ...

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده
    تشکر شده 279 بار در 133 پست

سلام به همه ...
    بله میشه هم. با پورت سریال هم پینها و ... میشه ارتباط بر قرار کرد.
    تا بعد از تعطیلات یه پروژه با کیوت میزارم که هم با پروتها کار کردم هم پورت سریال و هم مولتی ترد

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

سلام.
    بله دارد. تنوع زیادی هم دارد. pyqt wxpython ...
    با سلام مجدد
    اگر براتن مقدوره لينك دانلود اين برنامه رو بزاريد

کاربر فعال
    تشکر شده 78 بار در 59 پست

با سلام خدمت

با تشکر کیانی
    این لینک مشکلی نداره!!!
    http://ketabnak.com/merger.php?dlid=48158
    اینم یه لینک دیگه:
    http://dl.mohandesyar.com/91/4/pytho...esyar.com).zip
    برای نصب پای کیوت تو ویندوز از اینجا دانلود کنید:

PyQt - Browse /PyQt4/PyQt-4.11.4 at SourceForge.net
    به نظز من بهتره این لینک رو دانلود کنید:
    302 Found

این ورژن از پایتون 3.4 و کیوت 4.8 استفاده می کنه و مناسب سیستم های 32 بیت هست.

البته باید پایتون هم نصب باشه که ورژن 3 پایتون بهتر از ورژن 2 هست و می تونید از لینک زیر دریافت کنید:
    https://www.python.org/ftp/python/3....thon-3.5.1.exe

و برای رسپری هم می تونید مستقیم از خود رپوریزیتی دانلود کنید:

کد:
    sudo apt-get install python3-pyqt4
    یه آموزش خیلی خوب:
    http://www.rspilab.com/gui-application-development-using-qt4-designer-and-pyqt-in-raspbian-for-raspberry-pi/

- - - Updated - - -

در ضمن توصیه اکید می کنم قبل از شروع حتما کتاب آموزش پایتون رو بخونید خیلی چیزا دستگیرتون میشه!!!

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dostajn برای ارسال این پست سودمند:

نام
    داریوش عباسی نژاد

با سلام مجدد
    اگر براتن مقدوره لينك دانلود اين برنامه رو بزاريد
    سلام.
    برای یک مورد که لطف کردند و روشش رو توضیح دادند برای نصب مورد دیگه هم:
    کد:
    apt-get install python-wxgtk2.8

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

18. تشکرها از این نوشته :