NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3034 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: طراحی صحیح op-amp برای درایو SAR ADC در میکرو STM32F103

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

پیش فرض طراحی صحیح op-amp برای درایو SAR ADC در میکرو STM32F103

سلام من نیاز به مدار درایور برای ADC این میکرو هستم تا از نویز و شوک الکتریکی محافظت بشه و کلا سوالم اینه نحوه صحیح درایو این ADC در پروژه های صنعتی به چه صورته .
    این مدار رو با گین های مختلف تست کردم اما مثل اینکه زیاد اصولی نیست.

این قطعه هم مخصوص این کار پیدا کردم که ایران گیر نمیاد: LTC6360

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    محمد پورخلیلی

کسی نبود جواب بده ؟
    قرار دادن دیود های موازی با زمین و 3.3v برای محافظت میکرو کنترلر از الکتریسیته ساکن موثره ؟

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    در مورد مدار کسانی که در کار طراحی هستند بایستی اظهار نظر کنند ولی در مورد ADC این میکرو، دایکیومنت هایی خود شرکت st داده مثل How to get the best ADC accuracy in STM32Fx Series

5. تشکرها از این نوشته :

نام
    محمد پورخلیلی

بخش 3.2 از این App Note رو قبلا یه نگاه سطحی انداخته بودم اما مثل اینکه باید دقیق مطالعش کنم. من قصد دارم یه پتاسیومتر خطی به طول 0.5 متر که در فاصله 1 متری میکرو قرار داره رو به مبدل وصل کنم اما این پتاسیومتر خطی ساختارش جوریه که شیلد برای محافظت نداره و پایه وسط پتایسومتر ممکنه مثل یک انتن عمل کنه و نویزهای دیگه محیط رو به میکرو منتقل کنه. به این منظور فکر نکنم امکان اتصال مستقیم سر وسط پتاسیومتر به میکرو وجود داشته باشه. من یه راهکار دارم اونم اینه که سه سر پتاسیومتر رو بجای اینکه به 3.3V -AIN-GND وصل کنم ، بیام به +12 - GND وصل کنم و سر وسط رو با تقسیم مقاومتی که نزدیک میکرو هست به مبدل انالوگ وصل کنم همچنین برا تغذیه 12 پتاسیومتر از رگولاتور خطی و فیلتر LC استفاده کنم. نظرتون چیه ؟

نام
    محمد پورخلیلی

از مهندس rozeh تشکر میکنم ایشون به نامه من جواب دادن:

در مورد اون مدار Op-Amp باید بگم که اطلاعات داده شده کافی نیست. چرا تغذیه -5 به زمین Op-Amp دادی؟ اگه یه Op-Amp تک تغذیه گیر بیاری بد نیست. اگه rail-to-rail input/output باشه هم دیگه بهتر. البته واسه محافظت با Op-Amp به نظرم بهتره ازش بعنوان بافر(Buffer) استفاده بشه. خیلی ساده:

ولی به نظرم یه Op-Amp واسه همچین کاری ولخرجیه. اینجا دوتا مدار خوب و از نظر من کافی واسه این کار هستش:

Input protection - OpenCircuits

مدار اولی که با سه تا مقاومت و خازن و دیود هستش به نظر کافیه. واسه دیود هم فکر کنم یه زنر 3.3ولت کافی باشه. خود میکرو STM32 مثل خیلی از میکروهای دیگه مدار کلمپر(Clamper) داره. و فکر نکنم جای زیاد نگرانی باشه. چون در مورد کارت چیزی نمی دونم و حتی اگه برام بگی هم کافی نیست پس منصرفت نمیکنم از کلمپ کردن وردی پین. برات این لینک رو پیدا کردم:

What kind of diode to use with ADC inputs - Electrical Engineering Stack Exchange

آنیندو یکی از کاربرای خوب سایت استک هستش. چند بار باهاش صحبت کردم. یه مدته که نیستش. فکر کنم ترورش کردن.
    در هر صورت توضیحات توی اون صفحه کافیه. البته دوباره میگم به نظر من نیازی نیست ورودی رو کلمپ کنی.

توی این PDF نکات خوب و جالب هستش واسه خوندن(واسه کار شما همون نکات بالا کافیه):

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...pbJLi0FbCZLgHg

8. تشکرها از این نوشته :