NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2970 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 22

موضوع: ساخت ربات فیلمبردار با موقعیت یاب

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

Gadid ساخت ربات با موقعیت یاب و امکان ارسال بیسیم تصاویر

سلام من ایده ساخت یه ربات متحرک با قابلیت فیلمبرداری و موقعیت یابی رو دارم . تجهیزات سخت افزاری مناسبشو هم گرفتم و دانش ساخت مدارشو هم دارم منتهی چون من اماتوری با بسکام برنامه نویسی می کنم ضعیفم . بدنبال جذب همکار هستم تا با کمک دوستان دیگه بتونم این ایده رو عملی کنم . هدف : ساخت رباتی که با کامپیوتر یا کنترلر دستی بتونه حرکت کنه و بتواند تصویر و موقعیت فعلی محل خود را برای کامپیوتر بفرسته . یه نوعی میشه گفت ربات جاسوس ؛ چون مسافت بالا می ره یه مقدار ممکنه بعنوان جاسوسی حساب بشه اما هذف ارائه یه پروژه هستش که مفید باشه . نوع کاربری :‌این پروژه در حال حاضر هدفش شخصی و اکتساب دانشی هستش ام به مسابقات برسه مطمئنن چرخ گردونمون عوض می شه من بابت سخت افزارش هزینه زیاد کردم اما تا وقتی برنامه میکروکنترلر خوبی نداشته باشه ربات این هزینه من بی معنی هستش . دوست دارم راحت حرف بزنم ؛ به بعضیا گفتم کمکم کنید برنامه رو برام بنویسید شایدم منم یه چیزی یاد بگیرم اما همشون تقاضای هزینه و پول داشتن . هدف ما مادی نیستش که هر چند اگه همه چی خوب پیش بره بتونیم طرحمونو بفروش هم برسونیم . من خودم تحصیلکرده دانشگاهی هستم و دوست دارم بعنوان یه پژوهش این پروژه رو بچشم بیاد . سخت افزار موجود :

1- ماژول GPS مدل GPS U-blox NEO-6M 2-

2- دو عدد ماژول NRF24L01+PA+LNA با برد 2000 متر جهت ارسال و دریافت داده ها

3- ماژول دوربین رنگی OV7670 + AL422 FIFO با 22 پایه

4- مبدل USB to Serial 5- میکروکنترلر mega8 , mega16 6- شاسی و بقیه قطعاتشو خودم ساختم دوستان اگه کسی می تونه همکاری با من کنه تا این پروژه را انجام بدم کمکم کنه و مطمئن باشه جای دوری نمیره ؛‌امتیاز برنامه نویسیشم مال خودش و تیممون کانال ارتباطیمونم می تونه از طریق pm

منتظرتون هستم
    ویرایش توسط sadegh_rayan2000 : 20-12-2015 در ساعت 10:06

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال mohammadne آواتار ها
    نام
    محمد پورخلیلی
    تشکر شده 214 بار در 132 پست

سلام با ماژولهای nrf کار کردم، این ماژولها اصلا برای ربات زمینی مناسب نیستن، از فرکانس 2.4 استفاده میکنن که در صورت وجود موانع بردش بیشتر از 10 متر هم نمیرسه، در ضمن برای رابط بین دوربین و فرستنده و گیرنده و نمایشگر ، میکروکنترلر مگاه 16 اصلا انتخاب خوبی نیست، باید از arm cortex-m4 یا arm a9 - a11 استفاده کنی. یا اینکه بیخیال پردازش تصویر بشی و بجای دوربین با خروجی دیجیتال از دوربین با خروجی a/v و فرستنده گیرنده متناسبش استفاده کنی ، گیرنده هم با مبدل av به hdmi به تبلت وصل کنی، کنترل ربات رو میتونی با هر میکرویی انجام بدی بجای ماژول nrf هم از ماژولهای ask تقویت شده استفاده کن.

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mohammadne برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_rayan2000 نمایش پست ها
    سلام من ایده ساخت یه ربات متحرک با قابلیت فیلمبرداری و موقعیت یابی رو دارم . تجهیزات سخت افزاری مناسبشو هم گرفتم و دانش ساخت مدارشو هم دارم منتهی چون من اماتوری با بسکام برنامه نویسی می کنم ضعیفم . بدنبال جذب همکار هستم تا با کمک دوستان دیگه بتونم این ایده رو عملی کنم . هدف : ساخت رباتی که با کامپیوتر یا کنترلر دستی بتونه حرکت کنه و بتواند تصویر و موقعیت فعلی محل خود را برای کامپیوتر بفرسته . یه نوعی میشه گفت ربات جاسوس ؛ چون مسافت بالا می ره یه مقدار ممکنه بعنوان جاسوسی حساب بشه اما هذف ارائه یه پروژه هستش که مفید باشه . نوع کاربری :‌این پروژه در حال حاضر هدفش شخصی و اکتساب دانشی هستش ام به مسابقات برسه مطمئنن چرخ گردونمون عوض می شه من بابت سخت افزارش هزینه زیاد کردم اما تا وقتی برنامه میکروکنترلر خوبی نداشته باشه ربات این هزینه من بی معنی هستش . دوست دارم راحت حرف بزنم ؛ به بعضیا گفتم کمکم کنید برنامه رو برام بنویسید شایدم منم یه چیزی یاد بگیرم اما همشون تقاضای هزینه و پول داشتن . هدف ما مادی نیستش که هر چند اگه همه چی خوب پیش بره بتونیم طرحمونو بفروش هم برسونیم . من خودم تحصیلکرده دانشگاهی هستم و دوست دارم بعنوان یه پژوهش این پروژه رو بچشم بیاد . سخت افزار موجود : 1- ماژول GPS مدل GPS U-blox NEO-6M 2- دو عدد ماژول NRF24L01+PA+LNA با برد 2000 متر جهت ارسال و دریافت داده ها 3- ماژول دوربین رنگی OV7670 + AL422 FIFO با 22 پایه 4- مبدل USB to Serial 5- میکروکنترلر mega8 , mega16 6- شاسی و بقیه قطعاتشو خودم ساختم دوستان اگه کسی می تونه همکاری با من کنه تا این پروژه را انجام بدم کمکم کنه و مطمئن باشه جای دوری نمیره ؛‌امتیاز برنامه نویسیشم مال خودش و تیممون کانال ارتباطیمونم می تونه از طریق pm
    منتظرتون هستم
    سلام.
    کار جالبی است اما همانطور که گفتند به نظر من هم میکروی avr از پس این کار بر نمیاد! حتی برای آرم هم سنگینه.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام

مرسی از نظرت اما من خوندم که میکرو مگا 16 جوابگو هستش و راجب پردازش تصویر هم می گن با مگا 16 میشه . ما فرضو بر این میزاریم که مانعی بین ما و ربات موجود نیست و فضای بازه

arm برنامه نویسیش سخته و هزینش بالاست

امتحانش مجانیه ضرر نمی کنیم که ؛ من میخوام ماژولار بتونیم کار کنیم یعنی قدم به قدم

1- خروجی از gps رو که گرفتم

2- میخوام خرمجی تصویرو فعلا با مگا16 بگیرم بدون ژردازش تصویر یعنی من فقط میخوام تصویر رو تو کامپیوترم داشته باشم

3- دیتای لازم جهت کنترل ربات از طریق میکروکنترلر با کامپیوتر بوسیله NRF انجام بدیم

4- بعد بصورت ماژولار همه این ماژولارو بهم وصل کنیم

به هرحال من میخوام استارتشو بزنم اگه می تونی تو برنامه نویسی میکروش کمکم کنید ممنون می شم بگی تا بیشتر راجبش حرف بزنیم

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام

دوست عزیزم که میگی پردازش تصویر نمی شه با میکرو یه سر برو به لینک زیر :

[خبر] راه اندازی دوربین ov7670 بدون fifo

این رفیقمون با مگا 8 تازه راه انداخته

من دوست ندارم قبل اینکه شروع بشه کارمون نه توش بیاد برادر

به هر حال من منتظر اعلام همکاریتونم ؛ لطفا بیایید با هم اینکارو با همین امکاناتی که گفتم و داریم انجام بدیم

نام
    محمد پورخلیلی

این تاپیک رو قبلا دیدم، راه اندازی ov7670 بدون fifo با avr به تنهایی غیر ممکنه، من چنتا شماتیک دیدم یکی اینکه avr دوربین و نمایشگر LCD N96 رو کانفیگ میکنه، بعد با استفاده از گیتهای منطقی پر سرعت داده ها رو برای LCD مرتب کرده، یا اینکه با استفاده از یه CPLD و AVR این دو رو به هم وصل کرده بود به این صورت که میکرو مگا 8 در ابتدای کار دوربین و نمایشگر رو کانفیگ میکنه و پس از اون CPLD با سرعت بالا داده ها رو از دوربین به LCD منتقل میکنه که سرعت روش دومی بالاتره
    البته یه سایت چینی هم دیدم با ARM LPC1768 راه اندازی شده بود و با NRF به یه میکرو ARM دیگه انتقال داده بود و روی نمایشگر تصویر رو نشون میداد، تصویر ارسالی 256 رنگ داشت تازه سرعت رفرش شدن تصویر هم هر 2 ثانیه بود .

بنظر من اگه میخای با این دوربین کار کنی از نمونه با حافظه FIFO خرید کن. چون اینجوری تصویر در حافظه ذخیره میشه AVR هم با اون سرعت کمش میتونه داده ها رو از روی حافظه برداره و با NRF به کامپیوتر ارسال کنه پس از اینکه ارسال تمام شد به دوربین دستور میده فریم جدید رو در حافظه ذخیره کنه.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

مرسی از نظرت

بله ماژول من fifo دار هستش . منتهی من نمی دونم 22 تا پایه داره و کدوماشو باید به میکرو وصل کنم و بعدش تازه چجوری خروجیو برای میکرو تعریف کنم تا بشه از طریق همون NRF یا از طریق رابط سریال تو کامپیوتر ببینمش

من نمونه این برنامه رو با الگوریتمی که گفتی میخوام هر چی می گردم نمی تونم پیداش کنم تو اینترنت

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

سلام . با توجه به اینکه نظر من رو توو ایمیل پرسیده بودین ، به نظرم :
    اگر ربات رو به این فکر ایده تازه ای هست می خواین بسازین . این ایده اصلا تازه نیست و مظمینا چیزی بهتون یاد نخواهد داد.
    اگر برای جای خاصی می خواین بسازین ، با این قطعات که تهیه کردین اصلا نتیجه حرفه ای صنعتی نخواهین گرفت .

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام

کامل مطلبموبخونین برادرا

من نگفتم حرفه ای بسازیم

من تازه کارم و با امکاناتی که تهیه کردم میخوام اینکارو انجام بدم

می دونم که ممکنه تازگی نداشته باشه اما بحث من چیز دیگه ای هستش و دوست ندارم کسایی که این مطلبامو میخونن مثل بقیه نباشن و بخوان تو ذوق من بزنن دوستان . هدف یادگیریه تا من بفهمم بعلاوه بقیه هم بفهمن موضوعاتو

من میخوام ماژولار استارت کنم

تو بحث gps که مشکلی نیستش

الان 2 مبحث مهم دیگه هستش : ماژول دوربین و ماژول NRF24L

میخوام فعلا ماژول دوبینو راه اندازی کنم اما نمی دونم برا تستش کدوم پایه های ماژولو باید به میکرو بزنم با توجه به اینکه اتصال ما I2C هستش

ذکات علم تو یاد دادنه لطفا برای راه اندازی ماژول دوربین اگه هر کسی کار کرده بهم مشاوره بده تا بدونم چه خروجی رو باید از میکرو بگیرم و به کامپیوتر برسونم تا بتونم تصویر رو تو کامپیوترم ببینم

نام
    محمد پورخلیلی

سلام از ماژول دوربین شروع نکن، چون کار میبره، از nrf شروع کن
    البته بهت پیشنهاد میدم شروع به یادگیری اردوینو کنی خیلی بهت کمک میکنه، بعد اینکه اردوینو حرفه ای شدی برو سراغ رزبری، این دو برد خیلی بهت کمک میکنن. شما هر کتابخونه ای که نیاز داشتی سرچ کن مثلا arduino nrf24l01 تازه کار کردن باهاشم راحته دیگه نیاز به پروگرامر و تنظیم فیوزبیت نداری. اردوینو هم uno یا nano خرید کن. با کدویژن و مگا16 کارت یکم خسته کننده میشه

15. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

این دوربین متاسفانه ورژن ها مختلفی داره و رجیستر های نهایی با هم متفاوت هستن . اکثر کدهایی که توو اینترنت هم هست ، بخش سورس ها گویای این مطلب هست که با اعداد مختلف راه اندازی شده .
    عنوان تاپیک فیلمبردار هست ، سرعت این دوربین با ای وی ار به فیلمبرداری نمی رسه . به دلایل فراوان ، سرعت nrf در کنار Avr اصلا به درد ارسال تصویر نمی خوره .
    متاسفانه فروشنده ها به یکی 2 نوشته دیتاشیت ها اشاره می کنند و فقط سعی درفروش جنس دارن ! اینکه مثلا سرعت nrf 2 مگ هست و ...
    قعلا می تونین :
    GPS رو بخونین و با nrf ارسال کنین . بعدا دوربین رو آنالوگ ارسال کنین . از nrf و avr قعلا انتظار ارتباطی 2 طرفه ، ثانیه ای یکبار ارسال GPS و یکی دو بار دریافت دستور حرکت داشته باشین

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام

مرسی برادر

آخه بدبختانه فعلا هزینه خرید برد آردینو ندارم بعدشم 2 مسئله :

1- ارسال آنالوگ تصویر خیلی مسافتش برا دوربینای بی سیم کم هستش و من برد بیشتر میخوام که ماژولاش گرونه والا مرض نداشتم برم ماول دوربین بخرم

2- با این برد اردینیو می تونم ماژولایی رو که اول موضوعم نام بردم راه اندازی کنم از جمله همین ماژول دوربینه ؟

3- برای رباتم باید این برد اردینو رو بزارم روی رباتم و تصمیمات رباتو با اون بگیرم ؟

4- زبان برنامه نویسیش چیه ؟ من نمیخوام 10 تا زبون دیگه رو یاد بگیرم با همین بسکام میخوام کار کنم

راستی داداش من بخوام باهات خصوصی صحبت کنم امکانشو داری بیشتر حرف بزنیم با هم تا از راهنماییت استفاده کنم ؟ حالال توی یاهو یا تلگرام و ... هر کدوم راحت تر بودی

نام
    محمد پورخلیلی

1- ماژولی که بتونه خروجی دوربین دیجیتال رو ارسال کنه و برد بالایی داشته باش قیتشم بالاست، من رو nrf خیلی کار کردم و تست انجام دادم، انواع تقویت شده ها رو تست کردم، تا 2 کیلومتر هم در دید هم جواب گرفتم اونم در یک خیابون صاف، اگه بین فرستنده گیرنده برگهای یه درخت باشن یا بوته علف انتن دهی قطع میشه. به اون اعداد برد ماژول توجه نکن باید در عمل تستش کنی، شما دوتا nrf تقویت شده خرید کن باهاش تصویر ارسال کن، در فاصله 10 متری تصویر مثلا اگه هر نیم ثانیه رفرش بشه(که نمیشه و بیشتر هم طول میکشه) در مسافت 100 متر این تصویر هر چند ثانیه رفرش میشه تازه اگه بینشم مانع باش مثل ساختمون یا درخت اصلا تصویر قطع میشه، اما فرستنده انالوگ تصویرش در ثانیه 30 بار رفرش میشه که اصلا شما رفرش شدنشو به چشم نمیبین، والا من با فرستنده انالوگی که ساختم تا 1 کیلومتر تصویر واضح دریافت میکردم بعدش دیگه کم کم خش رو تصویر میوفتاد که برای توان 2 وات طبیعی بود.

2- علاوه بر ماژولهای بالا برای اکثر ماژولهای موجود کتابخانه داره

3- بله

4- 10 تا زبون لازم نیست یاد بگیری، فقط ++c یاد بگیر همه جا به کار میاد، زبان برنامه نویسی بسکام دیگه منسوخ شده نمیدونم چرا هنوز در کتب درسی اموزش میدن.

19. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_rayan2000 نمایش پست ها
    سلام

مرسی برادر

آخه بدبختانه فعلا هزینه خرید برد آردینو ندارم بعدشم 2 مسئله :

1- ارسال آنالوگ تصویر خیلی مسافتش برا دوربینای بی سیم کم هستش و من برد بیشتر میخوام که ماژولاش گرونه والا مرض نداشتم برم ماول دوربین بخرم

2- با این برد اردینیو می تونم ماژولایی رو که اول موضوعم نام بردم راه اندازی کنم از جمله همین ماژول دوربینه ؟

3- برای رباتم باید این برد اردینو رو بزارم روی رباتم و تصمیمات رباتو با اون بگیرم ؟

4- زبان برنامه نویسیش چیه ؟ من نمیخوام 10 تا زبون دیگه رو یاد بگیرم با همین بسکام میخوام کار کنم

راستی داداش من بخوام باهات خصوصی صحبت کنم امکانشو داری بیشتر حرف بزنیم با هم تا از راهنماییت استفاده کنم ؟ حالال توی یاهو یا تلگرام و ... هر کدوم راحت تر بودی
    هزینه کم خرید آردینو ارزشش خیلی بیشتر از وقت با ارزشتون است. به پیشنهاد داده شده عمل کنید.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

21. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

حرفاتون قبول دوستان ؛ ارسال تصویر با ماژول دوربینی که دارمو نخواستم بصورت بی سیم /. فقط بگین چجوری ماژول دوربینمو راه بندازم و توی ال سی دی یا کامپوتر بصورت سیم دار میخوام تصویرشو بگیرم اما نمی دونم کدوم پایه های ماژولو به کدوم پایه های میکرو وصل کنم ؟ 22 تا پایه داره ماژول دوربینه و حتی برنامه ای که برای میکرو لازمه رو نمی دونم . اگه دارین برنامه اونو با بسکام برام بفرستین

این مسئله از همه مهمتره برام الان

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام مجدد

دوستان اگه کسی هستش که برنامه نویسی با بسکام انجام می ده یه زحمتی بکشه تو خصوصی شمارشو بده یا ای دی باهو و تلگرام و لاین و در کل هر چی که قابل صحبت کردن باشه با هم در تماس باشیم تا بصورت تخصصی روی این موضوع بحث کنیم .

مطمئن باشین جای دور نمی ره

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

هل من ناصر ینصرنی ؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام مجدد

برنامه اتصال gps به کامپیوترو از طریق پورت سریال نوشتم البته با کمی تغییر از برنامه اصلی

اما نمی دونم چرا مختصاتو نشون نمی ده

2 تا فرم داریم : Form1 که اصلی هستش و Form3 که خودم تعییرش دادم اما نمی دونم چرا خروجی بهم نمی ده

دوستان یه نگاه بندازین بهش و ایرادشو بهم بگید

http://cdn.persiangig.com/dl/GCKIS/y...GPS-Sample.rar

مدیر باز نشسته shayanmelody آواتار ها
    نام
    شایان نیکزاد
    تشکر شده 1,038 بار در 473 پست

سلام
    ساختن پروژه های بزرگ مثل کاری که شما میخای انجام بدی اصلا با بسکام منطقی نیست !
    بسکام فقط برای وارد شدن به دنیای برنامه نویسی خوبه ، یکم که راه افتادین باید برین سراغ زبان سی . این حرف ، حرف تازه ای نیست یک چیز بدیهی و واضحیه خودم من هم به شخصه برنامه نویسی رو با بسکام شروع کردم و اصلا دلم نمیخاست برم سراغ سی.اما یکم که گذشت با مدار های پیچیده تر مواجه شدم مجبور شدم برم سراغ سی و اونجا بود که فهمیدم ای دل غافل کدویژن به این هولویی بود و من با بسکام سر و کله میزدم ؟ ) تازه اون موقع کرک ها یه باگ های عجیبی به ندرت ایجاد میکرد که آدم نمیدونست باس چیکار بکنه.
    خلاصه
    الآن شما میخای دوربین و و ماژول ارسال بی سیم رو راه بندازی
    این مدل هایی که انتخاب کردی جزو پر دردسرترین ماژول های هستن ! واس مبتدی ها منظورمه البته.
    شما که الآن بخای تو بسکام اینارو راه بندازی از اونجا که هیچ گونه لایبری آماده فک نمیکنم واسشون موجود باشه همه تنظیمات رو خودت باید شروع کنی به نوشتن.اما اگه سی بود لایبری آماده فراوون تو نت ریخته به راحتی و سرعت بیشتر میتونستی اینارو راه بندازی
    یه مورد دیگه هم هست اینه که شما الآن اومدی برای راه اندازی کمک خاستی . کاشکی قبل خرید و هزینه کردن مثل الآن میومدی مشورت میخاستی که آقا من میخام این چیزا رو راه بندازم و زبان برنامه نویسیم هم بسکامه ، چی بگیرم
    اونوقت بچه ها یه ماژول هایی بهت معرفی میکردن که بتونی تو بسکام راشون بندازی
    در هر صورت ، اگه تصمیم گرفتی با کدویژن کار کنی در خدمتم

بزرگان ببخشید زیاد حرف زدم

بعد از چند وقت برگشتم

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما shayanmelody برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

سلام

شایان جان ممنون

اونقدرام وابسته به بسکام نیستنم و با سی آشنایی دارم , اما تو بحث رجیستر ها و وقفه ها می افته حالم گرفته می شه چون تو حسم می خوره

گفتی چرا قبلا نگفتی ؛ چون من یهو تصمیم گرفتم تا هدفذار کار کنم برا همین بهترین ماژولارو تو بازار پیدا کردم و خریدم اما نمی دونستم راه اندازیش سخته

بهر حال من از الان رو کمکت حساب می کنم داداش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین