NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3050 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: راه حل خطا l6200e در کیل در هنگام استفاده از gpio_cmsis

کاربر علاقه مند
    نام
    محسن فنودی
    تشکر شده 11 بار در 9 پست

Icon16 راه حل خطا l6200e در کیل در هنگام استفاده از gpio_cmsis

بنده در راه اندازی LCD 3.2 اینچی مشکلی ندارم اما هنگامی که از کتابخانه GPIO واقع در CMSIS استفاده میکنم با خطای که ضمیمه کردم روبرو میشوم(هدف از استفده این کتابختنه هم این هست که بگم اگر این کلید فار داده شد یک رنگ نمایش بدهد) ، با جستجو به لینک ذیل رسیدم که فقط فهمیدم که حذفش کنم درست میشود ؟ راه حل شما چیست ؟ برنامه را هم ضمیمه کردم
    با تشکر از راهنمایی شما
    L6200E.jpg
    کد:
    http://www.keil.com/support/docs/3279.htm
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 6 پست

سلام
    میگه کتابخونه gpio_lpc17xx و lpc17xx_gpio مشابه همن یکیشونو حذف کن درست میشه

کاربر فعال rozeh آواتار ها
    تشکر شده 176 بار در 104 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sravakhah نمایش پست ها
    سلام
    میگه کتابخونه gpio_lpc17xx و lpc17xx_gpio مشابه همن یکیشونو حذف کن درست میشه
    نه، گفته GPIO_SetDir که احتمال زیاد یه ماکرو هستش چند بار تعریف شده(توی gpio_lpc17xx و lpc17xx_gpio ).
    یکیشو باید حذف کرد.

کاربر فعال
    نام
    مصطفی
    تشکر شده 128 بار در 93 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها
    نه، گفته GPIO_SetDir که احتمال زیاد یه ماکرو هستش چند بار تعریف شده(توی gpio_lpc17xx و lpc17xx_gpio ).
    یکیشو باید حذف کرد.
    فکر نمی کنم این یه ماکرو باشه. چون اگه یه ماکرو رو چند بار تعریف کنی Warning میده نه Error.

6. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط mstkmn نمایش پست ها
    فکر نمی کنم این یه ماکرو باشه. چون اگه یه ماکرو رو چند بار تعریف کنی Warning میده نه Error.
    منم یه مقدار(نه خیلی و مطمئن هم نیستم همونطور که گفتم) برام عجیبه ولی موضوعی که هست اینه که توی قسمت هایی که ما با C/C++ درست میکنیم به جز متغییرها همشون یه علامت دارن که به مادر حافظه اختصاص داده شده یا مبدا اشاره میکنه. مثلا واسه ساختارها "." رو می بینید که استفاده میکنیم. واسه چیزای دیگه هم بهمین منوال هستش ولی GPIO_SetDir همچین چیزی نداره. شایدم متغییره.شایدم یه تابع. شایدم... باید اصلش رو ببینیم.

----------------------
    آقا فایلش رو نگاه کردم. تابع هستش.

8. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    محسن فنودی
    تشکر شده 11 بار در 9 پست

منم یه مقدار(نه خیلی و مطمئن هم نیستم همونطور که گفتم) برام عجیبه ولی موضوعی که هست اینه که توی قسمت هایی که ما با C/C++ درست میکنیم به جز متغییرها همشون یه علامت دارن که به مادر حافظه اختصاص داده شده یا مبدا اشاره میکنه. مثلا واسه ساختارها "." رو می بینید که استفاده میکنیم. واسه چیزای دیگه هم بهمین منوال هستش ولی GPIO_SetDir همچین چیزی نداره. شایدم متغییره.شایدم یه تابع. شایدم... باید اصلش رو ببینیم.

----------------------
    آقا فایلش رو نگاه کردم. تابع هستش.
    الان یعنی تابع GPIO_setDir که در کتابخانه GPIO میباشد حذف کنم(به علت این که در خطا به این گیر داده است ) تداخل ایجاد نمیشود تو کتابخانه CMSIS ورودی و خروجی ؟
    ویرایش توسط Fanoudi : 18-12-2015 در ساعت 23:15

نقل قول نوشته اصلی توسط fanoudi نمایش پست ها
    الان یعنی تابع gpio_setdir حذف کنم تداخل ایجاد مگه نمیشود تو کتابخانه cmsis ورودی و خروجی ؟
    متوجه گفته هاتون نشدم.(خودتون جمله تون رو بخونید)
    این مشکلات معمولا موقعی که سعی میکنیم cmsis یا hal رو زمینه پروژه مون کنیم پیش میاد. بهتر اینه که پروژه رو زمینه این کتابخونه ها بکنیم.

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    محسن فنودی
    تشکر شده 11 بار در 9 پست

متوجه گفته هاتون نشدم.(خودتون جمله تون رو بخونید)
    این مشکلات معمولا موقعی که سعی میکنیم cmsis یا hal رو زمینه پروژه مون کنیم پیش میاد. بهتر اینه که پروژه رو زمینه این کتابخونه ها بکنیم.
    با عرض پوزش جمله تصحیح شد ، الان بنده فایل های LCD هم ضمیمه پروژه کردم ، بدین صورت که فایل های LCD رو با CMsis در یک پوشه آوردم ، منتهی درست نشد ! فکر کنم زمبنه پروژه منظورتون همین هست ؟ لطفا بیشتر توضیح دهید .

نقل قول نوشته اصلی توسط Fanoudi نمایش پست ها
    با عرض پوزش جمله تصحیح شد ، الان بنده فایل های LCD هم ضمیمه پروژه کردم ، بدین صورت که فایل های LCD رو با CMsis در یک پوشه آوردم ، منتهی درست نشد ! فکر کنم زمبنه پروژه منظورتون همین هست ؟ لطفا بیشتر توضیح دهید .
    ببینید وقتی CMSIS رو دانلود میکنید باید پیشش یه فایل پروژه واسه کیل مثلا باشه. فکر کنم شما باید فایل CMSIS واسه میکروتون رو از اینجا دانلود کنید(اگه آماده و درستشو دارید که هیچ):

https://www.lpcware.com/content/nxpf...y-keil-iar-gnu

توی این فکر کنم واسه همه IDEها و کامپایلر های مشهور هستش(ما با اونی کار داریم که مال کیل هستش). این فایل رو همیشه داشته باش. هر وقت می خوای پروژه ای انجام بدی یه نسخه ازش کپی کن به جایی که می خوای پروژه تو انجام بدی قرار بده و بقیه فایل هاتون ببر همونجایی که CMSIS رو گذاشتی و ضمیمه کن(توی کیل) و شروع کن به کدنویسیت. نه این که فایل های CMSIS رو ببری توی جایی که فایل های پروژه ت هستش. چون کتابخونه های استاندارد یه سری تنظیمات داره که الان مجال توضیح دادنش نیست.(ممکنه بیشتر گیجتون کنه) (واسه تنظیمات کلید Alt+F7 رو میزنی(توی کیل) و بعد توی تب های C/C++ و Asm و Linker تنظیمات رو انجام میدی.)

انجام بده و نتیجه رو بگو. هدف کمک کردن هستش. هر طور که بشه.
    ویرایش توسط sarbaz13 : 19-12-2015 در ساعت 09:26

14. تشکرها از این نوشته :

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

سلام
    این اروور شما با توجه به عکس ارسالی شما این است که
    GPIO_setdir علاوه بر اینکه در فایل ssd1289 تعریف شده
    در دو فایل lpc17xx_gpio.o و gpio_lpc17xx.o هم تعریف شده.
    (حالا شما لازم نیست در فایل ssd1289 مقدار gpio_setdir رو پیکر بندی کنید)
    ----------------
    که احتمال داره شما قبلا فایل ssd1289 را پیکربندی کردید در یک پروژه دیگه
    با ورودی و خروجی های قبلی
    و در پروژه الان هم با همون پیکربندی دارید دوباره استفاده می کنید.
    که لازم نیست.
    شرکت Time Owner

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    محسن فنودی
    تشکر شده 11 بار در 9 پست

ببینید وقتی cmsis رو دانلود میکنید باید پیشش یه فایل پروژه واسه کیل مثلا باشه. فکر کنم شما باید فایل cmsis واسه میکروتون رو از اینجا دانلود کنید(اگه آماده و درستشو دارید که هیچ):

https://www.lpcware.com/content/nxpf...y-keil-iar-gnu

توی این فکر کنم واسه همه ideها و کامپایلر های مشهور هستش(ما با اونی کار داریم که مال کیل هستش). این فایل رو همیشه داشته باش. هر وقت می خوای پروژه ای انجام بدی یه نسخه ازش کپی کن به جایی که می خوای پروژه تو انجام بدی قرار بده و بقیه فایل هاتون ببر همونجایی که cmsis رو گذاشتی و ضمیمه کن(توی کیل) و شروع کن به کدنویسیت. نه این که فایل های cmsis رو ببری توی جایی که فایل های پروژه ت هستش. چون کتابخونه های استاندارد یه سری تنظیمات داره که الان مجال توضیح دادنش نیست.(ممکنه بیشتر گیجتون کنه) (واسه تنظیمات کلید alt+f7 رو میزنی(توی کیل) و بعد توی تب های c/c++ و asm و linker تنظیمات رو انجام میدی.)

انجام بده و نتیجه رو بگو. هدف کمک کردن هستش. هر طور که بشه.
    متشکر ، اما نشد که نشد ، شما فایلی که گذاشتم بگیر لطف کن انجام بده ، میبینی که نمیشه مگر من اشتباه کرده باشم ، من اول کاری تو پست هم همین کار کرد م با خذف gpio در cmsis این خطا برداشته میشود ؟ اما من میخوام با توابع ?cmsis ورودی خروجی کا ر کنم

کاربر علاقه مند
    نام
    محسن فنودی
    تشکر شده 11 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz13 نمایش پست ها
    سلام
    این اروور شما با توجه به عکس ارسالی شما این است که
    GPIO_setdir علاوه بر اینکه در فایل ssd1289 تعریف شده
    در دو فایل lpc17xx_gpio.o و gpio_lpc17xx.o هم تعریف شده.
    (حالا شما لازم نیست در فایل ssd1289 مقدار gpio_setdir رو پیکر بندی کنید)
    ----------------
    که احتمال داره شما قبلا فایل ssd1289 را پیکربندی کردید در یک پروژه دیگه
    با ورودی و خروجی های قبلی
    و در پروژه الان هم با همون پیکربندی دارید دوباره استفاده می کنید.
    که لازم نیست.
    جالب توجه شما بنده در پروژه خودم اصلا مقدار GPIO_setdir پیکربندی نکردم ، اصلا هیچی از ورودی و خروجی نوشتم ! کلا دیگر نمیدونم چه کار کنم و فقط با خذف lpc17xx_gpio.c مشکل رفع میشود ، یعنی در واقع بعد حذف دیگر من از توابع این کتابخانه نمیتونم استفاده کنم
    ویرایش توسط Fanoudi : 19-12-2015 در ساعت 23:45