NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3105 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: محافظت از دستگاه در محیط گرم و مرطوب

کاربر فعال esi_52000 آواتار ها
    نام
    اسماعیل طاهری
    تشکر شده 943 بار در 200 پست

Icon17 محافظت از دستگاه در محیط گرم و مرطوب

سلام به همه دوستان و مهندسین گرامی .
    باید دستگاهی درست کنم که در شهرهای با رطوبت و گرمای زیاد مثل بندر عباس کار کنه.از طرفی ال سی دی 64*128 اون همواره در معرض نور خورشید هستش.
    اگه بخوام از فن استفاده کنم هوای مربوط بیرون رو به داخل دستگاه می فرسته که باعث رطوبت بیش از حد دستگاه میشه.......به نظر اساتید برای خنک کردن دستگاه و دور موندنش از رطوبت چیکار کنم.واسه lcd که در معرض نور خورشید هستش چیکار میشه کرد.

ممنون از کمکتون

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان باقری
    تشکر شده 35 بار در 29 پست

سلام
    ببنید چقدر گرما تولید میکنه بردتون و یه هست سینک بزرگ بخرید و بزارید پشت جعبه مدار به شکلی که مثل دیواره پشتی باشه اگر تولید گرما زیاد نیست میتونی یه جعبه آلومینیومی بگیری و قطعات که تولید گرما میکنه رو به بدنه متصل کنی برایه lcd اگر در معزض نور مستقیم آفتاب باشه ممکنه یا زود خراب بشه یا این که تیره بشه و هیچ چی نشون نده یه راه این هیت که یه لایه پلاستیک فشرده شفاف (شبیه به شیشه هستن) بزاری رویه lcd هم ورود رطوبت جلوگیری میکنه هم نور فرابنفش رو جذب میکنه .

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    اسماعیل طاهری

سلام ممنون از جوابتون.
    خود مدار چندان گرمایی تولید نمی کنه.......اما توی این شهر ها بدلیل اینکه دمای هوا تا 55 درجه میرسه میترسم دمای داخل جعبه بالاتر بره و همه چیز رو نابود کنه......به نظرتون فن خوبه بزارم
    در مورد این شیشه پلاستیکی شفاف که گفتین واسه ال سی دی استفاده کنم یه توضیح بدین ممنون میشم...آیا اشعه ماورای بنفش رو عبور نمیده

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_52000 نمایش پست ها
    سلام ممنون از جوابتون.
    خود مدار چندان گرمایی تولید نمی کنه.......اما توی این شهر ها بدلیل اینکه دمای هوا تا 55 درجه میرسه میترسم دمای داخل جعبه بالاتر بره و همه چیز رو نابود کنه......به نظرتون فن خوبه بزارم
    در مورد این شیشه پلاستیکی شفاف که گفتین واسه ال سی دی استفاده کنم یه توضیح بدین ممنون میشم...آیا اشعه ماورای بنفش رو عبور نمیده
    دما هر چقدر باشه از دمای محیط که بیشار یا کمنر نیست دوست عزیز.

اگر قطعات انتخابی شما در بدترین حالت مصرف جریان توان اون دما رو داره، موردی نیست. در صنعت به این موارد می گن تست محیطی که در Temperature chamber تست ها رو انجام میدن

7. تشکرها از این نوشته :

نام
    اسماعیل طاهری

ممنمون از جوابتون ....پس باید تمام تمرکزم رو بزارم واسه محافظت از lcd.
    ال سی دی مورد استفاده از نوع 128*64 هستش که احتمال داره ه تمام وقت در معرض نور خورشید قرار داشته باشه.
    می دونید که توی نور مستقیم ال سی دی نهایتا چند روز دوام میاره و بعد از بین میره.....برای حفاظت از ال سی دی دوستان
    گفتن باید از یه لایه پلاستیک استفاده بشه....میشه راهنمایی کنین که این پلاستیک چه ویژگی هایی داره و کجا میشه تهیه کرد