NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3098 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 22 از 22

موضوع: درس خواندن کنار کار کردن ممکنه؟!

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

نه صرفا این نیست که من فوق دارم و این حرفا!
    من حرفم سر اینه که آدم یه راهی رو بره که عمرش هدر نره! چون رفتن مسیر درست خیلی مهمه. شما موفق ترین آدمهارو نگاه کنی، دلیل اصلیش اینه (حالا چه با تدبیر، و چه با شانس) راه درستی رو انتخاب کردن و رفتن. خیلی هاشونم اگر شنیده باشید میگن موفقیت یعنی تصمیم درست گرفتن و انتخاب صحیح کردن.

البته اینم قبول دارم که توی فضای صرفا ذهنی نمیشه درباره عالم بیرون پیش بینی و قضاوت 100% کرد، ولی اینکه آدم هرکاری رو بخواد عملا انجام بده هم کار جالبی نیست و ممکنه وقت ماه ها و شاید سالها وقت آدمو بیهوده هدر بده!

یعنی حتی اصلا شاید یکی رفت شاگرد مغازه شد، و بعدش اصلا مغازه خرید و بزرگتین مغازه دار ایران شد و پولهاش از پارو هم بالا رفت، ولی اگر این آدم هدف و انگیزه و عشقش یه چیز دیگه بوده باشه، شاید این پول هیچوقت راضیتش نکنه و همش حسرت یا افسوس بخوره!

خیلی آدمهای موفق هم بودن که چندین سال توی یه راه دیگه بودن، ولی بعدا فهمیدن آدم اون راه و آدم اون کار نیستن و عشقشون چیز دیگست! برای همین رها کردن و به علاقه خودشون پرداختن و موفق هم شدن. اما خب سالهای زیادی رو از دست دادن! من با این حساب و کتاب ها سعیم اینه که اون سالهارو از دست ندم!!

وگرنه من دائیم توی لاله زار هست، و 15 ساله اونجا کار میکنه و هم سفارش چین میده، و هم خودش خط مونتاژ داره و منم گهگاه بهش سر میزنم و از آمار کارش سوال میکنم. و تقریبا دستم هست که فضای کاریش چیه و چطوریه! برای همین تحلیلم صرفا ذهنی نیست و یک چیزایی توی واقعیت هم دیدم.
    حتی عموم هم توی بازار تهران مغازه داره و من یکسال پیش ایشونم شاگردی کردم و عار نمیدونم و نمیگم بد هست. منتهی با چیزی که توی ذهن منه (آرزو ها و تخیلات من) خیلی متفاوته

>>> و این رو هم میدونم شانس رسیدن به آرزوهام شاید 10% باشه، و در عوض 90% موقعیت های دیگه زندگیمو از دست میدم (الان پسر عمه ام، کنار عموم توی بازار کار میکنه، یکی از مغازه هاشو داده دستش، ماهی چند میلیون راحت درآمد داره، همون مغازه که عموم قبلا پیشنهادشو به من داد و قبول نکردم!) ، ولی بازم دلم میخواد روی همون 10% قمار کنم (البته یعنی تلاش کنم!!!) ... چون میدونم اگر بهش برسم اصلا قابل قیاس با هیچ چیز دیگه ای نیست .......... و من حداقل تا 30 سالگی میخوام همه توانمو روش بذارم .... اگر دیدم هیچ فایده نداشت، راه برای جبران باز هست!

اما اگر الان قیدشو بزنم ، شاید دیگه هیچوقت نتونم بهش برسم!

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

برو توو بازار پیش عموت یا داییت. بعدا که به پول رسیدی ذهنت باز میشه و کارهای الکترونیکی هم انجام بده.

5. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12