NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2155 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 42

موضوع: دلم میخواد کارگاه الکترونیک راه اندازی کنم!

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

پیش فرض دلم میخواد کارگاه الکترونیک راه اندازی کنم!

سلام
    من خانه ای دارم قدیمی که مناسب کارگاه الکترونیک است.
    ایده خودم اینه که یک شرکت تولید مدار چاپی pcb راه اندازی کنم و سفارش تولید بگیرم و تولید کنم. اما چند سوال دارم:
    1- شرکت های مربوطه از چه روشی برای تولید برد استفاده میکنند؟
    2- حداقل سرمایه مورد نیاز برای شروع این کار چقدر است و چه تجهیزاتی باید خریداری شود؟
    3- نیروی کار مورد نیاز چند نفر و با چه تخصصی میباشد؟

راستش برای شروع نمیخوام خیلی کار گسترده و عجیب و غریبی بکنم. در همین حد که بتونه خرج خودش رو دربیاره و من بیکار نباشم برام کافیه! چون هدف اصلی من اینه که بعدا بردهای کاربردی ای خودم طراحی کنم و همونارو تولید و به فروش برسونم، ولی فعلا تا به اون حد برسم و ایده و سرمایه و مدیریت لازم رو یاد بگیرم، سفارش بگیرم و برد برای دیگران بسازم!

بنظرتون طرز فکر درستی دارم یا دارم اشتباه فکر میکنم؟

همچنین اگر ایده ی دیگه ای درباره الکترونیک دارید که فکر میکنید بهتره و میتونه توی یک خانه مسکونی(و البته خالی) جواب بده راهنمایی کنید لطفا!

هم اکنون به یاری شما نیازمندیم!
    یکی از میلیون ها جوان بیکار

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    تشکر شده 79 بار در 71 پست

تولید برد در داخل شهر امکان پذیر نیست میان درشو تخته میکنن

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

Are you sure؟
    چرا؟ آلودگی؟ چه آلودگی؟

پس اینهمه مغازه و شرکت که ساخت pcb انجام میدن تو کجا اینکارو میکنن؟ خارج از شهر؟ (باور ناپذیره یکم!)

کاربر فعال

اونا کارگاهشون خارج از شهره مثلا تعدادیشون تو خاتون آباد جاده خاوران هستند.

کاربر فعال

حالا چرا pcb این همه کار میشه کرد

کاربر دائمی

چون من دوست دارم یه روز خودم برد طراحی کنم و بسازم و محصول با برند خودم درست کنم (آرزو که بر حوانان عیب نیست!)

برای همین pcb زدن در راستای همین هدفه و امروز pcb بقیه رو میزنم و فردا مال خودم رو!

چه پیشنهاد بهتری در زمینه الکترونیک هست؟

اونجا یه خونه 2.5 طبقه قدیمی جنوب تهرانه (البته توی منطقه مسکونی) ... چه کاری میشه توش کرد که به الکترونیک بخوره و خرج خودشو هم دربیاره و منو هم از اون هدف اصلیم دور نکنه؟

کاربر فعال

شما همونجا پشت میزتم میتونی کلی کار کنی.
    ولی من تولید pcb زیاد از نزدیک دیدم واقعا کار سختیه.
    شما میتونی طراحی کنی و بدی بسازن.
    نرم افزار میتونه تو ایران آینده خوبی داشته باشه.خیلی جا داره

کاربر دائمی

قبول دارم ولی شما تو خونه بشینی واسه ناسا موشک طراحی کنی چون پشت کامپیوترت هستی و داخل اتاق خوابت تشریف داری، یک آدم الاف بیکار و بیعار حساب میشی!
    اینکه حتما باید از خونه خارج بشی و بعدش وارد بشی نکته مهمیه! و البته تو محیط کاریت هم همش باید حرکت فیزیکی داشته باشی وگرنه کار حساب نمیشه!
    الان گرفتی مطلب چیه؟

وگرنه منم دنبال حمالی نیستم، ولی دنبال یک چیزی هستم که ظاهرش کار باشه!

البته خودمم تولید فیزیکی رو بیشتر دوست دارم. وگرنه رشته ام کامپیوتره ولی دوس دارم یه محصول بسازم که وجود خارجی داشته باشه !!!

از طرفی یه خونه ای هست که افتاده، بنظرم بشه ازش استفاده مفیدی کرد!

کاربر فعال

والا نطر من با شما متفاوته. ولی کلا حرفم این بود که تو همون خونه هم کارهای دیگه ای هم میشه کرد.
    مثلا ساخت ماشین آلات کوچیک، مثال بود فقط البته این

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    قبول دارم ولی شما تو خونه بشینی واسه ناسا موشک طراحی کنی چون پشت کامپیوترت هستی و داخل اتاق خوابت تشریف داری، یک آدم الاف بیکار و بیعار حساب میشی!
    اینکه حتما باید از خونه خارج بشی و بعدش وارد بشی نکته مهمیه! و البته تو محیط کاریت هم همش باید حرکت فیزیکی داشته باشی وگرنه کار حساب نمیشه!
    الان گرفتی مطلب چیه؟

وگرنه منم دنبال حمالی نیستم، ولی دنبال یک چیزی هستم که ظاهرش کار باشه!

البته خودمم تولید فیزیکی رو بیشتر دوست دارم. وگرنه رشته ام کامپیوتره ولی دوس دارم یه محصول بسازم که وجود خارجی داشته باشه !!!

از طرفی یه خونه ای هست که افتاده، بنظرم بشه ازش استفاده مفیدی کرد!
    دوست عزیز الان دوره زمونه کارهای فیزیکی صرف داره محدود به شاخه های خاص می شه، ایران یکمی عقب تر از بقیه هستش ولی شما به حرف های بی سر و ته و دخالت های اطرافیان اهمیت نده. یک مهندس هم وقتی می ره سر کار فقط یک مسیر از خونه تا محل کار رو بیرونه. اونجا هم می ره پشت کامپیوتر. شما اگر می خوای بدنت درست کار کنه می تونی ورزش کنی به جای اینکه در محیطی باشه که کار فیزیکی باشه.

کاربر دائمی

نه بابا من خودم ورزشکارم
    منظورم این بود که والدین و خصوصا مادرها، علاقه خاصی دارن پسر رو از خونه بیرون کنن، بلکه بره دنبال کار و زندگیش! هرچقدرم بگی بابا مثلا من دارم مطالعه و تحقیق و پژوهش میکنم، یا مثلا دارم برنامه نویسی یا طراحی مدار میکنم و ...... میگن کو خروجی؟ نه فایده نداره! بری بیرون بیل بزنی بهتره!!

یه مشکل دیگه هم اینه اینجانب دوست ندارم زیر دست کسی باشم! یعنی بهتره بگم تحملش رو ندارم! وگرنه خودم توی یک وزارت خونه که خیلیا آرزوشونه شاغل بودم یک مدت. توی قسمت کنترل و ابزاردقیق هم بودم!! ولی دیدم واقعا هیچ کاری صورت نمیگیره، بعدشم یه زئیس نادون تر از خودت بالاسرت هست و دستورات مزخرف میده و ....
    اومدم بیرون که واسه خودم کار کنم

چند بار تا مرز کار کردن توی شرکت های دانش بنیان با بچه های دانشجو هم رفتم چون از محیط دوستانه و به روزش خوشم میومد ولی دیدم بازم نمیتونم آقا بالاسر رو بپذیریم!

روحیه منم اینطوریه دیگه! اینم بیماری ماست! چون واقعا نمیتونم این مسئله رو بپذیرم و بعد 2 روز باهاش درگیر میشم!

البته برعکس، با زیردست ها بسیار سهل گیر و خوش برخوردم! کلا عقده رئیس بودن دارم من! از بچگی هم همینطوری بودم!

الان واسه همین میخوام یه کاری توی اون خونه راه بندازم که کسی بالاسرم نباشه و واسه خودم کار کنم! البته برخلاف حرف قبلم واقعا عقده head بدون ندارم و با مدیریت همسطح بیشتر حال میکنم ولی داشتن بالاسری برای خودم واسم غیرقابل تحمله واقعا!!

چکار میتونم راه بندازم توی اون خونه بنظرتون؟!! خسته شدم اینقدر از مادرم لفظ اینکه پاشو برو سر کار روشنیدم

کاربر فعال

میدونم چی میگی، ما هم ازین حرفا شنیدیم به اندازه کافی.
    ولی روش کار مهندسی در کنار هم کار کردنو با هم ساختنه.
    ببخشید سوال میکنم اگه دوست ندارید هم جواب ندید، ولی رشته تحصیلی و سنتونو میشه بدونیم؟

15. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 46 بار در 31 پست

سلام
    قیمت و کیفیت pcb چینی به مراتب بهتر از ایرانیه
    pcb چهار لایه برام زدن سانتی متر مربعی 64 تومن ایران. با هزینه گمرک و پست و غیره عرض کردم 64 تومن
    اونوقت دولایه تو ایران میزنن 80 تومن
    از فکر زدن پی سی بی بیا بیرون
    مونتاژ بگیر
    برد از طرف
    قطعه و مونتاژ از شما
    هم الکترونیکه که علاقته
    هم کم هزینه هستش
    هم اینکه اگه روزی به هر دلیلی بخوای تغییر شغل بدی ظرف دو سه روز کارگاهت رو با زیان کمتر از تولید pcb جمع میکنی
    دسگاههای تولید pcb گرونن
    اکثر کسانی که میگن pcb تولید میکنیم واقعیت نداره
    الفا مدار در زیر زمین امجد 2 میلیارد داده دستگاه وارد کرده
    داری ؟
    بقیه هم که کارشون خوب نیست مگه کارت رو بسپارن چین اونم اگه تیراژت بالا باشه
    من خودم بی واسطه و مستقیم از چین میخرم
    فوق العاده خوش قول و با کیفیت بسیار بالاتر از ایران
    خوش باشین

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanjeddy نمایش پست ها
    میدونم چی میگی، ما هم ازین حرفا شنیدیم به اندازه کافی.
    ولی روش کار مهندسی در کنار هم کار کردنو با هم ساختنه.
    ببخشید سوال میکنم اگه دوست ندارید هم جواب ندید، ولی رشته تحصیلی و سنتونو میشه بدونیم؟
    ای بابا برادر منو نمیشناسی
    چند روز پیش سر طراحی مدار بحث میکردیم با هم

میگم راستی بازار FPGA تو ایران به نسبت میکرو چطور هست؟ چون من رشته ام کامپیوتره و قبلا درسشو پاس کردیم و وری لاگ و vhdl رو آشنایی دارم.

کاربر فعال

آهان یادم اومد شرمنده حواس ندارم که.
    در مورد fpga تجربه ندارم.تا حالا هیچ کار جدی باهاش انجام ندادم

- - - Updated - - -

حقیقتش اینه که دوستمون هادی درست میگه دلم نیومد بزنم تو ذوقت ولی سرمایه بسیاااار زیادی میخواد

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi_ghr_e نمایش پست ها
    سلام
    قیمت و کیفیت pcb چینی به مراتب بهتر از ایرانیه
    pcb چهار لایه برام زدن سانتی متر مربعی 64 تومن ایران. با هزینه گمرک و پست و غیره عرض کردم 64 تومن
    اونوقت دولایه تو ایران میزنن 80 تومن
    از فکر زدن پی سی بی بیا بیرون
    مونتاژ بگیر
    برد از طرف
    قطعه و مونتاژ از شما
    هم الکترونیکه که علاقته
    هم کم هزینه هستش
    هم اینکه اگه روزی به هر دلیلی بخوای تغییر شغل بدی ظرف دو سه روز کارگاهت رو با زیان کمتر از تولید pcb جمع میکنی
    دسگاههای تولید pcb گرونن
    اکثر کسانی که میگن pcb تولید میکنیم واقعیت نداره
    الفا مدار در زیر زمین امجد 2 میلیارد داده دستگاه وارد کرده
    داری ؟
    بقیه هم که کارشون خوب نیست مگه کارت رو بسپارن چین اونم اگه تیراژت بالا باشه
    من خودم بی واسطه و مستقیم از چین میخرم
    فوق العاده خوش قول و با کیفیت بسیار بالاتر از ایران
    خوش باشین
    سلام و تشکر از اینکه در بحث شرکت کردید

پس با این حساب این شرکت بیشتر از 80 تومن داره میزنه (آخه یکی از دوستان میگفت ارزونه نسبت به چین! سفارش چاپ PCB پی سی بی پردازش سبز هونام .:. Embedded Systems .:. esys.ir
    )

خب کار مونتاژ رو یعنی تنهایی و بصورت دستی انجام بدم؟ یا منظورتون اینه از این دستگاه های مخصوص مونتاژ بخرم و مونتاژ کنم؟ (البته فکر کنم اون دستگاه ها مختص قطعات SMD باشن).

اگر منظورتون دستیه، یعنی روزی چنتا برد مونتاژ کنه آدم؟ اینکه بیگاریه و بعد یه ماه پدر آدم درمیاد؟ اصلا هزینه مونتاژ یک برد چقدره؟(یعنی چقدر بهم میدن بابت مونتاژ هر برد؟)

البته میدونم همه ی اینها بستگی داره ولی شما چنتا مثال بزنید تا اوضاع دستمون بیاد ... مثل همون مثال که واسه ساخت برد زدید.

بعدشم یک سوال اساسی پیش میاد!!! من قطعات رو از کجا بخرم؟ برم مستقیم از چین خرید کنم؟ یا از سایتهایی مثل ایجا؟ یا مغازه های جمهوری؟
    اصلا باید قطعات رو بصورت عمده بخرم و داشته باشم، یا نه بابت هر پروژه برم قطعات مخصوص خودش رو بخرم؟

ضمنا، چرا کسی که برد میده چین واسش بسازه، نمیده همونجا مونتاژ هم کنن و برگرده؟ اینطوری که ارزونتر باید دربیاد؟

اصلا تیراژ سفارش به چین، یا بهتره بگم حداقل هزینه ی سفارش باید چقدر باشه تا صرفه اقتصادی داشته باشه به نسبت تولید در داخل؟

خود شما چطور با چینی ها کار میکنید؟ حضورا تشریف میبرید و مذاکره میکنید و قرارداد میبندید و جنس تحویل میگیرد؟ یا همه چیز اینترنتی و تلفنی؟

ببخشید سوالات خیلی زیاد شد ولی همش مهم بود واسم ...ممنون میشم راهنمایی مبسوط بفرمائید

کاربر فعال

سلام مجدد
    ارتباط تلفنی و اینترنتیه
    برای خرید ازونجا یا کلا کار کردن با اونجا بهتره که اول یه مستر کارت برای خودتون دست وپا کنید
    حواله از صرافی بصرفه نیست در طولانی مدت
    مونتاژ در چین امکانش هست ولی تو گمرک ایران گیر میکنید
    به این راحتیا اجازه وارد کردن برد کامل رو نمیدن و هزینش بالاست
    یه دوستی دارم یه خط مونتاژ smd راه انداخته
    البته دسگاهاش گرونه
    سه شیفت در حال مونتاژ کار مشتریه
    ایفون تصویری تابا رو اون برا شرکت تابا مونتاژ میکنه
    تهران هستن کسانی که دسگاه گذاشتن برا مونتاژ
    بعضی ها تا پینی 220 ریال قیمت میدن ولی قیمت واقعی نهایتا 100 ریاله
    من 100 میگیرم
    یه خط مونتاژ ارزون قیمت رو میتونی از اقای زمانی به شماره 09125607535 بخری
    حدود 30 میلیون تومن
    از این اقا هم میتونی اطلاعات دسگاه بگیری
    وقتی با چینیا در مورد خرید دسگاه مونتاژ مذاکره میکردم بهم معرفیش کردن
    سه مارک رو در ایران میفروشه و ایجنت این سه برند در ایرانه
    09121616011
    مغازشم امجد طبقه دومه
    اسمش یادم نیست
    خطش حدوده 100 میلیونه
    تفاوت این دسگاها در امکانات و سرعت قطعه گذاری و تعداد هداشونه که هر چی تعداد بیشتره ستاپ دستگاه کمتر و سرعت بالاتره
    گرونه یکمی قیمتاش
    این اقا تو دفترش pcb میزنه برا من 78 تومن سانتی دو رو
    البته من کار بشون ندادم تا حالا چون من کارام باید 2oz باشه مثل بعضی مادر بردای حرفهای کامپیوتر که اینا با این قیمتا نمیزنن
    ایران نمیدونن oz چیه
    بدا بحالمون
    اس ام دی خودم دارم که از قیمت وارداتی الان برام ارزونتر افتاده
    به روش خاصی خریدم
    شخصی که کار رو برای مونتاژ میاره میتونه خودش قطعه رو اماده نه و شما فقط مونتاژ کنی
    میتونی مثل من خدمات vip بدی و قطعه رو از قیمت بازار پایین تر بدی بهش که کار رو بگیری
    هر چه متراژ کار pcb سفارش به چین بیشتر باشه قیمت بیشتر میشکنه
    تو ایران 4 لایه خیلی گرونه و تغریبا فقط الفا مدار تولید داخل داره
    من چین 25 ورق سفارش دادم و سانتی 64 تومن تموم شد
    مسافرت و مراجعت حضوری نیاز نیست چون هزینه مسافرت و اقامت اونجا بالاست
    باید نفر سالم و درست رو پیدا کنی و ازون به بعد خلاصی و قیمتت از کف ایران و امجد هم پایینتره
    امجد ال ای دی اس ام دی 500 تومنه و گوانجوی چین همون ال ای دی 150 تومن
    گمرگ ایران هم برای قطعاتی که تولید داخل نداریم 4 درصد و اونایی که تولید داخل داریم 30 درصده
    کتاب گمرک توضیحات کامل داده در مورد تعرفه های گمرک
    سایتایی مثل اینجا که فروشگاه دارن هم میتونن در مواقعی کار گشا باشن
    اگه تعداد قطعاتی که نیاز دارین از عرف بیشتره تماس مستقیم با بخش فروش فروشگاه یا اقای زارعی بگیرین
    تخفیف میدن
    بازم اگه سوالی بود در خدمتم
    وقت بخیر

22. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

راستی کار طراحی پی سی بی هاتون رو بدین به اقای مهدی رحیمی
    09192386133
    تو کارش حرفه ای هستش ولی یکمی کم طاقته و کم حوصله
    اینم ادرس سایت و نمونه کاراش

طراحی برد های مدار چاپی صنعتی

اول جمع بندی و بعد تماس
    خیلی اقاست
    من که قبولش دارم گرچه هنوز باهاش کار نکردم
    تا اونجایی که راه داره و رقابت اجازه میده کارتون رو بدین دست بچه های ایرانی
    نون رو از سر سفره ایران نبریم بیرون بهتره

24. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

سلام بر شما
    ممنون دوست عزیز
    واقعا توضیحاتتون عالی بود
    دم شما گرم

ولی من خیلی تازه کارتر از این حرفام و اصلا بازار رو نمیشناسم و نمیدونم تو بازار ایران، تو حوزه الکترونیک چه کارهایی انجام میشه (البته بعضی هاش مثل طراحی و چاپ pcb، مونتاژ pcb، مونتاژ جعبه و کیس و ساخت محصول نهایی (مثلا گوشی های glx، یا همین آیفون تابا که خودتون گفتید و .... رو میدونم انجام میشه! البته کارایی مثل پروژه دانشجویی یا صنعتی هم شنیده ام انجام میشه(البته دقیق اطلاع ندارم چه پروژه هایی- در چه حدی و ...)، کار با led و تابلو روان و یا نورپردازی هم باز شنیدم صورت میگیره، و کارهایی در مورد رباتیک مثل ربات های تعقیب خط و .... همچنین پروژه هایی که گاها با FPGA انجام میشه (که اینم دقیق نمیدون چه پروژه هایی و در چه سطوحی هستش))

اما بیشتر از این بازار الکترونیک ایران رو نمیشناسم. نمیدونم کجاها اشباع هست؟ کجاها جا برای فعالیت داره؟
    کجاها نیاز به سرمایه گذاری بالا؟ و کجاها نیاز به سرمایه گذاری پایینتر داره؟

کجا واسه ی استارت خوبه؟ کجا برای استارت توصیه نمیشه؟ (مثلا یکیش رو شما فرمودید که pcb واسه شروع توصیه نمیشه)

مثلا من دیدم جدیدا لامپ های led مد شده. توی اینترنت تصاویر نورپردازی با این لامپ هارو زیاد دیدم. البته برخی دوستان کارای تابلو روان و یا تلوزیون شهری انجام میدن که بنظرم اون بازار یکجورایی سمت اشباع رفته و زیاد جای کار نداره! اما برای بازار طراحی داخلی خونه ها، هتل ها و کافی شاپ ها و .... بنظرم جا برای کار باشه.
    خصوصا آدم این led هارو با میکرو ترکیب کنه و کارهای جالبی ارائه بده (البته در حد ایده ذهنی هست و نمیدونم واقعا جواب بده یا نه). و یا یکجورایی led رو با صنایع دستی و زینتی قاطی کنه (گوشواره led هم تو اینترنت دیدم که این چینی ها تولید کردن!!) و یا از خود ال-ای-دی ها چیزای دکوری درست کنه و ....

الان دوست شما خط تولید SMD رو زده فقط؟ چون من دیدم ماشالا این سایت ها هم SMD هم DIP هم ترکیبی، هم تعمیرات، هم طراحی و چاپ برد و هم فروش قطعات، همه رو یکجا انجام میدن!!!

بعد مثلا یکی فقط خط تولید SMD بزنه، کسی میاد بهش کار بده؟ نمیگه من با اون شرکتها که تکمیل تر هستن کار کنم بهتره؟

این دوست شما خط تولیدش رو کجا زده؟ خونه؟ کارگاه؟ مغازه؟ و چقدر واسه خطش هزینه کرده؟ آیا خودش تنهاست یا کارمند یا کارگر هم داره؟ آخر سر ماهی چقدر واسش میمونه؟

آیا بازم ایده ی دیگه ای هست برای کار تو زمینه الکترونیک؟

من خودم بیشتر عشقم اینه یه چیزی طراحی کنم، بعد همونو تولید کنم و بفروشم (انصافا ایده های جالبی هم به سرم میزنه! مثلا در مورد همون LED ها یه ایده خیلی جالب دارم که اگر عملی باشه و تولید بشه واقعا میدونم پرفروش میشه). یا تو زمینه ربات ها ایده زیاد دارم.

ولی در کل بنظرم رسید اگر یه بالانس بین "یک کار روتین" و "یک کار خلاقانه" برقرار کنم بهتر باشه!

یعنی مثلا یه کار روتین مثل همین مونتاژ باشه، درکنارش واسه خودم طراحی هم بکنم و روی پروژه های خلاقانه هم کار کنم و اگر جداب داد، دیگه برد خودم رو تولید انبوه و مونتاژ کنم و بفروشم!

نمیدونم چقدر واقعی فکر میکنم و چقدر رویایی! خوشحال میشم بازم راهنمایی کنید و از تجربیاتتون در اختیار ما هم قرار بدید

یا علی

کاربر فعال

سلام
    همه رو یکجا انجام میدن چون اونا فقط واسطه هستن نه نفر اصلی
    مقاومت اس ام دی دونه 30 ریال خوبه بدم خدمتتون؟
    باید نفرات اصلی رو پیدا کرد یا بهشون نزدیک شد دوست عزیز
    یکی از دوستام لامپ ال ای دی تولید میکنه و یه خط مونتاژ جوابگو نیست و میخواد خط دوم رو وارد کنه
    قیمت همراه با کیفیت معمولا حرف اول رو میزنه
    میتونی خدمات vip بدی
    خط تولیدش داخل شهر قمه
    ایده زیاده
    شما باید خودت پیداش کنی چون من اگه داشته باشم اون ایده جدید رو حتما سعی میکنم زودتر از دیگران پیادش کنم
    بالانس رو موافقم دوست من
    دستگاههای زیادی هست که میشه تولید کرد
    قصد داشتم در اینده روی توسعه bms کار کنم ولی واقعا وقتم پره
    بهش فکر کن
    شاید کارگشا باشه والبته اینده ی خوبی هم داره
    مدتها پیش وقتی مردم از گوشیهای معمولی موبایل نسل قدیم استفاده میکردن من سعی میکردم جدیدترین ها رو داشته باشم
    یادمه یه مرتبه رفتم و یه گوشی تاچ مقاومتی نوکیا خریدم
    واقعا با کلاس بود چون اون موقع یادمه که تقریبا بین دوستام تنها کسی بودم که تاچ داشتم
    سایزش بزرگ بود ولی نه به بزرگی گوشیهای الان
    بعضی وقتا بعضی ها میگفتن چطور میتونی این گوشی بزرگ رو با خودت حمل کنی؟!
    حالا من ازونا میپرسم که ایا هنوزم از گوشیهای کوچیک و بدن تاچ استفاده میکنین؟
    فکر نمیکنم
    تاچ لازمه ی یه گوشی شده مثل بلندگوی روی اون
    فکر میکنم bms اینده خوبی داره
    در موردش فکر کن دوست من
    بهتر از همه خودت میتونی به خودت کمک کنی
    اگه دنبال یه ایده ناب برای طراحی و تولید یه دستگاه جدید باشی حتما اون رو پیدا میکنی. البته این ممکنه دو سال طول بکشه همون طور که برای من همینقدر زمان برد
    برات ارزوی موفقیت میکنم
    اگه برای تامین قطعات به کمک من احتیاج پیدا کردی در خدمتتم
    شب خوش

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Hadi_ghr_e برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع