NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2155 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 42

موضوع: دلم میخواد کارگاه الکترونیک راه اندازی کنم!

Banned
    نام
    مهدی رحیمی
    تشکر شده 1,448 بار در 579 پست

سلام بهترین راه حل ایده جدید تو این کار هستش مثلا در مورد بردهای خودم تقریبا 90 درصدش نمونه داخلی نداره پس منم که سوار به کارم
    توصیه میکنم دنبال ایده ای باشی که کسی تو ایران دست توش نبرده یا تا بیاد دست ببره تو دو قدم جلوتر باشی

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال
    تشکر شده 46 بار در 31 پست

موافقم

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

نمیدونم چرا سایت هم با ما لج افتاده ... همش کلی مینویسم و موقع ارسال گیر میکنه و همش به باد میره!!

میخواستم ضمن تشکر، این رو عرض کنم که مشکل اساسی من بالانس کردن بین کار ثابت و روتین(حداقل برای استارت) و در کنارش کارهای نوآورانه و به اصطلاح R&D هستش!

البته مطمئن نیستم این تفکر چقدر درسته، ولی ، من میگم بیام یه کار ثابتی داشته باشم، مثل چاپ pcb و یا مونتاژ smd که اینها کارهای اپراتوری حساب میشه و وقت ذهنی! از آدم نمیگیره. و بعلاوه یک اندک درآمدی هم بالاخره داره دیگه؟ و صرف سمایه در گردش، و یا پس انداز برای پیاده سازی ایده های ناب میشه! و درکنارش کار تحقیق و توسعه ایده های ناب رو دنبال کنم! چون به قول خودتون از زمان کار روی ایده تا رسیدن به بازار یهو میبینی 2 سال طول کشیدش!

pcb رو که دوستان گفتن هزینه هاش میلیاردیه، و ضمنا توجیه اقتصادی هم گویا نداره و طرف میره چین و ارزونتر میزنه و .... (پس خذف میشه)
    در مورد مونتاژ smd هم من اولش فکر میکردم 2 تا دستگاه pick&place و reflow ovne لازمه که بعد سرچ به همچین لیستی رسیدم :

در کل هر خط مونتاژ SMD از دستگاه های مونتاژ SMD زیر تشکیل گردیده است:

1- LOADER
    SCREEN PRINTER-2
    SPI-3
    4 -N/G CONVEYOR
    SMD MACHINE-5
    CONVEYOR-6
    AOI-7
    REFLOW OVEN-8
    AOI-9
    UNLOADER-10
    11- X-RAY
    و اینطور که از این لیست برمیاد، گویا اینم همون هزینه های میلیاردی رو در بر داره!!!!!!!
    آیا خط مونتاژ smd پیشنهادی شما منظور همین خط بود؟ سرمایه ای که مدنظر شما بود چقدر بود؟ و درآمد متصور که ازش پیش بینی میکردید چطور؟

شایدم شما پیشنهادتون از کار ثابت همون bms بود و نظر شما هم از smd تغییر کرد؟ ولی متاسفانه من از کار نصب و کلا از این جا به آنجا رفتن و سر و کله زدن با مشتری خرد بیزارم! چون روابط عمومی بالایی ندارم و کلا از دائم اینطرف و آنطرف شهر رفتن هم بدم میاید! (بالاخره روحیه فرد هم در انتخاب شغل باید درنظر گرفته بشه! پس اینم حذف میشه .....مگر اینکه نصب رو به کس دیگه بسپارم)

نمیدونم واقعا چه کنم! از بس این یکماهه بهش فکر کردم معزم داره میسوزه دیگه!
    از اون بدتر اینکه بنظرم من راه درست تحقیق کردن رو هم بلد نیستم و اصلا از خودم نا امید شدم کلا

کاربر فعال

اینکه مغزت نزدیک به سوختنه نشون میده که راه رو درست میری تا حدودی
    بازم به یه پروژه ناب فکر کن
    تو همین خیالات و فکرهاست که جرقه یه پروژه ناب زده میشه
    خط تولید ارزونتر برا اس ام دی هست
    حدود 100 میلیون که عرض کردم خدمتت
    من کار اصلیم ال پی جی هستش ولی به الکترونیک بسیار علاقه مندم و براش زیاد هزینه میکنم و البته ازین راه درامد هم دارم
    هیچ تولید کننده یا کارخونه داری رو نمیشه پیدا کرد که خودش دست به نصب تولیداتش بزنه تا اونجایی که من تجربه دارم ودیدم مگه شرایطش خاص باشه مثلا مشکلات مالی یا جا انداختن محصولش و ...
    میتونی گروهی جوان بیکار و با استعداد و صد البته با سلیقه دست و پا کنی و از صفر اموزش نصب دستگاهات رو بهشون بدی والبته که برات هزینه بره ولی در اینده جبران میشه این هزینه ها
    ویرایش توسط Hadi_ghr_e : 15-10-2015 در ساعت 15:28

7. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

تجربه ی من نشان میده برای اینکه دست یه هرکاری بزنید باید اول استانداردهای اون کار رو بشناسی،
    حتی همین پشت اینترنت نشستن هم استانداردهایی داره که خیلی از ما رعایت نمی کنیم...
    پیشنهاد من اینه که به هیچ عنوان سعی نکنید یک سری مطالب که روی اینترنت هست را جمع آوری و ترجمه کنید و تبدیلش کنید به یک محصول آش شل قلمکار و به عنوان مثلا محصول خلاقانه بیرون بدهید.
    بلکه حتی الامکان در کلاس های آموزشی حضوری یک زمینه ی تخصصی را یاد بگیرید، بعد از دانسته های سر کلاس دست به محصول خلاقانه بزنید.

مشکل اصلی ما اینه که محصولاتمان را بر اساس کپی کاری و یک سری اطلاعات باد آورده اینترنتی درست می کنیم، بدون اینکه اصول و استانداردهای واقعی ساخت یک محصول را شناخته باشیم...و از قدیم هم گفتن باد آورده را باد می برد. و اتکا بیش از اندازه ما به اینترنت و رسانه بلانسبت شما ما را دارد به یک سری میمون و تقلید کار تبدیل می کند.

من خودم خیلی دوست دارم چیزهایی که درست می کنم تلفیقی از هنر و مهندسی باشه که در آن خلاقیت هم به کار رفته باشه ولی تا حالا موقعیتش پیش نیامده...حالا شما بگو چه هنری بلدی تا من راهنماییت کنم؟

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Moh and des برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi_ghr_e نمایش پست ها
    اینکه مغزت نزدیک به سوختنه نشون میده که راه رو درست میری تا حدودی
    بازم به یه پروژه ناب فکر کن
    تو همین خیالات و فکرهاست که جرقه یه پروژه ناب زده میشه
    خط تولید ارزونتر برا اس ام دی هست
    حدود 100 میلیون که عرض کردم خدمتت
    من کار اصلیم ال پی جی هستش ولی به الکترونیک بسیار علاقه مندم و براش زیاد هزینه میکنم و البته ازین راه درامد هم دارم
    هیچ تولید کننده یا کارخونه داری رو نمیشه پیدا کرد که خودش دست به نصب تولیداتش بزنه تا اونجایی که من تجربه دارم ودیدم مگه شرایطش خاص باشه مثلا مشکلات مالی یا جا انداختن محصولش و ...
    میتونی گروهی جوان بیکار و با استعداد و صد البته با سلیقه دست و پا کنی و از صفر اموزش نصب دستگاهات رو بهشون بدی والبته که برات هزینه بره ولی در اینده جبران میشه این هزینه ها
    سلام
    بله درسته ...یادم رفته بود ... اصلا حال و خوش درستی ندارم اینقدر که اینطرف و اونطرف بحث میکنم و مطلب میخونم!

اون خط 30 تومنی که فرمودید، چقدر میتونه درآمد زایی داشته باشه؟ چند نفر نیرو لازم داره؟ یکنفره میتونم یا نیاز به کمک هست؟

در مورد bms ، کجاهاش رو خودم انجام بدم؟
    احتمالا طراحی برد و بازاریابی، درسته؟
    چون ساخت pcb و احتمالا مونتاژ که باید بیرون سفارش بدم، نصب هم که به قول شما باید نیرو جدا بگیرم (و اصلا فکر نکنم عقلانی و یا شدنی باشه یکنفر تنهایی صفر تا صد کارو انجام بده) . برای تجهیزاتی مثل محفظه دستگاه هم باید باز برم سفارش قالب بدم؟ یا باید بگردم یه چیز آماده پیدا کنم و سعی کنم مدار خودم رو بهش بخورونم؟

بعد اونوقت حدودا هر دستگاه واسه من چقدر درمیاد؟ و من برای نصبش چقدر میگیرم؟ اصلا بازار کار داره تو ایران؟ کسی سفارش میده؟

من توی این برنامه های تلوزیون چند بار دیدم عکس اداره دولتی رو انداختن توی شب، چراغها تا صبح روشنه! و برای کسی هم مهم نیست!

البته پدر خودمم کارمنده ولی تو وزارت خونه انها، من دیدم این bms پیاده شده!

آیا غیر دولت هم میشه مشتری خصوصی واسش پیدا کرد؟ خصوصا که الانم هنوز پول انرژی پایینه و شاید واسه خیلی از مردم مهم نیست!
    مردم فقیز هم که کلا کم مصرفند و پولشون زیاد نیست و هزینه واسه این چیزا نمیکنن!
    پولدارا هم که دیگه بدتر!

بنظرم این یه طرح خوبیه واسه زمانی که مثلا دولت میگه سال بعد میخوایم 50% یا 100% گرون کنیم! بعد یهو بازار این قضیه داغ میشه! و البته بعد چند سال دوباره مردم به قیمت جدید عادت میکنن و بازارش میخوابه!! (البته اینها همش نظریات بی پایه و اساس منه )

من بیشتر نظرم روی همون خط تولید 30 تومنی هست ... البته اگر دچار ضرر نشم و به قول شما 3 شیفته بشه کار کرد (البته ما یک شیفت کار میکنیم ولی منظورم اینه بازارش رو به راه باشه).

هرچند مشکل من اینه که همین الانشم 60-70 تومن این خانه رو رهن میکنن!!! ولی من با زور نگهش داشتم که خیر سرم کارگاهش کنم!!!
    حالا باز برم 30 تومن دیگه هم از بابام با زووور! بگیرم، اگر شکست بخورم و جواب نده دیگه باید برم کارتون حواب بشم!!!

ولی اگر جواب بده میچسبم به کار و درآمدم رو هزینه ی اون ایده های ناب خواهم کرد و کارو گسترش میدم ........

خدا به حق امام حسین همه جوانان بیکار رو به کاری که عشقش رو دارن برسونه .... ان شاءالله

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Moh and des نمایش پست ها
    تجربه ی من نشان میده برای اینکه دست یه هرکاری بزنید باید اول استانداردهای اون کار رو بشناسی،
    حتی همین پشت اینترنت نشستن هم استانداردهایی داره که خیلی از ما رعایت نمی کنیم...
    پیشنهاد من اینه که به هیچ عنوان سعی نکنید یک سری مطالب که روی اینترنت هست را جمع آوری و ترجمه کنید و تبدیلش کنید به یک محصول آش شل قلمکار و به عنوان مثلا محصول خلاقانه بیرون بدهید.
    بلکه حتی الامکان در کلاس های آموزشی حضوری یک زمینه ی تخصصی را یاد بگیرید، بعد از دانسته های سر کلاس دست به محصول خلاقانه بزنید.

مشکل اصلی ما اینه که محصولاتمان را بر اساس کپی کاری و یک سری اطلاعات باد آورده اینترنتی درست می کنیم، بدون اینکه اصول و استانداردهای واقعی ساخت یک محصول را شناخته باشیم...و از قدیم هم گفتن باد آورده را باد می برد. و اتکا بیش از اندازه ما به اینترنت و رسانه بلانسبت شما ما را دارد به یک سری میمون و تقلید کار تبدیل می کند.

من خودم خیلی دوست دارم چیزهایی که درست می کنم تلفیقی از هنر و مهندسی باشه که در آن خلاقیت هم به کار رفته باشه ولی تا حالا موقعیتش پیش نیامده...حالا شما بگو چه هنری بلدی تا من راهنماییت کنم؟
    سلام
    کاملا حرف شمارو قبول دارم. اتفاقا من خودم رشته ام کامپیوتر هست، ولی چون به الکترونیک هم علاقه دارم و اصلا این دو تا رو، یکی میدونم، بیشتر دوست دارم این زمینه فعالیت کنم. و البته من فیلم کلاس های الکترونیک دانشگاه شریف رو هم دانلود کردم و نگاه کردم چون دلم میخواست اصولی یاد بگیرم و الکترونیک رو خوب درک کنم و به قول شما فقط کپی کاری نکنم!

همچنین فیلم های آموزشی AVR , ARM , altium و همچنین سایتها و مطالب آموزشی و خلاصه هرچیز مفیدی بدستم میرسه رو مطالعه میکنم. AVR ها رو توی پروتئوس و ARM رو با برد دیسکاوری که دارم تست عملی هم میکنم. و خلاصه یک چیزایی از برنامه نویسی میکرو یاد گرفته ام. یه چیزایی هم در مورد نحوه اینترفیس کردن و کشیدن شماتیک و بعدشم ساخت pcb . البته تا حالا کار عملی نکرده ام ولی به زودی تصمیمش رو دارم!

دیگه اینکه ارشد من هوش مصنوعی هست و پردازش تصویر و بینایی ماشین. اینکه وارد الکترونیک شدم 2 تا دلیل اصلی داشت. یکی اینکه به پیاده سازی سخت افزاری شبکه های عصبی علاقه مند شدم و بنظرم به زودی این معماری 8086 منسوخ میشه و کامپیوتر هایی فوق العاده توانمند تر و کلا متفاوت تری رو در آینده خواهیم دید. و دلم میخواست از این غافله عقب نباشم.

بعدشم اینکه من واسه پیاده سازی همون هوش مصنوعی هم، مثلا چه روی دوربین، مثلا دوربین پلیس، چه روی انواع ربات ها، نیاز داشتم سخت افزار کار رو هم خودم بسازم چون تیون شده و کانفیگ اختصاصی شده واسه کار مورد نظر باشه.... خلاصه هرچی دانش الکترونیکم بره بالاتر بعدا تو هوش هم به شدت به کارم میاد!

خلاصه این شد که اومدم به این سمت. و البته از اول به ساخت محصول فزیکی قابل لمس خیلی علاقه داشتم (برنامه های کامپیوتر همش مجازیه و خوشم نمیاد!!!).

ببخشید طولانی شد ولی فکر کنم کامل هنرهام رو!!! گفتم

کاربر فعال

سلام مجدد
    امضای یکی از دوستان رو دیدم که نوشته بود کسی که تا بحال شکست نخورده پیداست هیچ تلاشی نکرده
    شما به تنهایی نمیونی صفر تا صد دسگاه رو به تنهایی انجام بدی
    به عنوان مثال برای طراحی جعبه باید با یه مهندس طراح صنعتی همکاری کنی دوست من
    اموزش اولین قدمه
    راه طولانیه عزیزم
    با اقای زمانی تماس بگیر و ازش راهنمایی بگیر
    فکر نکنم اون دستگاه بتونه سه شیفت کار کنه
    یکی از مشتریام که کار تولید انجام میده به شدت دنباله تکمیل این پروژست
    نمونه های خارجی واقعا قیمت بالایی دارن
    مصرف عمومی هم داره
    تو خونه ها
    یه کنترلر هوشمند کامله
    انشاالله همه هموطنامون خوشبخت و راضی از کار و درامدشون باشن
    رشته منم حقوقه
    البته تهسیلات دانشگاهی کامپیوتر هم دارم منتها حتی نتونستم به فوق دیپلم تو این رشته برسم
    زندگی و مشغله بهم اجازه نداد
    ساخت دسگاه مونتاژ smd با کارایی بالا هم ایده خوبیه وحتما ارزانتر از نمنه خارجی خواهد بود.
    خودت باید ایدت رو پیدا کنی
    فکر میکنم تجربه کار تولیدی و حضور در بازار رو نداری که اینقدر موضوع برات مبهمه
    تحقیق و اموزش زیر دست اساتید موفق کمکت میکنه
    نرم افزار نویسی هم خوبه
    میتونی نرم افزار دستگاههای تولیدی خودت رو بنویسی و سخت افزار رو به اهل فن بسپاری.
    خلاصه اینکه صفر تا صد گردن شما نیست برادر
    منم یه ادمم
    شاید اشتباه میکنم
    خودت باید به یه قطعیت و نتیجه درست برسی دوست من
    موفق باشی

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

ممنون دوست عزیز

نه منم اصلا توان سه شیفت کارکردن رو ندارم، فقط خواستم بگم اگر سه شیفت کار میکنه پس حتما بازارش خوبه؟؟

و در مورد خط 30 تومنی هم میخواستم ببینم اگر همون یه شیفت کار کنه ماهی چقدر درآمد داره .... که فکر کنم در جریان جزئیات دیگه نباشید؟(اگر هستید بگید جای دوری نمیره)

در مورد دوستانی هم که معرفی کردید ممنون ... ولی میخوام قبلش تا میشه از اینترنت اطلاعات بگیرم که با این دوستان بحثهای کمی تخصصی تر انجام بدم و خلاصه مهره هامون بیخودی نسوزن!! بذارم وقتی تصمیم گرفتم، در مورد تصمیمم و بطور قطعی تر و جزئی تر راهنمایی بگیرم تا اونارم خسته نکنم

کاربر دائمی

راستی مونتاژ قطعات dip اوضاعش چطوره؟
    فکر کنم اونایی که اینکارو میکنن حداقل 7-8 نفر نیرو دارن که اینکارو انجام میدن! وگرنه یکنفر مگه روزی چنتا dip میتونه لحیم کنه؟ کسی با این تعداد کم هم که سفارش نمده! درست میگم؟

فقط یه چیزی واسم سواله! بچه هایی توی سایت هستن که مثلا میگن من برای مشتری 10 تا برد فلان زدم! یا من هفته ای 50 تا برد میزنم و .... و البته از روش های لمینت یا اتو هم استفاده میکنن و خانگی کار میکنن! این دوستان دقیقا چه کار میکنن؟ پروژه دانشجویی میگیرن؟ یا نه با شرکتی چیزی کار میکنن؟ مثلا شرکت سفارش های تعداد پائین رو میده به این دوستان؟

همیشه واسم سوال بود که خلاصه این بچه ها روش کاریشون چطوریه!
    و البته درآمدشون چطوریه؟!!!!

کاربر فعال

اگه با لمینت یا اتو میزنن حتما یه روست
    دو رو دستی بسیار سخته و اگه متالیزه باشه غیر ممکنه
    اگه کار بگیری و یه شیفت هم بزنی درامدش احتمالا راضیت میکنه
    با این حجم سرمایه گذاری نباید خیلی توقع داشته باشی
    دیپ رو معمولا بدن دستگاه ودستی مونتاژ میکنن
    با وان قلع هم لحیمش میکنن
    از زمانی هم که قلع گرون شده خود مونتاژ کارا میسازنش با ترکیب فلزات
    شما کل قطعات برد دیپ رو روش میچینی و کف برد رو وارد دان قلع میکنی و همه ی پایه ها یکجا لحیم میشن
    اون روشا قدیمیه
    الان اس ام دی رو بورسه چون حجم دسگاه برد و کلا متریال و مواد تشکیل دهندش کمه و منابع دیرتر تموم میشن
    از معضلات دنیای امروز کم شدن منابع روی کره زمینه

17. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    سلام
    کاملا حرف شمارو قبول دارم. اتفاقا من خودم رشته ام کامپیوتر هست، ولی چون به الکترونیک هم علاقه دارم و اصلا این دو تا رو، یکی میدونم، بیشتر دوست دارم این زمینه فعالیت کنم. و البته من فیلم کلاس های الکترونیک دانشگاه شریف رو هم دانلود کردم و نگاه کردم چون دلم میخواست اصولی یاد بگیرم و الکترونیک رو خوب درک کنم و به قول شما فقط کپی کاری نکنم!

همچنین فیلم های آموزشی AVR , ARM , altium و همچنین سایتها و مطالب آموزشی و خلاصه هرچیز مفیدی بدستم میرسه رو مطالعه میکنم. AVR ها رو توی پروتئوس و ARM رو با برد دیسکاوری که دارم تست عملی هم میکنم. و خلاصه یک چیزایی از برنامه نویسی میکرو یاد گرفته ام. یه چیزایی هم در مورد نحوه اینترفیس کردن و کشیدن شماتیک و بعدشم ساخت pcb . البته تا حالا کار عملی نکرده ام ولی به زودی تصمیمش رو دارم!

دیگه اینکه ارشد من هوش مصنوعی هست و پردازش تصویر و بینایی ماشین. اینکه وارد الکترونیک شدم 2 تا دلیل اصلی داشت. یکی اینکه به پیاده سازی سخت افزاری شبکه های عصبی علاقه مند شدم و بنظرم به زودی این معماری 8086 منسوخ میشه و کامپیوتر هایی فوق العاده توانمند تر و کلا متفاوت تری رو در آینده خواهیم دید. و دلم میخواست از این غافله عقب نباشم.

بعدشم اینکه من واسه پیاده سازی همون هوش مصنوعی هم، مثلا چه روی دوربین، مثلا دوربین پلیس، چه روی انواع ربات ها، نیاز داشتم سخت افزار کار رو هم خودم بسازم چون تیون شده و کانفیگ اختصاصی شده واسه کار مورد نظر باشه.... خلاصه هرچی دانش الکترونیکم بره بالاتر بعدا تو هوش هم به شدت به کارم میاد!

خلاصه این شد که اومدم به این سمت. و البته از اول به ساخت محصول فزیکی قابل لمس خیلی علاقه داشتم (برنامه های کامپیوتر همش مجازیه و خوشم نمیاد!!!).

ببخشید طولانی شد ولی فکر کنم کامل هنرهام رو!!! گفتم
    این فیلم های آموزشی هم که گفتی جزو همون اطلاعات باد آورده ای هست که باد می بره...شما سعی کن هر چیزی می خوای اصولی یاد بگیری در کلاس های فنی حرفه ای،یا این موسسات خصوصی معتبر یاد بگیری...حتی الان کلاس های دانشگاهی هم چون فقط درگیر یک سری محاسبات و فرمول تئوری میکنند خیلی فایده نداره.

بعدشم منظورم از هنر واقعا هنر بود، یعنی طراحی یا موسیقی یا دیجیتال آرت و...

کاربر دائمی

دوست عزیز کلاس الکی و اصولی چیه دیگه ... مهم اینه شما کد بزنی، run کنی و درست اجرا بشه دیگه! و البته کد کپی نکرده باشی و خط به خطش رو فهمیده باشی!

شما کلاس های میکرو avr دانشگاه همدان رو، از روی سایت مکتب خونه 2-3 جلسه دانلود کن ببین. بنظر من که عملیه!

تازه من کلاس های میکرو دانشگاه کرنل آمریکا رو هم دارم نگاه میکنم. همه پروژه های عملی هستش!

در مورد هنر، هنر خاصی ندارم!!! ولی شما پیشنهاداتت رو بده دریغ نکن ...ما هم نتونستیم فردا روزی کسی میاد میخونه شاید استفاده برد!

کاربر فعال

آقای جهانشاهی
    02133328291
    09192122740
    زنگ زدی بگو اقای قربانی شماره داد
    بگو دی وی دی اموزش avr , xmega ,analog رو میخوام
    اگه با این دی وی دیا یک ماهه استاد این میکروها نشدی برا من بفرستش بگو پولشو بزنم به حسابت
    قیمتاش هم خیلی پایینه
    اموزشای استاد کی نژاده
    من حقوق دان با این سی دی ها با میکرو شروع کردم
    پشیمون نمیشی دوست من

21. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

دوست عزیز کلاس الکی و اصولی چیه دیگه ... مهم اینه شما کد بزنی، run کنی و درست اجرا بشه دیگه! و البته کد کپی نکرده باشی و خط به خطش رو فهمیده باشی!

شما کلاس های میکرو avr دانشگاه همدان رو، از روی سایت مکتب خونه 2-3 جلسه دانلود کن ببین. بنظر من که عملیه!

تازه من کلاس های میکرو دانشگاه کرنل آمریکا رو هم دارم نگاه میکنم. همه پروژه های عملی هستش!

در مورد هنر، هنر خاصی ندارم!!! ولی شما پیشنهاداتت رو بده دریغ نکن ...ما هم نتونستیم فردا روزی کسی میاد میخونه شاید استفاده برد!
    من از روی تجربه خودم دارم میگم، شاید شما هم مثل گذشته های من دنبال این هستی که یک سری پروژه آماده و ویدیو از اینترنت یا حتی بعضی از این پکیج ها گیر بیاری و سعی کنی ازش سر در بیاری و با وصله و پینه یک کد یا پروژه از خودت درست کنی...
    اما این روش را الان من کاملا غلط و غیر اصولی میدانم چون فقط یک سری اطلاعات پراکنده و گیج کننده در ذهن خودت انباشته می کنی. شما در درجه اول حتما سعی کن در کلاس های حضوری معتبر شرکت کنی، بعد برو سراغ این پکیج ها و اینترنت.

یک اشتباه بزرگ هم که نباید مرتکب شد، انباشته کردن اطلاعات بیهوده در مغز است که جلوی خلاقیت را می گیره و انسان را دچار توهم می کند.

الان مثلا این برد های پایلوت کوادکوپتر اگر بتوانی با هزینه کم تر از بازار تولید کنی خیلی جواب میده، یا یک سری ربات هایی که بتواند کارهای خاص انجام بدهد به عنوان اسباب بازی یا واقعی ،با استفاده از همین هوش مصنوعی و بینایی ماشین.البته همه این ها باز برمیگرده که مشابه آن در بازار موجود نباشه یا قیمتش به صرفه در بیاد.

23. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi_ghr_e نمایش پست ها
    آقای جهانشاهی
    02133328291
    09192122740
    زنگ زدی بگو اقای قربانی شماره داد
    بگو دی وی دی اموزش avr , xmega ,analog رو میخوام
    اگه با این دی وی دیا یک ماهه استاد این میکروها نشدی برا من بفرستش بگو پولشو بزنم به حسابت
    قیمتاش هم خیلی پایینه
    اموزشای استاد کی نژاده
    من حقوق دان با این سی دی ها با میکرو شروع کردم
    پشیمون نمیشی دوست من
    ممنون دوست من ولی من میکروهای avr و حتی arm رو هم یاد گرفتم! یعنی میتونم الان با این میکرو ها پروژه بسازم ... منتهی بحث من سر این بود که چه پروژه و یا بهتره بگم چه استراتژی کاری تو ایران جواب میده!

وگرنه من الان به قول دوستمون 100 تا کواد روتور هم از صفر تا صد خودم طراحی کنم و بسازم! وقتی انواع اقسام نمونه های چینی در بازار هست با قیمت های پایین، کیه که بیاد از من بخره؟!

مگر اینکه به قول دوستمون یه قابلیت خاصی داشته باشه .

کلا این راه یعنی حدود حداقل یکسال کار بدون درآمد، تا اینکه محصول تولید و روانه بازار بشه ...... من دلم میخواست در کنارش یه کار ثابت روتین هم داشتم که درآمد ماهانه داشت و از دید دیگران!! من در این یکسال همچنان بیکار محسوب نمیشدم!!!

اصلا شاید کلا بیخیال تولید شدم و رفتم این یکسال رو توی یک شرکت کار کردم و حقوق هم گرفتم و درکنارش وقت آزادم رو روی چنین پروژه هایی گذشتم و هروقت به نتیجه رسیدم از اون شرکت میام بیرون و محصول خودم رو تولید میکنم و میفروشم!!

ولی مشکل من اینه تا حالا توی شرکتی کار نکردم و نمیدونم ساعت کاری چطوره؟ کار مفید چقدره؟ آیا هر روز نیاز به یادگیری چیزای جدید هست؟ یا نه یک کاری هست که بعد مثلا 2-3 ماه روتین و تکراری میشه و آدم فکرش برای پروژه خودش آزاده؟

کاربر دائمی

نقل قول نوشته اصلی توسط Moh and des نمایش پست ها
    من از روی تجربه خودم دارم میگم، شاید شما هم مثل گذشته های من دنبال این هستی که یک سری پروژه آماده و ویدیو از اینترنت یا حتی بعضی از این پکیج ها گیر بیاری و سعی کنی ازش سر در بیاری و با وصله و پینه یک کد یا پروژه از خودت درست کنی...
    اما این روش را الان من کاملا غلط و غیر اصولی میدانم چون فقط یک سری اطلاعات پراکنده و گیج کننده در ذهن خودت انباشته می کنی. شما در درجه اول حتما سعی کن در کلاس های حضوری معتبر شرکت کنی، بعد برو سراغ این پکیج ها و اینترنت.

یک اشتباه بزرگ هم که نباید مرتکب شد، انباشته کردن اطلاعات بیهوده در مغز است که جلوی خلاقیت را می گیره و انسان را دچار توهم می کند.

الان مثلا این برد های پایلوت کوادکوپتر اگر بتوانی با هزینه کم تر از بازار تولید کنی خیلی جواب میده، یا یک سری ربات هایی که بتواند کارهای خاص انجام بدهد به عنوان اسباب بازی یا واقعی ،با استفاده از همین هوش مصنوعی و بینایی ماشین.البته همه این ها باز برمیگرده که مشابه آن در بازار موجود نباشه یا قیمتش به صرفه در بیاد.
    حرف شما درسته و منم قبول دارم و هیچوقت دنبال کپی کاری نبودم. ولی به قول معروف، نباید چرخ رو از ابتدا اختراع کرد!
    آدم باید کارهای موجود رو ببینه، و مهمتر اینکه کاملا بفهمه، بعد اگر ایده ی بهتری به سرش زد، خب بهینه سازی میکنه، اگر نه استفاده میکنه، چه ایرادی داره؟
    اصلا فلسفه open source که دنیا داره به سمتش میره همینه(حتی شنیدم مایکروسافت هم (بزرگترین انحصار طلب دنیا) ویندوز 10 رو رایگان کرده؟!) )

در مورد هنر که گفته بودین هم، یاد پرینتر ها و اسکترهای سه بعدی افتادم!!!!!!!! الان ماشاءالله هنر فقط در استفاده از کامپیوتره!!! و این هنر رو بلد باشی دیگه همه هنرهای عالم رو بلدی!

ولی یکسوالی که هرچی گشتم جوابی واسش پیدا نکردم، این بود که استفاده تجاری از این پرینترها چطور میتونه باشه؟ فکر میکنم فقط در ساخت نمونه اولیه، و یا ابزار خیلی اص و شخصی شده(مثلا یه پای مصنوعی برای یک فرد خاص) به کار بره و توجیه اقتصادی داشته باشه! و یا مثلا دیدم بعضیا صورت و بدن طرف رو اسکن میکنن و مجسمه ازش میسازن!

مثلا همین پلتفرم کواد که فرمودین، بنظرم شاید با پرینتر 3 بعدی جواب بده! چون مثلا ما مگر چنتا کواد میخوایم بفروشیم؟(100؟ 1000؟ 10000؟ بیشتر که نمیفروشیم؟!!)
    فکر کنم با این تیراژ پرینتر سه بعدی بصرفته تر از قالب سازی و تزریق پلاستیک باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

البته یقین ندارم و در حال تحقیقم ولی کسی اطلاعات خاصی در این زمینه نداره متاسفانه!

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

واقعیت اینه که به نظر اینجانب باید بدونه که برای چه کاری ساخته شده:

1-میتونه سرمایه گذار طرح باشه و مدیریت کارخونه و فروش و کلا همه چی رو در اختیار داشته باشه
    2- مدیریت مجموعه مهندسان و بخش تحقیق و توسعه رو در اختیار داشته باشه
    3-تخصص در یک زمینه خاص ،یا حداکثر توی 2 مورد خیلی قوی تر باشه

1-خب اگه سرمایه داشته باشه به نظر من بره کلاس های مدیریت صنعتی رو بگذرونه و دنبال جذب ایده های برتر توی همایش ها و استارت آپ ها و ... باشه وبعدش دنبال جذب نیرو وبعدشم بیاد کار تولید رو شروع کنه
    2-اگر مدیر تحقیق و توسعه میخواهد باشه ،بره اطلاعات کلی در زمینه طراحی های شرکت رو بایستی داشته باشه و کمی ایده پردازی هم بد نیست! ( و البته در بعضی شرکت های با دانش فنی بالا مدیر این بخش باید حرفه تخصصی محصول مورد نظر در دست طراحی رو باید داشته باشه)
    3-اگر صرفا میخواهد به عنوان یه مهندس معمولی هم کار کنه میتونه با پیدا کردن کمی تخصص های معمولی نه خاص بره برای شرکت های مختلف محصول طراحی کنه البته میتونه قوی هم کار کنه و بره تخصص خاصی رو کسب کنه و با تخصص خیلی بالا شروع به همکاری کنه

در آخر هم اینکه اگه کسی میخواهد همه کار های بالا رو خودش انجام بده ،یا باید شرکتش کوچیک باشه و محصول با تکنولوژی خیلی بالایی نخواهد تولید کنه و یا اینکه 10 سال بشینه همه چیز رو مطالعه کنه و بعدش ...
    ولی توصیه ام اینه که ببینید توی چه زمینه ای بیشتر توانایی و امکانات و تخصص دارید وارد همون موضوع بشید،
    برای مثال من خیلی افرادی رو میشناسم که دانش فنی دارن اما سرمایه برای شروع ندارن و از طرفی هستن کسانی که سرمایه دارن ولی نمیتونن افراد دارای تخصص رو پیدا کنن و نمی تونن از سرمایشون استفاده خوب بکنن،،
    شایدم بعضی ها فکر میکنن که چون خودشون دانش فنی ندارن نمیتونن به دیگران اعتماد کنن که ...خدای نکرده سرمایشون از دست شون بره

در کل بنده با تجربه های چندین ساله خودم بهترین راه رو توی این میبینم که دنبال جذب تخصص های مختلف از رشته های مختلف باشید، مطمئن باشید خیلی زیاد میتویند از این افراد پیدا کنید...

27. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

حرف شما درسته و منم قبول دارم و هیچوقت دنبال کپی کاری نبودم. ولی به قول معروف، نباید چرخ رو از ابتدا اختراع کرد!
    آدم باید کارهای موجود رو ببینه، و مهمتر اینکه کاملا بفهمه، بعد اگر ایده ی بهتری به سرش زد، خب بهینه سازی میکنه، اگر نه استفاده میکنه، چه ایرادی داره؟
    اصلا فلسفه open source که دنیا داره به سمتش میره همینه(حتی شنیدم مایکروسافت هم (بزرگترین انحصار طلب دنیا) ویندوز 10 رو رایگان کرده؟!) )

در مورد هنر که گفته بودین هم، یاد پرینتر ها و اسکترهای سه بعدی افتادم!!!!!!!! الان ماشاءالله هنر فقط در استفاده از کامپیوتره!!! و این هنر رو بلد باشی دیگه همه هنرهای عالم رو بلدی!

ولی یکسوالی که هرچی گشتم جوابی واسش پیدا نکردم، این بود که استفاده تجاری از این پرینترها چطور میتونه باشه؟ فکر میکنم فقط در ساخت نمونه اولیه، و یا ابزار خیلی اص و شخصی شده(مثلا یه پای مصنوعی برای یک فرد خاص) به کار بره و توجیه اقتصادی داشته باشه! و یا مثلا دیدم بعضیا صورت و بدن طرف رو اسکن میکنن و مجسمه ازش میسازن!

مثلا همین پلتفرم کواد که فرمودین، بنظرم شاید با پرینتر 3 بعدی جواب بده! چون مثلا ما مگر چنتا کواد میخوایم بفروشیم؟(100؟ 1000؟ 10000؟ بیشتر که نمیفروشیم؟!!)
    فکر کنم با این تیراژ پرینتر سه بعدی بصرفته تر از قالب سازی و تزریق پلاستیک باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

البته یقین ندارم و در حال تحقیقم ولی کسی اطلاعات خاصی در این زمینه نداره متاسفانه!
    پرینتر سه بعدی خیلی زمان بر هست اما هزینه اش تقریبا به صرفه ست، برای کارهای سفارشی نه عمده مناسبه...
    البته برای تولید کردن هرچیزی در این مملکت باید بیشتر از 2 تا دست و پا داشته باشید، مثلا فکر کنم 8 تا دست و پا کافی باشه، که 2 تاش هم برای مبارزه با مافیای واردات استفاده بشه،و بقیه هم برای غلبه بر موانع موجود..
    یاد یک موضوع خنده دار افتادم که یک بنده خدایی نمی دونم کارش به کجا رسیده بود که فکر درست کردن قبر الکترونیک افتاده بود در مشهد:
    اینم لینکش

29. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

همیشه راههایی هست
    باید تلاش کرد

31. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع