NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3100 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چرا برد Orange PIروشن نمیشه ؟ یا چطوری باید روشنش کرد ؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Icon16 چرا برد Orange PIروشن نمیشه ؟ یا چطوری باید روشنش کرد ؟

یه برد اورنج پای گرفتم که به همراهش یه فیش تغذیه هم بود (بجای اداپتور کامل)ولی خب نوشته بود که ورودی ۵ولت ۲ آمپر مورد نیازش هست و اومدم اون فیش که یک طرفش یو اس بی هست رو زدم به شارژر GALAXY NOTE 2 که دقیقا همین ولتاژ و آمپر داره . ولی متاسفانه وقتی پورت HDMI اون رو به مانیتور وصل میکنم هیچ اتفاق خاصی نمی افتد و کلا توی مانیتور عبارت No Signal نوشته شده و البته بگم وقتی که برقشو وصل میکنم دوتا LED های مربوط به پورت LAN به صورت همیشگی روشن می مونند تا از برق بیارمش بیرون !

خب بنظرتون این برد سوخته ؟ یا ولتاژ مناسب بهش ندادم که روشنش کنه ؟ یا ...... ؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ict-m نمایش پست ها
    یه برد اورنج پای گرفتم که به همراهش یه فیش تغذیه هم بود (بجای اداپتور کامل)ولی خب نوشته بود که ورودی ۵ولت ۲ آمپر مورد نیازش هست و اومدم اون فیش که یک طرفش یو اس بی هست رو زدم به شارژر GALAXY NOTE 2 که دقیقا همین ولتاژ و آمپر داره . ولی متاسفانه وقتی پورت HDMI اون رو به مانیتور وصل میکنم هیچ اتفاق خاصی نمی افتد و کلا توی مانیتور عبارت No Signal نوشته شده و البته بگم وقتی که برقشو وصل میکنم دوتا LED های مربوط به پورت LAN به صورت همیشگی روشن می مونند تا از برق بیارمش بیرون !

خب بنظرتون این برد سوخته ؟ یا ولتاژ مناسب بهش ندادم که روشنش کنه ؟ یا ...... ؟
    سلام.
    کدام مدلش رو تهیه کردید؟
    دلیل شما برای انتخاب این برد چی بوده؟ تنها قیمت؟
    معمولا مشکل بوت نشدن بردها از 2 ناحیه است. یا برد نمیتونه از روی حافظه میکرو اس بوت شد و یا جریان کافی برای بوت شدن وجود ندارد.
    من معمولا این ریسک رو میکنم و در ابتدا هر برد رو بدون اتصال هر دیوایس جانبی با یو اس بی لپ تاپ روشن میکنم ولی شما بهتره از آداپتور های 2 آمپر واقعی استفاده کنید و میکرو اس مناسب رو با نرم افزار مربوطه آماده کنید.
    یک راه اصولی برای اینکه ببینید برد در کدام قسمت روال بوت گیر میکند استفاده از کابل یو اس بی به سریال و برنامه پاتی است.
    در این روش هم کار خیلی تخصصی است و همیشه نمی توان دقیق به نتیجه رسید اما راهگشا است.
    مبدل USB to serial قابلیت کار در ویندوز 8/PL2303TA
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

4. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Ok Thank You Man.

خب هدف استفاده من از این برد برای ساخت دوربین های امنیتی هست/ با نرم افزارهایی مثل Motion نصب کنم و بعدا هم برم یه تحقیقی کنم ببینم چجوری میتونم ONVIF میتونم روش پیاده سازی کنم و..... .

کلا بگم که برا Entertainment گرفتمش و یکی دوتا هم Electrical Valve گرفتم مثلا برای ابیاری اتوماتیک ! زبان برنامه نویسیم هم Python هست و الان یک سالی میشد که توی کالی با پایتون کار میکردم و البته نیم نگاه اقتصادی هم به پروژه ساخت IP Camera دارم.

اوکی پس میرم و یه سریال به یو اس بی درست میکنم ببینم چی بهم میگه ! گمونم یه کیبرد خراب یو اس بی داشته باشم که چندتا کلید هاش کار نمی کنن

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ict-m نمایش پست ها
    Ok Thank You Man.

خب هدف استفاده من از این برد برای ساخت دوربین های امنیتی هست/ با نرم افزارهایی مثل Motion نصب کنم و بعدا هم برم یه تحقیقی کنم ببینم چجوری میتونم ONVIF میتونم روش پیاده سازی کنم و..... .

کلا بگم که برا Entertainment گرفتمش و یکی دوتا هم Electrical Valve گرفتم مثلا برای ابیاری اتوماتیک ! زبان برنامه نویسیم هم Python هست و الان یک سالی میشد که توی کالی با پایتون کار میکردم و البته نیم نگاه اقتصادی هم به پروژه ساخت IP Camera دارم.

اوکی پس میرم و یه سریال به یو اس بی درست میکنم ببینم چی بهم میگه ! گمونم یه کیبرد خراب یو اس بی داشته باشم که چندتا کلید هاش کار نمی کنن
    بسیار عالی.
    این موارد رو با رزبری 2 انجام می دادید راحت تر بود. البته فرقی ندارد فقط کار شما بیشتر می شود.
    موفق باشید.