NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1848 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ارتباط میکرو با ماژول rlm100 uhf rfid

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

پیش فرض ارتباط میکرو با ماژول rlm100 uhf rfid

سلام دوستان؛ وقت بخیر.
    من یدونه ماژول RLM100 UHF RFID دارم که میخوام با میکرو باهاش ارتباط برقرار کنم. هدف اولیه هم صرفا خوندن شماره ی یدونه تگ (کارت) و ذخیره ی اون داخل حافظه میکرو هستش. جستجویی که داخل اینترنت داشتم، نتیجه ای جز چند تا دیتاشیت 5-6 صفحه ای نیمه چینی نداشته. داخل این دیتاشیت ها هم اطلاعات به درد بخوری جز این که واسط ارتباطی این ماژول UART هستش پیدا نمیشه.
    خواستم بپرسم آیا از دوستان کسی تا به حال تجربه ی کار با این ماژول یا مشابهش رو داشته؟ آیا من نباید یه لیست از دستورات مورد پشتیبانیش داشته باشم؟ (مقادیری که باید با UART بهش ارسال کنم و فرمت جواب هایی که در برابر اون دستورات بهم برمیگردونه.)
    ممنون.

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

سلام
    ببخشید میشه بگید این ماژول حداکثر تا چه فاصله ای قادره تگ ها رو بخونه؟

داخل سایت سازندش سرچ کنید، باید لیست دستوراتش باشه...

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    این ماژول حداکثر تا چه فاصله ای قادره تگ ها رو بخونه؟
    کلّی تر جواب بدم بهتره؛ تگ های RFID و ماژول های اون ها بسته به فرکانس کاریشون به چند دسته تقسیم میشن:

1- فرکانس پایین (LF) : فرکانس 125Khz تا 134.3Khz : برد 30 سانتی متر یا کمتر؛ که معمولا با برد 10 سانتی متر ساخته میشه. البته میشه تگ(کارت مثلا) رو جوری ساخت که تا 2 متر هم برد داشته باشه.
    2- فرکانس بالا (HF) : فرکانس 13.56Mhz : برد 1.5 متر یا کمتر؛ که معمولا با برد 1 متر هستند.
    3- فرکانس فوق بالا (UHF) : فرکانس 860Mhz تا 960Mhz : برد حداقل 1 متر که با طراحی درست مدار به 12 تا15 متر هم میرسه. (بسته به تگ بیشتر هم میشه!)
    4- ... (با برد بالاتر هم هست)

مرجع : این لینک

داخل سایت سازندش سرچ کنید، باید لیست دستوراتش باشه...
    لینکی که گذاشتم توی سوال، خود سایت سازنده اس. متاسفانه Application Noteهاش Public نیست و نیاز به NDA داره. گفتم شاید دوستان دسترسی یا تجربه داشته باشند و بتونن کمک کنن.

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

من دنبال یک ماژول ریدر rfid میگردم که بردش 1 متر باشه و قیمت تگ هاش هم ارزان باشه. البته برای تعداد بالا...

شما قیمت دستتون نیست؟

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

من دنبال یک ماژول ریدر rfid میگردم که بردش 1 متر باشه
    من فراموش کردم اینو بگم که برد فقط تابع ماژول reader نیست. خود تگ ها هم دو نوع هستند. active یا passive. نوع اول باتری داخلی دارند ولی نوع دوم تغذیه ی مورد نیاز خودش رو از امواج الکترومغناطیسی تولید شده توسط کارت خوان تولید می کنه. با نوع اکتیو میتونید برد بیشتری داشته باشید.

در مورد انتخاب ماژول و تگ و قیمت ها متاسفانه کمکی ازم ساخته نیست جز ارجاع دادنتون به این دو تا لینک:
    1- Digikey - RFID Modules
    2- StrongLink - RFID

باز هم میگم، موقع انتخاب برد تگ ها رو هم مد نظر قرار بدید و لطفا من رو هم از نتیجه ی تحقیقاتتون با خبر کنید (نوع تگ و ماژول مناسب برای برد یک متر و قیمت ها)

7. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    نام
    isfahan
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ebramloder نمایش پست ها
    سلام دوستان؛ وقت بخیر.
    من یدونه ماژول RLM100 UHF RFID دارم که میخوام با میکرو باهاش ارتباط برقرار کنم. هدف اولیه هم صرفا خوندن شماره ی یدونه تگ (کارت) و ذخیره ی اون داخل حافظه میکرو هستش. جستجویی که داخل اینترنت داشتم، نتیجه ای جز چند تا دیتاشیت 5-6 صفحه ای نیمه چینی نداشته. داخل این دیتاشیت ها هم اطلاعات به درد بخوری جز این که واسط ارتباطی این ماژول UART هستش پیدا نمیشه.
    خواستم بپرسم آیا از دوستان کسی تا به حال تجربه ی کار با این ماژول یا مشابهش رو داشته؟ آیا من نباید یه لیست از دستورات مورد پشتیبانیش داشته باشم؟ (مقادیری که باید با UART بهش ارسال کنم و فرمت جواب هایی که در برابر اون دستورات بهم برمیگردونه.)
    ممنون.
    سلام دوست عزیز منم به مشکل مشابه شما بر خوردم و متوجه شدم به تمام انجمن های خارجی هم سر زدید و جوابی نگرفتید میتونم درخواست کنم اگه بلاخره موفق شدید راه ارتباط با ماژول رو پیدا کنید به منم اطلاع بدید ؟ ممنون میشم