NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3230 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: نرم افزار جدید آلتیوم!

کاربر فعال
    تشکر شده 204 بار در 77 پست

پیش فرض نرم افزار جدید آلتیوم!

سلام

یک چند وقتی هست که آلتیوم یک نرم افزاری کاملا مجانی! رو release کرده به اسم CircuitMaker ( به آدرس Free PCB Design Tools | CircuitMaker) اینطوری که من فهمیدم هدف این نرم افزار جدید تبلیغ کردن Open Hardware هست به این نحو که تمامی پروژه هایی که شما توسط این نرم افزار طراحی میکنید به صورت عمومی در دسترس خواهد بود که به نظر من فوق العاده هست! ولی با این حال این اختیار رو به شما میده که دو تا پروژه رو به صورت private داشته باشید.

توی این نرم افزار جدید تمام قابلیت های Altium از جمله 3D View به صورت مجانی! در دسترس هست.

یکی از محدودیت های این نرم افزار این هست که Cloud based هست و شما حتما باید به اینترنت وصل باشید تا بتونید از نرم افزار استفاده کنید که توی کشور ما یک محدودیت جدی به حساب میاد. حالا اگر این حدودیت رو کنار بگذاریم, خوبی این کار این هست که یک Community خیلی بزرگ ایجاد میشه که هرکس میتونه اشکالات پروژش رو از دیگران بپرسه. همیچنین اگر با نرم افزار های source control مثل Git با Github کار کرده باشید, توی این نرم افزار جدید آلتیوم قابلیت source control اضافه شده که به شما این اجازه رو میده که پروژه رو با یک گروه اشتراک بگذارید و همه میتونن commit های بقیه اعضای گروه رو ببینن.
    یکی از قابلیت ها خیلی خوبی که اضافه شده استفاده از یک database خیلی بزرگ برای footprint و شماتیک قطعات هست. توی این ورژن از کتابخونه خیلی قوی و مشهوره CIIVA استفاده کردن Datasheets, Electronic Components, Parts, Search | Ciiva که در دسترس عموم قرار داره. حالا خوبی این کار این هست که فرضا من یک پروژه طراحی کردم و یک سری قطعه هم خودم اضافه کردم و شماتیک و فوت پرینت براش درست کردم, شما به راحتی میتونید از این کتابخونه هایی که من استفاده کردم استفاده کنید و هیچ گونه دردسری هم نداشته باشید!

در کل به نظر من خیلی نرم افزار خوبی هست و این کمک رو به ما ها میکنه که بتونیم از این نرم افزار های پیشرفته به صورت مجانی استفاده کنیم!
    برای اطلاعات بیشتر میتونید این ویدو رو هم ببینید:
    https://www.youtube.com/watch?v=TWcL0OF_eQI

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما hossein1387 برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement