NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3249 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: طراحی و ساخت سامانه ارتباط با شبکه gsm (موبایل)

عضو جدید
    تشکر شده 16 بار در 3 پست

Icon17 طراحی و ساخت سامانه ارتباط با شبکه gsm (موبایل)

سلام
    چند وقتی از تمام کردن پروژه کارشناسیم میگذره (همنام با عنوان این پست) ...از اونجا که من یادگیری AVR و الکترونیک از این سایت شروع کردم .بهتر دونستم که این پروژه رو برای اولین بار اینجا بزارم...و برای تشکر از تمامی کسانی که بدون هیچ گونه چشمداشتی تجربیات خود و پروژ های خودشونه در اختیار دیگران می گزارند ، تصمیم گرفتم که منم این کارو کنم که شاید بتوانم به دیگران کمکی کرده باشم...

حال بریم سراغ خود پروژه
    اول این نکته رو بگم که هدف من از ساخت این پروژه ، ساخت یه موبایل نیست بلکه کار با میکرو AVR و امکانات جانبیشه که بتونم به طور کامل روش مسلت بسشم...
    امکانات سخت افزاری :
    طراحی PCB به اندازه خود gLCD که پشت LCD متصل می شود.(بجز منبع تغذیه)
    صفحه نمایش GLCD128*64 و تاچ اسکرین
    میکرو کنترلر ATMEGA128
    ماژول SIM908
    بلوتوث
    آیسی DS1307
    ایسی AT24C512
    پورت USB (FT232RL)
    و....
    قابلیت :
    دریافت و ایجادتماس
    صفحه نمایش لمسی
    ارسال و دریافت SMS
    راه اندازی GPS

,...

نکته : به دلیل کم اوردن SRAM میکرو (فقط 4KB) نتوانستم همیه بخشهای رو به صورت یکجا را هاندازی کنم و به دلیل اینکه فقط کمی وفت برای ارائه اون به استاد داشتم مجبور شدم بخشهای رو خدف کنم از جمله GPS و یا بخش هایی از SMS انشاا...به زودی همه بخشها به صورت جا طراحی و در اختیار شما دوستان قرار خواهم داد...
    تصاویر
    PCB با نرم افزار PROTEUS طراحی شده.

http://uupload.ir/files/m9qx_img_4084.jpg
    http://uupload.ir/files/rakl_img_4075.jpg
    http://uupload.ir/files/zgq6_imag0335.jpg
    http://uupload.ir/files/eolu_img-20150327-wa0008.jpg

همچنین می توانید ویدئو آن را از سایت APART مشاهده کنید .البته به دلیل سختی آپلود و محدودیت حجم مجبور به کوتاه کردن و کم حجم کردن فیلم شدم...
    http://www.aparat.com/v/DgeKl

لازم به ذکر است که این پروژه هم مانند دیگر پروژها بعد از ساخته شدن دارای مشکلاتی بود و همچنین مشکلاتی در طراحی PCB .. مداری و بوردی که در پایان نامه هست شامل این مشکلاته و به زودی (بعد از امتحانات ترم آخر ) PCB جدیدی طراحی می کنم و این مشکلات رو رفع خواهم کرد.

پایان نامه: 180 صفحه PDF ( استفاده از مطالب پایان نامه با ذکر منبع بلا مانع می باشد)...
    البته وقتی داده بودم ویراستش کنن برای اینکه کارش راحت بشه ، ویراستار بدون اجازه من چنتا از عکسا و جداول رو برداشته و بعضی جاها رو جابه جا کرد ...که من بعد از متوجه شدن کلی باش بحث کردم......اما کار از کار گذشته بود...و باید هرچه سریعتر تحویلش می دادم تا نمرم ثبت شه(20 گرفتم...).

لینک:PHONE

تشکر ویژه : از عضو ارشد این انجمن آقای 1NAFAR تشکرویژه دارم چرا که با جزوات ایشون یاد گیری َAVR رو شروع کردم و به اینجا رسدم و از تمام کسانی که به من در این پروژه کمک کردند تشکر می کنم...
    دیگه به بزرگی خودتون ببخشید...الگه کمو کاستی بود یا سرتونو درد اوردم....سوالی بود در خدمتمممممممممممم..

شماتیک پیوست شد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2015-02-19_120050.jpg
مشاهده: 82
حجم: 77.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2015-02-19_120400.png
مشاهده: 77
حجم: 59.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2015-02-19_120030.jpg
مشاهده: 79
حجم: 76.0 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: pdf 1.pdf (311.7 کیلو بایت, 130 نمايش)
    ویرایش توسط navidpspgo : 06-06-2015 در ساعت 17:41

2. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما navidpspgo برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

بسیار عالی... واقعا پروژه با ارزشی هست... بهتون تبریک میگم... خسته نباشید...

عضو جدید
    تشکر شده 16 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    بسیار عالی... واقعا پروژه با ارزشی هست... بهتون تبریک میگم... خسته نباشید...
    ممنون.. اشال..که بچه ها بتونن ازش استفاده کنن ...

6. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

عالی
    واقعا اگر شرکت هایی مثل glx و dimo حداقل از نیروهای ایرانی برای طراحی گوشی های رده پایین خودشون استفاده کنن چی میشه؟؟؟؟؟ (یک آرزوی محال)

عضو جدید
    تشکر شده 16 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    عالی
    واقعا اگر شرکت هایی مثل glx و dimo حداقل از نیروهای ایرانی برای طراحی گوشی های رده پایین خودشون استفاده کنن چی میشه؟؟؟؟؟ (یک آرزوی محال)
    می دونی مشکل کجاست ..مشکل اینجاست که ما ایرانیا شاید از خیلی از انور آبی ها ایده های جالی و کاربردی تری داشته باشیم . حتی علمش داریم ولی بجای اینکه دور هم جمع شیم و یک کاری انجام بدیم وهرکی نشته تو خونه خودش می خواد یه چیز توپ بسازه و همشو خودش انجام بده ...ولی انور چند نفر دور هم جمع میشن و یه استارت آپ راه می ندازن بعد از چند سال میشن یه شرکت و بعدش خط تولید و...
    اما اینجا...؟؟؟؟
    ویرایش توسط navidpspgo : 07-06-2015 در ساعت 02:47

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط navidpspgo نمایش پست ها
    می دونی مشکل کجاست ..مشکل اینجاست که ما ایرانیا شاید از خیلی از انور آبی ها ایده های جالی و کاربردی تری داشته باشیم . حتی علمش داریم ولی بجای اینکه دور هم جمع شیم و یک کاری انجام بدیم وهرکی نشته تو خونه خودش می خواد یه چیز توپ بسازه و همشو خودش انجام بده ...ولی انور چند نفر دور هم جمع میشن و یه استارت آپ راه می ندازن بعد از چند سال میشن یه شرکت و بعدش خط تولید و...
    اما اینجا...؟؟؟؟
    اعضایی که ساکن یک شهر هستید، چرا با هم یک شرکت نمی زنید؟؟

10. تشکرها از این نوشته :