NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2325 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 134

موضوع: آموزش نصب ویندوز 10 روی Raspberry Pi 2

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedmhz نمایش پست ها
    اوکی!
    ممنون.یعنی با همون VMbox هم امکانپذیر بوده!؟
    فقط یک سوال دیگه، اینکه در مرحله modify و update آیا باید به اندازه 6GB صبر کنیم!!!!
    من 2 3 ساعتی منتظر هستم که این مرحله تموم بشه اما ظاهرا تموم بشو نیست .
    سلام.
    اکثرحجم همون 2 مورد بوده که آفلاین نصب شده است. فکر کنم حدود چند مگ فقط دانلود بشود.
    موفق باشید.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

دو سوال

سرعت بوت ویندوز 10 نسبت به آندروید و لینوکس چطوره و آیا امکان افزایش سرعتش وجود داره
    آیا می شه هنگاه بوت شدن لوگوی ویندوز مراحل بوت و دستکتاپ رو حذف کرد وری که معلوم نشه از ویندوز استفده می شه

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام و وقت بخیر!
    ویندوز من هم به صورت کامل اجرا شد و یک سمپل هم مطابق فیلم روی برد اجرا کردم.
    http://s6.uplod.ir/i/00637/tuynl42vrphm.jpg
    فقط اینکه برد رسپبری به صورت افلاین خودش نرم افزار رو اجرا نمی کنه!؟ کلا باید از طریق ویژوال استدیو برنامه روش اجرا بشه!؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam1984 نمایش پست ها
    دو سوال

سرعت بوت ویندوز 10 نسبت به آندروید و لینوکس چطوره و آیا امکان افزایش سرعتش وجود داره
    آیا می شه هنگاه بوت شدن لوگوی ویندوز مراحل بوت و دستکتاپ رو حذف کرد وری که معلوم نشه از ویندوز استفده می شه
    سلام.
    سرعت بوت ویندوز کم تر هستش. افزایش سرعت بعید میدونم به مایکروسافت بستگی داره.
    شما می توانید تنظیمات لازم را انجام دهید که برنامه شما به طور خودکار بعد از بوت اجرا شود ولی چون تست نکردم نمیدونم آیا لوگوی مایکروسافت میاد یا نه.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dariush_ab : 09-07-2015 در ساعت 17:26

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام و وقت بخیر!
    ویندوز من هم به صورت کامل اجرا شد و یک سمپل هم مطابق فیلم روی برد اجرا کردم.
    http://s6.uplod.ir/i/00637/tuynl42vrphm.jpg
    فقط اینکه برد رسپبری به صورت افلاین خودش نرم افزار رو اجرا نمی کنه!؟ کلا باید از طریق ویژوال استدیو برنامه روش اجرا بشه!؟
    سلام.
    وقت شما هم بخیر.
    بسیار عالی.
    چرا اجرا می کند. شما می توانید این برنامه را به عنوان برنامه Startup تنظیم کنید تا در زمان بوت به طور خودکار اجرا شود.
    موفق باشید.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

7. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام و خسته نباشید.
    ممنون از بابت راهنمایی هاتون، نتیجه لازم رو تا اینجای کار گرفتم.
    من قبلا برنامه نویسی ویژوال برای windows form کار کرده بودم و آشنایی مختصری داشتم. اما توی محیط universal windows فکر می کنم تفاوتهایی وجود داره و یک سری امکاناتی که در اونجا بود دسترسی بهشون متفاوت شده.
    توی اینترنت هم اطلاعات آن چنانی راجع به موضوع برنامه نویسی پیدا نکردم. MSDN هم بیشتر مطالبش مربوط به ورژن های قبلی هست.
    آیا شما مرجع مناسبی برای این کار سراغ دارین؟
    مثلا من می خواستم با یک btn عکسی را داخل یک image box لود کنم. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
    و اینکه اصلا چه چیزهایی باید بدونیم برای برنامه نویسی در این محیط؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام و خسته نباشید.
    ممنون از بابت راهنمایی هاتون، نتیجه لازم رو تا اینجای کار گرفتم.
    من قبلا برنامه نویسی ویژوال برای windows form کار کرده بودم و آشنایی مختصری داشتم. اما توی محیط universal windows فکر می کنم تفاوتهایی وجود داره و یک سری امکاناتی که در اونجا بود دسترسی بهشون متفاوت شده.
    توی اینترنت هم اطلاعات آن چنانی راجع به موضوع برنامه نویسی پیدا نکردم. MSDN هم بیشتر مطالبش مربوط به ورژن های قبلی هست.
    آیا شما مرجع مناسبی برای این کار سراغ دارین؟
    مثلا من می خواستم با یک btn عکسی را داخل یک image box لود کنم. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
    و اینکه اصلا چه چیزهایی باید بدونیم برای برنامه نویسی در این محیط؟
    سلام.
    خواهش می کنم.
    بله. به دلیل جدید بودن هنوز مطالب زیادی در اینترنت برای خود برنامه نویسی برد رزبری با VS 2015 نیست. البته مثال به قدر کافی وجود دارد.
    شما باید سی شارپ بلد باشید ( البته زبانهای دیگر هم هست) و همچنین XAML.
    سایت زیر هم کلی مثال داره و خیلی می تواند به شما کمک کند.
    Microsoft/Windows-universal-samples · GitHub
    موفق باشید.

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام.
    مقایسه زمان اجرای یک برنامه سی شارپ روی رزبین و ویندوز رزبری و ویندوز معمولی.

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam1984 نمایش پست ها
    دو سوال

سلام.
    این صفحه زیر که اول ویندوز میاد default app هستش که به عنوان برنامه startup است.
    شما می توانید به جای اون برنامه خودتون رو startup کنید تا بعد از اون به جای برنامه پیش فرض مایکروسافت برنامه شما بیاد اما توجه کنید بعد از روشن شدن لوگوی پنجره ویندوز میاد.

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

با سلام خدمت شما

من اپلیکیشن را راه اندازی کردم و به خوبی بر روی برد کار م یکند تنها یک مشکل دارم که startup را تنظیم می نمایم و حتی در قسمت browser نیز اپلیکیشن های ران شده همان helloworld و zwavebackgroundservice می باشد اما متاسفانه اپلیکیشن من ران نمی شود ! و زمانی که از طریق browser یک بار دیگر استارت میزنم ران می شود .

ممنون می شوم راهنمایی نمایید چگونه این مشل را برطرف نمایم چون با دستورات پاورشل iotstartup add headed app-name را زده و ران می کنم و سپس ریستارت می کنم دیگر صفحه اصای و دیفالت بالا نمی آید اما اپلیکیشن من نیز ران نمی شود

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط tree1371 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما

من اپلیکیشن را راه اندازی کردم و به خوبی بر روی برد کار م یکند تنها یک مشکل دارم که startup را تنظیم می نمایم و حتی در قسمت browser نیز اپلیکیشن های ران شده همان helloworld و zwavebackgroundservice می باشد اما متاسفانه اپلیکیشن من ران نمی شود ! و زمانی که از طریق browser یک بار دیگر استارت میزنم ران می شود .

ممنون می شوم راهنمایی نمایید چگونه این مشل را برطرف نمایم چون با دستورات پاورشل iotstartup add headed app-name را زده و ران می کنم و سپس ریستارت می کنم دیگر صفحه اصای و دیفالت بالا نمی آید اما اپلیکیشن من نیز ران نمی شود
    سلام.
    منظورتون از browser را متوجه نمی شوم؟
    برنامه فقط در حالت release را میشه startup کرد. شما در این حالت میذارین یا debug?
    برنامه helloworld را Startup کردید؟
    من تست کردم به خوبی و بدون مشکل کار می کند.

14. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام ممنونم از پاسخ شما

منظور از browser همان مرورگر می باشد که به وسیله آی پی به قسمت مدیریت رزبری پای دسترسی داریم .

من در حالت دیباگ می گذارم .

بله برنامه استات آپ همان hello world می باشد .

در حالت ریلیز چک می نمایم و همینجا نتیجه را اعلام می کنم تا دیگر دوستان نیز بتوانند استفاده کننده .

با تشکر از پاسخ گویی خوب شما

16. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام خدمت شما

من نتوانستم قسمت بالا را چک کنم زیرا جدیدا با مشکلی عجیب در هنگام debug و یا Release در پردازنده آرم در ویژوال استودیو برمی خورم و آن اینمی باشد که deployed به خوبی صورت نمی گیرد !

the project need to deployed before you can started

با این خطا رو برو می شوم و در اینترنت نیز جستجو کردم و نتوانستم راه حلی برای آن پیدا نمایم .

ممنون می شوم در صورت امکان راهنمایی نمایید.

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام خدمت شما

من نتوانستم قسمت بالا را چک کنم زیرا جدیدا با مشکلی عجیب در هنگام debug و یا Release در پردازنده آرم در ویژوال استودیو برمی خورم و آن اینمی باشد که deployed به خوبی صورت نمی گیرد !

the project need to deployed before you can started

با این خطا رو برو می شوم و در اینترنت نیز جستجو کردم و نتوانستم راه حلی برای آن پیدا نمایم .

ممنون می شوم در صورت امکان راهنمایی نمایید.
    سلام.
    چه کار کردید که این طوری شد؟
    مورد زیر را چک کنید و ببینید آیا چک باکس deploy انتخاب شده
    کلیک راست روی solution و بعد properties و بعد Configuration Manager و Deploy

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    چه کار کردید که این طوری شد؟
    مورد زیر را چک کنید و ببینید آیا چک باکس deploy انتخاب شده
    کلیک راست روی solution و بعد properties و بعد Configuration Manager و Deploy

بله این موارد درست است . من راه حل رو پیدا کردم .
    چون من ویندوز 10 نصب کردم به وسیله WINDOWS iot بر روی میکرو کارت ویندوز رو راه اندازی می کردم به دلیل آنکه ویندوز من و ویژوال استودیو من آپدیت شده بود و به آخرین نسخه ارتقا یافته بود باید windows iot را نیز به آخرین نسخه ارتقا میدادم و دوباره نصب می کردم و دوباره به وسیله آن ویندوز را بر روی میکرو کارت می ریختم .

نسخه جدید windows iot خیلی بهتر شده و باگ های زیادی رو برطرف و تقریبا منابع کمتری مصرف و سرعت بهتری برخوردار می باشد و همچنین قابلیت کنترل وای فا و بلوتوژ نیز در این فراهم شده است از طریق مرور گر وب .

همچنین به وسیله Release توانستم اپلیکیشن خود را ران نمایم و به صورت دیفالت می باشد همانطور که مطرح کردید .

ممنونم از تمام کمک های شما

به کسایی که می خواهند ویندوز یونیورسال کار کنند پیشنهاد می کنم wpf را مطالعه نمایند زیرا قبلا این سیستم توسط ماکروسافت ارائه شده بود و منابع زیادی می باشد و تا جایی که من یادم می باشد و الان با یونیورسال در حد چند خط کد کار کردم شبیه و مثل هم می باشند

-

20. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

بله این موارد درست است . من راه حل رو پیدا کردم .
    چون من ویندوز 10 نصب کردم به وسیله WINDOWS iot بر روی میکرو کارت ویندوز رو راه اندازی می کردم به دلیل آنکه ویندوز من و ویژوال استودیو من آپدیت شده بود و به آخرین نسخه ارتقا یافته بود باید windows iot را نیز به آخرین نسخه ارتقا میدادم و دوباره نصب می کردم و دوباره به وسیله آن ویندوز را بر روی میکرو کارت می ریختم .

نسخه جدید windows iot خیلی بهتر شده و باگ های زیادی رو برطرف و تقریبا منابع کمتری مصرف و سرعت بهتری برخوردار می باشد و همچنین قابلیت کنترل وای فا و بلوتوژ نیز در این فراهم شده است از طریق مرور گر وب .

همچنین به وسیله Release توانستم اپلیکیشن خود را ران نمایم و به صورت دیفالت می باشد همانطور که مطرح کردید .

ممنونم از تمام کمک های شما

به کسایی که می خواهند ویندوز یونیورسال کار کنند پیشنهاد می کنم wpf را مطالعه نمایند زیرا قبلا این سیستم توسط ماکروسافت ارائه شده بود و منابع زیادی می باشد و تا جایی که من یادم می باشد و الان با یونیورسال در حد چند خط کد کار کردم شبیه و مثل هم می باشند

-
    بسیار خوب.
    بله نسخه جدید خیلی بهتر شده و گرافیک هم درست شده است.
    وای فای را با ماژول سایت تست کردید؟
    من ندیدم مایکروسافت چیزی درباره این نسخه ویندوز رزبری بگه که آیا نسخه نهایی است یا نه. شما چیزی ندید؟

کاربر دائمی alghasi آواتار ها
    نام
    سعيد القاصي
    تشکر شده 519 بار در 265 پست

با عدض سلام.
    نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.
    دیروز متوجه شدم دلفی برای این برد هم کراس کامپایل میکنه.
    ار ورژن free pascal و محیط لازاروس میتونید استفاده کنید.
    البته برای کسایی که دلفی کار مینن

23. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

بسیار خوب.
    بله نسخه جدید خیلی بهتر شده و گرافیک هم درست شده است.
    وای فای را با ماژول سایت تست کردید؟
    من ندیدم مایکروسافت چیزی درباره این نسخه ویندوز رزبری بگه که آیا نسخه نهایی است یا نه. شما چیزی ندید؟

سلام بله با دانگل های موجود در بازار کار می کنه وای فای در مورد نسخه آخر قرار بود که بیلد 10.0.240 نسخه آخر باشه چون بیلد قبلی دچار مشکلات فراوانی بود و با update که به نسخه 10.0.240 بیلد شود نهایی باشد و تفاوتی برای هیچ یک ابزارهای ندارد زیرا رزبری پتی نیز که من نصب کردم دوباره چون خودش از سورس های ویندوز 10 نصب شده بر روی سیستم من استفاده می کرد اتوماتیک به این ورژن ارتقا یافت و از کیفیت خوبی برخوردار شد و قرار بوده از این به بعد تنها مشکلات را برطرف نماید و یا همان update های همیشگی .چون من ویژوال استودیو هم که به تسخه RTM ارتقا دادم قبل از 29 جولای نگذاشت یونیورسال نصب نمایم و طبق خوانده های من ماکروسافت گفت که دیگر ویندوز پریویو نمیزام نصب کنی بر روی نسخه RTM و باید صبر کنی تا روز بعد 29 جولای دوباره فعال میشه و باید از اینترنت دانلود کنید . البته خوب ماکروسافت هست و نمیشه زیاد بهش اطمینان کرد و یک دفعه به دلایل مشکلات پیش بینی نشده در کل بیلد را تغییر می دهد . اما در حال حاضر واقعا بهتر شده هم ویندوز دسکتاپ آن و هم ویندوز دیوایسی ان . البته گام کنم جا دارد هنوز سبک تر شود ویندوز دیوایسی و باید منتظر ماند در گام بعدی ماکروسافت .

پیشنهاد می کنم شما هم در بسته آموزشی خود ابزار ها بروز نمایید زیرا 5 گیگ حجم دانلود برای بسته های آموزشی حداقل نیاز است بدون CROSS PLATFORM ها تنها برای یونیورسال ها.

لینک ماکروسافت برای 29 جولای :

Release Dates and Compatibility: Visual Studio 2015 and the Windows 10 SDK | Building Apps for Windows

در کل از ماکروسافت راضیم کار قشنگی کرده فقط باید یکم سبک تر و روانترش کنه البته در حالت عادی 200 مگابایت رم مصرف می کنه برای ویندوز .
    ویرایش توسط tree1371 : 01-08-2015 در ساعت 14:01

25. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط alghasi نمایش پست ها
    با عدض سلام.
    نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.
    دیروز متوجه شدم دلفی برای این برد هم کراس کامپایل میکنه.
    ار ورژن free pascal و محیط لازاروس میتونید استفاده کنید.
    البته برای کسایی که دلفی کار مینن
    سلام.
    اینجا تاپیک ویندوز 10 هستش البته برای شما اشکالی نداره
    بله lazarus برای پاسکال و دلفی کارها خیلی خوب هستش.
    Lazarus on Raspberry Pi - Free Pascal wiki
    موفق باشید.

نام
    داریوش عباسی نژاد

سلام بله با دانگل های موجود در بازار کار می کنه وای فای در مورد نسخه آخر قرار بود که بیلد 10.0.240 نسخه آخر باشه چون بیلد قبلی دچار مشکلات فراوانی بود و با update که به نسخه 10.0.240 بیلد شود نهایی باشد و تفاوتی برای هیچ یک ابزارهای ندارد زیرا رزبری پتی نیز که من نصب کردم دوباره چون خودش از سورس های ویندوز 10 نصب شده بر روی سیستم من استفاده می کرد اتوماتیک به این ورژن ارتقا یافت و از کیفیت خوبی برخوردار شد و قرار بوده از این به بعد تنها مشکلات را برطرف نماید و یا همان update های همیشگی .چون من ویژوال استودیو هم که به تسخه RTM ارتقا دادم قبل از 29 جولای نگذاشت یونیورسال نصب نمایم و طبق خوانده های من ماکروسافت گفت که دیگر ویندوز پریویو نمیزام نصب کنی بر روی نسخه RTM و باید صبر کنی تا روز بعد 29 جولای دوباره فعال میشه و باید از اینترنت دانلود کنید . البته خوب ماکروسافت هست و نمیشه زیاد بهش اطمینان کرد و یک دفعه به دلایل مشکلات پیش بینی نشده در کل بیلد را تغییر می دهد . اما در حال حاضر واقعا بهتر شده هم ویندوز دسکتاپ آن و هم ویندوز دیوایسی ان . البته گام کنم جا دارد هنوز سبک تر شود ویندوز دیوایسی و باید منتظر ماند در گام بعدی ماکروسافت .

پیشنهاد می کنم شما هم در بسته آموزشی خود ابزار ها بروز نمایید زیرا 5 گیگ حجم دانلود برای بسته های آموزشی حداقل نیاز است بدون CROSS PLATFORM ها تنها برای یونیورسال ها.

لینک ماکروسافت برای 29 جولای :

Release Dates and Compatibility: Visual Studio 2015 and the Windows 10 SDK | Building Apps for Windows

در کل از ماکروسافت راضیم کار قشنگی کرده فقط باید یکم سبک تر و روانترش کنه البته در حالت عادی 200 مگابایت رم مصرف می کنه برای ویندوز .
    خیلی ممنون.
    بله حتما.
    آموزش به روز رسانی خواهد شد.
    ویرایش توسط dariush_ab : 02-08-2015 در ساعت 06:00

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین