NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3252 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تولید نیمه هادی

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

پیش فرض تولید نیمه هادی

سلام
    کسی مقاله مجله یا منبعی برای نحوه ی تولید نیمه هادی سراغ داره ؟
    دنبال شیوه های عملی که در صنعت برای تولید نیمه هادی های p یا n استفاده میکنند
    هستم

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

کتابهای ارشد الکترونیک توضیح داده.

4. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    کتابهای ارشد الکترونیک توضیح داده.
    سلام
    میشه نام کتاب و نویسنده رو بهم بگید ؟
    نسخه pdf هم دارند یا نه

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 47 پست

اگر می خواهید نیمه هادی رو در ایران بسازید تلاش تون بی فایدست مگر اینکه بخواهید led یا همون گالیوم ارسنیک تولید کنید ولی اگر کتاب می خواهید بطور تئوری Introduction_to_Microelectronic_Fabrication_2ed یا همچین عنوان هایی رو سرچ کنید .... Fabrication (خط تولید ) این لغت ، لغت رایج در تولید نیمه هادی است اگر واقعا می خواهید تولید کنید سعی نکنید و وقت خودتون رو نگیرید.......... و می تونید برید و از اساتید دانشگاه تهران یا شریف بپرسید .....در همین کشور خودمون یک دانشجو تونست با واردات دستگاه های مربوط(از چین) تونسته led تولید کنه چون خط تولید led خط تولید مفصلی نیست و نیاز زیادی به تجهیزات نداره

7. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 12 بار در 5 پست

در صنعت الکترونیک (و سخت افزار رایانه)، دانش و فن واقعی در دانشگاهها ایجاد نمی شوند بلکه پیشروترین ها و پیشرفته ترین ها در این حیطه، شرکتهای تولید کننده ویفرهای نیم رسانا (اکثرا مستقر در Silicon valley آمریکا) هستند. شیوه تولید، یک تکنولوژی است که در کتب درسی دانشگاهی چندان نمی توان به اصل آن دست یافت و بیشتر در گاوصندوقهای محرمانه این گونه شرکتها یافت می شود.

9. تشکرها از این نوشته :

Banned
    نام
    صادق علی بخشی

سلام
    نه من یه کنفرانس برای دانشگاه دارم و باید سر کلاس حرف بزنم بخاطر همین دنبال منبع بودم تا یکی دوتا روش رو باز گو کنم
    تو یوتوب فیلم های خوبی بود که شرکتهایی مثل ibm -green transistor یا پلی تکنیک سیلیکون ولی منتشر کرده بود و پاسخ گوی نیاز من هست
    دنبال یکی دوتا عکس از استنسیل هم بودم که چیز خاصی پیدا نکردم

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.z نمایش پست ها
    اگر می خواهید نیمه هادی رو در ایران بسازید تلاش تون بی فایدست مگر اینکه بخواهید led یا همون گالیوم ارسنیک تولید کنید ولی اگر کتاب می خواهید بطور تئوری Introduction_to_Microelectronic_Fabrication_2ed یا همچین عنوان هایی رو سرچ کنید .... Fabrication (خط تولید ) این لغت ، لغت رایج در تولید نیمه هادی است اگر واقعا می خواهید تولید کنید سعی نکنید و وقت خودتون رو نگیرید.......... و می تونید برید و از اساتید دانشگاه تهران یا شریف بپرسید .....در همین کشور خودمون یک دانشجو تونست با واردات دستگاه های مربوط(از چین) تونسته led تولید کنه چون خط تولید led خط تولید مفصلی نیست و نیاز زیادی به تجهیزات نداره

حالا این خط تولید LED چی شد؟ بکجا رسید؟
    شنیده بودم دانشگاههایی مثل شریف یا صنعتی شیراز نمونه تولید میکنه و توی سایت ebay هم ویفر برای دانشگاه ها دیدم بعلاوه یک سایت دیگه که فیلتر شده بود و تنوع زیادی داشت
    فکر نمیکنم در حال حاظر تولید توی ایران جواب بده به خصوص led الان توی چین تک چیپهای 100 وات هم تولید میشه (یکدونه چیپ این ال ای دی های توی بازار صد تا چیپ یک وات هست )