NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2409 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: منبع تغذیه سوئیچینگ 220 به 0 تا 30 ولت 15 آمپر

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

New منبع تغذیه سوئیچینگ 220 به 0 تا 30 ولت 15 آمپر

خوب بریم سراغ اصل قضیه
    احتمالا مشکلات تایپی زیاد هست و شما نادیده بگیرید .
    تمام لینک هایی که میزارم با یک لینک کمکی هست و تمامی لینک ها دائمی هستن و محض احتیاط توی دوتا سرور آپلود شدن.
    اطلاعاتی که بدست آوردم از برادران کافر غربی هست که همه رو بدون هیچ چشم داشتی در اختیار من گذاشتن من همه رو سرهم کردم و تونستم یه آموزش و یه مدار درش بیارم و در نهایت یه مدار که به کاربیاد از این مدارات درست کنم .
    این مداری که من ساختم رو مدت بسیار زیادی هست که دارم روی اون کار میکنم و تجربیات زیادی البته دست و پا شکسته به نسبت اساتید سایت بدست آوردم
    اطلاعاتی که براتون میزارم رو از هیچ سایتی ندزدیدم که بیارم اینجا براتون بزارم فقط حاصل تحقیقات خودم بوده که از هر جایی یه چیزی یاد میگرفتم
    اگه قراره مدار رو روی برد ببندین باید طبق همین ترتیبی که توی آموزش میگم پیش برید وگرنه ممکنه یه بخش کار نمیکنه شما توقع کارکردن بخش دیگه ای رو داشته باشین پس با دقت پیش بریم
    نقشه همون نقشه پاور atx کامپیوتر ها هست که قراره با تغییراتی اندک و یا بعضا کلی روی اون مدار ساخته بشه
    هدف از این مدار و این پروژه جمع آوری پاورهای خراب که دیگه قابل تعمیر نیستند و هم چنین تبدیل کردن اونها به یک مدار کاربردی

خوب
    نقشه مدار پاور به این صورت هست که ما زیاد کاری بهش نداریم

http://s6.picofile.com/file/8178868876/1.png

Index of /پاور متغییر1 جهت توضیحات در سا/1.png

ببینید هر مدار سوئیچینگی که قراره برق شهر رو به dc تبدیل کنه نیاز به یک مدار داره تا اجازه نده که نویزی وارد یا خارج بشه و همچنین باید جلوگیری از آتش سوزی مدار در مقابل خرابی بشه
    http://s4.picofile.com/file/8178871142/2.PNG

Index of /پاور متغییر1 جهت توضیحات در سا/2.PNG

این مدار کاری نمیکنه . فقط برق شهر رو به dc تبدیل میکنه و نویز و ریپل های اون رو میگیره و نمیزاره نویزی وارد یا خارج بشه همچنین خازن هارو تخلیه میکنه و اجازه شارژ بیش از حد به اونها رو نمیده
    در خروجی این قسمت باید حدود 311 ولت داشته باشیم و روی هر خازن حدود 150 ولت
    اگر درسته برین مرحله بعدی اگر نه باید مشکل رو رفع کنید
    بهتره برای تست این قسمت از مدار با یک آداپتور ولتاژ پایین مثلا 12 تا 40 ولت امتحان کنید که مشکلی براتون پیش نیاد

برای شروع ما باید یک ولتاژ حدود 7.5 تا 40 ولت درست کنیم که باهاش بتونیم ای سی تولید موج رو راه اندازی کنیم
    ما در اینجا با ولتاژ حدود 7.5 تا 12 کار میکنیم و یعنی ای سی تا 40 قبول میکنه که نهایتا ما قراره بهش حدود 12 بدیم که اگه شمام تا 40 بدین کاری نمیشه احتمالا

این مدار ولتاژ برق 311 ولت رو به حدود رنج مورد نظر ما تبدیل میکنه

http://s4.picofile.com/file/8178871892/3.PNG

Index of /پاور متغییر1 جهت توضیحات در سا/3.PNG

در خروجی این مدار باید ولتاژ حدود 12 رو داشته باشیم
    همه ترانس های مورد استفاده روی همه پاور ها هست .

تا اینجا که اومدیم فقط تونستیم تغذیه مورد نیاز رو برای ای سی تامین کنیم
    اما یک مدار نیاز داریم که بتونه برای ما pwm با فرکانس حدودا ثابت تولید کنه که امکان تغییر ولتاژ رو با تغییر pwm داشته باشیم
    این پالس های تولیدی باید به ترانس پالس برده بشن و دوتا پالس مخالف هم تولید بشه برای روشن کردن سوئیچ های قدرت

این مدار

http://s6.picofile.com/file/8178872826/4.PNG

Index of /پاور متغییر1 جهت توضیحات در سا/4.PNG

برای اینکه از این مدار جواب بگیرین باید خروجی مدار (خروجی ولتاژ و جربان بالا روی کیت ) اتصال کوتاه کنید یا مقاومت R16 رو به پایه 7 ای سی وصل کنید و روی ترانس پالس باید فرکانس حدوود 100 کیلو رو داشته باشین که با تغییر ولوم دیوتی سایکل هم تغییر میکنه
    اگرم اسکوپ یا فرکانس متر ندارین یه ال ای دی به خروجی ترانس پالس برای تست وصل کنید با کم و زیاد کردن ولوم باید نور ال ای دی کم و زیاد بشه
    اگر جواب گرفتین برین مرحله بعدی اگر نه به هیچ وجه مرحله بعدی نرین که کار نمیده

برای قسمت بعدی مدار قرار هست که پالس های تولید شده با زمین های متفاوت رو به سوئیچ های قدرت اعمال کنیم تا کلیدزنی برای ترانس قدرت اتفاق بیوفته
    این مدار
    http://s6.picofile.com/file/8178874676/5.PNG

Index of /پاور متغییر1 جهت توضیحات در سا/5.PNG

این مدار کاری نمیکنه . کاری که میکنه اینه که پالس ها رو dc میکنه و برای اینکه ترانزیستور جریان بیس زیاد نکشه و یا موقعی که pwm =0 هست سوئیچ های قدرت نسوزن مقاومت هایی داره

یه خازن mkt با ترانس قدرت سری شده که برای اینه که ترانس با برق ورودی خودش موازی نشه و خازن ورودی نترکه

و در نهایت درایور نیم پل half bridge راه می افته و ترانس قدرت رو روشن میکنه و خروجی اون ولتاژ و جریان رو داریم
    میتونید خروجی ترانس رو برای تست یک مقاومت و یک ال ای دی که سری شدن رو با سیم پیچ های خروجی موازی کنید تا روشن بشه و بفهمین که مدار داره کار میکنه

خوب اینجام که دیود های فوق سریع ولتاژ خروجی و جریان خروجی رو برای ما می سازن و در نهایت با خازن های صافی اون رو صاف میکنیم

http://s4.picofile.com/file/8178875776/6.PNG

Index of /پاور متغییر1 جهت توضیحات در سا/6.PNG

اینم نقشه کل مدار

http://s6.picofile.com/file/81788760...upply.PDF.html

Index of /پاور متغییر1 جهت توضیحات در سا/switching%20mode%20power%20supply.PDF/download

مدار ساخته شده
    http://s4.picofile.com/file/81783482...321_010406.jpg
    http://abbasalifix.persiangig.com/IM...321_010406.jpg

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما abbasalifix برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض سوال

با سلام مرسی که ایین اطلاعاتو دادید
    چندتا سوال داشتم اگه راهنمایی کنیدممنون میشم .
    اول اینکه تنظیم ولتاژو چجوری اعمال میکنید؟
    دوم ااینکه خرجی دقیقا کجاس؟

5. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام. کاش pcb رو قرار میدادید. تا بتونیم بسازیم. تمام فایل ها شماتیک هستن که برای مبتدی ها سخته درکش

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

بخوام بهتون دقیقا حقیقت رو بگم این مدار که فیلمش رو هم حتما در اپارات من دیدید یک مداری هست که در عین بی تجربه گی اینجانب طراحی شده و امکان بهتر شدن ان در 40 درصد مدار وجود داره
    برد مدار چاپی رو اگر نزاشم بازهم بخاطره همین تمیز نبودن کارم بود که بیشتر شمارو گیج میکرد و به مشکل مینداخت مثلا یه جاهایی باریک طراحی شده بود که اصلا درست نبود
    درمورد خیلی جاها باید بگم که مدار کنترل درایور پالس میتونه بهتر از این و ساده تر از این باشه همچنین امکان استفاده از ماسفت وجود داره بهتره که ترانزیستور استفاده نکنید و با استفاده از ماسفت یه تکه از مدار اضافی میشه که بازم میشه حذفش کرد
    این مدار رو من وقتی ساخته بودم که هیچ اطلاعاتی درمورد ای سی درایور tl494 و 7500 و یا امثال مشابه اون نداشتم وفیدبک خوبی رو اراعه نمیده و بازهم با تغییرات جزیی میشه خیلی بهترش کرد
    من الان کارهای زیادی رو در وبلاگ دارم مثل مبدل تمام پل که از این بهتر طراحی شده و حرف برای گفتن داره البته که اون هم جا برای بهتر شدن خیلی داره اما بردش رو میتونم در اختیارتون بزارم چون به مشکل نمیخورین توی مونتاژ
    یا مثلا برد توپولوژی سلف اسیلاتور که در همه مدارات استفاده میکنم رو به نهایت اوج رسوندم و میتونم در اختیارتون بزارم بازم اگر همین برد نیم پل رو میخواین من میدمش اما ترسم از اینه که به مشکل بر بخورین بخاطر طراحی ناحرفه ای که داشتم
    تلگرام درخدمتم abbasalifix

8. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض تغییر آیدی تلگرام

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasalifix نمایش پست ها
    بخوام بهتون دقیقا حقیقت رو بگم این مدار که فیلمش رو هم حتما در اپارات من دیدید یک مداری هست که در عین بی تجربه گی اینجانب طراحی شده و امکان بهتر شدن ان در 40 درصد مدار وجود داره
    برد مدار چاپی رو اگر نزاشم بازهم بخاطره همین تمیز نبودن کارم بود که بیشتر شمارو گیج میکرد و به مشکل مینداخت مثلا یه جاهایی باریک طراحی شده بود که اصلا درست نبود
    درمورد خیلی جاها باید بگم که مدار کنترل درایور پالس میتونه بهتر از این و ساده تر از این باشه همچنین امکان استفاده از ماسفت وجود داره بهتره که ترانزیستور استفاده نکنید و با استفاده از ماسفت یه تکه از مدار اضافی میشه که بازم میشه حذفش کرد
    این مدار رو من وقتی ساخته بودم که هیچ اطلاعاتی درمورد ای سی درایور tl494 و 7500 و یا امثال مشابه اون نداشتم وفیدبک خوبی رو اراعه نمیده و بازهم با تغییرات جزیی میشه خیلی بهترش کرد
    من الان کارهای زیادی رو در وبلاگ دارم مثل مبدل تمام پل که از این بهتر طراحی شده و حرف برای گفتن داره البته که اون هم جا برای بهتر شدن خیلی داره اما بردش رو میتونم در اختیارتون بزارم چون به مشکل نمیخورین توی مونتاژ
    یا مثلا برد توپولوژی سلف اسیلاتور که در همه مدارات استفاده میکنم رو به نهایت اوج رسوندم و میتونم در اختیارتون بزارم بازم اگر همین برد نیم پل رو میخواین من میدمش اما ترسم از اینه که به مشکل بر بخورین بخاطر طراحی ناحرفه ای که داشتم
    تلگرام درخدمتم abbasalifix
    سلام مهندس آیدی تلگرامت عوض شده ، لطفا آیدی جدیدتو بگو