NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3257 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 93

موضوع: آموزش برنامه نویسی android - windows - ipone- mac با Delphi

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

یک سوال دیگه. اگر به فرض اندروید رو روی کوبی بریزیم می تونیم با این به سخت افزارش دسترسی داشته باشیم؟
    دستوراتش رو از کجا می شه پیدا کرد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط alghasi نمایش پست ها
    نمیدونم. تا حالا اصلا سراغ io ها نرفتم. ولی نباید متفاوت باشه. اگه با یه زبان دیگه بشه به io ها تو اندروید دست رسی پیدا کرد با اینم میشه.
    سلام.
    بله. تفاوتی نمیکند.شما با هر زبانی می توانید به gpio در اندروید دسترسی داشته باشید.
    باید با توجه به آدرس gpio عمل کنید. مثلا /sys/class/gpio
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر دائمی alghasi آواتار ها
    نام
    سعيد القاصي
    تشکر شده 519 بار در 265 پست

منون از دوستمون اقا داریوش. تو سایت دیدم که gpio با اندروید راه اندازی شده و همون طور که گفتن با هر زبانی میشه راه اندازیش کرد.
    خاصیت مهم دلفی اولا در اینه که شما فقط بایک بار نوشتن برنامه اونم با زبان ساده پاسکال برنامه های قدرت مند میتونید واسه اندروید و ویندوز و آیفن تولید کنید. دوما دلفی رویه ویندوز واقعا قدرت منده و سرعت برنامه نویسی هم خیلی بالا و راحته.

5. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

منون از دوستمون اقا داریوش. تو سایت دیدم که gpio با اندروید راه اندازی شده و همون طور که گفتن با هر زبانی میشه راه اندازیش کرد.
    خاصیت مهم دلفی اولا در اینه که شما فقط بایک بار نوشتن برنامه اونم با زبان ساده پاسکال برنامه های قدرت مند میتونید واسه اندروید و ویندوز و آیفن تولید کنید. دوما دلفی رویه ویندوز واقعا قدرت منده و سرعت برنامه نویسی هم خیلی بالا و راحته.
    سلام.
    با برنامه های زیادی میشود برای اندروید برنامه نوشت ولی زبانهای اصلی java و c هستند.
    همانطور که اشاره کردید استفاده از زبانهای دیگر سرعت را کاهش می دهد اما این برای مواردی هستش که سرعت برای طرف مهم باشد.
    حتی برای java سرعت android studio بیشتر از eclipse هستش.
    موفق باشید.
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

7. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعيد القاصي

منظورم سرعت اجرای برنامه برنامه نبود. سرعت در کند نویسی. امکاناتی در ورژن های جدید اضافه شده که براحتی بدون کد زدن میشه خیلی از قسمت های برنامه نویسی رو فقط با چند حرکت ساده به صورت ویژوال پیاده سازی کرد. خیلی سریعتر میشه برنامه رو ساخت و نوشت

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

1. برای پورت سریال و اس پی آی و ... هم در دلفی پیش بینی شده است و کتابخانه اش هست؟
    2. این که می گین سرعت کمتر هستش سرعت موقع اجرا برنامه یا موقع برنامه نویسی هست و چقدر محسوسه؟

نام
    سعيد القاصي

دلفی یک کامپایلر هست که true native کد واسه سیستم عامل های مختلف تولید میکنه. شعارش قدیما این بوده که بهینه ترین کد ها واسه ویندوز رو تولید میکنه. الان 12 ساله که دارم کار میکنم. و خدایی تمامی قسمت های کامپیوتر نرم افزاری و سخت افزاری رو میتونین باهاش کد نویسی کنین.
    اما در مورد کتابخونه های جدید که با نام تجاری firemonkey باید بگم که به عنوان گام های اولیه برای برای اینکه از این بازار شوم زبان های مختلف برنامه نویسی رها بشین واقعا بینظیره.
    کسایی که با دلفی واسه ویندوز آشنا هستن براحتی میتونن واسه آیفن یا اندروید کد بزنن .
    مقیم شدن برنامه ها تویه کارت گرفیک و استفاده از توابع سطح بالای سهبعدی سازی به راحتی به شما امکان نوشتن برنامه های زیبا رو میده.
    حالا اینکه تو یه مورد بخصوص مثه کوبی برد هم کاربرد داره جای خودش رو داره. امکانات کوبی برد و یا هر برد دیگه ویندوزی و یا اندرویدی خاص اون برد هست و مثلما با داشتن دانش پایه ای مانند آدرس رجیسترها یا خونه های حافظه و یا نحوه کانفیگ کردن اونا میشه با هر زبان برنامنویسی برای اون برد کار کرد.
    از قدرت بینظیر دلفی برای کد نویسی ویندوز هم قافل نشین که به راحتی میتونین ایترفیس تویه کامپیوتر بنویسین واسه بردهای الکترونیکی که ساختین.
    از طرفی امکان برنامه نویسی multi thread یا همون parallel processing هم قدرت خوبی میتونه برای برنامه های بزرگ باشه که دلفی از این نحوه تو همه سیستم عامل ها پشتیبانی میکنه.

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alghasi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهره مار

ممنون از پاسخ شما و درست می گین، ولی آیا این دلفی xe7 این کانفیگ کردن ها رو ساده تر می کنه نسبت به مثلا جاوا در اکلیپس یا کیوت؟ من حتی کامپایلر بیسیک هم دیدم که برای آندروید برنامه می سازه ولی خوب باهاش کار نکردم و آدم می مونه راستش. صحبت اینه که الان باید هر چه سریعتر پروژه ها رو انجام داد و لزومی نداره چرخ دوباره اختراع کنیم و من دنبال ابزاری هستم که این کارهای جانبی رو هر چی می شه کمتر کنه.
    در مورد سرعت هم نگفتین.

نام
    سعيد القاصي

احتمالاً بهدسادگی خود جوا نباشه. شایدم باشه. اما بحث من اصلا این مورد نبود. بحث من در مورد اینه که شما فقط یک بار یه کد رو می نویسید و در چهار سیستم عامل استفاده میکنید.
    دلفی واسه خوندن سنسور های گوشی موبایل خیلی کارو ساده کرده. براحتی سنسور های گوشی موبایلتون رو از فشار سنج تا لوکس متر شتاب سنج و ... در اختیار میزاره. کد اماده تی برای این برد خاص نداره.
    یه پست یه قسمت دیگه گزاشتم در مورد ساخت یه plc هست. نقطه قوت این plc اینه که نرمف افزار برنامه نویسی و مانیتورینگش رو با این کتابخونه ها نوشتم که هم تو کامپیوتر و هم تو گوشی موبایل اجرا میشه. واسه hmi های stand alone هم از کوبی استفاده کردم.
    خوب چقدر خوب میشه کسی که برنامه نویس plc هست وقتی واسه عیب یابی میره سر پروژه فقط با گوشی موبایلش بتونه کد رو عوض کنه یا کد بنویسه. یا صاحب کارخونه برنامه مانیتورینگ رو علاوه بر اینکه رو کامپیوترش نصبه بتونه با تبلت اپل وقتی که تویه خط تولید هست یا حتی تویه خونه نگاه کنه؟
    این مبحث رو فقط واسه کوبی برد مطرح نکردم. ولی به کوبی برد هم مرتبط میشه.

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam1984 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما و درست می گین، ولی آیا این دلفی xe7 این کانفیگ کردن ها رو ساده تر می کنه نسبت به مثلا جاوا در اکلیپس یا کیوت؟ من حتی کامپایلر بیسیک هم دیدم که برای آندروید برنامه می سازه ولی خوب باهاش کار نکردم و آدم می مونه راستش. صحبت اینه که الان باید هر چه سریعتر پروژه ها رو انجام داد و لزومی نداره چرخ دوباره اختراع کنیم و من دنبال ابزاری هستم که این کارهای جانبی رو هر چی می شه کمتر کنه.
    در مورد سرعت هم نگفتین.
    زبانهای برنامه نویسی همگی خوب هستند هر چند یک سری تفاوتها وجود دارد اما شما ببینید با چه زبانی راحت تر هستید همون رو انتخاب کنید.
    مورد بعدی اینکه اون زبان مثال برای شروع کار به اندازه کافی داشته باشه.
    مورد بعدی اینکه دقت کنید زبانهای کامپایلری سریعترند ولی وابسته به پلت فرم هستند ولی زبانهایی چون جاوا به دلیل تولید بایت کد روی هر پلت فرمی قابلیت اجرا را دارند ولی با سرعت کمتر (به دلیل واسطه)
    احتمالاً به سادگی خود جاوا نباشه.
    زبان جاوا زبان ساده ای نیست!
    ویرایش توسط dariush_ab : 16-02-2015 در ساعت 01:39

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

نام
    سعيد القاصي

کاملا درسته. اما سایت دلفی میگه true native code هست. نه مثه حاوا. فقط باید کراس کامپایل کنی

نام
    مهره مار

1. می شه کاری کرد که اندروید موقع بوت شدن هیچی نشون نده و فقط برنامه مورد نظر ما رو لود کنه و همین طور لوگو دلخواه ما رو؟
    2. زمان بوت شدن اندروید در کوبی چقدر بود و آیا می شه اون رو کاهش داد یا مینیمم اش کرد؟

نام
    سعيد القاصي

احتمالا میشه. ولی باید بری سراغ بچه هایی که کرنل رو ویرایش میکنن.
    این چیزا خیلی به زبان برنامه نویسی اپلیکیشن برنمیگرده

نام
    سعيد القاصي

اینم از نمونه برنامه ای که از گیج استفاده کردم.
    https://www.4shared.com/mobile/Kw0z_BOVba/GuageACC.html
    به یکی از دوستان قول داده بودم و اینم از نمونه برنامش. این برنامه از شتاب سنج استفاده کردم. کد گیج رو از برنامه ویندوزم برواشتم.
    در مورد کامپوننت های گرافیکی باید بگم که بیشتر به خلاقیت خودتون ربط داره. با کمی سیرچ تو اینترنت و کمی فتوشاپ میتونین هر چیزی رو تولید کنین.
    این گیج نتیجه جستجو تو اینترنت برای پیدا کردن یه شکل پایه از گیج بود. بعد بردم تو فتوشاپ و یک لایه به عنوان عقربه براش ساختم. و یک لایه هم به عنوان شیشه و سایه و انعکاس شیشه بهش اضافه کردم.
    کلا گیج سه تا عکس رو همه. پس زمینه، عقربه، انعکاس شیشه. تو دلفی برای هر عدد عکس عقربه رو میچرخونم. یعنی یک خط کد نویسی دارشت.
    خوب با امکانات گرافیکی زیادی که دلفی داره مثه جرخش ، زوم، افکت های تصویری و ... هر چیزی رو میشه ساخت. حتی میتونین گیج سه بعدی بسازین
    ویرایش توسط alghasi : 16-02-2015 در ساعت 08:20

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما alghasi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعيد القاصي

در مورد کد جاوا فکر کنم درسته که خود جاوا یه زبان اسکریپتی هست. ولی بسته به کامپالیر و تنظیمات اون میتونه به کد ماشین هم تبدیل بشه. در مورد اندورید اکثر کامپایلر ها از از سینتکس جاوا استفاده میکنن ولی به نظر میاد کامپالی که برای اندروید انجام میشه در نهایت به کد ماشین تبدیل میشه. یعنی بدون واسطه روی گوشی اجرا میشه. این جاوا با جوای گوشی های سیمبین خیلی تفاوت داره. و جاوا یکی از اصلی ترین و سریع ترین کامپایلر های موجود برای اندرویده.
    دلفی تویه لایبراری های داخلی خودش دوتا چیز خیلی نظر منو به خودش جلب کرد. هم از کتاب خونه های جاوا استفاده میکنه کامپایلر هم از یه کتاب خونه به اسم ARM-Linux .
    در نهایت دلفی کدی که بیرون میده واسه اندروید کد بدون واسطه هست نه اسکریپت. ولی اگه بشه از لایبراری داخلی خودش به اسم arm - linux استفاده کرد خیلی جالبتر هم میشه.

21. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعيد القاصي

اینم یه برنامه برای ui یه سیستم بود . فقط قسمتui اون هست و البته کمی کمو کسر هم داره. این برای ویندوز هست. از این جهت آپلود میکنم که دوستان مقایسه ای بین سبک برنامه نویسی تویه دلفی و برنامه های معمول داشته باشن.
    منوی ابزار رو میتونید بکشید و هر جا خواستین بزارید.
    منو ابزار با زدن یک کلید جمع میشه.
    تویه قسمت setting کنترل زوم هم دارین.
    یک خاصیت خیلی مهم دلفی برای ویندوز اینه که اصلا برنامه هیچ نیازی به setup یا لایبراری خاصی ندارد. و رو هر سیستمی فقط با فایل exe اون قابل اجرا است
    لطفا نظرتون رو در مورد خود چیدمان این UI هم مرحمت بفرمایید
    Windows (1) - Download - 4shared - saeid alghasi

23. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهره مار

اینم یه برنامه برای ui یه سیستم بود . فقط قسمتui اون هست و البته کمی کمو کسر هم داره. این برای ویندوز هست. از این جهت آپلود میکنم که دوستان مقایسه ای بین سبک برنامه نویسی تویه دلفی و برنامه های معمول داشته باشن.
    منوی ابزار رو میتونید بکشید و هر جا خواستین بزارید.
    منو ابزار با زدن یک کلید جمع میشه.
    تویه قسمت setting کنترل زوم هم دارین.
    یک خاصیت خیلی مهم دلفی برای ویندوز اینه که اصلا برنامه هیچ نیازی به setup یا لایبراری خاصی ندارد. و رو هر سیستمی فقط با فایل exe اون قابل اجرا است
    لطفا نظرتون رو در مورد خود چیدمان این UI هم مرحمت بفرمایید
    Windows (1) - Download - 4shared - saeid alghasi
    واقعا خیلی زیباست. این کنترلهای گرافیکی رو چطوری ساختین؟

نام
    سعيد القاصي

خواهش میکنم نظر لطف شما هست.
    دلفی امکاناتی برای انیمیشن سازی در اختیار قرار میده. تقریبا میتونید به هر چیزی که خواستید اضافه کنید. برای زوم. یا کنر رفتن منوها یه سایز یا چرخش و ....
    کد واسه یکی از اون منو ها نوشتم و باقی کپی پیسته.

26. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهره مار

خواهش میکنم نظر لطف شما هست.
    دلفی امکاناتی برای انیمیشن سازی در اختیار قرار میده. تقریبا میتونید به هر چیزی که خواستید اضافه کنید. برای زوم. یا کنر رفتن منوها یه سایز یا چرخش و ....
    کد واسه یکی از اون منو ها نوشتم و باقی کپی پیسته.
    درسته ولی بعضی هاشون گرافیکی هستند مثل Dropdown list یا باتانهای دایره ای و ....

نام
    داریوش عباسی نژاد

1. می شه کاری کرد که اندروید موقع بوت شدن هیچی نشون نده و فقط برنامه مورد نظر ما رو لود کنه و همین طور لوگو دلخواه ما رو؟
    2. زمان بوت شدن اندروید در کوبی چقدر بود و آیا می شه اون رو کاهش داد یا مینیمم اش کرد؟
    1- این مورد قبلا هم بحث شده. بله می شود شما می توانید با استفاده از کتابخانه های گرافیکی اندروید و کیوت کارهای خوبی را انجام دهید.
    2- بله می شود.
    ولی به نظر میاد کامپالی که برای اندروید انجام میشه در نهایت به کد ماشین تبدیل میشه.
    برای اندروید برنامه به بایت کد تبدیل شده و این بایت کد ها توسط Dalvik Virtual Machine اجرا می شوند.
    ویرایش توسط dariush_ab : 16-02-2015 در ساعت 12:09

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

29. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهره مار

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    1- این مورد قبلا هم بحث شده. بله می شود شما می توانید با استفاده از کتابخانه های گرافیکی اندروید و کیوت کارهای خوبی را انجام دهید.
    2- بله می شود.

برای اندروید برنامه به بایت کد تبدیل شده و این بایت کد ها توسط Dalvik Virtual Machine اجرا می شوند.
    در آموزشی که درست کردین نحوه انجام این تغییرات بوت و زمانش موجود هست؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین