NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3366 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: فروش قطعات در فروشگاه

کاربر فعال
    تشکر شده 161 بار در 54 پست

پیش فرض فروش قطعات در فروشگاه

با عرض سلام
    من چندین باز از فروشگاه سایت خرید کردم و خیلی راضی هستم (از کیفیت قطعات گرفته تا قیمت و برخورد مسئولین به شکلی که دیگه با خیال راحت خرید می کنم)

متاسفانه فروشگاه یه مشکل داره و اونم اینه که قطعات الکترونیک دیگه مثل میکروکنترلرهای avr، مقاومت و خازن و ... داخلش وجود نداره این در صورتی هست که سایتهای دیگه که حتما می دونید کی رو می گم سر همین قضیه حسابی کاسبی راه انداختن و قطعه گرون و بی کیفیت رو دارن بار مردم می کنن. حتی قطعات مشابه رو از خورده فروشهای بازار هم گرون تر میدن. من چند بار از eca خرید کردم که به جرات می گم حتی یکبار و حتی یکبار هم راضی نبودم.

خواهشی که از مسئولین سایت دارم اینه که مابقی قطعات الکترونیک رو هم به سایت اضافه کنن که خیال ماهم راحت شه و یکسری خرید راحت کنیم. الان برای برخی از قطعه ها من و خیلی های دیگه چندین ساعت داخل بازار می گردیم و توی خیلی از موارد به نتیجه نمی رسیم. الان تهیه قطعه های smd بسیار سخت شده مخصوصا برای دوستانی که در تهران نیستن و عملا تنها رفرنس شده همین سایت های آنلاین

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    قطعات که هرچی باشه ما وارد میکنیم ولی برای avr.... فعلا در رنج کاری نیست
    بعد از عید خودمون انشاءالله رنج وسعی از قطعات روش کار میکنیم
    قطعات اورجینالی که ما میاریم با گارنتی هست و کیفیت رو تضمین میکنیم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 17 بار در 16 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام
    بعد از عید خودمون انشاءالله رنج وسعی از قطعات روش کار میکنیم

در این که کیفیت قطعاتتون واقعا خوبه حرفی نیست
    در اینکه مثلا تو برد های کوبی حرف اول رو در ایران میزنید هم حرفی نیست
    ولی ای کاش پشتیبانی نرم افزاری قوی تری داشتید
    نمیگم ندارید ولی کافی نیست
    مقدمش بسته آموزشی کوبی بود ولی منتظر آموزش های کاملتری هستیم
    با تشکر

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

عالی میشه که قطعات بیشتر رو داخل فروشگاه کنید (مخصوصا قطعات smd مثل خازن و ... ) اما فکر کنم مجموعه کامل بهتره باشه که همه خرید ها رو دیگه از یه فروشگاه انجام بدیم.

درسته موقع خرید از فروشگاه ما هم از نظر کیفیت و هم قیمت خیالمون راحت هستش. من چندین بار از فروشگاه شما خرید کردم و در همه موارد کاملا راضی بودم از شما. حتی از نحوه بسته بندی.

من به نظرم برعکسه. به مراتب از مابع دیگه قویتر عمل می کنن. مثلا همین آموزش کوبی که هیچ جا نیستش و یا آموزش lpc1768 که از کتابهای موجود در بازار هم کاملتره.

8. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

ما کلیت برای میکروهایی که شرکتمون روش کار میکنه یکی nxp هست یکی هم stm
    برای nxp خیلی روش کار شده و به جرعت میگم بهترین اموزش در ایران هست و به نظرم یکم دیگه کار داره تا این بخش تموم بشه
    برای stm هم در دستور کار هست به اول پایه ریزی باید بشه در بخش برد قطعاتش ببینیم چی بهتره و ...
    یکی هم بخش بردهای سیستم عاملی هست لینوکسش که قبلا روش کار شد و اندروید هم اماده شده تا اخر این هفته انشاءالله ارائه میشه
    برای نرم افزار های جانبی هم پروتل فیلمش ضبط شده بزودی ارائه میشه
    اگر مورد خاصی مد نظرتون هست در خدمتیم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند Shapour_Ardebil آواتار ها
    نام
    ٍShapour
    تشکر شده 104 بار در 49 پست

با سلام

ضمن تشکر از شما برای سری stm حتی کتابش هم نیست شاید نتوان گفت منبع فارسی تقریبا نیست اگه روی این سری کار بکنید فکر کنم عالی عالی باشه من حتی به آقای زرکوب هم در این مورد زنگ زدم امیدوارم هرچه زودتر به نتیجه برسد

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال rozeh آواتار ها
    تشکر شده 176 بار در 104 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Shapour_Ardebil نمایش پست ها
    با سلام

ضمن تشکر از شما برای سری stm حتی کتابش هم نیست شاید نتوان گفت منبع فارسی تقریبا نیست اگه روی این سری کار بکنید فکر کنم عالی عالی باشه من حتی به آقای زرکوب هم در این مورد زنگ زدم امیدوارم هرچه زودتر به نتیجه برسد
    چندبار به این فکر افتادم که یه مرجع کت و کلفت براش بنویسم ولی خب...
    نمیشه NXP (یا حتی خود فلیپس) رو با محصولات ST و همچنین سابقه عالیش مقایسه کرد. برعکس یه عده که فکر میکنن میزان درآمد و ارزش یه شرکت و میزان کارمندان و سال تاسیس و نوع محصولات مهم نیست ولی من کاملا به این موضوع اعتقاد دارم. حتی اینکه خود ST هم یه شرکت واسه تولید Die های خودش داره اینم خیلی مهمه.
    یا مثلا نگاه کنید به بازار. الان ماکروکنترلرهای 8بیتی این شرکت داره واقعا خطرناک نسبت به بقیه رقبا کار میکنه. قیمت کم در کنار کارایی خیلی خوب واقعا داره باعث میشه که استقبال خوبی ازش بشه. مثلا علاوه بر نمونه های خوب توی فروشگاه این دو محصول
    STM8AF Series و STM8S207/208 رو هم ببینید. برخی از اینا تا 125 درجه سانتی گراد هم راحت کار میکنن. چون واسه مقاصد صنعتی هستن.

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rozeh برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند Shapour_Ardebil آواتار ها
    نام
    ٍShapour
    تشکر شده 104 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها
    نمیشه NXP (یا حتی خود فلیپس) رو با محصولات ST و همچنین سابقه عالیش مقایسه کرد. برعکس یه عده که فکر میکنن میزان درآمد و ارزش یه شرکت و میزان کارمندان و سال تاسیس و نوع محصولات مهم نیست ولی من کاملا به این موضوع اعتقاد دارم. حتی اینکه خود ST هم یه شرکت واسه تولید Die های خودش داره اینم خیلی مهمه.
    یا مثلا نگاه کنید به بازار. الان ماکروکنترلرهای 8بیتی این شرکت داره واقعا خطرناک نسبت به بقیه رقبا کار میکنه. قیمت کم در کنار کارایی خیلی خوب واقعا داره باعث میشه که استقبال خوبی ازش بشه. مثلا علاوه بر نمونه های خوب توی فروشگاه این دو محصول
    STM8AF Series و STM8S207/208 رو هم ببینید. برخی از اینا تا 125 درجه سانتی گراد هم راحت کار میکنن. چون واسه مقاصد صنعتی هستن.
    با سلام

ضمن قبول فرمایشات شما عرض میکنم فقط کافی است تنوع میکروکنترلر های ST را فقط در سری F1xxx آن و قیمت بسیار ارزان آن نگاه بکنید با آن کیفیت عالی در مقابل نویز انوقت است که عاشق ST میشوید حالا ببینیم اساتید سایت در اشاعه استفاده از این نوع میکروکنترلرها چه برنامه هایی دارند

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Shapour_Ardebil برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 55 بار در 33 پست

با سلام
    من تقریبا از اول امسال دارم حرفه ایی با این st ها کار میکنم
    اول باید بگم که امکانات اونا را اگر کسی کامل یاد بگیره واقعا از هر چیزی بی نیاز میشه. به عنوان مثال یک قسمت داره به نام input pwm که به طور خودکار عرض پالس ورودی به این قسمت را اندازه میگیره.......
    واقعا امکانات تایمر این میکرو ها خیلی استثنایی هست . توصیه می کنم به اون هایی که سراغش نرفتند فقط بخش تایمر اون را مطالعه کنند تا بفهمند چه جانوری هست
    در ضمن از نظر قیمت هم هیچ arm تو دنیا به پاشون نمیرسه. فوق العاده ارزان و با امکانات بالا
    فقط ای کاش تنوع اونها در بازار بیشتر میشد و از رنج این چند سری که همه گیر دادند بهش خلاص میشدیم
    به عنوان نمونه من دوتا از اون ها را در نیروگاه اسلامپور بالای سر ژنراتور ها گذاشتم(هر کی باورش نمیشه خودش بره ببینه!!!!!!!!!!) اخ نمیگه!
    یک پیشنهاد دارم :
    چند نمونه ارزان قیمت و جدید را در این تاپیک به نظر سنجی بگذاریم و اقای زارعی لطف کنند وارد کنند
    من به عنوان شروع به دوستان توصیه می کنم این شماره را ببینند که هم امکانات کاملی داره و هم قیمت پایین:
    stm32072c8t6

با تشکر

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما bascom2 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال rozeh آواتار ها
    تشکر شده 176 بار در 104 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Shapour_Ardebil نمایش پست ها
    با سلام

ضمن قبول فرمایشات شما عرض میکنم فقط کافی است تنوع میکروکنترلر های ST را فقط در سری F1xxx آن و قیمت بسیار ارزان آن نگاه بکنید با آن کیفیت عالی در مقابل نویز انوقت است که عاشق ST میشوید حالا ببینیم اساتید سایت در اشاعه استفاده از این نوع میکروکنترلرها چه برنامه هایی دارند
    من حدود 1 سالی هست که کاملا توی کف ST هستم و دارم باهاش کارمیکنم. اونم تخصصی.
    من خودم بارها به شرکت های دیگه مشاوره دادم. مثلا خودم درخواست واردات این برد رو دادم:

xxxxx

واسه مقاصد قدرتمندتر. به هر حال سری F4 خیلی دوست داشتنی هستن(بخاطر قدرت و امکاناتشون).
    ولی واقعا سری F1 خیلی عالین. به شخصه فکر میکنم وجود این 5 میکرو خیلی لازمه:

Service Unavailable

Service Unavailable

Service Unavailable

Service Unavailable

Service Unavailable
    ویرایش توسط kavir : 10-02-2015 در ساعت 17:53

20. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 55 بار در 33 پست

Icon17

سلام
    من این میکرو ها که دوست گرامی مون به عنوان پیشنهاد قرار داده بودند را بررسی کردم و نظر شما رابه نکات زیر جلب می کنم:
    1-الان در بازار میکروی STM32F100C8T6 هست که روی خرده فروشی حدود 5 و در تعداد بالا 4 قیمت می خوره و شماره STM32F100C4T6 احتمالا قیمت پایین تر , و مناسب تری خواهد داشت (البته برای تولید انبوه)
    2-STM32F102 با STM32F103 تقریبا مشابه می باشند و به طور کلی دارای دو تفاوت عمده می باشند که STM32F012 دارای سرعت 24 مگاهرتز است در حالی که STM32F103 دارای سرعت 72 مگاهرتز است و نیز یک واحد CAN اضافه تر دارد. اما از لحاظ قیمت سری 102 با 103 تقریبا مشابه می باشند(مراجعه به مرجع معرفی شده) پس واردات آنها مقرون به صرفه نیست
    3-اما میکروی STM32F103C4T6 می تواند یک مکمل خوب برای STM32F103C8T6 از لحاظ قیمت پایین تر با عملکرد مشابه داشته باشد که برای واردات پیشنهاد اکید می شود.
    4-یکی از میکرئ های که ایران میکرو وارد کرده STM32F030F4P6 هست که قیمت بسیار پایینی دارد اما مشکل کمبود I/O درون اون به شدت بی داد می کند. به نظر من در این رنج قیمت (حدود 3 تومان) می توانید STM32F030C8T6 را وارد کنید که تعداد مناسبی I/O و قابلیت های متنوع دیگر دارد.

برای چک کردن قیمت ها با توجه به اینکه این میکرو ها از چین خرید میشن و کلا قیمت ها با قیمت سایت های معروف مثل MOUSER متفاوت هستند . به دوستان دتوصیه میکنم برای یافتن قیمت واقعی میکرو های وارد شده به ایران که اکثرا از این کانال وارد ایران می شوند در این سایت بسیار معروف جستجو کنند:
    302 Found

امیدوارم اقای زارعی نظر کارشناسی خود را نسبت به این آنالیز ارائه کنند

با تشکر

22. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

منم با این میکرو کار کردم. یعنی دوستم حدود 2 سال پیش معرفی کرد که با اینکه امکاناتش زیاد بود اما قیمتش نصف 1768 بود (اون زمان 10 هزار تومن). اما در کل مشکل اصلی اینه که منبع براش خیلی خیلی کمه. اگر سایت لطف کنه یه برد جامع مثل 1768 براش بیاره یا بسازه و شما هم ویدو آموزشی براش حاضر کنید عالی میشه.

یه کار دیگه هم که می تونه خیلی مفید باشه درست کردن هدر بردها هست. اما نه مثل ECA بهتره جوری باشه که کاربردی تر باشن. یعنی مثلا بشه فوری یه برد دست ساز نصبش کرد (اندازه بزرگ نداشته باشه و پایه DIP داشته باشه ( مثلا پایه های DIP دور تا دور باشن یا همچین چیزی ) و خلاصه یکم جم و جور باشه. بردهای ECA خیلی زمخت هستند و بسختی روی حتی برید برد جا میشن.

بعد بجای تنوع مدل در stm بهتره که مثل nxp یکی دو تا چیپ انتخاب شه و روش کار شه. مثلا یه میکرو قوی و گرون و یکی هم ارزون باشه که دیگه انشاالله بیخیال این AVR و ATMEGA8 بشیم.

24. تشکرها از این نوشته :