NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3373 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: چرا بخش زبان های برنامه نویسی وجود نداره؟

کاربر فعال rozeh آواتار ها
    تشکر شده 176 بار در 104 پست

Icon16 چرا بخش زبان های برنامه نویسی وجود نداره؟

سلام
    داشتم فروم رو چرخ می زدم. متوجه شدم هیچ بخشی واسه کد نویسی وجود نداره. عجیبه.
    از طرفی در برخی از بخش ها واقعا مباحث بی مربوطی مطرح شده که فقط مربوط به کدنویسی میشه. اگه یه بخش واسه زبان های برنامه نویسی C/C++ وجود داشت خیلی خوب میشد. طرف توی بخش AVR و ARM بحث در مورد کدنویسی کرده که به بخش واقعا ربطی نداره. من فکر میکنم وجود یه بخش مختص زبان C/C++ لازمه. همچنین یه قسمت واسه python که مثل C توی امبدد خیلی استفاده میشه.

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام

شاید اونطور تخصصی که شما انتظار داری نباشه ولی انجمن برنامه نویسی کامپیوتر وجود داره
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

درود بر شما
    ممنون

یه بخش جداگانه ارزشش رو داره.

در هر صورت دوباره تشکر میکنم.

کاربر علاقه مند ali_rostami_7 آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 36 پست

سلام .پایتون تو امبدد چه کاربردهای اصلی داره؟و وقتی مثلا ما سی و سی پلاس پلاس رو بلد باشیم چه نیازی به اون هستش؟باتشکر

7. تشکرها از این نوشته :

سلام علی جان
    دقیقا همین طوره. من خودم فقط C کار میکنم. C/C++ همیشه خواهد بود چون هیچ چیزی مثلشون نمیاد. فقط توی بعضی از بردهای با پردازنده های سری Cortex-A با python هم کار میکنن. شاید اینا برات جالب باشه:

Anyone using Python for embedded projects? - Stack Overflow

https://wiki.python.org/moin/EmbeddedPython

https://docs.python.org/2/extending/embedding.html

فقط C/C++!

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال aminta آواتار ها
    نام
    امین تقی زاده
    تشکر شده 106 بار در 67 پست

به نظرم اگه یک زبان کامل و عالی بود زبانهای دیگه پا نمی گرفتند
    مسلما هر زبانی یکسری ویژگی هایی داره که زبان های دیگه ندارند و نباید چون ما یک زبانو یاد گرفتیم فک کنیم اون زبان بهترین زبان دنیاس!!!
    مثلا سی هر چند زبانه فوق العاده ایی ولی شی گرایی نداره
    تو یکسری موارد ممکن کار با سی بهتر باشه تا پایتون
    ولی کلی قضاوت کردن درست نیس
    در مورد سیستم هایی که روشون لینوکس بالا میاد پایتون خیلی کاربردیتره تا زبان سی!

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما aminta برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط aminta نمایش پست ها
    به نظرم اگه یک زبان کامل و عالی بود زبانهای دیگه پا نمی گرفتند
    مسلما هر زبانی یکسری ویژگی هایی داره که زبان های دیگه ندارند و نباید چون ما یک زبانو یاد گرفتیم فک کنیم اون زبان بهترین زبان دنیاس!!!
    مثلا سی هر چند زبانه فوق العاده ایی ولی شی گرایی نداره
    تو یکسری موارد ممکن کار با سی بهتر باشه تا پایتون
    ولی کلی قضاوت کردن درست نیس
    نظر در واقع وهم و خیال هستش. باید ببینم واقعیت چه. زبان C/C++ هم کامله و هم عالی. شما بگو واسه چه کاری که نمیشه ازش استفاده کرد.
    ممکنه شما بتونی واسه مقایسه چند زبان سطح بالا واژه "کامل" رو بکار ببری تا مقایسه کنی ولی پایین تر که بیای یه مقدار اوضاع فرق میکنه. نمیشه همه زبان ها رو با هم مقایسه کرد. قطعا این حرکت خیلی مسخره خواهد بود. مثلا جاوا اسکریپت با C
    من با پایتون کار نکردم ولی خیلی تعریفش رو شنیدم. میگن سادگی خاصی داره و راحتی باهاش.توی رتبه ها هم رنک خوبی داره:

Which programming languages are most popular right now?

Programming languages used in most popular websites - Wikipedia, the free encyclopedia

TIOBE Software: The Coding Standards Company

Programming Language Popularity

Top 10 Programming Languages - IEEE Spectrum

مثلا جاوا توی خیلی از رتبه ها رنک بالاتری داره در حالی که خود جاوا بر مبنای زبان C/C++ نوشته شده. الان C++ و جاوا و پایتون (خصوصا این دو آخری) واقعا توی دنیای امبدد اونم از نوع سطح پایین ارزش کار کردن ندارن. یه کامپایلر چقدر می تونه که بهینه باشه تا برنامه های نوشته شده واسه این دو زبان رو اپتیمایز کنه؟ قطعا C خیلی موفق تر خواهد بود. ولی واقعا C/C++ هم می تونه بخوبی کار یه زبان سطح پایین(دیگه بگیم زبان ماشین) مثل اسمبلی رو انجام بده و هم یه زبانی مثل جاوا و پایتون رو. من به شخصه ترجیح میدم برای کارهای بزرگ از C++ استفاده کنم بخاطر اینکه OOP هم بهش اضافه شده. هر چند که با خود C هم میشه OOP کار کرد.

http://stackoverflow.com/questions/3...nted-code-in-c

در کل اگه قراره بخشی برای C/C++ بوجود بیاد، بد نیست کنارش واسه پایتون هم یه بخشی باشه.

13. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما rozeh برای ارسال این پست سودمند:

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    انتخاب نوع زبان تا حدود زیادی بستگی به کاربرد داره.
    من این مورد رو به عینه می بینم. حداقل 50 درصد برنامه ها با پایتان نوشته می شود.
    زبان پایتان زبان فوق العاده ای است و جز اندروید در بقیه موارد پیشرفت خیلی خوبی داشته است.

15. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال aminta آواتار ها
    نام
    امین تقی زاده
    تشکر شده 106 بار در 67 پست

Talking :|

من حرفم این نبود پایتون عالیه سی بدرد نخور
    گفتم این حرف شما که میگید سی بهترین زبانه و چیزی مثلش نمیاد و ... اشتباس کلا زبان بهترین معنی نداره
    هر زبان باسه یکسری کارا بهتره
    میشه گفت برای کار با میکروکنترلر ها تقریبا سی استفاده ی بیشتری و بهتری داره هر چند به نظرم تو همینم نکاتی هس
    چون با زبان های دیگه هم میشه نوشت و صرفا در میکروکنترلر ها ما داریم از یک سری توابع و یا سینتکس ها استفاده میکنیم که حقیقتا بخش کوچکی از سی هستند

من دقیقا مطمئن نیستم منظورتون از امبدد سیستم های سطح پایین همین میکرو است یا چیز دیگه
    تو این موردم اگه میشه منو از وهم و خیال نجات بدین ممنون میشم

شما بگو واسه چه کاری که نمیشه ازش استفاده کرد.
    خوب معلومه با اکثرا زبانها همه کاری میشه کرد ولی هر کدوم تو یک قسمت بهینه تر عمل می کنند یا ساده تر شما را به هدفتون میرسونند
    حالا شما میگید سی بهینه تر تو این مباحث میکرو خوب قبول
    در کل حرفه ما خیلی جدا از هم نیس هر دو میگیم سی برای کار با امبدد های سطح پایین سی بهتره ولی فرقمون اینه که من میگم به صورت کلی جدا از بحث امبدد هر زبان جای خودشو داره و تو یک زمینه بیشتر استفاده میشه
    مثلا سی سی پلاس خودم دوتا کتاب از کتاب خونه گرفتم یکی دایتل و یکی دامی چون با qt میشه gui خوبی طراحی کرد
    برای کار با ترمینال رفتم سراغ سی شارپ و ...

در کل مبحث تاپیک داره عوض میشه بنابراین من همینجا میگم حق با شماس و حرف شما متین
    منم به نظرم بد نیس یک بخش جدا برای برنامه نویسی باشه
    امیدوارم موفق باشید
    ویرایش توسط aminta : 03-01-2015 در ساعت 21:44

17. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

اولا من حرفم این نبود پایتون عالیه سی بدرد نخور
    سلام.
    مسلما همینطور هستش و من هم همچین منظوری نداشتم و همانطور که می دانید زبان سی جد خیلی از زبانها هستش و بایستی به اون احترام بگذارید.
    صحبت و بحث در مورد زبانهای برنامه نویسی کار جالبی نیست چرا که انتخاب زبان بعد از کاربرد به سلیقه بستگی داره. هر کسی ممکنه از ساختار یک زبان خوشش بیاد.
    تمام زبانها خوبن حالا ممکنه هر کدوم یک سری ضعفها داشته باشن ولی این به معنی انتخاب صرف یک زبان به عنوان بهترین و کنار گذاشتن بقیه نمی تواند باشد.

موضوع مهمی که در اینجا وجود داره این هستش که بایستی به یک زبان برنامه نویسی بیشتر به عنوان یک ابزار نگاه کرد و بیشتر سعی شود روی ایده و الگوریتم بهینه تمرکز کرد.
    چیزی که در دنیا و مقالات بهش اهمیت داده می شود راه حل و ایده کارآمد تر هستش و توجه کمتری به پیاده سازی می شود.

در انتخاب زبان برنامه نویسی بعد از در نظر گرفتن کاربرد ، می توان راحتی پیاده سازی را در نظر گرفت به عنوان مثال برای پیاده سازی genetic algorithm یا kalman filter شاید MATLAB بهترین باشد یا برای مانیتورینگ دما Labview که این هم تا حدودی سلیقه ای هستش.

زبانها همه کاربرد خاص خودشون رو دارند به عنوان مثال بایستی از زبان ماشین برای کاربردهای hard realtime استفاده کرد.

پایتان(تلفظ صحیح) هم به دلیل سادگی و کاربردهای گوناگون و کتابخانه های فراوان تقریبا برای هر کاری و شی گرا بودن و قابلیت اجرا بدون تغییر روی هر پلت فرمی طرفدارهای خاص خودش رو داره اما خوب با تمام اینها فکر نکنم بشود از این زبان به عنوان جایگزین سی در درایور نویسی استفاده کرد.
    و به همین ترنیب دیگر زبانها....

به همین جهت به نظر می رسد بخشی برای هر زبان در نظر گرفته بشود و هر کدام طالب بیشتری داشت خوب گسترش پیدا خواهد کرد.

موفق باشید.

19. تشکرها از این نوشته :