NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2549 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 37 از 37

موضوع: راه اندازی دوربین ov7670 بدون fifo

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 63 بار در 22 پست

سلام به همه
    دوست من wantedboy عزیز اون شکل موجهایی که توی دیتا شیت اومدن صرفا برای پی بردن به عملکرد مداره نه اینکه حتما اون شکل موج تو خروجی میاد البته خیلی هم بی ربط به موضوع نیست فقط 10 درصد شایدم کمتر با عمل تفاوت داره. نکته مهم اینه که یه تفاوت کوچولو بین Href و Hsync هست که شما باید با یک رجیستر به نام COM10 قسمت Href changes to Hsync (از دیتاشیت مینونید نگاه کنید)رو فعال کنید تا همزمانیهاتون درست بشه البته این موضوع رو خودم دو سه روز پیش فهمیدم میخواستم در طول آموزش بگم ولی خوب شما باعث خیر شدید و زودتر این مطلب گفته شد. البته اینم بگم اینها تجربیات منه و ممکنه که اشتباه کرده باشم ، از شما تقاضا دارم اگه جایی اشتباهی شده یا دیگر دوستان تجربیات دیگه هم دارن بگن تا موضوع حل بشه بازم ممنون ازهمه ، اگه سوال دیگه هم هست در خدمتیم یاعلی

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند

راستی یه مطلبی رو به همه دوستان باید یادآوری کنم، هدفم از این آموزشها فقط برای اینه که مطلب دوربین رو با کمک هم به طور کامل بازش کنیم و بدونیم دوربینمون چجوری کارمیکنه (حلا هر دوربینی که میخواد باشه باشه) اینکه من بیام یه کتابخونه رو دانلود کنم و یک مدل خاص دوربین و آی سی رو بخرم و مدارمو فعلا راه بندازم و دنبالش نباشم که این مدار چجوری کار میکنه یا اگه بخوام یه تغییر تو برنامم بدم نتونم نباشه هیچ کس در این راه کامل نیست این رو باید هممون قبول کنیم .گه دوستان با حرفهای من موافقن یه یاعلی بفرستن
    ممنون یاعلی

کاربر دائمی wantedboy آواتار ها
    نام
    علی‏ ‏محمد‏ ‏شکرالهی
    تشکر شده 629 بار در 204 پست

سلام دوستان
    من یه برنامه دارم که از چندتا کد کنار هم گذاشتم درست شده خوب کار می کنه.
    با کدویژن هم هست راستی کلاکش را من با stm32 تامین کردم که با توجه به آموزش های دوستمون با همون تایمر میشه.
    بچه ها من ال سی دی گوشی 6300 را راه اندازی کردم به نظر من برای این کار خوب باشه.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط wantedboy : 02-01-2015 در ساعت 21:25

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

سلام به دوستای خوبم
    wantedboy عزیز میشه در مورد برنامت یه توضیحاتی بدی؟ و اگه نحوه راه اندازی lcd 6300 رو هم بگی که خیلی عالی میشه منتظره اطلاعاتت هستیم.یاعلی

- - - Updated - - -

یه عذر خواهی به دوستان بابت وقفه رخ داده در آموزش بدهکارم ، یه چند روزی میخوام وقت بذارم فقط روی رجیسترهای این دوربین که دقیقا طرز کار و نوع خروجی اونهارو چیه و ببینم .
    البته تقریبا نصف رجیسترهارو حل کردم بقیشم ایشالله توی یکی دو روز آینده حل میشه به امید خدا.
    تا دیداری دوباره یاعلی

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی wantedboy آواتار ها
    نام
    علی‏ ‏محمد‏ ‏شکرالهی
    تشکر شده 629 بار در 204 پست

سلام
    برای lcd 6300 به این لینک سر بزنید.
    http://www.iranmicro.ir/forum/13379-...%A7-stm32.html

کاربر فعال
    تشکر شده 47 بار در 38 پست

یه پیش نهاد دارم ولی زیادی هزینه بردازه (از لحاظ زمانی)
    می شه مثلا 10 نفر بشیم و هر نفر 7 صفحه از دیتاشیت رو ترجمه کنه و همینجا بذاره تا یه مجموعه بشه.
    به جا این که یک نفر همه ی کار ها رو بدوش بکشه.
    بعد ببینیم حالا قلق های راه اندازیش چیاس.
    تا این جا که من فهمیدم و دوستان هم گفتن برای راه اندازی با AVR مشکلی نداره تنها موردش همین SCCB هستش که مشابه I2C هستش با این تفاوت که دیگه بیت Acknowledge دیگه نداره اگر چه ارسال ها 9 بیتی هستش.

کاربر علاقه مند

سلام وحید جان
    ممنون از پیامت ، نظرتم بسیار عالی هستش البته من طرز کار و نتیجه خروجی هر رجیستر رو تقریبا بررسی کردم زیاد پیچیده نیست البته دیتاشیت یه نواقصی داره که اونارو حل کردم ایشالله فرصت خالی گیر بیارم حتما در اختبار دوستان قرار میدم ولی بهتره دوستان هم کارهایی که انجام دادن حالا تو هرمرحله ای که هست ، برنامه هایی که کارکردن یا حتی برنامه هایی که جواب نگرفتن رو تو فروم بذارن تا روی اونها هم بحث کنیم حل بشن اینطوری فکر کنم همه به یک نقطه مشترک میرسیم. اینم نظره . . .

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

با سلام خدمت علی آقای عزیز.

به شما بابت کار قشنگتون تبریک میگم.
    علی آقا دیگه وقت زکات عل نشده! منتظریم.

تازه وارد
    نام
    حنان موسوی
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام.
    من تازه این دوربین رو خریدم و دارم در مورد راه اندازیش تحقیق میکنم.از مطالب خوبتون استفاده کردم.ولی تا حالا هیچ اقدام عملی نکردم.
    یه سوال دارم.این دوربین رو میشه مستقیم به نمایشگر که با VGA port یا هر پورت دیگه ای کار میکنه وصل کرد.من هنوز متوجه این قسمت نشدم!

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hannan نمایش پست ها
    سلام.
    من تازه این دوربین رو خریدم و دارم در مورد راه اندازیش تحقیق میکنم.از مطالب خوبتون استفاده کردم.ولی تا حالا هیچ اقدام عملی نکردم.
    یه سوال دارم.این دوربین رو میشه مستقیم به نمایشگر که با VGA port یا هر پورت دیگه ای کار میکنه وصل کرد.من هنوز متوجه این قسمت نشدم!
    سلام
    نه به صورت مستقیم نمیشه اینکار رو انجام داد
    پروتکلهاشون باهم فرق داره

14. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    نام
    حنان موسوی
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbakhshi نمایش پست ها
    سلام
    نه به صورت مستقیم نمیشه اینکار رو انجام داد
    پروتکلهاشون باهم فرق داره
    پس یعنی الان فقط میشه lcd n96 رو درایو کرد؟!

تازه وارد faezehzx آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Gadid

سلام دوستان
    من مدل fifo دار این دوربین ov7670 رو خریدم
    میخوام با یه Amtega32A و زبان Cدوربینو راه اندازی کنم یعنی یک عکس بگیرم و از طریق پورت سریال ارسال کنم به کامپیوتر

ولی نمیدونم چجوری باید اینکارو بکنم چون اکثر بحث دوستان تو این فروم بیشتر روی I2C بود

کسی میتونه به شماتیکی از کاری که من میخوام انجام بدم بزاره و یه برنامه نمونه ای به زبان C که بشه باهاش اینکارو انجام داد ؟؟؟؟؟
    دوربین من 20 پایه داره

ov7670 front.jpg
    ov7670 back.jpg

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام دوستان
    میحواستم بدون ام ایا امکانش هستکه تصویر گرفته شده توسط ov7670 رو روی میکرو sd ذخیره و بعد با کامپیوتر نمایش بدیم؟

کاربر علاقه مند

سلام به همه شرمنده یک مدت درگیر کارهام بودم نشد بیام توی فروم
    در مورد اینکه میخواید با mega32رهش بندازید باید بگم راه اندازی اولیه رو میشه انجام داد ولی قسمت دریافت اطلاعات بسختی این کار انجام میشه
    در موردi2c باید بگم اطلاعات روی این پروتکل نیست این I2C فقط برای read and write رجیسترهای داخلی دوربینه
    کلا شما برای خروجی
    3 تا پایه Vsync / Hsynd / Pclk داری به همراه 8 پایه دیتا ی D0-D7 شما دیتاهارو به صورت پارالل داری البته مال من مدل بدن آی سی فیفو بود مال شما که آی سی داره کار راحتتره
    در مورد سوال دوستمون chaeridriwro باید بگم بله امکانش هست که شما تصاویر و توی mmc ذخیره کنی البته یکسری مراحل جالب اما سخت داره که باید انجام بدی
    بازم اگه دوستان سوال بود درخدمتیم
    یاعلی

عضو جدید
    تشکر شده 12 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط علی دشته صبح نمایش پست ها
    ... بازم اگه دوستان سوال بود درخدمتیم، یاعلی
    جناب دشته صبح گرامی؛

به نظرم کار بسیار مفید و زحمت باارزشی که کشیده بودین هنوز به سرانجام مطلوب و پایان خوش نرسیده؛ متاسفانه همچنان منابع قابل اتکاء و توصیفی (شماتیک + سورس + توضیحات فنی)، برای راه اندازی کامل (شامل گرفتن یک تصویر، ذخیره آن روی SD Card یا فلاش مموری، نمایش روی LCD رنگی یا ارسال به رایانه و ...) به ویژه در مورد نوع Fifo دار این دوربین با BascomAVR و میکروهای AVR معمولی (نه سری ATXmega) در نت وجود ندارد (البته با CodeVision و زبان C آردوینو می شه سورسهای نسبتا خوبی پیدا کرد).

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط علی دشته صبح نمایش پست ها
    در مورد اینکه میخواید با mega32رهش بندازید باید بگم راه اندازی اولیه رو میشه انجام داد ولی قسمت دریافت اطلاعات بسختی این کار انجام میشه
    در موردi2c باید بگم اطلاعات روی این پروتکل نیست این I2C فقط برای read and write رجیسترهای داخلی دوربینه
    کلا شما برای خروجی
    3 تا پایه Vsync / Hsynd / Pclk داری به همراه 8 پایه دیتا ی D0-D7 شما دیتاهارو به صورت پارالل داری البته مال من مدل بدن آی سی فیفو بود مال شما که آی سی داره کار راحتتره
    در مورد سوال دوستمون chaeridriwro باید بگم بله امکانش هست که شما تصاویر و توی mmc ذخیره کنی البته یکسری مراحل جالب اما سخت داره که باید انجام بدی
    بازم اگه دوستان سوال بود درخدمتیم
    یاعلی
    سلام
    خسته نباشید
    مهندس از مدل بدون fifo ای که راه انداختی نمیخای یه شماتیک به بچه ها بدی؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام میخواستم از erfanpower تقاضا کنم اگر ممکن است مدار و سورس راه اندازی این دوربین به همراه fifo رو روی سایت قرار بدن خیلی ممنون از لطفتون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12