NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3389 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: سوال در مورد زمینه کاری

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Exclamation سوال در مورد زمینه کاری

من افراد زیادی رو دیدم که یه مدت با علاقه میکرو رو دنبال کردن بعد گذاشتن کنار مخصوصا بخاطر اینکه براشون درامد نداشت میخواستم بدونم نظر دوستان چیه ؟ شما با چه روشی از معلوماتتون کسب درامد میکنید؟برای من که تازه شروع کردم توی چه زمینه ای بیشتر ف عالیت کنم که چند سال دیگه بتونم به عنوان یه شغل بهش نگاه کنم؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند NoBoko آواتار ها
    تشکر شده 73 بار در 45 پست

خیلی از تجهیزاتی که با میکرو ساخته میشه، اگه مشتری در حوزه صنعت واسش پیدا کنید، درآمد خیلی خوبی داره...
    اما برای خارج از کاربردهای صنعتی (مثل کاربرد خانگی) ، چون احتمالا کسی نیست که از تولید انبوه این تجهیزات حمایت کنه، به خاطر قیمت بالا یا شاید کیفیت پایین، ممکنه فروش نداشته باشه.
    به عنوان مثال جدیدا که این فروشگاه های زنجیره ای سرک می کشیدم، دیدم یک سری اسباب بازی های ساخت داخل هم با قیمت مناسب وارد بازار و سیستم توزیع شده،
    اما بازم چون اسباب بازی های ارزان چینی یا (گران و با کیفیت خارجی) کنار این ها فروخته میشه، به فروش این ها تا حدود زیادی ضربه میزنه!

الان فکر کنم بعد از استفاده در صنعت، برای آموزش و یاد دادن به دیگران اگر از دانش تان استفاده کنید، درآمد خوبی میتواند داشته باشد.
    یک ایده ای که در این سایت مطرح کردم، درآمد زایی به وسیله توسعه دادن برنامه ها و کدهای کاربردی هست.شاید شبیه کاری که مثلا طراحان سایت انجام میدن رو برای کدهای سخت افزاری هم بشه تعمیم داد.

کاربر علاقه مند linux آواتار ها
    تشکر شده 27 بار در 13 پست

تاپیک خوبی زدید.

من کوچک تر از اونم که بخوام نصیحتی کنم ولی توصیه های زیر رو برای دوستانی دارم که تازه وارد این رشته شدند و کلی سوال براشون وجود داره (همونطوری که واس من وجود داشت و دوست داشتم این توصیه ها رو 8 سال پیش یکی بهم بگه)
    دنیای الکترونیکی ها خیلی پیچیده شده. شما باید همیشه خودتون رو آپدیت نگه دارید و بعضی وقتها واقعاً آدم احساس گیجی بهش دست میده که چکار کنم آخر!
    اینم در نظر داشته باشید تا سن 30 سالگی میشه هر چیزیو با علاقه یاد گرفت ولی از اون به بعد انقدر مشکلات پیش میاد که نه وقت این کارها رو دارید و نه حوصلشو.
    من خودم PLC کار هستم (حرفه ای و نه اینکه یک کتاب خونده باشم) ولی همیشه سعی کردم همه چیز کار کنم (انواع میکرو و اخیراً هم که برنامه اندروید و لینوکس می نویسم ). درسته من PLC کار هستم ولی هر پروژه ای بهم بخوره انجام میدم ولی طبیعیه که پروژه همیشگی نیست.
    توصیه های من برای تضمین آینده شغلی دوستانی مثل علی آقا رو میتونیم اینطور جمع بندی کنم:

1. یک زبان برنامه نویسی رو کاملاً مسلط بشید. اولش سخته ولی کم کم راه میفتید. توصیه ی شخصی من زبان JAVA هست به عناون زبان بسیار خوب برای برنامه نویسی کامپیوتر و دیوایسها. زبان C و اونچیزی که برای میکرو ها استفاده میکنیم در واقع زبان Embedded C نام داره و چیز خاصی نیست پس اونو به عنوان یک زبان برنامه نویسی معرفی نمیکنم.

2. مطلقاً دنبال برنامه نویسی میکرو با بسکام و ... نباشید (کار اشتباهی که من کردم) و به کار با C عادت کنید چون خیلی راحت میتونید از یک میکرو به میکروی بعدی حرکت کنید.

3. من اگه 7 سال پیش بر میگشتم فقط FPGA کار میکردم به چند دلیل. اول اینکه واقعاً بازار کار خوبی داره و خیلی کاربردهاش از میکرو بیشتره. دوم اینکه واقعآً راحته به نسبت برنامه نویسی میکرو و سوم اینکه هیچ وقت قدیمی نمیشه.

4. هدف خودتون از درس خوندن رو معین کنید. اگه واقعاً می خواید وارد بازار کار بشید و به فکر دکتری نیستید، فوق دیپلم برای کسانی که از هنرستان وارد دانشگاه شدند کاملاً کفایت می کنه. وقتتون ر وتوی دانشگاهها هدر ندید (بعضی ها که فوق لیسانس مدیریت میخونن! )

5. از خرج کردن پول برای رفتن به کلاس های "خوب" نترسید. حتی اگه وضعتونم خوب نیست، سعی کنید اوایل دانشگاه از این کلاس ها برید چون واقعاً دیدتون رو باز میکنه. البته کلاس های فنی حرفه ای هم خوب هستند ولی همه جا فکر نکنم باشه و یکمم زمان بره.

6. در انتها امیدوارم حتی یک نفر از افرادی که تازه می خوان انتخاب رشته کنند این تاپیک رو بخونن و مخاطبم با این افراد هست: "اگر میخواید رشته ی فنی بخونید و وارد کار بشید، شک نکنید و نرم افزار بخونید و لاغیر" چون کاملاً مستقل میتونید کار کنید و به کسی وابسته نیستید. خود من که PLC کار هستم باید برم جنوب و .... ولی پروژه نرم افزاری ارزش افزوده ی بالایی داره و براحتی میتونید کسب در آمد داشته باشید. البته اینم بگم اگه باهوش باشید و الکترونیک بخونید و تواماً نرم افزار هم کار کنید که دیگه محشره.

ببخشید طولانی شد (اینها کاملاً تجارب و نظرات شخصی بودند و طبیعتاً برخی با بعضی جاهاش ممکنه مخالف باشند.)

موقث و پیروز باشید.
    ویرایش توسط linux : 17-12-2014 در ساعت 20:48

5. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما linux برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 7 بار در 7 پست

شما توقع نداشته باش به محض اینکه میکرو یاد گرفتی بتونی ازش پول در بیاری کسی نمیاد به یک ادم مبتدی یک پروژه صنعتی بسپاره شما باید زیر و بم میکرو که میخوای یاد بگیری را در بیاری پیشنهاد من یاد گیری میکرو arm هست چون اینده دسته این میکرو هست بعد از اینکه یاد گرفتی بیا پروژه دانشجویی با هاش انجام بده بهترین راه هم تبلیغ تو دانشگاه هست کلی دانشجو هستند که پروژه آخرشون با میکرو هست بعد از این هم اگر موفق بودی بیا صنعتی کار کن مطمئن باش درآمد عالی داره

کاربر علاقه مند NoBoko آواتار ها
    تشکر شده 73 بار در 45 پست

من به یک نتیجه خیلی بزرگ رسیدم توی زندگیم، اگه قراره کاری رو انجام بدیم، در رشته ی خاصی تحصیل کنیم یا شغلی رو انتخاب کنیم، باید از اون اول سنگ بناش درست گذاشته بشه،
    وگرنه به احتمال زیاد نتیجه ای نمیرسه یا یک جای کار با سر زمین می خوریم!
    مثلا همین رشته برقی که ما خوندیم، سنگ بناش بر اساس استفاده از یک سری نرم افزارهای قفل شکسته و کتاب های کپی رایت دار گذاشته شده ،
    شاید در نهایت نه به درد زندگی مون بخوره نه شغل و درآمد، ولی باعث شده با همین دانلودها به اندازه یک کتابخانه ملی به یک سری آدم نامعلوم در ینگه دنیا بدهکار بشیم!
    نمی دونم بابت این قضیه باید تاسف خورد یا یقه ی اون کسانی که سر ما شیره مالین رو ** داد؟!

8. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ضمن عرض تشکر از دوستان خیلی ها توصیه کردند که زبان سی رو انتخاب کنم و منم گوش دادم به برنامه نویسی علاقه شدیدی دارم به امید خدا شروع کردم به مطالعه تا ببینیم چی پیش میاد