NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3435 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: هنگ میکرو با لمس فلز به پایه ها

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 47 پست

پیش فرض هنگ میکرو با لمس فلز به پایه ها

سلام مهندسین عزیز<br>من یه میکرو pic16f876a &nbsp;دارم که روی مدار چاپی لحیم و تمام کاراش انجام شده .....اگر ریا نباشه از نظر مدار و placement قطعات روی برد خاطر جمع باشد که درسته درسته ..... چون چند تا مدار مختلف با این روش مدار و placement و PCB عین یه مرد در حال کار در محیط صنعتی هستند<br>مشکلی که پیش اومده اینه که میکرو به شدت در مقابل لمس حساس هستند البته لمس با یک جسم فلزی ......&nbsp;<br>فرض کنید پایه میکرو رو با یک پیچ گوشتی ساعتی فلزی که تمام بدنش فلز هست لمس میکنم میکرو ریست و برخی مواقع هنگ میکنه ..... پایه هایی که بیشتر حساس هستند پایه های اسیلاتور خارجی و ریست و پایه PGC که همون پایه پروگرمر هست به محض اینکه این پایه با جسم فلزی ارتباط برقرار می کنند میکرو هنگ یا ریست (اکثر مواقع) می شه.....<br>برنامه فقط یه چشمک زن هست و نه هیچ خط اضافه ای دیگه ....<br>دوستان حدس میزنید مشکل از کجا باشه ؟؟؟؟؟<br><br>

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

سلام عزیز جان

اگه یه سرچ می کردی راه حل مشکلت رو پیدا می کردی , مشکل از فیلتری هست که رو پایه ریست گذاشتی!
    فیلتر رو یا بر اساس دیتاشیت PIC های سری 18 بذار یا اصلا فیلتر نذار و فقط با یه مقاومت 1 کیلو پایه ریست رو پول آپ کن
    این دو تا تاپیک رو هم ببین :

نویز گرفتن pic16f876a

اثر نویز و ریست شدن میکرو pic

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما sajjad_AD برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

مهندس من فیلتر نمی ذارم یعنی اون خازن رو نمی ذارم من به جای 1 کیلو یه مقاومت 4.7k برای پایه ریست پول اپ کردم ....
    به نظر شما واقعا مشکل از 4.7 کیلو هست ؟

نام
    سجاد

امتحان کن 1 کیلو رو ولی پایه های ریست و اسیلاتور رو که نباید لمس کنی درضمن فیوز بیت های lvp و دیباگر مد هم باید غیر فعال باشن دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه ...

7. تشکرها از این نوشته :

ناظم انجمن Ma3ood آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 3,087 بار در 1,509 پست

پایه ریست و اسیلاتور لمس بشه در اکثر میکروها همین مشکل پیش میاد ، البته شما الکتریسیته بدنتون یه خورده بالا هم هست
    در کل تو چه محیطی هست که دایم اینا لمس میشه

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

در مورد lvp و دیباگر هر دو رو رعایت کرده بودم
    فعلا نمی خوام دست به اچار بشم و مقاومت رو تغییر بدم چون مطمئن نیستم مهندس و همچنین در دیتا شیت شده 1 کیلو تا 10 کیلو که من 4.7 کیلو قرار دادم
    یه چند مورد دیگه هم هست اگه بگم بد نیست
    1- چون یک بار ای سی pic smd عوض کردم مجبور به استفاده از روغن شدم و الان برد کاملا چرب شده زیر سطح ای سی و اطراف اون
    2- تغذیه ام زیاد جالب نیست یه اداپتور 9 ولتی موبایلی هست که با یه 7805 و بقیه داستان........
    3- بعضی وقت ها پروگرمر ای سی رو نمیشناسه ولی ای سی داره کار میکنه یعنی الان ای سی داره تمام کارها شو به دقت انجام میده حتی ارتباط سریال باهاش با کامپیوتر برقرار می کنم جواب میده ولی بعضی وقتا (چون ICSP ای سی ام SMD هست) می خوام پروگرمر کنم پروگرمر نمیشناسه میکرو رو میگه همچین میکرویی رو شناسایی نکرده ....
    اصلا داستان عجیب غریبی شده این برد ما ................
    همچنان منتظر نظراتتون هستم

کاربر فعال

Ma3ood
    عزیز
    خودم اتفاقی متوجه شدم..... مدار در حالت عادی هم بعضی وقتا حتی وقتی که Watch Dog روشنه میره (یعنی تا ریست سخت افزاری نکنم همون وضع میمونه)توی کما .............
    اصلا توی قاب قرار میگره و پایه به هیچ عنوان لمس نمیشه ........
    فرض کن هر بار که پایه ریست و پایه اسیلاتور و PGC رو لمس می کنم حتما و 100 در 100 ریست اتفاق میفته ولی پایه های ودیگه مثلا I/O و UART و SPI و .... هر دو یه سه بار که لمس میشه یه بار ریست میشه ........

فکر نمی کنید یه جار کار میلنگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام
    سجاد

بنظر من که دست به آچار شو اگرم از روغن لحیم استفاده کردی که واویلا تمیزش کن تغذیت رو هم ازش مطمئن شو ... عجیب غریب هم خودتی
    درضمن یا دیتاشیت چرت گفته یا میکرو های ما خیلی اورجینال هستن جدی میگم
    ویرایش توسط sajjad_AD : 01-12-2014 در ساعت 23:17

13. تشکرها از این نوشته :