NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3230 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: اتصال lcd کوبی بورد 2 در اندروید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 11 بار در 11 پست

Icon16 اتصال lcd کوبی بورد 2 در اندروید

سلام
    من بورد توسعه رو به همراه کوبی بورد 2 خریدم.
    با vga‌ و hdmi تست کردم مشکلی نداره ولی با اتصال lcd به بورد اصلا lcd روشن نمیشه.

برای تنظیم کردن هم طبق آموزش ویکی در کویرالکترونیک پیش رفتم ولی اصلا فایلی به نام script.bin پیدا نمیشه.(در ضمن اندروید رو روت کردم و به فایل های سیستمی دسترسی دارم)
    توی سایت سازنده هم 3 تا ایمیج اندروید وجود داره که هر 3 تای اونا زدن که از script.bin پشتیبانی نمیکنن.
    دونبال فایل sys_config.bin هم گشتم ولی اونم نیست.فقط یه فایل به اسم magic.bin هست که اونم چیزی نداشت.

حالا خواستم ببینم کسی روی اندروید تونسته lcd رو راه بندازه.

ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام
    من بورد توسعه رو به همراه کوبی بورد 2 خریدم.
    با vga‌ و hdmi تست کردم مشکلی نداره ولی با اتصال lcd به بورد اصلا lcd روشن نمیشه.

برای تنظیم کردن هم طبق آموزش ویکی در کویرالکترونیک پیش رفتم ولی اصلا فایلی به نام script.bin پیدا نمیشه.(در ضمن اندروید رو روت کردم و به فایل های سیستمی دسترسی دارم)
    توی سایت سازنده هم 3 تا ایمیج اندروید وجود داره که هر 3 تای اونا زدن که از script.bin پشتیبانی نمیکنن.
    دونبال فایل sys_config.bin هم گشتم ولی اونم نیست.فقط یه فایل به اسم magic.bin هست که اونم چیزی نداشت.

حالا خواستم ببینم کسی روی اندروید تونسته lcd رو راه بندازه.

ممنون
    سلام.
    نکات زیادی وجود داره:
    ایمجی که magic.bin داره قابل تعویض نیست تلاش نکنید.
    تعویض اسکریپت هم خیلی راحت نیست.
    sys_config هم ربطی به قضیه نداره.
    برای السیدی هم درسته نباید روشن بشود باید ایمج اختصاصی برای السیدی ساخته شود.
    همه موارد راه اندازی شده اند فقط عجله نکنید تا 2 ماه دیگه این موارد و موارد دیگر مشخص خواهند شد.
    تا آماده شدن صبر کنید و فعلا روی موارد دم دستی کار کنید.
    موفق باشید.

کاربر علاقه مند

سلام<br>تونستم فایل script.bin رو پیدا کنم.<br>توی فایل طبق فایل lcd 7 اینچ اون رو تغییر دادم و به بورد انتقال دادم.باز هم روشن نشد.اگه فایل script.bin کوبی 2 توی فایل کوبیک رو اگه دارید برام بفرستید چون مثل اینکه اونجا کار میکنه .میخوام این رو داخل script.bin کوبی خودم ویرایش کنم که ببینم جواب میده یا نه.<br><br>ممنون

- - - Updated - - -

اینم فایل script.fex من هست.تغیرات رو اعمال میکنم ولی نمیدونم چرا تبدیل به bin نمیشه.

اگه کسی میتونه چک کنه ببینه مشکلش چیه که تبدیل نمیشه.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: zip script.zip (4.7 کیلو بایت, 19 نمايش)

کاربر فعال
    تشکر شده 93 بار در 60 پست

سلام
    این که فایل fex تبدیل نمیشه دلیلش اینه که شما یه اشتباهی توش دارید. حالا یا یه سری تگ ها رو جا انداختید یا غیر استاندارد مقدار دادید (مثلا [ رو نزاشته باشید ) فایل fex اصلی ایمیج رو کپی کنید و اون رو تغییر بدید.
    این فایل fex که ضمیمه کردم برای cubian جواب میده. حالا نمی دونم تو اندروید هم همین هست یا نیاز به تغییر داره؟!؟ فقط گزاشتم که مقادیری که برای LCD تنظیم شده رو مقایسه کنید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar script.rar (4.9 کیلو بایت, 22 نمايش)

کاربر علاقه مند

ممنون.
    ولی با این نشد.lcd من 50 پین هست.این رو که ریختم روی lcd خطوط رنگی نمایش داده شد.

نام
    داریوش عباسی نژاد

ممنون.
    ولی با این نشد.lcd من 50 پین هست.این رو که ریختم روی lcd خطوط رنگی نمایش داده شد.
    سلام.
    اگر جواب گرفتید که بهتر اگر نه تا چند وقت دیگه اولین نسخه ایمج اندروید اختصاصی کویر که تصویرش روی السیدی هستش روی سایت قرار خواهد گرفت.
    موفق باشید.

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzelecom نمایش پست ها
    ممنون.
    یه راهنمایی : اصلا به فایل sys_config مربوط نیست!!!

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    اگر جواب گرفتید که بهتر اگر نه تا چند وقت دیگه اولین نسخه ایمج اندروید اختصاصی کویر که تصویرش روی السیدی هستش روی سایت قرار خواهد گرفت.
    موفق باشید.
    میشه بگید چقدر طول میکشه که آماده بشه.خیلی نیاز دارم.
    گفتید تصویرش روی ال سی دی هست؟کجا؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sarab1 نمایش پست ها
    یه راهنمایی : اصلا به فایل sys_config مربوط نیست!!!
    خب پس مربوط به کجاست .بگید میرم دنبالش پیداش میکنم.
    ممنون

نام
    داریوش عباسی نژاد

میشه بگید چقدر طول میکشه که آماده بشه.خیلی نیاز دارم.
    گفتید تصویرش روی ال سی دی هست؟کجا؟
    حدود 2 هفته یا کمی بیشتر.
    بله تصویر پیش فرض روی السیدی هستش.
    تنظیمات تصویر اندروید هم مثل لینوکس با script.bin هست.
    برای ویرایش این فایل هم 3 روش هست که بهترینش در مراحل آخر کامپایل اندروید هست.
    موفق باشید.

کاربر فعال sarab1 آواتار ها
    تشکر شده 172 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzelecom نمایش پست ها
    خب پس مربوط به کجاست .بگید میرم دنبالش پیداش میکنم.
    ممنون
    system server

کاربر علاقه مند

حدود 2 هفته یا کمی بیشتر.
    بله تصویر پیش فرض روی السیدی هستش.
    تنظیمات تصویر اندروید هم مثل لینوکس با script.bin هست.
    برای ویرایش این فایل هم 3 روش هست که بهترینش در مراحل آخر کامپایل اندروید هست.
    موفق باشید.
    منتظر میمونم.
    فقط حتما تاچ مقاومتی رو هم برای اندروید راه بندازید.
    ممنون

نام
    داریوش عباسی نژاد

منتظر میمونم.
    فقط حتما تاچ مقاومتی رو هم برای اندروید راه بندازید.
    ممنون
    باشه.
    فقط یادتون نره خبر بگیرید هر چند اطلاع رسانی خواهد شد.
    موفق باشید.

کاربر علاقه مند shompet آواتار ها
    نام
    مسعود محمدخانی
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام
    من میخواستم روی کوبی برد2 ای که دارم آندروید نصب کنم ولی یه مقدار به مشکل خوردم، تا الان 3 تا ایمیچ رو با نرم افزار فونیکس کارت یا win32 disk Imager روی کارت sd ریختم ولی بالا نمیان و کلی خطا میدن (لوگ برد رو با تبدیل سریال به یو اس بی دارم)، با این حساب فکر کردم که شاید این ایمیج ها برای نند باشن پس برای استفاده از نرم افزارهای phonix suit و live suit(ورژن قدیمی phonix suitهه گمونم) هم تلاش کردم ولی برد رو نمیشناسن، فرآیند وصل برد هم اینطوری بود: اول نرم افزار فونیکس رو اجرا میکردم و برد رو خاموش میکردم، بعد دکمه ی fel رو نگه میداشتم، بعد با کابل otg برد رو به کامپیوتر وصل میکردم، دکمه ی fel رو ول میکردم، چون هیچ اتفاقی نمی افتاد روشن کردن برد رو تو همون حالتی که دکمه ی fel رو نگهداشته بودم هم امتحان کردم، سیستم عامل روی نند بالا نیومد ولی چراغ روشن بودن برد روشن شد، ویندوز اتوماتیک یه درایوری رو هم نصب کرد و بعدش هیچ اتفاق خاصی نیافتاد...
    سوالی که از شما دارم اینه که من چه آندرویدی رو و با چه نرم افزاری میتونم رو برد نصب کنم؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط shompet نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم روی کوبی برد2 ای که دارم آندروید نصب کنم ولی یه مقدار به مشکل خوردم، تا الان 3 تا ایمیچ رو با نرم افزار فونیکس کارت یا win32 disk Imager روی کارت sd ریختم ولی بالا نمیان و کلی خطا میدن (لوگ برد رو با تبدیل سریال به یو اس بی دارم)، با این حساب فکر کردم که شاید این ایمیج ها برای نند باشن پس برای استفاده از نرم افزارهای phonix suit و live suit(ورژن قدیمی phonix suitهه گمونم) هم تلاش کردم ولی برد رو نمیشناسن، فرآیند وصل برد هم اینطوری بود: اول نرم افزار فونیکس رو اجرا میکردم و برد رو خاموش میکردم، بعد دکمه ی fel رو نگه میداشتم، بعد با کابل otg برد رو به کامپیوتر وصل میکردم، دکمه ی fel رو ول میکردم، چون هیچ اتفاقی نمی افتاد روشن کردن برد رو تو همون حالتی که دکمه ی fel رو نگهداشته بودم هم امتحان کردم، سیستم عامل روی نند بالا نیومد ولی چراغ روشن بودن برد روشن شد، ویندوز اتوماتیک یه درایوری رو هم نصب کرد و بعدش هیچ اتفاق خاصی نیافتاد...
    سوالی که از شما دارم اینه که من چه آندرویدی رو و با چه نرم افزاری میتونم رو برد نصب کنم؟
    سلام.
    برای کیوبی برد 2 و برای نندفلش شما نمی توانید از livesuit استفاده کنید و باید صرفا از PhoenixSuit استفاده کنید.
    برای میکرو اس دی هم باید از phoenixCard استفاده کنید.
    و اما درایور:
    برای درایور وقتی PhoenixSuit نسخه 8 رو که یک فایل با پسوند msi هستش رو نصب کنید درایور نصب میشود.
    در نهایت برای لود ایمج روی نند قبل از هر کاری ابتدا نرم افزار را باز کرده و ایمج اندروید را به نرم افزار آدرس دهی کنید و بعد دکمه FEL را در حالی که نگه داشتید برد را با کابل OTG به کامپیوتر وصل کرده و روشن کنید.
    اگر همه مراحل درست انجام داده باشید بعد از 2 بار صدای یو اس بی یک پیام میاد مبنی برفرمت و بعد از اون ایمج روی برد ریخته شده و اندروید به طور خودکار بوت می شود.
    موفق باشید.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند shompet آواتار ها
    نام
    مسعود محمدخانی
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام.
    برای کیوبی برد 2 و برای نندفلش شما نمی توانید از livesuit استفاده کنید و باید صرفا از PhoenixSuit استفاده کنید.
    برای میکرو اس دی هم باید از phoenixCard استفاده کنید.
    و اما درایور:
    برای درایور وقتی PhoenixSuit نسخه 8 رو که یک فایل با پسوند msi هستش رو نصب کنید درایور نصب میشود.
    در نهایت برای لود ایمج روی نند قبل از هر کاری ابتدا نرم افزار را باز کرده و ایمج اندروید را به نرم افزار آدرس دهی کنید و بعد دکمه FEL را در حالی که نگه داشتید برد را با کابل OTG به کامپیوتر وصل کرده و روشن کنید.
    اگر همه مراحل درست انجام داده باشید بعد از 2 بار صدای یو اس بی یک پیام میاد مبنی برفرمت و بعد از اون ایمج روی برد ریخته شده و اندروید به طور خودکار بوت می شود.
    موفق باشید.

اول از همه بگم که مشکل حل شد!
    نرم افزار فونیکس ورژن 1.0.8 بدون مشکل نصب شد ولی نتونست درایورهای لازم رو نصب کنه، من به صورت دستی این کار رو کردم، البته با توجه به دسترسی نداشتن به فایلهای درایور به صورت جداگانه در کنار نرم افزار فونیکس 1.0.8، از درایورهای موجود در اینجا استفاده کردم، برای نصب دستی درایور(ویندوز 8.1) باید اول از device manager ، آیکن کامپیوتر خودمون رو تو لیست پایینی انتخاب کنیم، بعد وارد منوی actions بشیم و از اونجا add legacy hardware رو انتخاب کنیم، در ادامه گزینه ی دوم رو انتحاب میکنیم که به ما اجازه میده درایور سخت افزار رو به صورت دستی نصب کنیم، در مرحله ی بعدی گزینه های پیش فرض رو انتخاب میکنیم و در مرحله ی بعدیش با استفاده از گزینه ی have disk آدرس فولدر درایورها رو میدیم...، وقتیکه درایور با موفقیت نصب شد همین کاری که آقای عباسی گفتن رو انجام دادم و قضیه اوکی شد...، با تشکر
    یه نکته دیگه اینکه موقع بالا اومدن آندروید به خیل عظیم خطاهای لوگ سریال برد توجه نکنید و خروجی تصویر رو چک کنید!!
    ویرایش توسط shompet : 16-06-2015 در ساعت 17:23

18. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

نقل قول نوشته اصلی توسط shompet نمایش پست ها
    اول از همه بگم که مشکل حل شد!
    نرم افزار فونیکس ورژن 1.0.8 بدون مشکل نصب شد ولی نتونست درایورهای لازم رو نصب کنه، من به صورت دستی این کار رو کردم، البته با توجه به دسترسی نداشتن به فایلهای درایور به صورت جداگانه در کنار نرم افزار فونیکس 1.0.8، از درایورهای موجود در اینجا استفاده کردم، برای نصب دستی درایور(ویندوز 8.1) باید اول از device manager ، آیکن کامپیوتر خودمون رو تو لیست پایینی انتخاب کنیم، بعد وارد منوی actions بشیم و از اونجا add legacy hardware رو انتخاب کنیم، در ادامه گزینه ی دوم رو انتحاب میکنیم که به ما اجازه میده درایور سخت افزار رو به صورت دستی نصب کنیم، در مرحله ی بعدی گزینه های پیش فرض رو انتخاب میکنیم و در مرحله ی بعدیش با استفاده از گزینه ی have disk آدرس فولدر درایورها رو میدیم...، وقتیکه درایور با موفقیت نصب شد همین کاری که آقای عباسی گفتن رو انجام دادم و قضیه اوکی شد...، با تشکر
    یه نکته دیگه اینکه موقع بالا اومدن آندروید به خیل عظیم خطاهای لوگ سریال برد توجه نکنید و خروجی تصویر رو چک کنید!!
    من همچنان از ویندوز 7 استفاده میکنم که درایورها به خوبی کار میکنن.
    کلا از ویندوز 8 خوشم نمیاد!
    البته ویندوز 10 هم خوبه.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری