NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3019 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 66

موضوع: منابع و کتب آموزشی avr به زبان فارس

کاربر فعال Elec_l0vE آواتار ها
    تشکر شده 47 بار در 34 پست

سلام پست 9 و 10 لینکاش مشکل داره میشه تصحیحش کنید تنکس

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال Elec_l0vE آواتار ها
    تشکر شده 47 بار در 34 پست

جناب کویر یا دیگر مدیران سایت خواهش میکنم رسیدگی کنید .لینکا همه مشکل دارن . من عضو قدیمی سایت هستم . قبلا خیلی بیشتر توجه و رسیدگی میکردن

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Elec_l0vE برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    متاسفانه من فایلها ندارم دوستانی که اپلود دارند باید زحمت بکشند
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

7. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    نام
    حامد مسلمي زاد
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط aliAVR نمایش پست ها
    اموزش مقدماتي AVR به زبان c (كدويژن)

داداش فايلها مشكل دارن

9. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    نام
    حامد مسلمي زاد
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

درستن ببخشيد

11. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید mobin_m آواتار ها
    نام
    مبین محسن زاده
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام
    به کتاب مرجع کامل میکروکنترلرهای AVR با محوریت Bascom تالیف مهندس مبین محسن زاده از انتشارات دیباگران تهران مراجعه کنید : www.pcsh.ir

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 70 بار در 45 پست

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    آموزش میکروکنترلرهای avr با زبان بیسیک در 187 صفحه فارسی به همراه سورس کدها و پروزه های تکمیلی
    آموزش تقریبا بین تمامی آموزش ها کامل ترین هست و برای برنامه نویسی میکروکنترهای avr با زبان بیسیک و با کامپایلر bascom avr می باشد

دانلود
    سلام لینک دانلود خرابه خواهشا اصلاح کنید.درضمن لینک های پروژهای دیگه هم خرابه

تازه وارد
    نام
    مهدی صوفی
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام خدمت مدیران محترم سایت وزین میکرو الکترونیک اکثر لینکهای موجود در این پست مشکل داشتند و قابل دانلود نبودند لطفا بررسی نمایید با تشکر

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

لینک های دانلود که کار نمیکنه

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

پیش فرض کتاب مفید برای زبان c

سلام دوستان من زبان برنامه نویسی C رو بلدم فقط مشکلم اینه که نمیدونم چطور از اون تو AVR استفاده کنم خوبیه بسکام اینه که تو help ش همه چی رو توضیح داده ولی من واسه زبان سی همچین منبعی رو پیدا نکردم
    مثلا این که برای اسکن صفحه کلید دارای کتابخانه خاصی هست یا نه؟
    اگه کتابی در این مورد حتی انگلیسی رو واسه دانلود قرار بدین ممنون میشم
    اگرم این کتابو داشتین لطق کنین واسه دانلود بزارین
    Embedded C Programming and the Atmel AVR

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض درخواست لینک جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    آموزش کدویژن به زبان فارسی در 223 صفحه به همراه سورس کدها .این اموزش برای برنامه نویسی میکروکنترلرهای avr به زبان c می باشد که به کمک کامپایلر معروف کدویژن صورت می گیرد.پیشنهاد می کنم حتما این اموزش را دانلود کنید واقعا در بین آموزش ها کامله!
    عنوان مطالب
    reset فيوز بيت ها، منابع كلاك و
    c آشنايي با زبان
    پروژه 1 :فلاشر ساده
    7-segment پروژه 2: كانتر يك رقمي با
    (lcd) پروژه 3 :نمايشگر كريستال مايع
    پروژه 4: اسكن صفحه كليد ماتريسي
    led dot matrix پروژه 5: نمايشگرهاي
    وقفه هاي خارجي
    پروژه 6: آشكار ساز عبور از صفر
    تايمر/كانتر صفر
    پروژه 7 : فركانس متر ديجيتال
    pwm با dc پروژه 8: كنترل موتور
    عملكرد تايمر دو
    ميكروكنترلر rtc پروژه 9: ساعت با
    تايمر/كانتر يك
    پروژه 10 : كنترل سرو موتور
    پروژه 11 : توليد موج سينوسي
    (rs- پورت سريال ( 232
    پروژه 12 : پورت سريال در ويژوال بيسيك
    rs با 232 usb پروژه 13 : ارتباط دهي
    i2c bus (twi)
    i2c هاي eeprom پروژه 12 : ارتباط با
    مبدل آنالوگ به ديجيتال
    lm پروژه 13 : اندازه گيري دما با سنسور 35
    مقايسه كننده ي آنالوگ
    spi bus
    watchdog و تايمر sleep هاي mode
    i/o پيوست 1: تنظيمات رجيسترهاي
    پيوست 2: نحوه ي ارتباط دهي ورودي وخروجي هاي ميكروكنترلر
    avr پيوست 3: مشخصات برخي قطعات
    avr برخي قطعات pinout : پيوست 4
    atmega پيوست 5: خلاصه ي رجيسترهاي 16

منبع: Avr.ir
    دانلود
    سلام
    لینک بالایی خرابه

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض درخواست لینک سالم

نقل قول نوشته اصلی توسط aliAVR نمایش پست ها
    اموزش تابلوروان به همراه نرم افزار

دانلود
    سلام
    لینکش خرابه

کاربر علاقه مند coloop آواتار ها
    تشکر شده 16 بار در 11 پست

دوستان بی شک کتاب « مرجع کامل میکروکنترلر AVR » نوشته ی : مهندس پرتوی فر انتشارات : نص
    بهترین کتاب برای آموزش AVR هست.

قصد تبلیغ ندارم ولی من کل این کتابهایی که تو نت هست رو خوندم ولی هیچکدوم نمیتونه شما را حرفه ای کنه.

اینو هم در نظر داشته باشید که Avr به بسکام و کدویزن خلاصه نمیشه یه سری اصول میکروپروسسوری داره که از برنامه نویسی خیلی مهمتره.

و من تا کنون این جور اصول رو تنها در فیلم های آموزشی آقای کی نژاد دیدم صحبت بشه.

اگه کتاب مهندس پرتوی فر و فیلم های آقای کی نژاد رو کنار هم و به موازات بخونید و ببینید مطمئن باشید که به همون مهارتی میرسید که آرزوشو دارید./

من خودم یک سوم ابتدایی کتاب رو دارم میخونم که به خاطر امتحانات یه خورده روندش کند شده.
    خدا شاهده که به هیچ عنوان قصد تبلیغ ندارم و فقط میخوام واقعیات رو بگم و به دوستان هم بگم خودشون رو با مقالات آموزشی موجود در اینترنت سرگرم ! نکنند.
    چون من 2 سال با این جور چیزا خودمو گول زدم و آخرش هم نفهمیدم میکرو چی هست !!!
    البته فقط منظورم مقالاتیه که تحت عنوان آموزش AVR ارائه میشه نه مقالاتی که جنبه آموزش ماژول و پروژه و ... است.

خلاصه کتاب یه چیز دیگست.
    والسلام

21. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما coloop برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

رفیق به نظر من همو اول که هیچی سر در نمیاری از avr و تازه میخوای ببینی چیه،بهتره اولای pdf سپاسیار رو بخونی و بعد اینکه فهمیدی چیه و چجوریه و برنامه های ابتدایی رو تونستی بنویسی،بعدش دیگه از رو کتاب بخونی...
    وقتی اول از رو کتاب میخونی،اومده 1خیلی توضیح داده..اصلآ نمیفهمی به چه دردی میخوره...ولی وقتی یکم راه افتاده باشی،تازه میفهمی به چه دردی میخوره...
    بعد این میرسیم به اینکه...کتب 1چی دیگس...
    اینم نظر من بود...

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند coloop آواتار ها
    تشکر شده 16 بار در 11 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    رفیق به نظر من همو اول که هیچی سر در نمیاری از avr و تازه میخوای ببینی چیه،بهتره اولای pdf سپاسیار رو بخونی و بعد اینکه فهمیدی چیه و چجوریه و برنامه های ابتدایی رو تونستی بنویسی،بعدش دیگه از رو کتاب بخونی...
    وقتی اول از رو کتاب میخونی،اومده 1خیلی توضیح داده..اصلآ نمیفهمی به چه دردی میخوره...ولی وقتی یکم راه افتاده باشی،تازه میفهمی به چه دردی میخوره...
    بعد این میرسیم به اینکه...کتب 1چی دیگس...
    اینم نظر من بود...
    تشکر میکنم از شما که پست منو که یکم هم طولانی بود رو خوندید.

متاسفانه یه جوری جا افتاده که وقتی میگی AVR همه یاد بسکام و کدویژن میفتند.
    در حالی که داریم از میکروکنترلر AVR صحبت میکنیم نه از کامپایلر.
    سخت افزار میکرو،شناخت رجیسترهای میکرو و ... به نظر من مهمتره. چون میتونی میکرو رو احساسش کنی و تو مشتت بگیری !
    من خودم در حال حاضر مبتدی هستم ولی خوب انواع راه ها رو برای یادگیری AVR دارم امتحان میکنم.
    برای مثال وقتی یه کاربر مبتدی که از هیچ جا خبر نداره آموزش های موجود روی نت رو میخونه با یه سری از کلمات و اصطلاحات به ظاهر عجیب روبرو میشه که وقتی میبینه هیچی ازش سردرنمیاره بیخیال قضیه میکرو میشه !
    مثلا وقتی با کلمه پالس ساعت یا فیوزبیت یا JTAG و ... مواجه میشه میمونه که اصلا اینا چی هست !
    اینکه من میگم کتاب دلیلش اینه که چیزایی که بابتش میشه از مردم پول گرفت رو بعضی ها نمیان مجانی در اختیار عموم قرار بدند.
    و تا حدود زیادی هم منطقی هست چون وقتی این کتابی که من میگم در حدود 700 صفحه نوشته میشه اونم توسط سه نفر شاید صدها ساعت زحمت میبره.
    اینکه میبینید تو ایران هیشکی با هزینه کردن برای آموزش موافق نیست دلیل نمیشه که همه چی هم مجانی عرضه بشه !!! این از عادت ماست.
    در مورد کتاب آقای سپاسیار : ایشون هم زحمت کشیدند و این کتاب رو نوشتند و بصورت رایگان روی نت گذاشتند و جای تقدیر داره.
    اما من اونو هم خوندم.توضیح ها به مختصر ترین حالت گفته شده و باز هم مخاطب کتاب که در اینجا مبتدی فرضش میکنیم متوجه نمیشه ! من که خیلی از جاهاشو متوجه نشدم !!!
    ولی کتاب های موجود برای هر یک از قابلیت های میکرو فصلی جداگانه همراه با مثال و تمرین دارند و این امتیاز بزرگی است.
    و اشکال بزرگ دیگری که میکروهای AVR دارند اینه که منابع آموزشی به زبان اصلی برای اونها نیست.(باز هم میگم منظورم آموزش بسکام و کدویژن نیست.)
    الان شما اگه میخواستی یه زبان برنامه نویسی یاد بگیری مثل C# یا PHP و... فقط کافی بود به زبان انگلیسی جستجو میکردی و میدیدی که دنیایی از مطالب برای اون ظاهر میشد ولی شما تایپ کن : AVR Tutorial میبینی که خبری از آموزش نیست !
    و این هم میشه از عوامل غربت AVR !!!

در پایان بهتره بگم که تنها هدفم از پیگیری این تاپیک و تایپ چند ده خطی ! راهنمایی به دوستان AVR آموز بوده چون خودم این راه ها رو رفتم و به نتیجه نرسیدم.
    حالا شاید یکی دیگه رفته باشه و به نتیجه هم رسیده باشه ! اونو بهتره دوستان در این تاپیک مطرح کنند.

پیروز و پایدار باشید.
    ویرایش توسط coloop : 25-06-2012 در ساعت 14:37

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما coloop برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من تازه واردم
    یه سوال در مورد تابلوی دنیای کوچک ک دوستمون سینا جان گذاشته داشتم
    اگه ممکنه نوع فلاشر و افکتهای بکار رفته در این تابلو رو توضیح بدید
    ممنون می شم خیلی واجبه اینم لینک فیلم تابلو
    http://uplod.ir/t22v53bvt5gj/donya_kochek.rar.htm

کاربر فعال mohamad_musav آواتار ها
    نام
    سید محمد موسوی
    تشکر شده 39 بار در 29 پست

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط aliavr نمایش پست ها
    اموزش بسيار كامل و روان بيسكام كه زحمت ان اقاي1nafarكشيده

فهرست : ---------------------------------------------------------------------- ------------------- شماره صفحه
    مقدمه: ---------------------------------------------------------------------- ---------------------------------5
    فصل اول (اشنایی مختصر با محیط بسکام)
    اشنايي مختصر با محيط بسكام: ---------------------------------------------------------------------- ---------7
    منویfile ---------------------------------------------------------------------- -----------------------------7
    منوی edit ---------------------------------------------------------------------- ----------------------------8
    منویview-------------------------- - ---------------------------------------------------------------------- --8
    منوی program--------------------------------------------------------------- -------------------------------9
    اصلا حات پرکاربرد------------------------------------------------------ ------------------------------------ 7
    فصل دوم (اشنایی مختصر با بیسیک وکار باlcd و پورت ها)
    مراحل نوشتن یک برنامه جدید(بدنه ی یک برنامه): ---------------------------------------------------------- 11
    دستورات مربوط به پورت ها (کار با پورتها )-----------------------------------------------------------------15
    دستورات تاخیر------------------------------------------------------------ ----------------------------------18
    دستورات حلقه وپرش ---------------------------------------------------------------------- ------------------18
    lcd کاراکتری(درستورات مربوط به راه اندازی ، فارسی نویسی و...)----------------------------------------- 23
    فصل سوم (معرفی سایر دستورات بیسیک )
    اعداد و متغییر ها در بسکام ---------------------------------------------------------------------- -------------33
    دستورات مربوط به کار با رشته ها------------------------------------------------------------------ -----------45
    دستورات حلقه و پرش و شرط ---------------------------------------------------------------------- ----------55
    دستورات اجرایی (این دستورات ، دستورات خاص برای کامپایلر هستند که برای اجرای بهتر برنامه استفاده میشوند)-------68
    زیر برنامه ها و فراخوانی توابع------------------------------------------------------------ --------------------74
    توابع ریاضی و محاسباتی ---------------------------------------------------------------------- ---------------79
    توابع تبدیل کدها و متغییر ها به یکدیگر---------------------------------------------------------- ---------------94
    فصل چهارم (راه اندازی امکانات جانبی )
    دستور debounce(اتصال کلید به میکرو)----------------------------------------------------------- -----------97
    دستورpulseout (ایجاد یک پالس بر روی یک پایه)---------- -----------------------------------------------98
    دستور pulsein(اندازی گیری دوره ی تناوب پالس موجود بر روی یک پایه) ---------------------------------99
    دستور sound(ایجاد پالس برای راه اندازی بازر بر روی یک پایه)------------------------------------------- 99
    دستور ) encoder encoder نوعی کلید دوطرفه میباشندکه..)------- --------------------------------------100
    دستور dtmfout ( ایجاد پالس شمره گیری(تلفن)با avr)-----------------------------------------------------102
    راه اندازی magnetic card (فقط کافی است شما ان را از شکاف...)-------------------------------------------105
    lcd گرافیکی(بر روی این نوع lcd میتوان تصاویر ، متن و... را نمایش داد و...)-------------------------------122
    استفاده از کلید وکیبرد و کی پد و ...(روشهای راه اندازی کیپد، کیبرد کامپیوتر و کلید فشاری و...---------------- 129
    اتصال avr به عنوان کیبرد به کامپیوتر(چگونه یک کیبرد بسازیم.......)------------------------------------------126
    ا � �صال avr به عنوان موس به کامپیوتر—چگونه یک موس بسازیم)---------------------------------------------131
    مبد � � انالوگ به دیجتال(adc)(برای تبدیل کمیت های انالوگ به دیجتال از این مورد استفاده میشود .... )-----------134
    راه اندازی سروو موتور (نوعی موتور پر قدرت است که میتواند در یک زاویه خاص بچرخد...)-----------------137
    راه اندازی watchdog (تایمری است که میتواند تا یک زمان خاص بشمارد و میکرو را ریست کند ، این تایمر...)------------------140
    راه اندازی وقفه های خارجی-(چگونه یک پایه همیشه چک شود)---- -------------------------------------------141
    راه اندازی گیرنده rc5(گیرنده و فرستنده های مادون قرمز که انها را با نام تجاری گیرنده و فرستنده های rc5 میشناسند رواج فوق... )--------143
    ساخت کنترل تلویزیون و سیدی sony (توسط دستور زیر میتوان دستورات مخصوص کنترل تلوزیون و cd سونی ... ) --------------147
    راه اندازی گیرنده rc6 (این پروتکل ، برخلاف rc5 در اکثر دستگاهای صوتی تصویری جدید(تمامی دستگاهای cd چینی را پشتیبانی...) ---150
    اندازه گیری یک خازن یا مقاومت(شما با استفاده از دستور زیر میتوانید مقدار ثابت زمانی مقاومت و خازنی که به پایه دلخواه میکرو...)-—152
    مقایسه کننده انالوگ(مقایسه کننده آنالوگ مقادیر ولتاژ آنالوگ موجود بر روی دو پایه خود را)--------------------153
    تایمر/ کانتر(تایمر کانتر چیست؟...)-------------------------------------------------------- --------------------154
    تایمر/ کانتر 0 (راه اندازی تایمرکانتر صفر در مد تایمر – کانتر -....)------------------------------------------154
    تایمر کانتری یک (راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...) -------------------------------------158
    راه اندازی تایمر/کانتر دو (راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...)------------------------------176
    راه اندازی تایمر/کانتر سه(راه اندازی در مد تایمر –کانتر –pwm مقایسه ای و...)------------------------------187
    ( real time counter) rtc (شمارش گر زمان واقعی-)------------------------------------------------------ 202
    ارتباط سریال rs232 (اتصال دو میکرو از طریق دو سیم...)---------------------------------------------------211
    ا� � تباط سریال spi ( ارتباط چند میکرو از طریق 4 سیم ...)----------------------------------------------------217
    ارتب � �ط سریال i2c یا 2-wire (اتصال چند میکرو از طریق دو سیم...)-------------------------------------------224
    ارتبا� � سریال 1 wire(اتصال چند میکرو از طریق 1 سیم..)---------------------------------------------------231
    کا � � با حافظه داخلی میکرو (eeprom):------------------------------------------------------------- ----------234
    ضمائم:
    ضمیمه 1 : طریقه ی نصب بسکام------------------------------------------------------------ -----------------236
    ضمیمه 2 :اشنایی با محیط شبیه سازی بسکام(simulate)-------------------------------------------------- ----240
    ضمیمه 3 :شبیه سازی میکرو کنترل avr با برنامه پروتوس ( اشنایی مقدماتی )----------------------------------246
    ضمیمه 4 : پروگرام کردن میکرو : (معرفی منوی send to chip)---------------------------------------------253
    ضمیمه 5 : راه اندازی انواع موتور ها ی dc و پله ای بوسیله یavr و زبان بیسیک---------------------------258
    ضمنیمه 6: راه اندازی 7 سگمنت(این قطعات از 8 led تشکیل می شود که 7تا از انها نمایشگر هستند ویکی...)------------------269
    ضمیمه 7: خطا های بسکام------------------------------------------------------------ -------------------------283
    ضمیمه 8 : کلید های میانبر در بسکام------------------------------------------------------------ --------------287
    ضمیمه 9 : اندازه گیری ولتاژ های منفی زیاد مثبت و...با adc ( کار با op-amp)------------------------------------------288
    منابع و ماخذ-------------------------------------------------------------- -------------------------------------

ttp://forum.iranled.com/showthread.php?tid=10869
    http://rapidshare.com/files/321016796/tabloo.rar.html
    سلام مهندس
    این لینکش رو میشه عوض کنی؟
    ممنون

عضو جدید mobin_m آواتار ها
    نام
    مبین محسن زاده
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

Exclamation کتاب مرجع کامل avr با محوریت bascom

کتاب مرجع کامل avr با محوریت bascom

books