NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5291 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: LCD کاراکتری با 3 پین

Morteza_rk
    Guest

پیش فرض LCD کاراکتری با 3 پین

شرمنده دوستان،فکر کنم نتونستم توی تاپیک قبلی منظورمو خوب بیان کنم ولی سعی می کنم بهتر براتون توضیح بدم که قضیه از چه قراره؟!

[align=justify:b065af118a]خب اگه ما بخوایم یک LCD رو از طریق یک میکرو راه اندازی کنیم حداقل به 6 پین از پین های میکرو نیاز داریم ولی با استفاده از این ماژول فقط به یک پین نیاز خواهیم داشت. این ماژول کلا 3 تا ورودی داره یک : Vcc دو : گیرنده سریال RXD سه : زمین GND

منظورم از متن برنامه ای که نوشتم اینه که اون دسته از دوستانی که تمایل دارن این ماژول در میکروکنترلرهای PIC و 8051 هم تست بشه این کد رو برای میکروی مورد نظرشون بنویسن اونم با زبان برنامه نویسی ای که دوست دارن مثلا برای PIC با زبان C ، بعد سورس اون کد رو به من بدن تا من بتونم ماژول را با کدی که این عزیزان نوشتن تست کنم که ببینم جواب می ده یا اینکه باید کار خاصی روی کد نوشته شده انجام بدن! آخه برای استفاده از این ماژول باید بعداز هر دستوری که به پورت سریال می فرستیم یک کاراکتر Enter هم بفرستیم! که کد اسکی این کاراکتر عدد 13 هست. حالا بعضی از زبانهای برنامه نویسی مثل بیسیک در AVR خودشون این کاراکتر رو به انتهای مطلب ارسال شده اضافه می کنن ولی در Code Vision این اتفاق نمی افته و کاربر باید خودش کد اسکی13 رو به پورت سریال میکروش بفرسته.

حالا من می خوام این وضعیت رو در سایر زبانها و میکروها تست کنم تا بتونم یک Help قوی و جامع برای استفاده از ماژول بنویسم!

امیدوارم تونسته باشم منظورمو بخوبی بیان کنم. [/align:b065af118a]

اینم کدی که باید برای میکروکنترلر مورد نظرتون بنویسید:

کد:
    '                      In The Name Of GOD

'Project Planner       :   Morteza Rahimi Kordmahalle
    'Microcontroller       :   ATTiny2313

'~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

$regfile = "2313def.dat"
    $crystal = 7372800
    $baud = 9600

$hwstack = 32
    $swstack = 10
    $framesize = 40

'~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Configurations 
    Config Lcd = 16 * 2
    Config Lcdpin = Pin , Db7 = Portb.2 , Db6 = Portb.3 , Db5 = Portb.4 , Db4 = Portb.5 , E = Portb.1 , Rs = Portb.0

Config Portd = Input

'~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Main Program 

Do

If Pind.4 = 1 Then

Print "cls"
     Waitms 100

Print "lcd MrK"
     Waitms 1000

Print "cursor on 200,5"
     Waitms 3000

Print "cursor off"
     Waitms 3000

Print "locate 2,1 Mohamad"
     Waitms 3000

End If

Loop

End

2. # ADS
    Circuit advertisement

Morteza_rk
    Guest

تا حالا به کمک مدیران سایت ir-man این برنامه به زبان C برای میکروکنترلرهای AVR و PIC نوشته شده ، برنامه به زبان بیسیک برای 8051 رو هم خودم میرم دنبالش با این حساب میمونه دو حالت : 1. زبان بیسیک برای PIC و 2. زبان C برای 8051

لطفا دوستان در این زمینه یاری برسونن ، کار سختی نیست ، فقط 10 دقیقه وقت می بره!

ممنون