NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3463 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: آپدیت کرنل کوبی بورد

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

پیش فرض آپدیت کرنل کوبی بورد

دوستان من کرنل جدید برای کوبی گرفتم و کامپایل کردم. در نهایت یک فایل uImage به ما میده در حد چند مگابایت. حالا این فایل را چطوری باید به بورد منتقل کرد.
    ابزارهایی مثل phoenix فایلهای .img تحویل میگیرن و لینوکس را روی بورد نصب میکنند.
    حالا سوال اینه که من چطور میتونم کرنلی که کامپایل کردم و کاستوم کردم را روی بورد بریزم؟ باید ایمیج با فرمت مخصوص phoenix بسازم؟
    چطور میتونم image بسازم؟
    کسی طلاعی در این زمینه داره؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

دوستان من کرنل جدید برای کوبی گرفتم و کامپایل کردم. در نهایت یک فایل uImage به ما میده در حد چند مگابایت. حالا این فایل را چطوری باید به بورد منتقل کرد.
    ابزارهایی مثل phoenix فایلهای .img تحویل میگیرن و لینوکس را روی بورد نصب میکنند.
    حالا سوال اینه که من چطور میتونم کرنلی که کامپایل کردم و کاستوم کردم را روی بورد بریزم؟ باید ایمیج با فرمت مخصوص phoenix بسازم؟
    چطور میتونم image بسازم؟
    کسی طلاعی در این زمینه داره؟
    سلام.
    من تا حالا این کار رو نکردم ولی شما می تونید از لینک زیر کمک بگیرید :
    How to build ubuntu 14.04 core Nand Image
    در ضمن شما می تونید ابتدا تعویض رو با ایمیج uSD انجام داده و سپس به نند منتقل کنید.
    موفق باشید.

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    من تا حالا این کار رو نکردم ولی شما می تونید از لینک زیر کمک بگیرید :
    How to build ubuntu 14.04 core Nand Image
    در ضمن شما می تونید ابتدا تعویض رو با ایمیج uSD انجام داده و سپس به نند منتقل کنید.
    موفق باشید.
    بسیار سپاسگذارم از راهنماییتون. لینکی که دادید مفید بود منتها طبق گفته های خودش نوشته بود اگر همه چیز موفقیت آمیز باشه یک ایمیج در یک آدرس خاص ساخته میشه که میشه از اون استفاده کرد. خوب منم تمامی مراحل را طی کردم و بدون خطا تمام شد. منتها اون ایمیج ساخته نشد و نمیدونم چرا.
    کسی از دوستان تونسته یک ایمیج برای نند بسازه؟ یعنی سورس کرنل و ... را بگیره و خودش کامپایل کنه و ایمیج بسازه؟
    یا این روشی که دوستمون گفتند یعنی تعویض ایمیج با ایمیج uSD را کسی میتونه بیشتر توضیح بده؟
    در نهایت هدف من سفارشی سازی کرنل هست.

نام
    داریوش عباسی نژاد

یا این روشی که دوستمون گفتند یعنی تعویض ایمیج با ایمیج uSD را کسی میتونه بیشتر توضیح بده؟
    در نهایت هدف من سفارشی سازی کرنل هست.
    ببینید شما زمانی که کرنل سفارشی رو کامپایل کردید می تونید اون رو با uImage قبلی تعویض کرده و سپس ایمیج رو از uSD به Nand انتقال بدید.برای روش انتقال هم تو اینترنت روش اون هست.
    خود کرنل uImage روی نند هم که فکر کنم در nanda هستش هم باید بشه عوضش کرد.شما ابتدا nanda رو مونت کنید و بعد uImage جدید رو کپی کنید و بعد برد رو ریست کنید باید تغییرات اعمال گردد.
    ویرایش توسط dariush_ab : 17-09-2014 در ساعت 10:26

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

بسیار بسیار ممنونم.مشخصه تجربه زیادی دارید. اما بنده بسیاری از اسامی که گفتید را اصلا مفهومشو نمیدونم.
    میشه کمی مبتدیانه تر توضیح بدید.
    تنها چیزی که الان بنده با موفقیت میتونم انجام بدم کامپایل یک کرنل هستش که کاستوم شده و uImage هم بهم میده.
    اما هیچ رفرنسی پیدا نکردم که توضیح بده این ایمیج کرنل را چطوری روی برد برززم تا اپگرید بشه.

نام
    داریوش عباسی نژاد

بسیار بسیار ممنونم.مشخصه تجربه زیادی دارید. اما بنده بسیاری از اسامی که گفتید را اصلا مفهومشو نمیدونم.
    میشه کمی مبتدیانه تر توضیح بدید.
    تنها چیزی که الان بنده با موفقیت میتونم انجام بدم کامپایل یک کرنل هستش که کاستوم شده و uImage هم بهم میده.
    اما هیچ رفرنسی پیدا نکردم که توضیح بده این ایمیج کرنل را چطوری روی برد برززم تا اپگرید بشه.
    خواهش میکنم.بنده آنچنان تجربه ای که می فرمایید ندارم!
    پس چون شما در ابتدای کار هستید پس فعلا نند رو بذارید کنار.
    شما آموزش لینوکس تو سایت رو ندارین؟
    شما بهتره از ایمجهای موجود برای uSD استفاده کنید. بعد از اینکه شما این سری ایمجها رو روی uSD می ریزید 2 پارتیشن ایجاد می شود که یکی از پارتیشنها که داخل ویندوز هم قابل رویت هستش حاوی uImage و script.bin هستش که شما می تونید کرنل جدیدتون رو با قبلی عوض کنید.در این مورد هم کلی نکته وجود داره و ممکنه با تعویض کرنل اون لینوکس دیگه بالا نیاد! در ضمن شما بایستی ماژولهای کرنل رو هم تعویض کنید چرا که ماژولهای یک نسخه تنها توسط کرنل همان نسخه لود می شوند.
    برای uImage روی نند هم مطمئن نیستم در nanda باشه باید تست بشود.
    موفق باشید.

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

خواهش میکنم.بنده آنچنان تجربه ای که می فرمایید ندارم!
    پس چون شما در ابتدای کار هستید پس فعلا نند رو بذارید کنار.
    شما آموزش لینوکس تو سایت رو ندارین؟
    شما بهتره از ایمجهای موجود برای uSD استفاده کنید. بعد از اینکه شما این سری ایمجها رو روی uSD می ریزید 2 پارتیشن ایجاد می شود که یکی از پارتیشنها که داخل ویندوز هم قابل رویت هستش حاوی uImage و script.bin هستش که شما می تونید کرنل جدیدتون رو با قبلی عوض کنید.در این مورد هم کلی نکته وجود داره و ممکنه با تعویض کرنل اون لینوکس دیگه بالا نیاد! در ضمن شما بایستی ماژولهای کرنل رو هم تعویض کنید چرا که ماژولهای یک نسخه تنها توسط کرنل همان نسخه لود می شوند.
    برای uImage روی نند هم مطمئن نیستم در nanda باشه باید تست بشود.
    موفق باشید.
    ضمن تشکر، توضیحاتی که دادید بسیار مفید بود اما برای اون مورد خاص نتونستم ازش استفاده کنم. در واقع کارت حافظه را اماده کردم و با ایجاد دو پارتیشن تونستم از روی کارت بوت کنم بورد را. منتها اون روش که فکر میکردیم جواب نداد. یعنی انتقال فایل uImage بر روی پارتیشن اول روی کارت حافظه. این روش جواب نداد. همچنین با دسترسی به دیوایس nanda که حاوی فایل uImage بود باز هم نتونستم کرنل را اپدیت کنم.
    ایکاش جایی ذکر میشد که اگر بنده کرنل را ساختم و uImage اماده شد، چطور میتونم ایمیج اصلی (که ابزاری مثل PhoenixSuit از آن استفاده می کنه) بسازم.
    بازم اگر راهی به ذهنتون میرسه یا دیگر دوستان اطلاعاتی دارند کمک کنید.

نام
    داریوش عباسی نژاد

ضمن تشکر، توضیحاتی که دادید بسیار مفید بود اما برای اون مورد خاص نتونستم ازش استفاده کنم. در واقع کارت حافظه را اماده کردم و با ایجاد دو پارتیشن تونستم از روی کارت بوت کنم بورد را. منتها اون روش که فکر میکردیم جواب نداد. یعنی انتقال فایل uImage بر روی پارتیشن اول روی کارت حافظه.
    سلام.
    خواهش میکنم.
    بعد از اینکه شما ایمج مخصوص اس دی رو با نرم افزار win32_disk_imager روی کارت می ریزید دو پارتیشن ایجاد میشه که همانطور که گفتم و شما هم احتمالا انجام دادید میشود در پارتیشن سایز کمتر که در ویندوز هم قابل مشاهده است فایل uImage جدید رو با قبلی تعویض کرد شما همچنین بایستی - البته بعضی وقتا کار میکنه - ماژولهای مجزای این کرنل رو هم در پارتیشن دیگر که در لینوکس قابل مشاهده است تعویض و کپی کنید. اگر بعد از تعویض لینوکس بالا نیاد یا درست تعویض نشده یا uImage مشکل دارد.
    دلیل اینکه شما قصد کامپایل و تعویض کرنل رو خودتون دارید چیست؟ قصد اضافه کردن چه درایوری رو دارید؟
    من و دیگر دوستان بارها این کار رو کردیم مشکلی نبوده نمیدونم کجای کارتون مشکل داره!
    موفق باشید.

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

سلام.
    خواهش میکنم.
    بعد از اینکه شما ایمج مخصوص اس دی رو با نرم افزار win32_disk_imager روی کارت می ریزید دو پارتیشن ایجاد میشه که همانطور که گفتم و شما هم احتمالا انجام دادید میشود در پارتیشن سایز کمتر که در ویندوز هم قابل مشاهده است فایل uImage جدید رو با قبلی تعویض کرد شما همچنین بایستی - البته بعضی وقتا کار میکنه - ماژولهای مجزای این کرنل رو هم در پارتیشن دیگر که در لینوکس قابل مشاهده است تعویض و کپی کنید. اگر بعد از تعویض لینوکس بالا نیاد یا درست تعویض نشده یا uImage مشکل دارد.
    دلیل اینکه شما قصد کامپایل و تعویض کرنل رو خودتون دارید چیست؟ قصد اضافه کردن چه درایوری رو دارید؟
    من و دیگر دوستان بارها این کار رو کردیم مشکلی نبوده نمیدونم کجای کارتون مشکل داره!
    موفق باشید.
    ضمن تشکر از توضیحاتتون.
    ببینید این که هدف بنده چی هست از این کار توضیحات مفصلی داره. اما ذکر این مورد کافیه که کرنل لینوکس یکی از مزیتهاش اینه که به راحتی کاستومایز بشه برای کاربری های مختلف. ممکنه من یک سری درایورها را نیاز نداشته باشم و قصد داشته باشم غیر فعال کنم یا بعضی ماژولهای نرم افزاری را بخام حذف کنم تا بتونم سرعت سیستم را ببرم بالا و ....
    اصلا فرض کنید من کرنل را با همون کانفیگ و بدون هیچ تغییری کامپایل کردم. حالا میخام ایمیج کرنل ساخته شده را روی بورد بریزم. چطوری باید عمل کرد؟
    این روشی که شما گفتید من رفتم. البته از داخل لینوکس این کار را کردم. کرنل را کامپایل کردم. ایمیج کرنل را در پارتیشن اول مموری کارت که 64 مگابایت هست ریختم. ماژولها را در آدرس /lib در پارتیشن دوم ریختم. همونجایی که درایورهای قبلی بود. اما نشد.

شما که اینکارو انجام دادید، سورس کرنل را از کجا دانلود کردید؟ با چه کانفیگی کامپایل کردید و با چه دستوراتی؟ اگر میشه اینجا بنویسید تا منم تست کنم.
    شما کرنل را کامپایل کردید و اینکارو انجام دادید یا اینکه از ایمیج های آماده استفاده کردید؟ من از ایمیج ها و فایلهای اماده روی مموری کارت میریزم همه چیز اوکی هست. مشکل من اینه میخام کرنلی که خودم کامپایل میکنم روی سیستم بوت بشه.

نام
    داریوش عباسی نژاد

ضمن تشکر از توضیحاتتون.
    ببینید این که هدف بنده چی هست از این کار توضیحات مفصلی داره. اما ذکر این مورد کافیه که کرنل لینوکس یکی از مزیتهاش اینه که به راحتی کاستومایز بشه برای کاربری های مختلف. ممکنه من یک سری درایورها را نیاز نداشته باشم و قصد داشته باشم غیر فعال کنم یا بعضی ماژولهای نرم افزاری را بخام حذف کنم تا بتونم سرعت سیستم را ببرم بالا و ....
    اصلا فرض کنید من کرنل را با همون کانفیگ و بدون هیچ تغییری کامپایل کردم. حالا میخام ایمیج کرنل ساخته شده را روی بورد بریزم. چطوری باید عمل کرد؟
    این روشی که شما گفتید من رفتم. البته از داخل لینوکس این کار را کردم. کرنل را کامپایل کردم. ایمیج کرنل را در پارتیشن اول مموری کارت که 64 مگابایت هست ریختم. ماژولها را در آدرس /lib در پارتیشن دوم ریختم. همونجایی که درایورهای قبلی بود. اما نشد.

شما که اینکارو انجام دادید، سورس کرنل را از کجا دانلود کردید؟ با چه کانفیگی کامپایل کردید و با چه دستوراتی؟ اگر میشه اینجا بنویسید تا منم تست کنم.
    شما کرنل را کامپایل کردید و اینکارو انجام دادید یا اینکه از ایمیج های آماده استفاده کردید؟ من از ایمیج ها و فایلهای اماده روی مموری کارت میریزم همه چیز اوکی هست. مشکل من اینه میخام کرنلی که خودم کامپایل میکنم روی سیستم بوت بشه.
    خواهش میکنم.
    شما بردتون a20 هستش یا a10 ؟
    در این لینک نسخه های مختلف کرنل هستش.
    Releases · linux-sunxi/linux-sunxi · GitHub
    ایمج کوبیک رو من نگاه کردم تمامی درایورها براش هست یک نگاه بندازین بد نیست.
    شما با نسخه های دیگر کرنل و نسخه های دیگر لینوکس هم تست کنید.
    کامپایل کرنل رو من به عنوان مثال برای اضافه کردن درایور onewire استفاده کردم یادم نیست کدوم نسخه بود.
    در ضمن شما می تونید یک کرنل دیگر آماده رو تعویض کنید ببینید آیا بوت میشه یا نه. مثلا برای a10 :
    3.4.61+ kernel
    روش عوض کردنش همونه که گفتم و شما انجام دادید.
    موفق باشید.

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

ممنونم دوست عزیز.
    مشکل بنده همچنان حل نشده. در واقع مشکل اصلی من داکیومنت نداشتن بورد کوبی هست. بنده قبلا با بوردهای embedded شرکت اتمل کار کردم. فوق العاده عالی بودند. داکیومنت همه چی موجود بود، سورس کد و مثال تا دلتون بخاد موجود بود. یک انجمن بسیار قوی at91.com با کلی فایل و مثال وجود داشت براش. اما بوردهای جدید اعم از کوبی، نانو و ... همه داکیومنت درست حسابی ندارند، خوب ساپورت نمیشن و فقط برای یک سری کارهای خاص خوب هستند. به نظر به درد کار صنعتی اصلا نمیخوره. وقتی بورد اتمل را خریدیم یک دی وی دی کامل داکیومنت، دیتاشیت، یوزر منوال، مثالهای app و درایور، سورس کرنل ، rfs و ... نحوه کامپایل کرنل و .... و هر چی که نیاز بود و حتی یک روزی ممکن بود نیاز بشه همه در دی وی دی موجود بود. برای کوبی بورد داکیومنت های اولیه به زور گذاشته شده و ما بقی را باید تکه تکه از سایتشون دانلود کرد.

نام
    داریوش عباسی نژاد

ممنونم دوست عزیز.
    مشکل بنده همچنان حل نشده. در واقع مشکل اصلی من داکیومنت نداشتن بورد کوبی هست. بنده قبلا با بوردهای embedded شرکت اتمل کار کردم. فوق العاده عالی بودند. داکیومنت همه چی موجود بود، سورس کد و مثال تا دلتون بخاد موجود بود. یک انجمن بسیار قوی at91.com با کلی فایل و مثال وجود داشت براش. اما بوردهای جدید اعم از کوبی، نانو و ... همه داکیومنت درست حسابی ندارند، خوب ساپورت نمیشن و فقط برای یک سری کارهای خاص خوب هستند. به نظر به درد کار صنعتی اصلا نمیخوره. وقتی بورد اتمل را خریدیم یک دی وی دی کامل داکیومنت، دیتاشیت، یوزر منوال، مثالهای app و درایور، سورس کرنل ، rfs و ... نحوه کامپایل کرنل و .... و هر چی که نیاز بود و حتی یک روزی ممکن بود نیاز بشه همه در دی وی دی موجود بود. برای کوبی بورد داکیومنت های اولیه به زور گذاشته شده و ما بقی را باید تکه تکه از سایتشون دانلود کرد.
    سلام.
    خواهش می کنم.
    بله همینطوره که می فرمایید.
    دلایلی زیادی برای نبود اطلاعات مستند برای این برد ها وجود داره مثل جدید بودن عدم ساپورت توسط تولید کنندگان و ...
    چاره ای نیست باید اطلاعات رو با روش آزمون و خطا و با جستجو در آورد.
    برای انجام کارهای مختلف هم به نظرم نباید زیاد به سخت افزار تنهای برد متکی بود.شما هر کاری میخواین رو با یک arm انجام بدین و بعد اطلاعات رو با usb به این قبیل بردها انتقال بدید.این بردها بیشتر باید از بحث سیستم عاملشون بهره برد.البته هستند بردهایی که میشه کارایی های میکرو رو باهاش داشت مثل برد e8 ولی خوب این برد هم علیرغم ویژگیهای فوق العاده به دلیل عدم آموزش زیاد نمیشه استفاده کرد.
    برای این مشکل شما هم نیاز به یک آموزش تصویری هستش که متاسفانه فرصتش برام نیست!

19. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

ضمن تشکر از راهنمایی هایی که ارائه نمودید.
    من بعد از تحقیقاتی که انجام دادم، متوجه شدم که ایمیج کرنلی که کامپایل میکنم مشکل داره.
    حالا چطور فهمیدم؟ یک سری ایمیج کرنل آماده دانلود کردم و به همین روش که فرمودید روی دیوایس nanda بریزم، کپی کردم و به راحتی کرنل آپدیت شد.
    اما وقتی به همون روش ایمیجی که خودم ساختم را روی nanda کپی کردم، بوت نمیشد. به این نتیجه رسیدم که کرنلی که کامپایل کردم و البته بدون خطا هم کامپایل شد، مشکل داره.
    حالا درخواست بنده این هست، آیا manual برای نحوه کامپایل کرنل میتونید معرفی کنید؟ میخام مطمئن بشم که روند کامپایل بنده کجاش مشکل داره.

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط emplab نمایش پست ها
    ضمن تشکر از راهنمایی هایی که ارائه نمودید.
    من بعد از تحقیقاتی که انجام دادم، متوجه شدم که ایمیج کرنلی که کامپایل میکنم مشکل داره.
    حالا چطور فهمیدم؟ یک سری ایمیج کرنل آماده دانلود کردم و به همین روش که فرمودید روی دیوایس nanda بریزم، کپی کردم و به راحتی کرنل آپدیت شد.
    اما وقتی به همون روش ایمیجی که خودم ساختم را روی nanda کپی کردم، بوت نمیشد. به این نتیجه رسیدم که کرنلی که کامپایل کردم و البته بدون خطا هم کامپایل شد، مشکل داره.
    حالا درخواست بنده این هست، آیا manual برای نحوه کامپایل کرنل میتونید معرفی کنید؟ میخام مطمئن بشم که روند کامپایل بنده کجاش مشکل داره.
    سلام
    برای اطلاعات بیشتر در این مورد به لینک زیر مراجعه کنید

Linux Kernel - linux-sunxi.org
    برد آموزشی FPGA - اسپارتان 6 - برد پازج

22. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdichi نمایش پست ها
    سلام
    برای اطلاعات بیشتر در این مورد به لینک زیر مراجعه کنید

Linux Kernel - linux-sunxi.org
    سلام و تشکر. لینکی که دادید را بررسی کردم. قبلا هم تقریبا همین مراحل را طی میکردم فقط در مرحله آخر خطا داشتم.
    حالا با این توضیحات که در این لینک بود، کرنل کامپایل کردم و ماژولها هم کامپایل شدند و طبق داکیومنت فایل های مورد نظر را روی کارت حافظه sd کپی کردم.
    تونستم بورد را با کرنل جدید که کامپایل کردم و البته با استفاده از کارت حافظه بوت کنم. و هیچ مشکلی هم نبود.

حالا قصد دارم که این کرنل از روی nand بوت بشه. وقتی که با کارت حافظه بوت شد، دیوایس های nanda و nandb ساخته نشدند.
    بنابراین بورد را از روی nand و با همون کرنل قبلی بوت کردم و بعد از طریق ssh همون فایلهایی که روی کارت حافظه ریخته بودم را به همون روش در آدرس های متناظر روی nand ریختم.
    انتظار داشتم با موفقیت بتونم بورد را از روی nand بوت کنم. اما موفقیت آمیز نبود.
    بورد بوت میشه و در یک مرحله متوقف میشه و دیگه ادامه نمیده.
    میشه راهنمایی کنید که مشکل چی هست؟ آیا روش انتقال فایلها روی nand مشکل داره؟ یا انتظار بنده اشتباه هست، یعنی نمیتونم همون فایلهایی که برای کارت حافظه کار میداد، نمیتونه برای nand استفاده بشه؟

خلاصه ای از پیغامهای آخر بوت را که میفرستم. آخرین پیغام همان جایی هست که سیستم متوقف میشه و دیگه ادامه نمیده.

<6>sunxi-rtc sunxi-rtc: setting system clock to 2010-01-01 00:00:00 UTC (1262304000)
    [ 13.559335] sunxi-rtc sunxi-rtc: setting system clock to 2010-01-01 00:00:00 UTC (1262304000)
    <6>ALSA device list:
    [ 13.570203] ALSA device list:
    <6> #0: sunxi-CODEC Audio Codec
    [ 13.580649] #0: sunxi-CODEC Audio Codec
    <6>Waiting for root device /dev/nandb...
    [ 13.593465] Waiting for root device /dev/nandb...
    پیغام آخر ، آخرین پیغامی هست که نمایش میده و سیستم متوقف میشه. ظاهرا یک فعالیتی روی nandb میخاد انجام بده و کلا سیستم هنگ میکنه در این مرحله.
    لطفا اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمایی کنه.
    تشکر.

همکار علمی mahdichi آواتار ها
    نام
    مهدی چنگانی
    تشکر شده 783 بار در 251 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط emplab نمایش پست ها
    سلام و تشکر. لینکی که دادید را بررسی کردم. قبلا هم تقریبا همین مراحل را طی میکردم فقط در مرحله آخر خطا داشتم.
    حالا با این توضیحات که در این لینک بود، کرنل کامپایل کردم و ماژولها هم کامپایل شدند و طبق داکیومنت فایل های مورد نظر را روی کارت حافظه sd کپی کردم.
    تونستم بورد را با کرنل جدید که کامپایل کردم و البته با استفاده از کارت حافظه بوت کنم. و هیچ مشکلی هم نبود.

حالا قصد دارم که این کرنل از روی nand بوت بشه. وقتی که با کارت حافظه بوت شد، دیوایس های nanda و nandb ساخته نشدند.
    بنابراین بورد را از روی nand و با همون کرنل قبلی بوت کردم و بعد از طریق ssh همون فایلهایی که روی کارت حافظه ریخته بودم را به همون روش در آدرس های متناظر روی nand ریختم.
    انتظار داشتم با موفقیت بتونم بورد را از روی nand بوت کنم. اما موفقیت آمیز نبود.
    بورد بوت میشه و در یک مرحله متوقف میشه و دیگه ادامه نمیده.
    میشه راهنمایی کنید که مشکل چی هست؟ آیا روش انتقال فایلها روی nand مشکل داره؟ یا انتظار بنده اشتباه هست، یعنی نمیتونم همون فایلهایی که برای کارت حافظه کار میداد، نمیتونه برای nand استفاده بشه؟

خلاصه ای از پیغامهای آخر بوت را که میفرستم. آخرین پیغام همان جایی هست که سیستم متوقف میشه و دیگه ادامه نمیده.

پیغام آخر ، آخرین پیغامی هست که نمایش میده و سیستم متوقف میشه. ظاهرا یک فعالیتی روی nandb میخاد انجام بده و کلا سیستم هنگ میکنه در این مرحله.
    لطفا اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره راهنمایی کنه.
    تشکر.
    سلام
    مشکل شما فکر کنم به این خاطر باشه که حین کامپایل کرنل جدید درایور نند را فعال نکردید، به خاطر همین کرنل نمیتونه از روی نند بوت بشه.
    برد آموزشی FPGA - اسپارتان 6 - برد پازج

25. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

درست میگید. من درایور nand را فعال کردم و فایلها و فولدرهای مورد نظر را ارسال کردم روی نند و اوکی بود.
    حالا چند سوال دیگه.
    1- آخرین ورژن کرنلی که پورت شده برای این بورد چند هست؟
    2- آیا کرنل پورت شده باید براش دانلود کنیم یا مثل بوردهای دیگه میشه از سایت kernel.org آخرین ورژن را دانلود کرد و ازش استفاده کرد؟
    3- مرجع رسمی کرنلهای پورت شده برای کوبی همان سایت sunxi هست؟ میشه لینک بدید از محلی که سورس کرنل پورت شده را میشه براش دانلود کرد؟

تشکر مجدد

نام
    داریوش عباسی نژاد