NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5259 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: يک سوال داشتم در مورد Boot Loader در مي

کاربر علاقه مند
    نام
    سعید رحیمی نژاد
    تشکر شده 25 بار در 13 پست

پیش فرض يک سوال داشتم در مورد Boot Loader در مي

به نام خدا
    با سلام خدمت دوستان گرامي من يک سوال داشتم در مورد Boot Loader در ميکرو هاي AVR ،
    سوالم را با يک توضيح شروع ميکنم : در ميکروکنترولر هاي AVR همانطور که مي دانيد حافظه ي برنامه
    از نوع Flash مي باشد وميدانيد که اين حافظه به عنوان مثال در ميکروکنترولر ATMega16 قابليت
    نوشتن و پاک کردن را حد اکثر تا 10000 بار دارد (من اين نکته را در ديتا شيت اين آيسي خواندم ودر يک
    کتاب) حالا سوال من اين است که آيا اين مسئله در باره Boot Loader هم صدق مي کند يا نه يعني در
    Boot Loader هم آي سي قابليت پروگرام شدن محدودي دارد يعني تا 10000 بار.
    اميدوارم منظور خودم را به خوبي بيان کرده باشم.
    اگر محدود نباشد کابردش در اين است که ما ميتوانيم کدهاي برنامه را با يک ميکروي ديگر از روي يک
    حافظه خوانده و با پروتکل ارتباطي spi يا ديگر پروتکل ها براي ميکروي مورد نظري که Boot Loader
    را در آن راه اندازي کرده ايم بفرستيم و او هم کدها را اجرا کند مانند کامپيوتر ، سوال بالا را پرسيدم براي
    اين که همان طوري که متوجه هستيد زماني که از اين روش استفاده کنيم امکان اينکه در يک ساعت بيش
    از 10000 بار حافظه پاک شده و نوشته خواهد شد. :D

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    فکر می کنم حافظه بوت هم مثل فلش باشه و محدود نوشتن روش البته محدودی هم نیست
    بله برای نوشتن می شه اینکار کرد ولی در بسکام اگر کار میکنید فقط اسمبلی می تونید برای قسمت بوت بنویسید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

کاربر علاقه مند
    نام
    سعید رحیمی نژاد
    تشکر شده 25 بار در 13 پست

پیش فرض بوت لودر ـ خيلي مهم

سلام
    من قادرم avr را به زبانهاي C , Asembly , Basic برنامه ريزي كنم براي من در اين سوال اين مهم
    بود كه اگر از روش بالا استفاده كنم avr خراب مي شود يا نه يعني اگر بيش از 10000 بار از طريق بوت لودر ژروگرامش كنم خراب مي شه يا نه لطفا جواب بديد.

عضو جدید
    تشکر شده 33 بار در 7 پست

بله دوست من
    اگر شما بخواهید از این روش داینامیک کد اگزکیوشن ( همون روشی که خودتون توضیح دادید) استفاده کنید بدون شک در جند ساعت ایسی خراب میشود چون به هر حال شما مجبور به نوشتن بر روی فلش هستید
    ولی من از شما یک سوال دارم و آن این است که به فرض هم که امکان نوشتن نا محدود بر فلش وجود داشته باشد باز هم باید توجه داشته باشی که به هنگام انتقال کد، سیستم متوقف است و کار دیگری نمیتواند انجام دهد