NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1081 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 21 از 32 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 420 از 634

موضوع: فیلم آموزش Emwin با LPC1788 و تکمیلی lpc1768 رسید!

مدیر انجمن yraeisi آواتار ها
    نام
    یوسف رئیسی
    تشکر شده 182 بار در 100 پست

ممکنه به خاطر میزان فضای ram باشه.باید دیباگ کنی ببینی کجا میرسه هنگ میکنه.! ولی به احتمال خیلی زیاد مشکل از ram باشه.
    Hardware & Software designer
    Telegram:@y_r_z

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

با سلام
    بنده مشکل استفاده از ورژن های بالاتر ویژوال استودیو رو حل کردم.
    به این لینک مراجعه فرمایید:
    لینک کوتاه | آپلود 44 | Rec009_all.avi

بنده سوالی از جناب رئیسی داشتم:
    من برای 1788 یک کانال ADC فعال کردم. میشه برنامه ای نوشت که بصورت آنلاین و لحظه ای از ADC خونده بشه و روی یک ویجت Edit نمایش داده بشه...؟؟؟ بدون هیچ کلیک روی ویجت ها.
    من نتونستم این حالت رو ایجاد کنم... برای نمایش روی Edit حتما باید روی یکی از ویجت ها کلیک کنم...؟؟؟

4. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام
    من فیلم آموزشی رو تهیه کردم.
    توی قسمت دوم آموزش شما توی چه نرم افزاری فایل تولید شده از gui builder رو باز کردید و توش تفییرات دادید؟
    من اصلا موفق به جوا گرفتن تو این مرحله نشدم و توی همین قسمت دوم گیر کردم.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

یا سلام
    آقای رئیسی من سوالی داشتم در نرم افزار
    gui builder وقتی یک window و یک framewin باز میکنم و در هر کدام چند کلید میذارم حالا وقتی من گزینه save رو میزنم دو تا فایل .c ایجاد میشه حالا چطور میشه ازاین دو فایل در برنامه استفاده کرد ممنون میشم سریع جواب بدید

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من این اررور رو وقتی میخوام برنامه های شما رو کامپایل کنم با همون کامپایلر keil که گذاشته بودید دریافت میکنم. چیکار کنم؟
    .\Output\Soma Touch Scale\Obj\Soma Touch Scale.axf: error: L6050U: The code size of this image (139688 bytes) exceeds the maximum allowed for this version of the linker.

در یکی از پست ها گفته بودین که بعد از کپی نرم افزار اونو کرک کنید درست میشه.
    هرکاری کردم متوجه نشدم چطوری اینکار رو انجام بدم.(کرک نرم افزار).
    خواهشا در اسرع وقت جواب بدید خیلی عجله دارم.
    ویرایش توسط REZA7232 : 07-07-2016 در ساعت 01:39

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط REZA7232 نمایش پست ها
    با سلام
    توی قسمت دوم آموزش شما توی چه نرم افزاری فایل تولید شده از gui builder رو باز کردید و توش تفییرات دادید؟

با نرم افزار Microsoft visual studio

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط taherzade نمایش پست ها
    با سلام
    بنده مشکل استفاده از ورژن های بالاتر ویژوال استودیو رو حل کردم.
    به این لینک مراجعه فرمایید:
    لینک کوتاه | آپلود 44 | Rec009_all.avi

من برای 1788 یک کانال ADC فعال کردم. میشه برنامه ای نوشت که بصورت آنلاین و لحظه ای از ADC خونده بشه و روی یک ویجت Edit نمایش داده بشه...؟؟؟ بدون هیچ کلیک روی ویجت ها.
    من نتونستم این حالت رو ایجاد کنم... برای نمایش روی Edit حتما باید روی یکی از ویجت ها کلیک کنم...؟؟؟
    من منتظرم آقای رئیسی

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

مرسی از فایلتون برای visual studio

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

من هنوز موفق به کرک نرم افزار KEIL نشدم.
    همه ی مراحلو درست انجام میدم.
    KEIL رو کپی میکنم در درایو C و برای کرک کردنش فایلی که از کرک استخراج میکنم رو به نرم افزار تو قسمت LICENSEE MANAGEMENT میدم ارور میگیره.
    من هدفم از کرک کردن نرم افزار ارور زیر هنگام اجرای برنامه های EMWIN شماست.
    Output\Soma Touch Scale\Obj\Soma Touch Scale.axf: error: L6050U: The code size of this image (139688 bytes) exceeds the maximum allowed for this version of the linker.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

من هنوز موفق به کرک نرم افزار KEIL نشدم.
    همه ی مراحلو درست انجام میدم.
    KEIL رو کپی میکنم در درایو C و برای کرک کردنش فایلی که از کرک استخراج میکنم رو به نرم افزار تو قسمت LICENSEE MANAGEMENT میدم ارور میگیره.
    من هدفم از کرک کردن نرم افزار ارور زیر هنگام اجرای برنامه های EMWIN شماست.
    Output\Soma Touch Scale\Obj\Soma Touch Scale.axf: error: L6050U: The code size of this image (139688 bytes) exceeds the maximum allowed for this version of the linker.
    برای کرک کردن باید نرم افزار رو بصورت Run as Administrator باز کنید

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام
    من تونستم این مشکل رو حل کنم.
    البته برنامه مورد نظر من مربوط به ADC بود که بصورت آنی بخونه و روی ویجت edit نمایش داده بشه.
    ولی من روند کلی رو برای دوستان توضیح میدم.
    اول تو اون فایلی که با GUIBuilder درست میکنین (فایل با پسوند c) که به پروژه تون هم اضافه کردینش کد زیر رو در انتهای روتین WM_NOTIFY_PARENT اضافه میکنین.

کد:
    case WM_TIMER: your commands WM_RestartTimer(pMsg->Data.v, 100); break;
    و در قسمتی که نوشتم your commands دستورات مورد نظر خودتون رو مینویسین. (مثلا من راه اندازی ADC و نشون دادن مقدارش روی edit رو گذاشتم)
    در واقع با این کار یک روتین Timer ایجاد میکنیم که هر چند وقت یکبار عمل مورد نظر ما رو روی صفحه بصورت خودکار اعمال کنه.
    عدد 100 که با رنگ قرمز نشون داده شده پریود اعمال تغییر بر حسب میلی ثانیه رو نشون میده. (مثلا من 100 میلی ثانیه گذاشتم، هر 100 میلی ثانیه از ADC بخونه و نشون بده)

حالا تو فایل main.c در داخل تابع MainTask کد زیر رو اضافه کنین
    کد:
    WM_HTIMER hTimer; hTimer = WM_CreateTimer(hWinMainPage, 0, 100, 0); while(1) { GUI_Exec(); }
    عدد 100 در اینجا هم مثل توضیح بالاست.
    تابع که با رنگ آبی نوشته شده رو باید داخل حلقه while تو تابع MainTask باید اضافه کنین. (همونطور که من نوشتم براتون)
    حالا برنامه رو build بگیرین اجرا میشه.
    امیدوارم مفید بوده باشه.

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما taherzade برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

برای کرک کردن باید نرم افزار رو بصورت run as administrator باز کنید
    این کارو کردم بازم نشد.
    شما که زحمت کشیدید یه فایل برای visual studio آموزش تصویری گذاشتید اگه بتونید برای این مبحث هم یه فایل بزارید خیلی لطف میکنید.
    چند روزه درگیرشم.خیلیم عجله دارم.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

این کارو کردم بازم نشد.
    شما که زحمت کشیدید یه فایل برای visual studio آموزش تصویری گذاشتید اگه بتونید برای این مبحث هم یه فایل بزارید خیلی لطف میکنید.
    چند روزه درگیرشم.خیلیم عجله دارم.
    من در حال حاضر نحوه انجام دقیقش یادم نیست
    این تاپیک رو دنبال کنین:
    دانلود Keil MDK-ARM 4.7

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

من در حال حاضر نحوه انجام دقیقش یادم نیست
    این تاپیک رو دنبال کنین:
    دانلود Keil MDK-ARM 4.7
    مرسی از راهنمایی .لطف کردی.
    اینم لینک نحوه ی نصب صحیح و کامل keil

آموزش نصب کامپایلر ARM Keil - فیلم آکا

نام
    یوسف رئیسی

با سلام
    سلام
    فایل تولید شده رو باید در نرم افزار کیل به پروژه اضافه کنید و اونجا تغییرات بدین.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

یا سلام من دوباره سوالم رو میپرسم
    آقای رئیسی من سوالی داشتم در نرم افزارgui builder وقتی یک window و یک framewin باز میکنم و در هر کدام چند کلید میذارم حالا وقتی من گزینه save رو میزنم دو تا فایل .c ایجاد میشه حالا چطور میشه ازاین دو فایل در برنامه استفاده کرد ممنون میشم سریع جواب بدید
    و یا اگر با
    gui builder دو تا window ایجاد کنم چطور میشه از هر دو در برنامه استفاده کرد؟؟؟؟
    اگر از دوستان کسی هست که میتونه کمک کنه لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام.
    من قصد دارم adc و تایمر و usart رو با emwin و lpc1788 که مطابق با فیلم آموزشی تهیه شده راه اندازی کنم.
    لطفا در این مورد مثال بگذارید.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام.
    توی مثال هایی که همراه پروژه هست.یک فایل به نام common هست که پروژه هایی برای راه اندازی امکانات مختلف میکرو هست.
    ولی شبیه پروژه هایی که توی فیلم آموزشی انجام دادید نیست.لطفا بگید چطوری از اونا استفاده کنیم.
    من میخوام از امکانات میکرو مثل ADC استفاده کنم و روی LCD7inch نشون بدم.
    یا اینکه اگه مثالی برای این موضوع دارید بزارید.
    مرسی
    ویرایش توسط REZA7232 : 11-07-2016 در ساعت 00:29

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

پیش فرض تنظیمات ال سی دی 5 اینچ

با سلام
    آقای رئیسی، هدر فایل glcd.h در بسته آموزشی من تنظیمات ال سی دی 5 اینچ را ندارد!!!
    این کدش:

کد:
    /****************************************Copyright (c)************************************************** ** ** http://www.powermcu.com ** **--------------File Info------------------------------------------------------------------------------- ** File name: GLCD.h ** Descriptions: None ** **------------------------------------------------------------------------------------------------------ ** Created by: AVRman ** Created date: 2012-6-20 ** Version: 1.0 ** Descriptions: The original version ** **------------------------------------------------------------------------------------------------------ ** Modified by: ** Modified date: ** Version: ** Descriptions: ********************************************************************************************************/ #ifndef __GLCD_H #define __GLCD_H /* Includes ------------------------------------------------------------------*/ #include "lpc_types.h" #include "SDRAM_K4S561632C_32M_16BIT.h" //"SDRAM_K4S561632C_32M_16BIT.h" //#include "SSD1963_CMD.h" //*************************SSD1963******************************* /* Private define ------------------------------------------------------------*/ #define USE_16BIT_PMP #define LCD_REG (*((volatile unsigned short *) 0x6C000000)) /* RS = 0 */ #define LCD_RAM (*((volatile unsigned short *) 0x6C000002)) /* RS = 1 */ /********************************************************************* * Overview: Horizontal and vertical display resolution * (from the glass datasheet). *********************************************************************/ #define DISP_HOR_RESOLUTION 320 #define DISP_VER_RESOLUTION 240 /********************************************************************* * Overview: Horizontal synchronization timing in pixels * (from the glass datasheet). *********************************************************************/ #define DISP_HOR_PULSE_WIDTH 20 /* 20 */ #define DISP_HOR_BACK_PORCH 51 /* 48 */ #define DISP_HOR_FRONT_PORCH 20 /* 20 */ /********************************************************************* * Overview: Vertical synchronization timing in lines * (from the glass datasheet). *********************************************************************/ #define DISP_VER_PULSE_WIDTH 2 /* 2 */ #define DISP_VER_BACK_PORCH 12 /* 16 */ #define DISP_VER_FRONT_PORCH 4 /* 4 */ /********************************************************************* * Definition for SPI interface for HIMAX 8238-A relevant to hardware * layout; Hardware dependent! *********************************************************************/ #define GPIO3 3 #define GPIO2 2 #define GPIO1 1 #define GPIO0 0 #define LCD_RESET (1<<GPIO3) /* LCD Reset signal (Reset for display panel, NOT ssd1963) */ #define LCD_SPENA (1<<GPIO0) /* SPI EN signal */ #define LCD_SPCLK (1<<GPIO1) /* SPI CLK */ #define LCD_SPDAT (1<<GPIO2) /* SPI DATA */ #define RGB565CONVERT(red, green, blue) (int) (((red >> 3) << 11) | ((green >> 2) << 5) | (blue >> 3)) /* Private function prototypes -----------------------------------------------*/ void LCD_Initializtion(void); void LCD_SetBacklight(uint8_t intensity); void LCD_WriteCommand(uint16_t cmd); void LCD_WriteData(uint16_t data); uint16_t LCD_ReadData(void); //*************************SSD1963******************************* /* Private define ------------------------------------------------------------*/ #define LCD_VRAM_BASE_ADDR 0xA0E18800 //((uint32_t)SDRAM_BASE_ADDR + SDRAM_SIZE - 0x300000) // (1024*600*2)-(800*480*2)) //3MB #define LCD_CURSOR_BASE_ADDR ((uint32_t)0x20088800) #define LCD_4_3_TFT 0 /* 4.3 inch TFT LCD */ #define LCD_4_3_TFT_PRO 1 /* 4.3 inch HD TFT LCD */ #define LCD_5_0_TFT 2 /* 5 inch TFT LCD */ #define LCD_7_0_TFT 3 /* 7 inch TFT LCD */ #define LCD_10_1_TFT 3 /* 7 inch TFT LCD */ /* what LCD type do you want to use */ #define USED_LCD LCD_4_3_TFT //************************************************************************************************ #if (USED_LCD == LCD_4_3_TFT) #define GLCD_X_SIZE 480 /* LCD Horizontal length */ #define GLCD_Y_SIZE 272 /* LCD Vertical length */ #define PPL GLCD_X_SIZE /* Pixels per line */ #define HSW 20 /* HSYNC pulse width */ #define HFP 2 /* Horizontal front porch */ #define HBP 2 /* Horizontal back porch */ #define LPP GLCD_Y_SIZE /* Lines per panel */ #define VSW 15 /* VSYNC pulse width */ #define VFP 2 /* Vertical front porch */ #define VBP 2 /* Vertical back porch */ #define ACB 1 /* AC bias frequency (not used) */ #define IVS 1 /* ? Invert VSYNC */ #define IHS 1 /* ? Invert HSYNC */ #define IPC 0 /* ? Invert panel clock */ #define CPL PPL /* Clock per line (identical to pixels per line) */ #define BPP 6 /* Bits per pixel b110 = 16 bpp 5:6:5 mode */ #define BGR 1 /* Swap red and blue */ #define LCDTFT 1 /* LCD TFT panel */ #define OPT_CLK (8*1000000) /* Optimal clock rate (Hz) between 1-8.22 MHz */ //************************************************************************************************ #elif (USED_LCD == LCD_7_0_TFT) #define GLCD_X_SIZE 800 /* LCD Horizontal length */ #define GLCD_Y_SIZE 480 /* LCD Vertical length */ #define PPL GLCD_X_SIZE /* Pixels per line */ #define HSW 1 /* HSYNC pulse width */ #define HFP 40 /* Horizontal front porch */ #define HBP 88 /* Horizontal back porch */ #define LPP GLCD_Y_SIZE /* Lines per panel */ #define VSW 2 /* VSYNC pulse width */ #define VFP 2 /* Vertical front porch */ #define VBP 2 /* Vertical back porch */ #define ACB 1 /* AC bias frequency (not used) */ #define IVS 1 /* ? Invert VSYNC */ #define IHS 1 /* ? Invert HSYNC */ #define IPC 0 /* ? Invert panel clock */ #define CPL PPL /* Clock per line (identical to pixels per line) */ #define BPP 6 /* Bits per pixel b110 = 16 bpp 5:6:5 mode */ #define BGR 1 /* Swap red and blue */ #define LCDTFT 1 /* LCD TFT panel */ #define OPT_CLK (28.5*1000000) /* Optimal clock rate (Hz) between 1-8.22 MHz */ //************************************************************************************************ #elif (USED_LCD == LCD_10_1_TFT) #define GLCD_X_SIZE 1024 /* LCD Horizontal length */ #define GLCD_Y_SIZE 600 /* LCD Vertical length */ #define PPL GLCD_X_SIZE /* Pixels per line */ #define HSW 1 /* HSYNC pulse width, can be 1-48 */ #define HFP 40 /* Horizontal front porch, MUST be 40 */ #define HBP 40//88 /* Horizontal back porch, MUST be 88 */ #define LPP GLCD_Y_SIZE /* Lines per panel */ #define VSW 1 /* VSYNC pulse width, MSUT be 3 */ #define VFP 1 /* Vertical front porch, 1 or 3 is rational */ #define VBP 1 /* Vertical back porch, 1 or 3 is rational */ #define ACB 1 /* AC bias frequency (not used) */ #define IVS 1 /* ? Invert VSYNC */ #define IHS 1 /* ? Invert HSYNC */ #define IPC 0 /* ? Invert panel clock */ #define CPL PPL /* Clock per line (identical to pixels per line) */ #define BPP 6 /* Bits per pixel b110 = 16 bpp 5:6:5 mode */ #define BGR 1 /* Swap red and blue */ #define LCDTFT 1 /* LCD TFT panel */ #define OPT_CLK (28.5*1000000) /* Optimal clock rate (Hz) between 1-8.22 MHz */ #else #error "Invalid LCD!" #endif //************************************************************************************************ #define BCD_BIT 26 /* Bypass pixel clock divider */ #define GLCD_PWR_ENA_DIS_DLY 10000 /* LCD color */ #define Black 0x0000 /* 0, 0, 0 */ #define Navy 0x000F /* 0, 0, 128 */ #define DarkGreen 0x03E0 /* 0, 128, 0 */ #define DarkCyan 0x03EF /* 0, 128, 128 */ #define Maroon 0x7800 /* 128, 0, 0 */ #define Purple 0x780F /* 128, 0, 128 */ #define Olive 0x7BE0 /* 128, 128, 0 */ #define LightGrey 0xC618 /* 192, 192, 192 */ #define DarkGrey 0x7BEF /* 128, 128, 128 */ #define Blue 0x001F /* 0, 0, 255 */ #define Green 0x07E0 /* 0, 255, 0 */ #define Cyan 0x07FF /* 0, 255, 255 */ #define Red 0xF800 /* 255, 0, 0 */ #define Magenta 0xF81F /* 255, 0, 255 */ #define Yellow 0xFFE0 /* 255, 255, 0 */ #define White 0xFFFF /* 255, 255, 255 */ /* Private function prototypes -----------------------------------------------*/ void GLCD_Cursor_Config(int config); void GLCD_Cursor_Enable(int cursor); void GLCD_Cursor_Disable(void); void GLCD_Move_Cursor(int x, int y); void GLCD_Copy_Cursor (const uint32_t *pCursor, int cursor, int size); void GLCD_Init (void); void GLCD_Clear(uint16_t color); void GLCD_SetPixel_16bpp (uint16_t Xpos, uint16_t Ypos, uint16_t color); void GLCD_DrawLine( uint16_t x0, uint16_t y0, uint16_t x1, uint16_t y1 , uint16_t color ); #endif /********************************************************************************************************* END FILE *********************************************************************************************************/
    همونطور که میبینید تنظیمات ال سی دی 4.3 و 7 و 10.1 وجود داره ولی 5 نیست.
    لطفا کد تنظیمات 5 اینچ رو بذارین تا اضافه کنم.
    ممنون

نام
    یوسف رئیسی

تنظیات ال سی دی 5 اینچ باید متناسب با نوع ال سی دی باشه.مثل رزولوشن و ..... که از روی مشخصات ال سیدی باید در بیارید.و اینکه از چه بردی دارین استفاده می کنید؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط 4547 نمایش پست ها
    یا سلام من دوباره سوالم رو میپرسم
    آقای رئیسی من سوالی داشتم در نرم افزارgui builder وقتی یک window و یک framewin باز میکنم و در هر کدام چند کلید میذارم حالا وقتی من گزینه save رو میزنم دو تا فایل .c ایجاد میشه حالا چطور میشه ازاین دو فایل در برنامه استفاده کرد ممنون میشم سریع جواب بدید
    و یا اگر با
    gui builder دو تا window ایجاد کنم چطور میشه از هر دو در برنامه استفاده کرد؟؟؟؟
    اگر از دوستان کسی هست که میتونه کمک کنه لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم
    سلام
    فایل های C تولید شده رو باید در مسیر پروژه کپی کنید و بعد در نرم افزار کیل به پروژه اضافه کنید و اونجا تغییرات بدین.
    اصلا محدودیتی هم در ارتباط با تعداد پنجره ها وجود نداره.اگه به فیلم دقت کنید این مرحله کاملا توضیح داده شده.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام مهندس خسته نباشید
    من در WindowDLG.c یک متغییر تعریف میکنم حالا چطور میشه در main برنامه به این متغییر دسترسی داشت
    ممنون ازتون

صفحه 21 از 32 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین