NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1052 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 30 از 32 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 581 به 600 از 634

موضوع: فیلم آموزش Emwin با LPC1788 و تکمیلی lpc1768 رسید!

کاربر فعال jonbakhsh آواتار ها
    نام
    H.J
    تشکر شده 225 بار در 101 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط yraeisi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز چند تا نکته رو لازمه براتون توضیح بدم:
    1- هدف این انجمن آموزش کیل و مشکلات مربوط به اون نیست
    2- این انجمن اختصاصا برای فیلم آموزش مقدماتی emwin برای میکرو 1768 و 1788 هست(مطابق فیلم) نه برای میکرو های دیگه مثل stm
    3 - هدف از این فیلم این نیست که به شما آموزش داده بشه چطور یه پروژه از صفر بسازید .پیش فرض اینه که شما حداقل تجربه کار با کیل و میکرو رو دارید.اگه ندارید باید اول اونها رو آموزش ببینید (که فیلم و آموزش اون هم انواع و اقسامش تو بازار موجود هست)
    4 - انواع مثال برای راه اندازی emwin تو مثال های خود کیل هست.برای میکرو های دیگه میتونید از اونها استفاده کنید.(قبلا آدرسشو گذاشتم براتون)
    5- وقتی شما یه پروژه رو کامپایل می کنید و کلی خطا بهتون میده نترسید.با کمی حوصله و خوندن خطاها،اونها رو برطرف کنید خب.نه اینکه یهو یه صفحه انجمن رو با یه پیام پر از خطا پر کنید.(یادگیری زبان انگلیسی در حداقل سطح لازمه ی کار با میکرو هست .چون شما باید بتونید دیتا شیت و سایر منابع انگلیسی زبان رو بخونید)
    موفق باشید
    ببین جناب رئیسی اسمش روشه . فیلم آموزشی
    یعنی از پایه یه پروژه ای که ساخت پروژه باشه که شاید 2 دقیقه هم طول نکشه باید بسازی مرحله به مرحله برید جلو .
    شما توی این فیلم در مورد about نرم افزار توضیح دادید حتی تک تک آیکن های نرم افزار که از روی شکلش مشخصه چیکار میکنه توضیح دادید (این قسمت قبل از پورت کردنه ) و بیشتر زمان اون فیلم گرفته توضیح دادید
    فرض کنید من بخوام با یک میکرو دیگه یا یک برد دیگه کار کنم نمیتونم که دنبال یه مثال باشم
    فیلم شماره 7 که کلا تبلیغه اینم توضیح دادید که این برد 1788 هست و پورت اترنت داره و خروجی فلان داره .... هیچ نکته آموزشی نداره . هیچ
    من فکر میکنم این اولین آموزشی هست که شما درست کردید و اولین تجربه شماست .
    باید اینو در نظر بگیرید که کسی که میاد و یه آموزشی میخره یه آدم مبتدی هست توی اون زمینه .
    من آموزش کیل از شما نخواستم فقط شما به جای تبلیغ برد آموزشی و توضیح در مورد آی کن های نرم افزار .... میتونستید از اول یه پروژه درست کنید فایل هارو اضافه کنید . در مورد تک تک هدر ها توضیح بدید چکار میکنند که اگه حافظه فلش کم بود طرف بدونه چی پاک کنه که مشکلی به وجود نیاد .

من به عنوان یه آدم مبتدی در زمینه emwin و کسی که زیاد فیلم آموزشی دیده میگم که این مجموعه کامل نیست .
    شما هم به عنوان یک مربی که تجربه اولتون هست در زمینه ساخت فیلم آموزشی هست بهتره بدتون نیاد و این مشکلات بر طرف کنید
    ویرایش توسط jonbakhsh : 24-10-2017 در ساعت 12:53

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند omid_2132 آواتار ها
    تشکر شده 55 بار در 18 پست

حالا یکی اومده و تمام تجربیاتش رو در قالب یک سی دی با قیمت بسیار ناچیز در اختیارمون قرار داده ولو اولین تجربه ش باشه بد ه؟
    شاید قیمت یک جلسه میتونست حداقل 4 برابر این باشه.
    شما حداقلش میتونید در حد شبیه سازی از فیلم یاد بگیرید و پورت کردن رو از فروم ها.
    ویرایش توسط omid_2132 : 25-10-2017 در ساعت 11:13

کاربر فعال jonbakhsh آواتار ها
    نام
    H.J
    تشکر شده 225 بار در 101 پست

چرا از انتقاد بدتون میاد . من گفتم این چیزارو کم داره .همش که نباید تعریف کرد . باید انتقاد هم کرد که مربی توی فیلم های آموزشی بعدیش مشکل بر طرف کنه .
    پورت کردن هم مهمه . تا نشه پورت کرد که نمیشه روی برد تست کرد ؟؟؟

سلام.میشه در مورد دستور WM_SetFocus یه توضیحاتی بدین چه کاربردی داره؟
    انجمن های emwin رو تو سایت مطالعه کردم توضیحات خیلی گویا نبودن.
    یعنی مثلا تو مثال farsi keyboerd چی کار میکنه؟
    ویرایش توسط omid_2132 : 25-10-2017 در ساعت 19:23

مدیر انجمن yraeisi آواتار ها
    نام
    یوسف رئیسی
    تشکر شده 182 بار در 100 پست

سلام.دوستان عزیز من همون اولش گفتم که این فیلم نقایص زیادی داره و اصلا آدم انتقاد ناپذیری نیستم.واز همون اول گفتم که نقایص رو به بزرگواری خودتون ببخشید/این آموزش فقط برای این بود که دوستان بتونن استارت کار رو بزنن و چون 3-4 سال پیش هیچ مرجعی وجود نداشت و من خودم با زحمت زیاد تونسته بودم با emwin کار کنم ، به اصرار آقای زارعی این مجموعه تهیه شد.الان هزینه یه کلاس آموزشی حداقل جلسه ای 70-80 تومن هست.اگه دوستان تمایل داشتن میتونن تو این کلاس ها شرکت کنن و هر خواسته ای دارن از استاد بخوان.
    البته تا جایی که یادم میاد مراحل ساخت پروژه هم مختصرا گفته شده و این که هر هدر فایل چه کاری انجام میده.و همین قدر فکر کنم برای شروع کافی باشه.اگه میخواید از RAM خارجی استفاده نکنید باید آدرس RAM رو به آدرس RAM داخلی تغییر بدین .
    متاسفانه فکر نکنم فیلم دیگه ای تهیه بشه.دوستان در صورت نیاز میتونن تو کلاس های آموزشی شرکت کننکه مشکلات اینجوری پیش نیاد و بعدا دچار سوء تفاهم نشن دوستان

WM_SetFocus برای این هست که فوکوس آیتم جاری روی ویجتی که شما مد نظر تون هست قرار بگیره و بتونین رو اون ویجت تغییراتی که میخواین رو اعمال کنین مثل همون برنامه کیبورد که وقتی شما کلیدی رو فشار میدید نتیجه تو یه ویجت Edit اعمال میشه
    Hardware & Software designer
    Telegram:@y_r_z

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما yraeisi برای ارسال این پست سودمند:

یعنی اینطوری هم میشه تفسیر کرد که چون تو مثال کیبورد فقط یک multiedit بود میشد از دستور
    WM_SetFocus استفاده نکرد؟(البته با کمی تغییرات تو کد)

کاربر فعال
    تشکر شده 47 بار در 38 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_2132 نمایش پست ها
    حالا یکی اومده و تمام تجربیاتش رو در قالب یک سی دی با قیمت بسیار ناچیز در اختیارمون قرار داده ولو اولین تجربه ش باشه بد ه؟
    شاید قیمت یک جلسه میتونست حداقل 4 برابر این باشه.
    شما حداقلش میتونید در حد شبیه سازی از فیلم یاد بگیرید و پورت کردن رو از فروم ها.
    اتفاقا سخت ترین قسمتش پورت کردنش هست. یعنی فایل خام رو از خود segger بگیری.
    بعد توی آموزش یاد بگیری چه طوری LCD‌های مختلف رو بشناسی و چه جوری به emwin بخورونی
    و قسمت بعد اگه خواستی تحت سیستم عامل های گوناگون موجود از emwin استفاده کنی چه طوری این کار رو باید انجام بدی.
    گیرهای کار با emwin اینجاست. توربافی یاد نمی گیری. نهایت نهایتش یک ماهی (و نه بیشتر) در اختیارت قرار می گیره
    باقیش رو که خود segger براش مثال آماده داره

11. تشکرها از این نوشته :

ممکنه به خاطر میزان فضای ram باشه.باید دیباگ کنی ببینی کجا میرسه هنگ میکنه.! ولی به احتمال خیلی زیاد مشکل از ram باشه.
    سلام.چن تا سوال:
    1-تو دیباگ با کیل یا سیمیلاتور میزان ram رو step به step میشه دید؟
    2-تو کیل بعد از کامپایل میزان رم همان RW-data و یا ZI-data هستش یا غیر از اینه؟
    3-یکی از دوستان تو پستاش نوشته بود که با نرم افزار emWinView میشه ram رو رصد کرد ولی من هر کاری کردم نشد.نکته ای داره؟

میشه راهنمایی بفرمایید تو MULTIPAGE چطور با یک button در صفحه 1 , یک checkbox در صفحه 2 رو کنترل کنیم.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام ....
    چه طور میشه دیتاهای یک سنسور مثلا سنسور دما رو خوند و نمودار اون رو.توی یک ویجت گراف به صورت مداوم رسم کرد....؟
    داده ها رو چه طور باید روی وبجت گراف رسم کرد؟

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_2132 نمایش پست ها
    میشه راهنمایی بفرمایید تو MULTIPAGE چطور با یک button در صفحه 1 , یک checkbox در صفحه 2 رو کنترل کنیم.
    سلام.با استفاده از ایندکس ویجت ها و دستور WM_GetDialogItem میتونید هر ویجت تو هر صفحه ای رو کنترل کنید.مثلا:
    hItem = WM_GetDialogItem(Page1, ID_TEXT_0);
    TEXT_SetText(hItem, "0");

16. تشکرها از این نوشته :

سلام.وقتی با guibuilder میخوام از iconview استفاده کنم و تو قسمت add streamed bitmap item یه عکس انتخاب کنم فقط پسوندهای dta رو قبول میکنه این دیگه چه جور پسوندیه؟چه طور یک عکس یا آیکون رو add کنم؟
    ویرایش توسط omid_2132 : 05-11-2017 در ساعت 11:01

سلام.با استفاده از ایندکس ویجت ها و دستور WM_GetDialogItem میتونید هر ویجت تو هر صفحه ای رو کنترل کنید.مثلا:
    hItem = WM_GetDialogItem(Page1, ID_TEXT_0);
    TEXT_SetText(hItem, "0");
    سلام آقای رییسی.لطفا به این سوالم پاسخ دهیذ.
    من سه تا صفحه درست کردم (تو سه فایل متفاوت+صفحه اصلی) و این سه صفحه رو تو multipage فراخوانی کردم و صفحات تو multipage اونجور که میخوام دیده میشن.تو صفحه اولم یک button قرار دادم و در صفحه دومم checkbox و طبق فرمایشتون عمل کردم حالا مشکلی که هست اینه که وقتی تو رویدادهای کلید میام چک باکس رو تغییر میدم به CHECKBOX_0 خطا میده و نمیشناسه که کاملا طبیعیه چون تو فایل مورد نظر صفحه اول تعریف نشده س.میخواستم بدونم روش کار چه جوریه و اینا رو چطور به هم لینک کنم؟

نام
    یوسف رئیسی

مثلا ID چک باکس رو مثل زیر تعریف کردید

کد:
    #define ID_CHECKBOX_0_P2 (GUI_ID_USER + 0x04)
    تو صفحه اصلی هم همین رو تعریف کنید

20. تشکرها از این نوشته :

سلام.کاربرد تابع ()MULTIEDIT_SetPrompt چی میتونه باشه؟
    یعنی طبق datasheet کرسر نمیتونه روی اون حرکت کنه و تا با تابعش پاکش نکنیم پاک نمیشه ولی حتما یه کاربردی داره.
    آیا این میتونه باشه که مثلا هر وقت نوشتم P1 بره و پورت 1 رو و هر وقت نوشتم P2 بره و پورت 2 رو یه کار انجام بده؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 16 بار در 8 پست

سلام
    1. در برنامه های مبتنی بر emwin حداقل رم اختصاص داده شده به emwin چقدر باید باشه؟
    2. این مقدار رو از کجا میشه تنظیم کرد؟
    3. بعد از تنظیم میزان رم مخصوص emwin، مقدار باقیمونده رو میشه مغیر تعریف کرد؟
    ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط meysammerrikh نمایش پست ها
    سلام
    درکت میکنم تو مخی بدیه

ببین تجربه من اینه ولی اگه راه بهتری پیدا کردی مدیونی نگی چون من کلی کلنجار رفتم تا فهمیدم

برو ی ویندوز بساز و multipage رو توش درست کن و ذخیره کن
    بعد بیارش تو کیل بازش کن و تبدیل کن به فایل .h

حالا دوباره برو یک framewin یا ویندوز درست کن و کل ویجت هایی که میخوای تو یکی از صفحات مولتی پیج باشه رو توش قرار بده و سیو کن
    بعد بیارش تو کیل و بازش کن به .h تبدیل کن

حالا هر دوتا فایل c که ساختی رو تو پروژه ات ادد کن

یبار کامپایل کن میبینی که کلی بهت ارور میده

حالا برو این کارارو انجام بده
    تو فایل دومت که ویجت های یک صفحه رو قرار دادی اون پایینش ی همچین کدی میبینی
    WM_HWIN CreateHome(void);
    WM_HWIN CreateHome(void) {
    WM_HWIN hWin;

hWin = GUI_CreateDialogBox(_aDialogCreatetest, GUI_COUNTOF(_aDialogCreatetest), _cbDialogtest, WM_HBKWIN, 0, 0);
    return hWin;
    }

شما همه این کد رو یا پاک کن یا بهتره کامنتش کنی که تو برنامه تاثیر نذاره
    ولی قبل از پاک کردن این قسمتش رو کپی کن پایین بهت میگم کجا قرار بدی
    GUI_CreateDialogBox(_aDialogCreatetest, GUI_COUNTOF(_aDialogCreatetest), _cbDialogtest, WM_HBKWIN, 0, 0);

بعد برو تو فایل اول که برای multipage درست کردی
    این قسمت رو پیدا کن و کدهاش رو شبیه به این کن

hItem = WM_GetDialogItem(pMsg->hWin, ID_MULTIPAGE_0);
    hDialog = GUI_CreateDialogBox(_aDialogCreatetest, GUI_COUNTOF(_aDialogCreatetest), _cbDialogtest, WM_HBKWIN, 0, 0);
    MULTIPAGE_AddEmptyPage(hItem , hDialog , "test");

اون قرمزه همونیه که گفتم کپی کن

بعد تو اول همین فایل باید فایل دوم رو اضافه کنی مثلا اگه اسمت فایلش test.h هست بنویس #include "test.h"

نکته
    توی هر ویندوز جدیدی که برای ویجت هات اضافه میکنی _aDialogCreatetest و _cbDialogtest رو اسمش رو یکم تغییر بدی مثلا من test رو بهش اضاقه کردم

سلام روش کار من به این صورته که یک framewin به عنوان صفحه اصلیم باز میکنم و بعدش توش هر ویجتی که بخوام (multipage و ...) رو قرار میدم.بعد دوباره به انداره تعداد صفحات multipage پنجره جدید به پروژه م add میکنم و تو هر پنجره باز ویجتهایی رو که میخوام استفاده کنم رو قرار میدم.

wm_setfocus برای این هست که فوکوس آیتم جاری روی ویجتی که شما مد نظر تون هست قرار بگیره و بتونین رو اون ویجت تغییراتی که میخواین رو اعمال کنین مثل همون برنامه کیبورد که وقتی شما کلیدی رو فشار میدید نتیجه تو یه ویجت edit اعمال میشه
    سلام.جناب آقای رییسی تو این مثالی که قرار میدم تو اینیشیال اومدم فوکوس های edit و button رو 0 کردم که فقط ویجت edit غیر فعال شد و ویجت button همچنان فعال موند و وقتی فوکوس ها رو 1 میکنم هر دو ویجت علی القاعده فعال میشن.میخواستم بدونم چرا فوکوس رو کلید اثر نکرد؟
    (البته اینم بگم که وقتی فوکوس کلید 1 هست با فشردن کلید نقطه چینی دورش به وجود میاد و با 0 کردن فوکوس این نقطه چین از بین میره.)
    مثال:
    WindowDLG.rar
    ویرایش توسط omid_2132 : 14-11-2017 در ساعت 22:47

نام
    یوسف رئیسی

فوکوس به معنای فعال یا غیر فعال بودن نیست.فقط نشانده این است که آخرین آیتم که احیانا لمس شده چی هست

26. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 19 بار در 13 پست

سلام خدمت آقای رئیسی و دوستان
    سوالی داشتم در رابطه با توابع کالیبره در emwinهمون طور که میدونید
    برای کالیبره کردنه صفحه تاچ از تابع زیر استفاده میکنیم
    ;(int GUI_TOUCH_Calibrate (int Coord, int Log0, int Log1, int Phys0, int Phy
    که این تابع
    در کتابخانه GUI.hموجود میباشد
    سوالم اینه که چرا این تابع opensourceنیست و چرا به کد cاین تابع نمیتوان دسترسی داشت
    برای مثال مشکلی که دارم delayهست که موقع تاچ کردن صفحه وجود داره
    باید حتما موقع تاچ کردنه صفحه یه زمان خیلی کم مکث داشت
    البته میدونم که این تابع از تاچ کردنه صفحه نمونه برداری و میانگین رو حساب میکنه
    در واقع مشکل اصلی بنده با صفحه تاچ کند بودنه تاچه
    خیلی سریع نسبت به تاچ کردنه صفحه عکس العمل نشون نمیده
    حتما باید با مکث صفحه رو لمس کرد تا دستورات اجرا بشن
    از اینکه میخواستم دسترسی به تابع کالیبره داشته باشم این بود که بتونم تعداد نمونه برداری از صفحه تاچ رو کم کنم
    تا مثلا زمان تاچ شدنه صفحه کم بشه
    بشه سریع تر با صفحه کار کرد
    شما فکر کنید یه صفحه کلید نه رقمی دارید و میخواید مدام رقم وارد کنید این صفحه تاچ اینقد کند عمل میکنه که کاربر خسته میشه
    شما فکر میکنید این مشکل برمیگرده به تابع کالیبره emwin
    یا باید بجای صفحه تاچ مقاومتی از خازنی استفاده کرد
    من یادمه اوایل که گوشی های موبایل تاچ آمده بودن صفحه تاچ شون مقاومتی بود ولی اینقد کند عمل نمیکردن
    مسلما مشکل باید از تابع کالیبره emwinباشه نمیدونم چور میشه دسترسی به کد سی این تابع پیدا کرد
    یا اصلا روشی وجود داره که بشه سرعت تاچ کردن رو بالا برد
    ممنون میشم از آقای رئیسی یا بقیه دوستان اگه اطلاعاتی دارن کمک کنن
    ویرایش توسط mducati999 : 15-11-2017 در ساعت 17:16

صفحه 30 از 32 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین