NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1073 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 15 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 300 از 634

موضوع: فیلم آموزش Emwin با LPC1788 و تکمیلی lpc1768 رسید!

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط yraeisi نمایش پست ها
    سلام برای باز شدن صفحه جدید باید صفحه قبلی رو hiden کنید یا اینکه کلا delete کنید. و صفحه جدید رو فراخوانی کنید که اگه فقط هیدن شده باشه کافیه از حالت هیدن خارج کنید.و اگه دیلیت شده باید ساخته بشه و نمایش داده بشه و به عنوان صفحه فعال تعریف بشه
    سپاس مهندس جان

2. # ADS
    Circuit advertisement

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من با lpc1788 کار میکنم و از emwin استفاده کردم و مشکلی هم نداشتم ولی زمانیکه کتابخانه FS_CM3 را اضافه میکنم (برای راه اندازی sd card) پیغام میده فضای بافر کافی برای emwin نداره!
    لطفا راهنمایی کنید

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام و عرض خسته نباشید.
    من یک طراحی کرده ام با guibuilder، و در آن طراحی، عکسی قرار داده ام با فرمت .png (به وسیله ویجت عکس). در شبیه سازی که از فیلم های خوب اقای رئیسی یاد گرفتم
    (در اینجا جا دارد از اقای رئیسی تشکر کنم و خدا پدر و مادرشان را برایشان حفظ کند.)
    ، عکس درست نمایش داده می شود ولی در پیاده سازی سخت افزاری این اتفاق نمی افتد. یعنی عکس بد نشان داده می شود (یا بهتر بگویم تعداد ریادی از پیکسل های ان خراب می شود ویک هاله ای از عکس به نمایش در می اید). لازم به ذکر است که فقط ویجت عکس بد نمایش داده می شود و بقیه ویجت ها درست کارشان را انجام می دهند. هر کاری می کنم مشکل ویجت عکس برطرف نمی شود.
    الان کجا کد را باید تغییر دهم
    . از منوال هم چیزی سر در نیاوردم.
    اساتید محترم واقعا دارم دیوانه می شوم اگر راه کاری به نظرتان می رسد بفرمایید.
    با تشکر

مدیر انجمن yraeisi آواتار ها
    نام
    یوسف رئیسی
    تشکر شده 182 بار در 100 پست

سلام
    شاید فرمت تبدیل عکس مشکل داشته باشه .تو شبیه سازی این مساله در نظر گرفته نمی شه.
    Hardware & Software designer
    Telegram:@y_r_z

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام اقای رئیسی. ممنون از پاسختان . این فرمت تبدیل عکس را از کجا می شود فهمید که چی هست؟ ایا می شود آن را تغییرداد؟ دستوری که فرمت تبدیل عکس را تعیین می کند را می توانید لطفا برایم ارسال نمایید. در مورد فرمت تبدیل عکس، من اطلاعاتی ندارم.
    با تشکر فراوان.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام آقای رئیسی. ممنون از آموزش خوبتون.... میخواستم ببینم برای راه اندازی برنامه widget_GraghTY روی برد LandTiger LPC1768 غیر از کارایی که در آموزش برای LPC1788 دادین، کار دیگه‌ای هم باید انجام بدم؟ من widget_graphTY رو به برنامم اضافه کردم و تغییراتی که فرمودین را دادم. برنامه بدون خطا کامپایل میشه و بعد از کالیبره کردن تاچ، Courser نمایش داده میشه و دیگه هیچکاری انجام نمیده! هیچ گرافی هم نمایش داده نمیشه! یک صفحه سیاه با courser تنها! من فقط برای تابع کالیبره کردن تاچ بجای هدرفایل appl.h که شما به کتابخونه اضافه کردین، من برای LPC1768 هدرفایل TouchPanel.h و bsp.h رو اضافه کردم. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمائید.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوباره
    من متوجه شدم تابع GRAPH_DATA_YT_AddValue کار نمیکنه و زمانی که cpu بهش میرسه هنگ میکنه! الان نمیدونم اصلا این تابع کجا تعریف شده؟! من تو هدر فایل GRAPH.H دیدمش ولی نفهمیدم کدش کجا نوشته شده؟! کاری که من میخوام انجام بدم این هست که از یک سیگنال نمونه برداری کنم و روی LCD نمایش بدم، نمایشمم پیوسته هست یعنی سیگنال به شمت چپ باید شیفت پیدا کنه و نمونه‌های جدید وارد بشن....
    در ضمن همینظور که در پست قبل اشاره کردم پردازندم LPC1768 هست.ممنون میشم از دوستان و جناب مهندس رئیسی اگر کمک کنن...

نام
    یوسف رئیسی

سلام
    باید تریس کنید ببینید کجا گیر میکنه ، اینجوری نمیشه نظر داد.
    پروژه تون رو بفرستین ببینم چیه مشکلش.

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

مرسی از پاسختون

فایل پروژه رو براتون در پیوست قرار دادم. برای اینکه حجمش زیاد نشه فقط خود ساختار پروژه و فایل main و گراف رو براتون گذاشتم. این برنامه تا اینجا الان فقط یک گراف میکشه، فایل hex هم داخل پوشه obj هست. حالا نمیدونم کجای برنامه باید از adc نمونه برداری کنم و نمونه ها رو با چه دستوری روی گراف نمایش بدم؟! ابتدا میخواستم از فایل WIDGET_GraphYT.c مطابق آنچه در آموزش گفتین استفاده کنم (البته برای همین LPC1768) اما اون برنامه هم کار نکرد. ممنون میشم در تکمیل این برنامه کمکم کنید
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar 16.rar (289.5 کیلو بایت, 85 نمايش)

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ببخشید من یه مشکلی دارم

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

سلام
    من اين برد lpc1788 كوير و آموزش emwin را 7 ماه پيش خريده ام. حالا كه وقت كردم شروع كنم به آموزش ديدن همون اولش گير كردم و بدجوري كلافه شدم. جناب آقاي رييسي يا هر كدام از دوستان مي توانند كممكم كنيد.
    اين كه در فيلم گفتيد حالا اين برنامه را بجاي فايل موجود در فولدر application يكي از برنامه هاي نمونه جايگزين كرده اجرا كنيد لطفا يك نمونه از اين برنامه ها را براي من مجدد ارسال كنيد . هيچكدام از آن برنامه ها در سيستم من بدون خطا نبود بجز يكي از آنها كه برنامه demo موجود در روي خود برد است، كه آنهم 10 تا برنامه c در فولدر application آن موجوده! من زياد با محيط ويژوال آشنا نيستم لطفا ساده و سطح پايين توضيح بدهيد. ممنون از زحمات شما در تهيه cd آموزشي.....

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

من با gui builder موفق شدم يك فايل ساده بسازم و در محيط visual studio اجرا و simulation آن را ببينم. ولي نتونستم آن را در كيل برده و روي برد اجرا كنم و روي lcd هفت اينچي ببينم. ... منتظر كمك اهل فن هستم ....

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط smsm69 نمایش پست ها
    سلام اقای رئیسی. ممنون از پاسختان . این فرمت تبدیل عکس را از کجا می شود فهمید که چی هست؟ ایا می شود آن را تغییرداد؟ دستوری که فرمت تبدیل عکس را تعیین می کند را می توانید لطفا برایم ارسال نمایید. در مورد فرمت تبدیل عکس، من اطلاعاتی ندارم.
    با تشکر فراوان.
    از نرم افزار تبدیل که تو پوشه Tools قرار داره استفاده کنید
    \NXP_emWin522_BSP\Start\Tools \bmpcvt.exe

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممنون. از پاسختان

کاربر علاقه مند dizgah آواتار ها
    نام
    محمود حسینی پور
    تشکر شده 34 بار در 25 پست

سلام
    بنده وقتی تو قسمت فیلم طبق گفته راهنما کلیک میکنم این پیام رو نشون میده!
    تو ویندوز 10 دارم استفاده میکنم و طبعا اینترنت اکسپلورر و فلش پلیر بروز هستند
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:
    MHD.jpg

نام
    محمود حسینی پور

بنده این پکیج رو خریداری کردم و دوست دارم نظر خودمو در موردش بنویسم:
    تا جایی که میتونم سعی میکنم عادلانه نظر بدم تا حق مولف و خریداران احتمالی آینده رو ضایع نکنم.
    1-آموزشها در فرمت تصویری رایج نیستن و تنها روی ویندوز سون میشه اجراشون کرد،روی ویندوز 10 که مطلقا (حتی با تنظمیات کامپبلیتی)اجرا نمیشن ، که طی تماس با پشتیبانی فروشگاه در نهایت عذرخواهی کردن و گفتن روی vmware اجرا کنین ، بنده اکس پی رو وی ام ور نصب کردم که اینبار فایل اجرایی باز میشد ولی پخش نمیشدن ، تا اینکه روی ویندوز 7 در نهایت اجرا شدن! منطقی هستش که برای جلوگیری از تکثیر روی دی وی دی ها قفل بزارن ولی وقتی به راحتی میشه محتوا رو رو هارد کپی کرد واقعا دلیل این کار چیه ؟
    2-به نظرم ایراداتی که به کیفیت تصویر گرفته میشه زیاد عادلانه نیست ، هر چند متن های نمایشی گاها قابل خواندن بصورت واضح نیستن ولی کیفیت قابل قبوله
    3- ایرادات به صدای آموزشها کاملا وارده و متاسفانه بعضا کیفیت صدا خیلی بد و حجمش پایین میاد ، در صورت چون مفهوم قابل تشخیصه باز هم به نظر من قابل قبوله
    4- متاسفانه ایراد عمده در محتوی آموزشهاست !
    متاسفانه بخش قابل توجهی از محتوی فیلم غیر مفید و عملا وقت کشیه تا آموزش ، به طور مثال نیمی از آموزش فقط به ویجت ها اختصاص داره که بجز چن تا توضیح اظهر من الشمس مابقی رو عنوان میشه که کاری باهاشون نداریم!
    تو خیلی از جاها که به اشتباهی عملی انجام میشه به جای اینکه ظبط متوقف بشه و اون قسمت از اول ظبط بشه ،عملا مولف کار خودشو انجام میده ،از طرفی هیچ متن آماده ای هم برای ظبط وجود نداره و مولف صرفا از روی چن تا سر تیتر هر چی که به ذهن خودش میاد رو عنوان میکنه !!! اما بزرگترین مشکل اینجاست که عملا باقی قسمتها صرفا روخوانی یوزر منواله این کتابخانه است !
    جناب رییسی باور کنین بنده قصد ضربه زدن به کار شما و یا فروشگاه رو ندارم (که اتفاقا از فروشگاه و پشتیبانیش کاملا راضی هستم و اکثرا هم خریدهامو از این جا انجام میدم ) ولی واقعا آموزشها کیفیت خیلی پایینه دارن!همونطور که عرض کردم کیفیت تصویر و صدا به نحوی قابل قبوله ولی کیفیت محتوی خیر ! بنده بین پرینت یوزرمنوال و یادگیری از روی اون و خرید این مجموعه توشک بودم ، ولی در نهایت بدلیل مشکل زمان و صرفه جویی در اون تصمیم گرفتم این مجموعه رو خریداری کنم و در صورت نیاز از یوزرمنوال استفاده کنم، ولی متاسفانه باید اعتراف کنم که اشتباه کردم!
    لطفا یک بار به سایت مکتب خونه مراجعه کنین و چن قسمت از آموزشهای رایگان اونجا رو دانلود کنین، خودتون متوجه فرق کیفی بین آموزشها میشین ، قصد من مقایسه از لحاظ مالی نیست!
    تنها نکته مثبت این آموزشها میتونست پشتیبانی اون باشه که اون هم متاسفانه به درستی انجام نمیشه(علی رقم عنوان پشتیبانی ذکر شده در محصول )!!!
    به هر حال امیدوارم هر چه زودتر شامل یه آموزش جامع و در خورد از جنابعالی در فروشگاه باشیم !
    موفق باشید

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقد عالیی بود... به نظرم تمام این کاستی‌هایی که در دی‌وی‌دی هست رو میشد با یک پشتیبانی قوی تحت پوشش قرار داد اما متاسفانه بسیار پشتیبانی ضعیفی میشه. همونطور که در این فروم هم ملاحظه میکنید بسیاری از سوالات بدون پاسخ موندن و خود مدرس مدتهاست که به این فروم سر نزدن!!

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

سلام
    چجوری میتونم در صفحات multipage ، ویدجت های مختلف قرار بدم. اگه ممکنه یه مثال بزنین.
    ممنون میشم.
    یاعلی مدد

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط dizgah نمایش پست ها
    بنده این پکیج رو خریداری کردم و دوست دارم نظر خودمو در موردش بنویسم:
    تا جایی که میتونم سعی میکنم عادلانه نظر بدم تا حق مولف و خریداران احتمالی آینده رو ضایع نکنم.
    1-آموزشها در فرمت تصویری رایج نیستن و تنها روی ویندوز سون میشه اجراشون کرد،روی ویندوز 10 که مطلقا (حتی با تنظمیات کامپبلیتی)اجرا نمیشن ، که طی تماس با پشتیبانی فروشگاه در نهایت عذرخواهی کردن و گفتن روی vmware اجرا کنین ، بنده اکس پی رو وی ام ور نصب کردم که اینبار فایل اجرایی باز میشد ولی پخش نمیشدن ، تا اینکه روی ویندوز 7 در نهایت اجرا شدن! منطقی هستش که برای جلوگیری از تکثیر روی دی وی دی ها قفل بزارن ولی وقتی به راحتی میشه محتوا رو رو هارد کپی کرد واقعا دلیل این کار چیه ؟
    2-به نظرم ایراداتی که به کیفیت تصویر گرفته میشه زیاد عادلانه نیست ، هر چند متن های نمایشی گاها قابل خواندن بصورت واضح نیستن ولی کیفیت قابل قبوله
    3- ایرادات به صدای آموزشها کاملا وارده و متاسفانه بعضا کیفیت صدا خیلی بد و حجمش پایین میاد ، در صورت چون مفهوم قابل تشخیصه باز هم به نظر من قابل قبوله
    4- متاسفانه ایراد عمده در محتوی آموزشهاست !
    متاسفانه بخش قابل توجهی از محتوی فیلم غیر مفید و عملا وقت کشیه تا آموزش ، به طور مثال نیمی از آموزش فقط به ویجت ها اختصاص داره که بجز چن تا توضیح اظهر من الشمس مابقی رو عنوان میشه که کاری باهاشون نداریم!
    تو خیلی از جاها که به اشتباهی عملی انجام میشه به جای اینکه ظبط متوقف بشه و اون قسمت از اول ظبط بشه ،عملا مولف کار خودشو انجام میده ،از طرفی هیچ متن آماده ای هم برای ظبط وجود نداره و مولف صرفا از روی چن تا سر تیتر هر چی که به ذهن خودش میاد رو عنوان میکنه !!! اما بزرگترین مشکل اینجاست که عملا باقی قسمتها صرفا روخوانی یوزر منواله این کتابخانه است !
    جناب رییسی باور کنین بنده قصد ضربه زدن به کار شما و یا فروشگاه رو ندارم (که اتفاقا از فروشگاه و پشتیبانیش کاملا راضی هستم و اکثرا هم خریدهامو از این جا انجام میدم ) ولی واقعا آموزشها کیفیت خیلی پایینه دارن!همونطور که عرض کردم کیفیت تصویر و صدا به نحوی قابل قبوله ولی کیفیت محتوی خیر ! بنده بین پرینت یوزرمنوال و یادگیری از روی اون و خرید این مجموعه توشک بودم ، ولی در نهایت بدلیل مشکل زمان و صرفه جویی در اون تصمیم گرفتم این مجموعه رو خریداری کنم و در صورت نیاز از یوزرمنوال استفاده کنم، ولی متاسفانه باید اعتراف کنم که اشتباه کردم!
    لطفا یک بار به سایت مکتب خونه مراجعه کنین و چن قسمت از آموزشهای رایگان اونجا رو دانلود کنین، خودتون متوجه فرق کیفی بین آموزشها میشین ، قصد من مقایسه از لحاظ مالی نیست!
    تنها نکته مثبت این آموزشها میتونست پشتیبانی اون باشه که اون هم متاسفانه به درستی انجام نمیشه(علی رقم عنوان پشتیبانی ذکر شده در محصول )!!!
    به هر حال امیدوارم هر چه زودتر شامل یه آموزش جامع و در خورد از جنابعالی در فروشگاه باشیم !
    موفق باشید

سلام
    بنده قبل از هر چیزی نقایص موجود در فیلم رو قبول دارم ولی چند تا نکته هست که باید بگم:
    1- این فیلم آموزشی فقط درباره نحوه راه اندازی emWin هست نه آموزش کامل emWin : آموزش کامل حداقل یه کار چند ساله هست و حتی خود بنده هم بعد از دو سه سال هنوز به طور کامل به همه قسمت ها مسلط نیستم.
    2- پیش فرض این آموزش این هست که دوستان به برنامه کیل و زبان C و .... مسلط هستن.نه اینکه تازه اومدن C یاد بگیرن و همزمان emWin متاسفانه بیشتر دوستان سوالاتی راجع به مواردی غیر از emwin دارن.
    3 - این مجموعه فقط و فقط به شما کمک میکنه که چطور emWin رو راه اندازی کنید .
    موفق باشید

نام
    محمود حسینی پور

ممنون که به نظرات پاسخ میدین،امیدوارم فیدبکی که از نظرات میگیرین باعث بهتر شدن آموزشها بشه
    1- این فیلم آموزشی فقط درباره نحوه راه اندازی emWin هست نه آموزش کامل emWin : آموزش کامل حداقل یه کار چند ساله هست و حتی خود بنده هم بعد از دو سه سال هنوز به طور کامل به همه قسمت ها مسلط نیستم.
    متاسفانه این توجیه شما قابل قبول نیست ، دقت بفرمایید عنوان محصول در فروشگاه فیلم آموزشی سیستم عامل Emwin و میکروکنترلر LPC1788 هست ،نه آنچه که شما فرمودین هر چند بنده حتی به راه اندازی هم قانعم ولی متاسفانه .....
    2- بله کاملا درسته ، فکر نمیکنم کسی هم از آموزش emwin انتظار یادگیری کیل و سی و .. داشته باشه که اگر هم این چنین باشه مطلقا حق با ایشون نیست.
    3-امیدوارم با پشتیبانی شما این مجموعه به من و سایر خریداران کمک کنه تا فقط و فقط emwin رو راه اندازی کنیم
    !!!
    --------------------------
    همونطور که میدونین RTX تو ورژنهای اخریش از بنیاد منقلب شده و مثالهای مجموعه با ورژن های اخیر کیل (5.15 به بعد ) کامپایل نمیشن، بنا براین آیا سمپلی از emwin و RTX هست که با ورژنهای مذکور ایجاد شده باشه ؟
    -----------------------
    ممنون

صفحه 15 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین