NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1081 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 24 از 32 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 480 از 634

موضوع: فیلم آموزش Emwin با LPC1788 و تکمیلی lpc1768 رسید!

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط taherzade نمایش پست ها
    سلام
    من تونستم این مشکل رو حل کنم.
    البته برنامه مورد نظر من مربوط به ADC بود که بصورت آنی بخونه و روی ویجت edit نمایش داده بشه.
    ولی من روند کلی رو برای دوستان توضیح میدم.
    اول تو اون فایلی که با GUIBuilder درست میکنین (فایل با پسوند c) که به پروژه تون هم اضافه کردینش کد زیر رو در انتهای روتین WM_NOTIFY_PARENT اضافه میکنین.

کد:
    case WM_TIMER: your commands WM_RestartTimer(pMsg->Data.v, 100); break;
    و در قسمتی که نوشتم your commands دستورات مورد نظر خودتون رو مینویسین. (مثلا من راه اندازی ADC و نشون دادن مقدارش روی edit رو گذاشتم)
    در واقع با این کار یک روتین Timer ایجاد میکنیم که هر چند وقت یکبار عمل مورد نظر ما رو روی صفحه بصورت خودکار اعمال کنه.
    عدد 100 که با رنگ قرمز نشون داده شده پریود اعمال تغییر بر حسب میلی ثانیه رو نشون میده. (مثلا من 100 میلی ثانیه گذاشتم، هر 100 میلی ثانیه از ADC بخونه و نشون بده)

حالا تو فایل main.c در داخل تابع MainTask کد زیر رو اضافه کنین
    کد:
    WM_HTIMER hTimer; hTimer = WM_CreateTimer(hWinMainPage, 0, 100, 0); while(1) { GUI_Exec(); }
    عدد 100 در اینجا هم مثل توضیح بالاست.
    تابع که با رنگ آبی نوشته شده رو باید داخل حلقه while تو تابع MainTask باید اضافه کنین. (همونطور که من نوشتم براتون)
    حالا برنامه رو build بگیرین اجرا میشه.
    امیدوارم مفید بوده باشه.

با سلام
    من برای تکمیل پروژه ام بر اساس اموزش این پست عمل کردم اما جواب نداد. من میخوام مقادیری که توسط پورت سریال برام فرستاده میشه رو به صورت انلاین روی یه ویجت edit نمایش بدم
    من براساس اموزش این کدها رو توی پروژه قرار دادم اما وقتی که اون کد ابی داخل حلقه while رو GUI_Exec رو میزارم برنامه وارد صفحه ای که توسط guibulder ساخته شده نمیشه.ممنون میشم راهنماییم کنید

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن yraeisi آواتار ها
    نام
    یوسف رئیسی
    تشکر شده 182 بار در 100 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_asj66 نمایش پست ها
    با سلام
    من برای تکمیل پروژه ام بر اساس اموزش این پست عمل کردم اما جواب نداد. من میخوام مقادیری که توسط پورت سریال برام فرستاده میشه رو به صورت انلاین روی یه ویجت edit نمایش بدم
    من براساس اموزش این کدها رو توی پروژه قرار دادم اما وقتی که اون کد ابی داخل حلقه while رو gui_exec رو میزارم برنامه وارد صفحه ای که توسط guibulder ساخته شده نمیشه.ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام
    اگه از سیستم عامل مثلا rtx استفده کنین خیلی راحت تره.میتونید یه تسک تعریف کنین که این کار رو انجام بده
    Hardware & Software designer
    Telegram:@y_r_z

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام وقتتون بخیر ، من تازه کارم فیلم آموزشی lpc1788 رو خریدم وخیلی برام مفید بوده.
    نمونه برنامه های جدید که مربوط به ذخیره اطلاعات تاچ اسکرین هست با ال سی دی 7 اینچ پروگرم میکنم هیچ مشکلی نداره و کار میکنه .اومدم یه پروژه از اول ساختم وفایلهای همون پروژه رو کپی کردم تو پروژه جدید و و بدون ارور کمپایل میشه ولی وقتی پروگرم میکنم روی برد .کار نمیکنه .
    مشکل کارم کجا میتونه باشه ؟
    لینک پروژه

test3

فایل GUI حذف کردم .
    ویرایش توسط H_electronics : 10-10-2016 در ساعت 11:31

عضو جدید
    نام
    سعید صائب
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    یه سوال دارم
    من خودم wince استفاده میکنم برای HMI که فوق العاده هست از همه لحاط اما سخت افزار گرون در میاد .
    تصمیم دارم رو emwin کار کنم اما یه چیز خیلی رو اعصابمه
    اونم مارک segger و عکس موقع بوت اپ هست . میشه اونارو حدف کرد و ارم خودمون رو گداشت جاش ؟
    این موضوع خیلی مهمه واسه کارم باید حتما ارم که بهم میدن باشه . تو وین سی ای هیچ علامتی از میکروسافت باقی نمیمونه
    میشه بگید این مشکل حل میشه یا نه ؟

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط s699fx_bpr نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال دارم
    من خودم wince استفاده میکنم برای HMI که فوق العاده هست از همه لحاط اما سخت افزار گرون در میاد .
    تصمیم دارم رو emwin کار کنم اما یه چیز خیلی رو اعصابمه
    اونم مارک segger و عکس موقع بوت اپ هست . میشه اونارو حدف کرد و ارم خودمون رو گداشت جاش ؟
    این موضوع خیلی مهمه واسه کارم باید حتما ارم که بهم میدن باشه . تو وین سی ای هیچ علامتی از میکروسافت باقی نمیمونه
    میشه بگید این مشکل حل میشه یا نه ؟
    سلام
    بله میشه حذف کرد.اصلا شما باید متناسب با کارتون خودتون GUI بسازید.اون آرم Segger فقط یه مثال نمونه هست . مثلا تو مثال هایی که داخل cd آموزش هست آرم شرکت کویر الکترونیک گذاشته شده.

7. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    نام
    سعید صائب
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط yraeisi نمایش پست ها
    سلام
    بله میشه حذف کرد.اصلا شما باید متناسب با کارتون خودتون GUI بسازید.اون آرم Segger فقط یه مثال نمونه هست . مثلا تو مثال هایی که داخل cd آموزش هست آرم شرکت کویر الکترونیک گذاشته شده.
    ممنون میشم اگه بتونید یه عکس از تعوض شدن ارم بزارید. متاسفانه امروز دوستی اصرار شدید داشت که ارم سمت چپ بالا segger به هیچ عنوان پاک نمیشه مگر این که emwin خریداری بشه از seger که قیمت بسیار بالایی هم داره . شما با روش خاصی بر میدارید ؟ یا کلا خودش برداشته میشه ؟
    ممنون میشم اگه بتونید یه عکس یا اسکرین شات از این موضوع قرار بدید

نام
    یوسف رئیسی

این هم عکس

Untitled-2.jpg
    ویرایش توسط yraeisi : 25-10-2016 در ساعت 14:45

عضو جدید
    نام
    سعید صائب
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

فایلهای پیوست باز نمیشن
    این فایل پیوست وجود ندارد . ممکن است حذف شده باشد و یا لینک اشتباه وارد کرده باشید. اگر از موجودیت این لینک مطمئن هستید برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت سایت تماس بگیرید.

نام
    یوسف رئیسی

دوباره آپلود شد
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_0012.jpg
مشاهده: 30
حجم: 145.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: medium.jpg
مشاهده: 32
حجم: 40.8 کیلو بایت  
    ویرایش توسط yraeisi : 25-10-2016 در ساعت 14:56

12. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض کار با LCDبدونه emwin

سلام، ممنون از آموزش بسیار عالی شما.
    من قصد دارم که LPC1788 رو بدونه emwin برای کار باLCD راه اندازی کنم. میخواستم از خدمتتون بپرسم که کتابخانه های مربوط به LCD رو می تونم استفاده کنم برای این مورد. چه مواردی رو باید تغییر بدم و به طور کلی چون من در این کار تازه وارد هستم باید چه روندی رو طی کنم تا این کدها برای اینکه بتونم یک عکس رو از eeprom بخونم و روی LCD نمایش بدم باید استفاده کنم؟ درایور تاچ که نیازی نیست تغییر بکنه؟ من ازcorebord 1788 استفاده می کنم. خواهش می کنم بنده رو در این مورد راهنمایی بفرمایید و اگر کتابخونه های این مورد رو در اختیار دارید برای بنده ارسال بفرمایید.
    من هر دو فیلم آموزش LPC1788 و LPC1768 رو تهیه کردم ، در LPC1768 هم LCD آموزش داده شده اما با توجه به اینکه این مدل کنترلر LCD نداره از کدهاش میشه استفاده کرد؟

نام
    یوسف رئیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد1 نمایش پست ها
    من قصد دارم که LPC1788 رو بدونه emwin برای کار باLCD راه اندازی کنم. میخواستم از خدمتتون بپرسم که کتابخانه های مربوط به LCD رو می تونم استفاده کنم برای این مورد. چه مواردی رو باید تغییر بدم و به طور کلی چون من در این کار تازه وارد هستم باید چه روندی رو طی کنم تا این کدها برای اینکه بتونم یک عکس رو از eeprom بخونم و روی LCD نمایش بدم باید استفاده کنم؟ درایور تاچ که نیازی نیست تغییر بکنه؟ من ازcorebord 1788 استفاده می کنم. خواهش می کنم بنده رو در این مورد راهنمایی بفرمایید و اگر کتابخونه های این مورد رو در اختیار دارید برای بنده ارسال بفرمایید.
    من هر دو فیلم آموزش LPC1788 و LPC1768 رو تهیه کردم ، در LPC1768 هم LCD آموزش داده شده اما با توجه به اینکه این مدل کنترلر LCD نداره از کدهاش میشه استفاده کرد؟
    سلام
    اختراع چرخی که قبلا اختراع شده کار بیهوده ای هست.چرا نمی خواید از emWin استفاده کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    emWin حرف نداره .یه رابط طراحی HMI فوق العاده قوی هست.

کلیت کار با LCD های مختلف یکی هست .فقط باید درایور مربوط به همون LCD رو استفاده کنید.

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

سلام
    بدون emwin هم میشه و کتابخانه هاش هم هست. نمایش عکس چه از خود میکرو چه از sd کارت اگر از فرمت عکس و اصول عملکرد اطاع داشته باشید مشکل نیست.

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    من با نمایش یکسری اعداد و string که از سریال پورت خونده میشه و در یک تسک جدا قرار داره و قراره در فایل ایجاد شده با guibuilder نشون بده مشکل دارم
    نوشته ها تغییر نمیکنن
    درد ضمن در روشی دیگر خواستم بدون guibuilder و با دستورات ام وین کار کنم باز نشد دستور GUI_DispStringAtCEOL کار نمیکنه
    همینطور میخوام صفحه ال سی دی 180 درجه چرخش کنه اما با تنطیمات قایل مربوط به تنظیمات ال سی دی نشد
    لطفا کمک کنید خیلی خیلی برام مهمه فایل رو ضمیمه کردم
    TinyUpload.com - best file hosting solution, with no limits, totaly free
    ویرایش توسط Mortezai : 05-11-2016 در ساعت 14:03

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    سلام
    بدون emwin هم میشه و کتابخانه هاش هم هست. نمایش عکس چه از خود میکرو چه از sd کارت اگر از فرمت عکس و اصول عملکرد اطاع داشته باشید مشکل نیست.
    ممنون از پاسخ شما،
    "استفاده از emwin باعث میشه حافظه رو کاهش بده، از طرف دیگه یکسری از قابلیت های طراحی رو کاهش میده" این درسته؟ به طور کل خودم نمی دونم مزیت ها و معایب استفاده از روش بدونه emwin رو، اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
    از طرف دیگه درایور LCD در LPC1788 داخل خود میکرو هست تا بتونه تمام LCD های بالای 5 اینچ رو هم به سادگی درایو کنه، حالا کدهایی که برای LPC1768 وجود داره با لحاظ کردن درایور خارجی نوشته شده... برای اینکه کدها رو برای 1788 تغییر بدم رو کدوم بخش ها باید کار کنم؟

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام دوستان
    برای انجام پروزه بهتره از gui builder استفاده بشه یا widgetها رو خودمون بسازیم با کد نویسی ؟.
    توی مثالهای خود emwin ظاهرا از gui builder استفاده نکرده .

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    اختراع چرخی که قبلا اختراع شده کار بیهوده ای هست.چرا نمی خواید از emWin استفاده کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    emWin حرف نداره .یه رابط طراحی HMI فوق العاده قوی هست.

کلیت کار با LCD های مختلف یکی هست .فقط باید درایور مربوط به همون LCD رو استفاده کنید.
    بسیار ممنون از پاسخ شما،
    یه سوال که از خدمتتون داشتم اینه که کتابخونه های LCD و touch در هر پروژه ی دیگه ایی که بخوام برای LPC1788 می تونم بدونه تغییر استفاده کنم؟ در IAR هم بخوام استفده کنم نیاز به تغییر نداره؟

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان،
    من اگر بخوام عکسی رو که میخوام روی LCD نمایش بدم رو داخل nand flash ذخیره کنم، برای خوندن عکس باید از روشی مشابه با خوندن اطلاعات در SD کارت استفاده کنم؟ از کتابخونه ایی که در RL-flash داخل خود keill هست؟
    از GPDMA هم از حالت peripheral to memory هم میتونم استفاده کنم ، درسته؟
    واحد EMC در این موارد جه کاربردی داره؟
    بعد یه عکس رو که از nand flash خوندم باید در ram داخلی ذخیره کنم و بعد روی LCD نشون بدم؟
    ببخشید سوالام زیاده، ممنون میشم در این مورد من رو راهنمایی بفرمایید.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان،
    در بخش آموزش پیشرفته LPC1768 برای راه اندازی SD کارت، برای را ه اندازی اولیه سیستم از تابع finit() در کدها استفاده شده که فقط در کتابخانه RTL تعریف شده اما کل تابع وجود نداره، برای استفاده از FLASH_FS و برای راه اندازی nand flash ما باید درایور رو خودمون بنویسیم؟ در فیلم های آموزشی به این مورد اشاره نشده اما در راهنمای خود keil گفته شده با توجه به درایورهای نمونه درایور مد نظر خودتون رو بسازید.
    برای این کار از کجا شروع کنیم؟ برای نوشتن توابع درایورها هم راهنمای خوبی وجود نداره.

کاربر علاقه مند ensane2008 آواتار ها
    تشکر شده 5 بار در 5 پست

سلام. بنده فیلم آموزشی Emwin و LPC1788 رو تهیه کردم.
    داخل بسته 2 DVD موجود است که یکی شامل فیلم آموزشی است و دیگری شامل یک سری داکیومنت و Tools می باشد.
    در DVD اول تا بخش 9 موجود است و ادامه گفته در DVD2. ولی توی dvd 2 اصلا فیلم آموزشی نیست، لطفا راهنمایی کنید.

نام
    یوسف رئیسی

سلام دوستان،
    در بخش آموزش پیشرفته LPC1768 برای راه اندازی SD کارت، برای را ه اندازی اولیه سیستم از تابع finit() در کدها استفاده شده که فقط در کتابخانه RTL تعریف شده اما کل تابع وجود نداره، برای استفاده از FLASH_FS و برای راه اندازی nand flash ما باید درایور رو خودمون بنویسیم؟ در فیلم های آموزشی به این مورد اشاره نشده اما در راهنمای خود keil گفته شده با توجه به درایورهای نمونه درایور مد نظر خودتون رو بسازید.
    برای این کار از کجا شروع کنیم؟ برای نوشتن توابع درایورها هم راهنمای خوبی وجود نداره.
    سلام .لطفا در انجمن مربوطه سوالتون رو مطرح کنید.ممنونم

صفحه 24 از 32 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین