NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3334 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: ساخت plc

کاربر دائمی alghasi آواتار ها
    نام
    سعيد القاصي
    تشکر شده 519 بار در 265 پست

پیش فرض ساخت plc

سلام خدمت همه دوستان.
    شاید بنظرتون کار اشتباهی باشه ولی من انجامش دادم. یه plc ساختم. هدفم ساخت یه plc کاملا حرفه ای بود. چیزی که ساختم سه قسمت اصلی داره
    1- خود سخت افزار که از میکرو های arm استفاده کردم که روش ایه سیستم عامل rtos نوشتم که برنامم رو اجرا کنه. و فعلا دو تا شبکه mod bus و lan رو پشتیبانی میکنه
    2- یه نرم افزار تویه کامپیوتر نوشتم که به زبان function black میتونی توش برنامه بنویسی و با گرفیک بالا. قسمت شبیه سازی هم داره. از طریق شبکه برنامه رو روی plc میریزه.
    3- یه برنامه با گرافیک بالا و پشتیبانی از پایگاه داده برای مانیتورینگ. که بتونی صفحات مانیتورینگ خود کاربر بسازه.
    اما مهمترین نقطه تمایز این سیستم رو میتونم بگم که نرم افزار مانیتورینیگ و برنامه نویسیش برای 4 تا سیستم عامل نوشتم.
    Windows, mac, ios, android
    یعنی هم رویه pc کار میکنه هم رو انواع گوشی و تبلت.
    یعنی میتونی تو گوشیت برنامه بنویسی یا وضعیتplc رو ببینی.
    هدف من از مطرح کردن این موضوع شنیدن نظرات و پیشنهادات شما دوستان و کمک های شما برای بهتر کردن سیستم هست. هم چنین از دوستانی کهfire monkey و یا delphi کار کردن و تمایل دارن همکاری داشته باشیم خوش حال میشم
    این سیستم تولای راهشه و تا تجاری شدن راه خیلی زیادی داره. راستی یکی از مهمترین قسمت هایی که براش در نظر گرفتم documentsهست یعنی همی مدارکش باشه. وهمه جور مطب ازش بزارم مثه برنامه های ساده و راه اندازی اولیه و مرجع کامل و انواع اموزش.....
    خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم

2. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما alghasi برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

دوست عزیز شما که خودتون میدونین خلاف قوانین سایت هست، چرا چندجا پست تکراری میدین؟

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alghasi نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان.
    شاید بنظرتون کار اشتباهی باشه ولی من انجامش دادم. یه plc ساختم. هدفم ساخت یه plc کاملا حرفه ای بود. چیزی که ساختم سه قسمت اصلی داره
    1- خود سخت افزار که از میکرو های arm استفاده کردم که روش ایه سیستم عامل rtos نوشتم که برنامم رو اجرا کنه. و فعلا دو تا شبکه mod bus و lan رو پشتیبانی میکنه
    2- یه نرم افزار تویه کامپیوتر نوشتم که به زبان function black میتونی توش برنامه بنویسی و با گرفیک بالا. قسمت شبیه سازی هم داره. از طریق شبکه برنامه رو روی plc میریزه.
    3- یه برنامه با گرافیک بالا و پشتیبانی از پایگاه داده برای مانیتورینگ. که بتونی صفحات مانیتورینگ خود کاربر بسازه.
    اما مهمترین نقطه تمایز این سیستم رو میتونم بگم که نرم افزار مانیتورینیگ و برنامه نویسیش برای 4 تا سیستم عامل نوشتم.
    Windows, mac, ios, android
    یعنی هم رویه pc کار میکنه هم رو انواع گوشی و تبلت.
    یعنی میتونی تو گوشیت برنامه بنویسی یا وضعیتplc رو ببینی.
    هدف من از مطرح کردن این موضوع شنیدن نظرات و پیشنهادات شما دوستان و کمک های شما برای بهتر کردن سیستم هست. هم چنین از دوستانی کهfire monkey و یا delphi کار کردن و تمایل دارن همکاری داشته باشیم خوش حال میشم
    این سیستم تولای راهشه و تا تجاری شدن راه خیلی زیادی داره. راستی یکی از مهمترین قسمت هایی که براش در نظر گرفتم documentsهست یعنی همی مدارکش باشه. وهمه جور مطب ازش بزارم مثه برنامه های ساده و راه اندازی اولیه و مرجع کامل و انواع اموزش.....
    خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم
    سلام مهندس
    کار جسورانه و شجاعانه ای هست.
    تو این بازاری که این همه رقابت وجود داره و این همه شرکت قدرتمند که سالهای زیادی تو ساخت این نوع از دستگاه ها تجربه دارن و فعالیت میکنن.
    حالا از صحبتا که بگذریم من کلا" به شخصه، با تولید موافقم.

Banned
    نام
    صادق علی بخشی
    تشکر شده 1,276 بار در 702 پست

ویرایش توسط sadeghbakhshi : 19-09-2015 در ساعت 06:57

نام
    سعيد القاصي

سلام خدمت دوستان.
    چون ظاهراً یکی از پست هام پاک شده بود نتونستم جواب دوستان رو بدم و الان ابن پست رو دیدم.
    والا منم نمیدونستم که نباید دوتا پست مشابه گذاشت. چون فکر میکردم به دو تا قسمت مربوط هست دو جا مطرح کردم.

نام
    سعيد القاصي

به استاندارد ها فکر کردم. اما هنوز به اون نرحله نرسیدم. الان در حال تست و پیاده سازی الگوریتم ها هستم. از دوستانی که میخوان تو ساخت این سیستم باهم همکاری داشته باشیم دعوت میکنم گفتگو مفصل تری داشته باشیم.

نام
    سعيد القاصي

نقطه قوت این سیستم اینه که علاوه بر نرم افزار مانیتورینگ نرم افزار برنامه نویسیش هم تحت اندروید و ios هم اجرا میشه

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان باقری
    تشکر شده 35 بار در 29 پست

سلام
    کار خیلی جالبی انجام دادید .
    به تنهایی همچین کاری به وقت و تلاش زیادی نیاز هست.
    از طریق چه روشی برنامه از روی گوشی به plc دانلود میشه؟

کاربر علاقه مند SarCubie آواتار ها
    نام
    سرکوبی
    تشکر شده 24 بار در 11 پست

خیلی عالیه،
    یکی از ویژگی های نرم افزارهای plc اینه که به چند زبان قابل تبدیل هست ،یعنی مثلا زبان بلاک را که تعریف کنی در عین حال شکل نردبانی و کد برنامه را هم به کاربر نشان میده
    اگر شما هم برای آرم این کار را بکنید که خیلی خوب میشه، مثلا کد اسمبلی را هم همزمان با فانکشن بلاک ها به کاربر نشان بده

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

امیدوارم موفق باشید

نام
    سعيد القاصي

با گوشی از طریق wifi به شبکه داخلی ارسال میکنه. و خود plc هم به از طرق lan به شبکه داخلی وصله. در حال حاضر با یه اکسس پوینت دارم برنامه روش میریزم

نام
    سعيد القاصي

در حال حاضر فقط دارم رو محیط برنامه نویسی فانکشن بلاک کار میکنم. همیشه این طور نیست که بشه برنامه های فانکشن بلاک را به برنامه های لدر تبدیل کرد. این کار واسه برنامه های خیلی سلده امکان پذیره. نه واسه برنامه نویسی های سطح بالایی که توش از روابط ریاضی و شبکه و دیتابیس استفده بشه.

نام
    سعيد القاصي

توضیح دیگه در این مورد باید بگم که اصلا کدهای نوشته شده به اسمبلی تبدیل نمیشن. یه سیستم عامل روی میکرو نوشته میشه و تمام کد ها به اون سرویس ها و توابع ای که سیستم عامل ارائه میکنه تبدیل میشه

16. تشکرها از این نوشته :

نام
    سعيد القاصي

اینچند تا عکس از محیط برنامه نویسی تحت ویندوز و گوشیه و یه صفحه hmi گذاشتم. دوستان توجه کن این یه سیتم کامل نیست. خیلی خیلی سادس . ناقصه و راه خیلی طولانی سر راهش قرار داره.