NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3531 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: آیا فقط axp209 برد کوبی برد سوخته ؟

کاربر فعال tofan8 آواتار ها
    تشکر شده 29 بار در 21 پست

پیش فرض آیا فقط axp209 برد کوبی برد سوخته ؟

درود دوستان ،
    امروز در حال کار روی برد بودم که متاسفانه یک خازن 330 میکرو فارادی که 20 ولت شارژ بود رو به تغذیه 5 ولتی که به کوبی میرفت وصل کردم از اینکه خازن 20 ولت کامل شارژ بود مطمئن هستم چون همون لحظه از مدار جدا کردم حواسم نبود و برای گرفتن ریپل وصل کردم به ورودی تغذیه کوبی .

در لحظه این اتفاق کوبی روشن بودش که دیگه خاموش شد ، اول فکر کردم شاید فیوز فقط سوزونده باشه اما دیدم فیوز سالم هستش .
    الان وقتی وصل میکنم جریان زیادی میکشه و ولتاژ تا 3 ولت افت میکنه فیوز و ای سی تغذیه axp209 داغ میکنند .
    ولتاژی به داخل پردازنده و رم ها نمیره و صفر هستش .
    وقتی بتغذیشو وصبل میکنم LED قرمز پاور برد یک لحظه کوچیک روشن میشه و بعد خاموش میمونه .

با این تفاسیر آیا به نظرتون فقط axp209 سوخته ؟
    راستی الان میخوام axp209 از روی یک تبلت بردازم بزارم روی کوبی ببینم چی میشه آیا رجیستر نداره که توش تنظیمات ولتاژ انجام شده باشه و وقتی بزارم روی کوبی ولتاژ ها اشتباه باشه چیپ و مموری رو (اگه البته سالم باشن) بسوزونه ؟

پ.ن : الان گذاشتم بیشتر توی این حالت بمونه و دیدم که هسته و مموری ها به شدت داغ میشن
    ویرایش توسط tofan8 : 28-07-2014 در ساعت 02:22

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

درود دوستان ،
    امروز در حال کار روی برد بودم که متاسفانه یک خازن 330 میکرو فارادی که 20 ولت شارژ بود رو به تغذیه 5 ولتی که به کوبی میرفت وصل کردم
    از اینکه خازن 20 ولت کامل شارژ بود مطمئن هستم چون همون لحظه از مدار جدا کردم حواسم نبود و برای گرفتن ریپل وصل کردم به ورودی تغذیه کوبی .

در لحظه این اتفاق کوبی روشن بودش که دیگه خاموش شد ، اول فکر کردم شاید فیوز فقط سوزونده باشه اما دیدم فیوز سالم هستش .
    الان وقتی وصل میکنم جریان زیادی میکشه و ولتاژ تا 3 ولت افت میکنه فیوز و ای سی تغذیه axp209 داغ میکنند .
    ولتاژی به داخل پردازنده و رم ها نمیره و صفر هستش .
    وقتی بتغذیشو وصبل میکنم LED قرمز پاور برد یک لحظه کوچیک روشن میشه و بعد خاموش میمونه .

با این تفاسیر آیا به نظرتون فقط axp209 سوخته ؟
    راستی الان میخوام axp209 از روی یک تبلت بردازم بزارم روی کوبی ببینم چی میشه آیا رجیستر نداره که توش تنظیمات ولتاژ انجام شده باشه و وقتی بزارم روی کوبی ولتاژ ها اشتباه باشه چیپ و مموری رو (اگه البته سالم باشن) بسوزونه ؟

پ.ن : الان گذاشتم بیشتر توی این حالت بمونه و دیدم که هسته و مموری ها به شدت داغ میشن
    سلام.
    برای هر اقدامی عجله نکنید و تا مطمئن نشدید قطعه ای رو تعویض نکنید.
    ممکن هستش مشکل از axp نباشه.
    یکی از دوستان بردش رگولاتورش داغ میکرد رفت این axp رو داد عوض کردند اون هم با دقت بالا اما دیگه برد روشن نشد پس مواظب باشید.
    الان برد رو به برق میزنید شبکه سالمه؟
    خروجی رگولاتور 3 هستش؟ رگولاتور 3 کنار برق ساتا هستش خیلی داغ میشه حتما.درسته؟
    شاید یک قطعه ای سوخته و داره جریان زیادی میکشه؟؟

4. تشکرها از این نوشته :

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام.
    برای هر اقدامی عجله نکنید و تا مطمئن نشدید قطعه ای رو تعویض نکنید.
    ممکن هستش مشکل از axp نباشه.
    یکی از دوستان بردش رگولاتورش داغ میکرد رفت این axp رو داد عوض کردند اون هم با دقت بالا اما دیگه برد روشن نشد پس مواظب باشید.
    الان برد رو به برق میزنید شبکه سالمه؟
    خروجی رگولاتور 3 هستش؟ رگولاتور 3 کنار برق ساتا هستش خیلی داغ میشه حتما.درسته؟
    شاید یک قطعه ای سوخته و داره جریان زیادی میکشه؟؟
    ممنون که پاسخگو هستید ،
    الان یه آنالیز کردم ، مبدل باکی که برای رمها بود داشت 2.5 میداد ! و رمها حسابی جوش می آوردن ، سلفش رو جدا کردم . الان axp209 سالم هستش و مشکلی نداره مشکلش این بود که رمها به دلیل اور ولتاژ جریانو میکشیدند و ولتاژ 5 ولت افت میکرد و axo209 کات آف میداد .

رگولاتور 3.3 (همون سویچینگی که کنار ساتا هستش) داره 2.46 میده نمیدونم شاید داره از جایی جریان کشیده یا رگولاتوره مشکل پیدا کرده . اون مقاومتی که کنار جای یه ترازیستور کجکی گذاشتن رو هم برداشتم بیشتر نشد . اون مقاومت 3.3 رو به ای سی شبکه میرسونه درسته ؟
    من مبدل سریال ندارم هسته رو چک کنم ولی پین TX رو LED گذاشتم موقع روشن شدن مثل اینکه یک چیزایی میفرسته .

طبق شماتیک باید ای سی سویچینگ رمها روی پایه فیدبکش 10 کیلو اهم با زمین داشته باشه و 44.2 کیلو اهم با خروجی . ولی 6.3 کیلو با زمین داره و 6.6 با خروجی !
    اگه کوبی برد دارید لطفا این پایه رو با زمین و خروجی بگیرید ببینید چند کیلو میده .
    خودتون به احتمال زیاد میدونید (تاپیکتون رو دیدم قبلا مشکل مثل منو داشتید) ولی من میگم که کار سریع پیش بره : این ای سی کنار سوکت شبکه هستش . پایه FB و خروجی که به سلف میره طرفی هست که ای سی دوتا پایه داره ، از این دوتا پایه اونیکیش که سمت سوکت شبکه هست پایه خروجیه و اونیکی FB ، پایه FB رو یک بار با زمین و بار دیگه با همون پایه خروجی بگیری ممنون میشم .
    ویرایش توسط tofan8 : 28-07-2014 در ساعت 04:05

نام
    داریوش عباسی نژاد

اون مقاومت 3.3 رو به ای سی شبکه میرسونه درسته ؟
    بله همینطور بایستی باشه.
    پایه fb رو یک بار با زمین و بار دیگه با همون پایه خروجی بگیری ممنون میشم .
    fb = 0.6
    out = 4.93

7. تشکرها از این نوشته :

بله همینطور بایستی باشه.

fb = 0.6
    out = 4.93
    ممنون مهندس عباسی
    سلف هر دو رگولاتور 3.3 ولت gpio و 1.5 ولت رم ها رو برداشتم و از خارج بهشون ولتاژ مورد نظر رو دادم ، که خوشبختانه برد راه افتاد
    مثل اینکه فقط همین دوتا رگولاتور سوخته اند .
    فروشگاه اینترنتی رو میشناسید از این ای سی داشته باشند ؟

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    داریوش عباسی نژاد

ممنون مهندس عباسی
    سلف هر دو رگولاتور 3.3 ولت gpio و 1.5 ولت رم ها رو برداشتم و از خارج بهشون ولتاژ مورد نظر رو دادم ، که خوشبختانه برد راه افتاد

مثل اینکه فقط همین دوتا رگولاتور سوخته اند .
    فروشگاه اینترنتی رو میشناسید از این ای سی داشته باشند ؟
    خواهش میکنم.
    خبر خیلی خوبی بود.
    نه متاسفانه من هم رگولاتور 3.3 میخوام پیدا نکردم!
    موفق باشید.

11. تشکرها از این نوشته :

خواهش میکنم.
    خبر خیلی خوبی بود.
    نه متاسفانه من هم رگولاتور 3.3 میخوام پیدا نکردم!
    موفق باشید.
    رگولاتوره ادجاستیو هست دیگه و هردو رگولاتور یکی هست . رگولاتور گیر میاد مطمئنا از روی تبلت های اوراقی هم میشه جدا کرد .
    توی شماتیک شمارش رو زده tcs4199 ، شما دیتاشیتش رو تونستی گیر بیاری ؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

توی شماتیک شمارش رو زده tcs4199 ، شما دیتاشیتش رو تونستی گیر بیاری ؟
    تو دیتاشیت مارس برد نگاه کنید مشابهش هست فکر کنم دیتاشیت اون پیدا بشه.

14. تشکرها از این نوشته :

هردو رگولاتور رو از روی یه تبلت جدا کردم و گذاشتم رو برد و برد راه افتاد . البته تبلت سالم هستش ولی چون پروژه لنگ کوبی برد از روش جدا کردم تا بعدا که گیر اوردم بزارم روی تبلت .

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما tofan8 برای ارسال این پست سودمند: